Arbuzinsky region » News
Homepage News Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Ті спогади, то вічний серця біль

13/02/2019

Афганістан… У нашій свідомості це слово стало синонімом справжнього людського лиха, справжнього пекла. Афганська війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, понівечила долі. Уже 30 років в ці пам’ятні лютневі дні в Арбузинському районі вшановують воїнів–інтернаціоналістів, пам’ятають кожного зі своїх земляків, воїнів, які не повернулися додому.

Сьогодні, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав,  у малому залі районної ради відбулося засідання «круглого столу» керівників району та представників структурних підрозділів з ветеранами війни в Афганістані. Засідання провела голова районної державної адміністрації Л.Недашківська.  Під час засідання було обговорено питання з соціального захисту воїнів-інтернаціоналістів та членів їх сімей; умови призначення пенсій по всіх категоріях; пільгове перевезення учасників бойових дій; про виплати допомоги по безробіттю; медичне забезпечення та інші питання. Засідання «круглого столу» пройшло у жвавій бесіді.

Також цього дня в центральній районній бібліотеці відбувся вечір - вшанування  «Афганістан : героїзм крізь біль і сум».  Захід був сповнений почуття патріотизму та гордості за земляків – героїв. Фахівці бібліотеки  розповіли  школярам про те, як перехрещувалися дороги трьох наших земляків Капацини Віктора з с.Костянтинівка, Дяченко Василя з села Благодатне та Кисельова Сергія з м.Южноукраїнськ, але зустрітись на Афганській землі їм так і не довелось. Свічку пам’яті  було запалено на згадку про мужніх земляків, які трагічно загинули  в далекому Афганістані та були посмертно нагороджені урядовими нагородами.

       В 80-тих роках минулого століття наші земляки ,учасники заходу, пройшли через жорстоке пекло афганської війни, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок. Спогади учасників тих подій- Церуша Е.М.,голови спілки воїнів-афганців, офіцера у відставці  Михайленка А.Г. та рядового запасу  Шарати М.П своїми розповідями про страшні реалії війни перенесли присутніх в атмосферу вірності військовому обов'язку та доблесті воїнів, що дали присягу на вірність Батьківщині. До глибини душі всіх вразили розповіді про військові будні, в яких було все: і кров, і сльози, і справжня солдатська дружба і товаристська підтримка. Читачам бібліотеки була презентована книжкова виставка «Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя», яку доповнювали фотодокументи, газетні статті та відеоролик «Тривожні дороги Афганістану».

         В урочистій частині заходу присутні хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя.

      По закінченні зустрічі воїни – афганці звернулись до молоді, побажали їм бути справжніми громадянами та патріотами своєї країни. Діти з вдячністю подарували учасникам афганської війни квіти.

     Після заходу учасники поклали квіти до пам’ятника воїнам-землякам та зробили світлину на згадку про зустріч. 

Всі новини →