Головна Новини Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Новини


2018 рік

  29.11.2017 року  на базі   Державної установи «Арбузинська виправна колонія (83)» відбулася зустріч  представників Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації, Арбузинського районного центру зайнятості  та Центру соціальних служб для сімЇ , дітей та молоді, із в’язнями  виправної колонії. На вказаному заході старшим інспектором Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції  капітаном внутрішньої служби Алєксєєнком В.В. було роз’яснено присутнім    завдання уповноваженого органу з питань пробації, основні принципи діяльності служби. Та найбільшу  увагу приділив    Закону  України « Про пробацію» , прийнятий 05.02.2015 року. Адже саме цим законом передбачено    здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк ,до звільнення ,та реаалізацію  інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

            3стріч пройшла в доброзичливій атмосфері, на всі питання, які виникали у засуджених  під час  спілкування, були отриманні максимально вичерпані  відповіді.

 24.11.2017 року , фахівцем із соціальної роботи  із суб’єктами пробації     Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Фоменком А.О. ,на виконання  Доручення Заступника  міністра юстиції України від 16.02.2017 року №38/24,48/-17 щодо реалізації програми «Будуємо майбутнє разом»,  із неповнолітнім суб’єктом пробації  було проведено четверте заняття (модуль 1)  програми під назвою  «Права та обов’язки» на  тему   «Ти і закон» .

На заняттях з»ясовували разом із неповнолітнім, які можуть бути причини скоєння правопорушень, та які є способи запобігання цих правопорушень .Роз»яснено  про  вік , з якого наступає відповідальність неповнолітніх у випадку скоєння  ним адміністративного чи  кримінального  правопорушення.
Неповнолітній , також, отримав домашнє завдання - до наступної зустрічі  розібрати 4 ситуації,вказані у книзі,та з»ясувати ,які  у цих випадках  наслідки для підлітків, для іншої сторони, та вказати відповідальність  за скоєне

 21 листопада 2017 року відбувся спільний семінар Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції та  Арбузинським центром соціальних служб сімї дітей та молоді на тему: ««Особливості ВІЛ – інфекції та попередження інфікування».Під час проведення заходу   ,представник Центру  Буковська Л.О.  в цікавій формі розповіла  клієнтам пробації про різницю між ВІЛ – інфекцією та СНІД, шляхи зараження ВІЛ – інфекцією ,та особливу увагу звернула на те,як захистити себе  від ВІЛ/СНІДу.

Зустріч пройшла в цікавій та доброзичливій атмосфері. На всі питання,які виникали в учасників семінару ,було надано вичерпні відповіді.
Наприкінці зустрічі,  клієнти пробації отримали буклети зазначеної тематики.
 

   Арбузинський міськрайонний відділ з питань пробації Південного  міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції – запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності.

Взаємодіючи із відділом пробації, Ви допомагатимете особам (суб’єктам пробації), які в силу різних обставин, умисно чи із необережності вчинили кримінальні  правопорушення , за які їх засуджено до покарань не пов’язаних з  позбавленням волі.
Діяльність волонтерів пробації здійснюється відповідно до Положення «Про організацію діяльності волонтерів пробації», затверджений Наказом Міністерства юстиції України  від 17.01.2017 року№98/5
 Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямками :
сприяння уповноваженим органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем роботи та навчання суб’єктів пробації;
участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації;
участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації;
участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації;
надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації;
сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;
сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
 Діяльність волонтерів пробації, пов’язана із здійсненням наглядових заходів за дотриманням суб’єктами пробації обов’язків, визначених законом та покладених на них рішенням суду, передбачає участь у:
перевірці суб’єктів пробації за місцем роботи або навчання;
перевірці виконання обов’язків, покладених рішенням суду на осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
перевірці достовірності поважних причин, що обумовили неявку суб’єктів пробації до уповноваженого органу з питань пробації в призначений строк;
заходах, пов’язаних з початковим розшуком суб’єктів пробації, місцезнаходження яких невідоме.
 

