Головна Новини Виконання бюджету, сплата податків та зборів Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення Служба за контрактом в ЗСУ

Новини

 15 червня  2017 року, фахівцем із соціальної роботи  із суб’єктами пробації Фоменком А.О. та старшим інспектором   Арбузинського МРВ з питань пробації  Калінч Л.С. ,на виконання  Доручення Заступника  міністра юстиції України від 16.02.2017 року №38/24,48/-17 щодо реалізації програми «Будуємо майбутнє разом»,  на базі  ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» ,із неповнолітнім суб’єктом пробації  було проведено четверте та п’яте  заняття (модуль 1)  програми на теми «Ти і закон» , «Ти і поліція»

На заняттях,співробітниками відділу пробації разом із неповнолітнім учасником тренінгу,з»ясували    причини скоєння правопорушень,та варіанти усунення протизаконних вчинків. Обговорили також тему про відповідальність неповнолітніх перед законом,та види відповідальності. Крім того неповнолітньому булу роз’яснено основні права та правила спілкування з поліцією.

Неповнолітній суб’єкт пробації  , також, отримав домашнє завдання - до наступної зустрічі  розказати хоча б п’яти друзям про те, як необхідно спілкуватися із поліцією для того, щоб застерегти їх від потрапляння у неприємні ситуації. При цьому варто звернути увагу на такі нункти:

 

-Що має робити підліток під час затримання його поліцейським?

-Які повинні бути дії поліцейського під час спілкування з неповнолітньою особою під час зупинки/затримання?

Які можуть бути наслідки для неповнолітнього,який чинить опір при спілкуванні із  поліцейським?

Заняття пройшли у цікавій та доброзичливій атмосфері…

 

Арбузинський МРВ з питань пробації

 

 26 травня 2017 року, фахівцем із соціальної роботи  із суб’єктами пробації Фоменком А.О. та старшим інспектором   Арбузинського МРВ з питань пробації  Калінч Л.С. ,на виконання  Доручення Заступника  міністра юстиції України від 16.02.2017 року №38/24,48/-17 щодо реалізації програми «Будуємо майбутнє разом»,  на базі  ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» ,із неповнолітнім суб’єктом пробації  було проведено друге заняття (модуль 1)  програми під назвою  «Права та обов’язки» на  тему   «Як захистити свої права» .

На заняттях, в ігровій формі ,учаснику розповіли, в яких випадках і як можна звернутись за допомогою в служби  та організації , а також зокрема  до поліції,якщо були порушені його права, з»ясували, що необхідно для захисту своїх прав, та  визначили, хто є захисником прав.

Неповнолітній , також, отримав домашнє завдання - до наступної зустрічі  скласти перелік організацій та служб, які є за місцем його проживання,та до яких би він міг звернутись у разі порушення його прав.

Арбузинський МРВ з питань пробації

 

Днями, на базі   Державної установи «Арбузинська виправна колонія (83)» відбулася зустріч  представників Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації, Арбузинського районного центру зайнятості  та Центру соціальних служб для сімЇ , дітей та молоді, із в’язнями  виправної колонії. На вказаному заході фахівцем із соціальної роботи із суб’єктами пробації Фоменко А.О.  було роз’яснено присутнім    завдання уповноваженого органу з питань пробації, основні принципи діяльності служби. Та найбільшу  увагу приділив    Закону  України « Про пробацію» , прийнятий 05.02.2015 року. Адже саме цим законом передбачено    здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк ,до звільнення ,та реаалізацію  інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

                3стріч пройшла в доброзичливій атмосфері, на всі питання, які виникали у засуджених  під час  спілкування, були отриманні максимально вичерпані  відповіді.

 

 

23.02.2017 року співробітниками  Арбузинського МРВ з питань пробації спільно  із представниками  Первомайського відділу поліції сектору ювенальної превенції, фахівцем із соціальної роботи Южноукраїнського міського Центру соціальної роботи для сім»ї, дітей та молоді та головним спеціалістом служби у справах дітей Южноукраїнської міської ради було здійснено відвідування за місцем проживання та навчання (у м.Южноукраїнськ)  неповнолітніх осіб, які звільнені від покарання з випробуванням , та які перебувають на обліку Арбузинського міськрайойнного відділу з питань пробації.
Під час візиту було здійснено обстеження  житлово-побутових умов проживання дітей, та складені відповідні акти.
З метою з»ясування поведінки,способу життя та взаємовідносин у сім»ях, де проживають неповнолітні,співробітниками відділу з питань пробації проведені бесіди з батьками та  особами які мешкають  разом із неповнолітніми. А також обговорювалися проблемні питання,які хвилюють батьків   у процесі виховання своїх дітей .Із неповнолітніми особами було проведено індивідуальні бесіди профілактичного характеру, з метою недопущення  ними у подальшому житті скоєння адміінстративних та кримінальних правопорушень.

Крім того, цього ж дня ,  відвідали навчальні заклади, де навчаються неповнолітні.  Ознайомились з умовами навчання, проживання в гуртожитку. З педагогічним колективом  навчальних закладів  також було проведені бесіди з метою отримання інформації про відношення даних осіб до навчання,їх оточення,захоплення та здібності, для подальшого використання даних матеріалів в роботі із засудженими неповнолітніми.

Після проведених  візитів , представники служб  обговорили подальший план дій щодо проведення виховної роботи з дітьми та молоддю , та здійснення за ними соціального супроводу. 

 

 24.02.2017 року  , в приміщенні Арбузинської центральної районної бібліотеки, фахівцем  із соціальної роботи Арбузинського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді спільно з  фахівцем (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації   ,було проведено  захід за навчально-методичним посібником з програми «Управління гнівом».Програма  призначена для роботи з юнаками  віком від 14-18 років,які були засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі,або звільнені від відбування покарання з іспитовим строком.

 

Ціллю даної програми є:

-навчити учасників програми навичкам саморегуляції та конструктивним  способам управління гнівом у конфліктних ситуаціях;
-допомогти усвідомити і прийняти вій гнів;
-створити мотивацію до позитивних змін.
 

Основним завданням програми є:

-навчити учасників ідентифікувати почуття гніву на ранній стадії його прояву;
-навчити безпечним способам вираження негативних емоцій;
-допомогти кожному учасникові усвідомити внутрішні й зовнішні причини власного гніву;
-відпрацювати навички саморегуляції в групі.
За результатами навчально-методичного посібника було проведено вже третє заняття, а саме: Заняття №1.Чому ми гніваємося?
Заняття №2.Гнів і агресія.
Заняття № 3.Причини гніву.
У даному заході прийняли участь  особи зазначеної вікової категорії, які перебувають на обліку відділу  з питань пробації.
В результаті проходження програми передбачається:
-поступова актуалізація та закріплення позитивних особистих якостей;
-розвиток та покращення соціальних навичок і вмінь;
-активізація соціально-прийнятої поведінки;
-зниження рівня агресії та підвищення рівня самоконтролю.