Арбузинский район » Новости
Українська | Русский | English
Главная Новости Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

До уваги споживачів, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг!

19/11/2019

 Звертаємо увагу на зміну порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Починаючи з жовтня 2019 року відповідно до Закону України від 09.11.17р. № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» пільга надається у грошовій формі.

Важливо, що паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова. Зокрема, пільги в безготівковій формі надаватимуть усім пільговикам в автоматичному режимі, через "Ощадбанк". Для цього "Ощадбанк" вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які будуть надходити на рахунок для виплати пільг – для кожного пільговика індивідуально. Після того "Ощадбанк" здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та "Ощадбанком". Перерахування коштів за послуги (витрати) здійснюється у такій послідовності:

постачання теплової енергії;

постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення;

постачання гарячої води;

централізоване водопостачання, централізоване водовідведення;

постачання та розподіл електричної енергії;

постачання та розподіл природного газу;

поводження з побутовими відходами,

послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата здійснюється у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта). Звертаємо увагу, що такі заяви можуть бути подані до 15 жовтня або до 15 травня, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону. У звязку з цим платіж за послугу нараховується у повному обсязі, без врахування знижки, яка надається пільговику.

У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавану послуг АТ «Ощадбанк». Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних х технічних причин можуть бути випадки не нарахування окремим особам суми пільг за жовтень 2019 року. У такому разі рекомендовано звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Сума  пільги у такому випадку за жовтень буде донарахована в наступному місяці.

За додатковою інформацією необхідно звертатись до управління соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації за адресою: пров. Каштановий №5, кабінет № 4, (сектор персоніфікованого обліку, відділу соціальних виплат, пільг та компенсацій) або за тел. 3-01-10.

 

 

Всі новини →