 Залучення особи до волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, здійснюється уповноваженим органом з питань пробації за письмовою заявою цієї особи після проходження співбесіди з працівником уповноваженого органу з питань пробації та заповнення анкети волонтера пробації.

 Кандидату у волонтери пробації уповноваженим органом з питань пробації може бути встановлений випробувальний строк до трьох місяців, під час якого вивчаються його моральні та ділові якості.
До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації. Уповноважений орган з питань пробації укладає з волонтером пробації, який бере участь у здійсненні нагляду за суб’єктами пробації та проведенні з ними соціально-виховної роботи, договір про провадження волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією (далі – договір).
За договором одна сторона (волонтер) зобов’язується за завданням іншої сторони (уповноважений орган з питань пробації) особисто безоплатно здійснювати волонтерську діяльність протягом установленого в договорі строку, а уповноважений орган з питань пробації зобов’язується забезпечити волонтеру пробації можливості для здійснення волонтерської діяльності
Ми Вас чекаємо за адресою: смт.Арбузинка Миколаївської області ,вул..Шевченка,207 (перший поверх), поштовий індекс 553 01. Тел.: (05132)-3-09-72. Електронна скринька: mk_17probation@ukr.net.
На обліку Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання  кримінальних покарань та пробації Мінстарества юстиції  перебуває гр.К.
30.10.2017 року при бесіді  даної  особи із співробітником органу пробації  було з’ясовано, що клієнт пробації  на даний час знаходиться в складних життєвих обставинах. Його власне житло нещодавно було знищене пожежою, у зв’язку із чим  він не має  ні одягу , ні речей першої необхідності,ні документів, які б засвідчували  його особу.   
В першу чергу , співробітниками Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації було вирішено  терміново звернутися за допомогою до управління соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації, з метою отримання клієнтом пробації  речей першої необхідності. І цього ж дня клієнтом пробації спільно із фахівцем соціальної роботи із суб’єктами пробації Фоменко А.О. було  відвідано управління соціального захисту населення, де гр..К. отримав спальні принади,засоби гігієни, теплий одяг, взуття та  продуктові набори.
На даний  час Арбузинський міськрайонний відділ з питань пробації сприяє у вирішенні питання  про отримання   клієнтом пробації паспорту та   направлення даної особи до притулку .

Арбузинський міськрайонний відділ з питань пробації 

Досудова доповідь - справедливе рішення суду.
-Що таке досудова доповідь і для чого вона потрібна?
Законодавчі умови для реалізації досудової пробації, повноважень персоналу органів пробації визначені Законом  «Про пробацію" та Кримінальним процесуальним кодексом України.
Законодавцем визначено, що досудова доповідь - це формалізована інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.
Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й додаткову інформацію про особу, яка підозрюється у  його вчиненні, дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких обставин.
Досудова доповідь приймається судом до уваги. Важливо звернути увагу, що досудова доповідь не може використовуватися у кримінальному провадженні, як доказ винуватості (або невинуватості) обвинуваченого у вчиненні злочину.
-Як відбувається підготовка досудової доповіді?
Якщо людину звинувачено у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого злочину, за який нижня межа санкції не перевищує п'ять років позбавлення волі, суд постановляє ухвалу, якою доручає працівнику пробації скласти досудову доповідь.
Працівник пробації має зібрати інформацію про обвинуваченого та відобразити її у досудовій доповіді, яку він зобов’язаний подати до суду у встановлений ухвалою строк.
Працівник пробації є незалежною, неупередженою особою, яка надає суду необхідну інформацію про обвинуваченого.
Для цього він за допомогою спеціальної методики проводить дослідження соціального оточення обвинуваченого, його психологічної характеристики аби з'ясувати обставини, що могли створити умови для вчинення злочину (так звані фактори ризику). Представник органу пробації з’ясовує кримінальну історію особи. Його сімейний стан та відносини у сім'ї, житлові умови, дані про роботу, фінансове положення, спосіб проведення вільного часу, наявність алкогольної або наркотичної залежності, дані про фізичне та психічне здоров’я.
Не пізніше дня, наступного за днем отримання ухвали суду, обвинуваченому надсилається або вручається особисто на підготовчому судовому засіданні виклик до органу пробації для проведення бесіди. Про кожну наступну зустріч представник персоналу органу пробації вручає (надсилає) обвинуваченому окремий виклик до органу пробації.
Під час зустрічей працівник пробації буде задавати питання обвинуваченому про його особисте життя, поведінку, роботу (навчання), стосунки з близькими, друзями та іншими людьми, матеріальне становище та про ставлення до певних життєвих подій і обставин.
Від активної участі обвинуваченого у підготовці досудової доповіді та від достовірності інформації, що буде ним надана, залежить висновок працівника органу пробації щодо перспектив позитивних змін.   
Для підготовки досудової доповіді працівник пробації має право спілкуватися з найближчим оточенням обвинуваченого: рідні, друзі, колеги, інші особи, які знайомі з ним, а також отримувати інформацію з інщих джерел: матеріалів кримінального провадження, місця роботи або навчання, проживання, тощо. |
Інформація, що буде надана для підготовки досудової доповіді, захищається законом. З нею може ознайомитися лише обмежене коло осіб: працівник пробації, суддя, прокурор, захисник та потерпілий.                                     
-Які права має обвинувачений щодо складання досудової доповіді та як їх ефективно реалізовувати?
У обвинуваченої особи також є права, які полягають в участі у складанні досудової доповіді, надаючи необхідну достовірну інформацію представникам органу пробації, надавати зауваження та уточнення до неї, отримувати інформацію про можливу допомогу і консультації.
Має право отримувати роз'яснення щодо порядку підготовки та використання досудовоі доповіді. Якщо особі не зрозуміло для чого складається досудова доповідь, вона має якомога раніше звернутись до працівників пробації за додатковими роз’ясненнями, перш ніж приймати рішення про відмову від участі у її складанні.
Має право відмовлятися від участі у підготовці досудової доповіді.
Відмова від участі у складанні досудової доповіді є правом особи на будь-якому етапі її складання, але відмова не скасовує складання цього документу. Якщо обвинувачений не бажає надавати працівнику пробації інформацію про себе, то така інформація буде отримуватися з інших джерел. Відмовою у складанні досудової доповіді також може вважатися неприбуття за викликом до органу пробації без поважної на те причини.
Має право брати участь у підготовці досудової доповіді, надавати працівнику пробації інформацію, необхідну для підготовки такої доповіді.
Обвинуваченому необхідно надавати лише ту інформацію, яку запитує працівник пробації; йому варто попіклуватися про те, щоб інформація була достовірною і потім не довелося витрачати час на додаткові зустрічі з працівником пробації для з'ясування розбіжностей. Якщо, на думку обвинуваченого, є важлива інформація, про яку не запитав працівник пробації, її можна повідомити за своєю ініціативою та попросити працівника пробації зазначити її у досудовій доповіді.
Має право заявляти відвід працівнику пробації, який складає досудову доповідь.
Відвід може бути заявлений, якщо є сумніви у неупередженості працівника пробації або інші підстави для відводу, що визначені Кримінальним, процесуальним кодексом України. За додатковими роз'ясненнями можна звертатися до працівника пробації.
Має право подавати свої зауваження та уточнення.
Особа, щодо якої складається досудова доповідь, може обговорити з працівником пробації зауваження та уточнення до змісту досудовоі доповіді, якщо вони виникнуть. Якщо працівник пробації не погодиться зточкою зору обвинуваченого, то обвинувачений може викласти зауваження письмово і вони будуть надані до суду разом з досудовою доповіддю.
Має право ознайомлюватися з текстом досудової доповіді.
До направлення досудової доповіді до суду працівник пробації викличе обвинуваченого для ознайомлення з її змістом. Важливо пам’ятати , що час на це обмежений і неприбуття до органу пробації не є підставою для неподання досудової доповіді до суду в установлений строк.
Деяка статистика:
За 8 місяців 2017 року органами пробації на виконання відповідних ухвал суду підготовлено 10,7 тис. доповідей. На підставі проведеної оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення, яка проводиться за новим інструментом оцінки, щодо 7846 обвинувачених (73% підготовлених досудових доповідей) уповноваженими органами з питань пробації зроблено висновок про можливість виправлення правопорушника без позбавлення або обмеження волі.
У результаті, роз’яснювальної роботи, що проводиться представниками органів пробації спільно з центрами надання безоплатної правової допомоги, 77% обвинувачених реалізували право на участь у підготовці досудової доповіді.
Основними проблемними питаннями у процесі реалізації досудової пробації залишаються стислі терміни на підготовку досудової доповіді, вказані в ухвалі суду (часто це менше 10 днів), що позбавляє можливості персонал органів пробації зібрати всю необхідну інформацію для складення повної та всебічної досудової доповіді.
109 судів  по Україні ще не розпочали залучати персонал органів пробації до участі у кримінальному провадженні та не винесли жодної ухвали щодо складення досудової доповіді.
З метою вирішення проблемних питань, що виникають при підготовці досудової доповіді, Департаментом пробації спільно з Проектним офісом Міністерства юстиції та міжнародними партнерами організовано низку зустрічей, з органами суду, прокуратури та центрами з надання безоплатної правової допомоги. Такі заходи вже відбулися у містах Києві, Одесі, Харкові, Полтаві, Черкасах, Луцьку, Кропивницькому, де обговорено проблемні питання, шляхи їх вирішення, які найближчим часом будуть висвітлені у рекомендаціях судам та органам пробації.
 
Арбузинський міськрайонний  відділ
з питань пробації
 

    

 Допомогаємо у  працевлаштуванні…  

В рамках співпраці  Арбузинського міськрайоного відділу з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції та Арбузинським районним центром зайнятості, , фахівецем з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації Фоменко А.О. разом з особами ,які перебувають на обліку відділу пробації та не мають постійного місця роботи, або не отримали  професійної освіти, 22.06.2017  року прийняли участь у семінарі, де,провідним фахівцем з питань зайнятості,  було проведено лекції на теми «Умови реєстрації у Державній службі зайнятості», «Центри професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості», «Одноразова допомога на відкриття підприємницької діяльності», «Нарахування допомоги по безробіттю».

Отримана інформація стала актуальною та корисною для запрошених.

Ними було задано безліч питань з приводу працевлаштування та соціальних гарантій.

Є сподівання, що проведення подібних заходів призведе до зниження рівня безробіття серед засуджених осіб та сприятиме їх ресоціалізації у суспільстві.

Зустріч пройшла у цікавій та доброзичливій атмосфері.

Арбузинський міськрайонний відділ з питань пробації.

 

 

 21.06.2017р. відповідно до меморандуму про співпрацю, особовим складом  Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації (у м.Южноукраїнськ) Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції ,було організовано зустріч  начальника Южноукраїнського бюро правової допомоги Соколенко Ганною Вікторівною  із особами, засудженими до покарань не пов`язаних з позбавленням волі. На зустрічі були присутні 3 особи , які перебувають на обліку органу пробації.

 Присутніх ознайомлено з переліком правових послуг, які включає в себе безоплатна правова допомога, проінформовано про систему надання безоплатної правової допомоги, її основні завдання та функції. Також Ганна Вікторівна поінформувала про систему безоплатної вторинної правової допомоги в Україні, ознайомила з основними положеннями Закону України «Про безоплатну правову допомогу», звернула увагу на категорію осіб, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.

Наприкінці зустрічі учасникам було надано буклети та візитівки з контактами бюро правової допомоги.

Зустріч пройшла в цікавій та доброзичливій атмосфері. На всі питання засуджених,було надано вичерпні відповіді.

 

 15 червня  2017 року, фахівцем із соціальної роботи  із суб’єктами пробації Фоменком А.О. та старшим інспектором   Арбузинського МРВ з питань пробації  Калінч Л.С. ,на виконання  Доручення Заступника  міністра юстиції України від 16.02.2017 року №38/24,48/-17 щодо реалізації програми «Будуємо майбутнє разом»,  на базі  ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» ,із неповнолітнім суб’єктом пробації  було проведено четверте та п’яте  заняття (модуль 1)  програми на теми «Ти і закон» , «Ти і поліція»

На заняттях,співробітниками відділу пробації разом із неповнолітнім учасником тренінгу,з»ясували    причини скоєння правопорушень,та варіанти усунення протизаконних вчинків. Обговорили також тему про відповідальність неповнолітніх перед законом,та види відповідальності. Крім того неповнолітньому булу роз’яснено основні права та правила спілкування з поліцією.

Неповнолітній суб’єкт пробації  , також, отримав домашнє завдання - до наступної зустрічі  розказати хоча б п’яти друзям про те, як необхідно спілкуватися із поліцією для того, щоб застерегти їх від потрапляння у неприємні ситуації. При цьому варто звернути увагу на такі нункти:

 

-Що має робити підліток під час затримання його поліцейським?

-Які повинні бути дії поліцейського під час спілкування з неповнолітньою особою під час зупинки/затримання?

Які можуть бути наслідки для неповнолітнього,який чинить опір при спілкуванні із  поліцейським?

Заняття пройшли у цікавій та доброзичливій атмосфері…

 

Арбузинський МРВ з питань пробації

 

 26 травня 2017 року, фахівцем із соціальної роботи  із суб’єктами пробації Фоменком А.О. та старшим інспектором   Арбузинського МРВ з питань пробації  Калінч Л.С. ,на виконання  Доручення Заступника  міністра юстиції України від 16.02.2017 року №38/24,48/-17 щодо реалізації програми «Будуємо майбутнє разом»,  на базі  ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» ,із неповнолітнім суб’єктом пробації  було проведено друге заняття (модуль 1)  програми під назвою  «Права та обов’язки» на  тему   «Як захистити свої права» .

На заняттях, в ігровій формі ,учаснику розповіли, в яких випадках і як можна звернутись за допомогою в служби  та організації , а також зокрема  до поліції,якщо були порушені його права, з»ясували, що необхідно для захисту своїх прав, та  визначили, хто є захисником прав.

Неповнолітній , також, отримав домашнє завдання - до наступної зустрічі  скласти перелік організацій та служб, які є за місцем його проживання,та до яких би він міг звернутись у разі порушення його прав.

Арбузинський МРВ з питань пробації

 

Днями, на базі   Державної установи «Арбузинська виправна колонія (83)» відбулася зустріч  представників Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації, Арбузинського районного центру зайнятості  та Центру соціальних служб для сімЇ , дітей та молоді, із в’язнями  виправної колонії. На вказаному заході фахівцем із соціальної роботи із суб’єктами пробації Фоменко А.О.  було роз’яснено присутнім    завдання уповноваженого органу з питань пробації, основні принципи діяльності служби. Та найбільшу  увагу приділив    Закону  України « Про пробацію» , прийнятий 05.02.2015 року. Адже саме цим законом передбачено    здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк ,до звільнення ,та реаалізацію  інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

                3стріч пройшла в доброзичливій атмосфері, на всі питання, які виникали у засуджених  під час  спілкування, були отриманні максимально вичерпані  відповіді.

 

 

23.02.2017 року співробітниками  Арбузинського МРВ з питань пробації спільно  із представниками  Первомайського відділу поліції сектору ювенальної превенції, фахівцем із соціальної роботи Южноукраїнського міського Центру соціальної роботи для сім»ї, дітей та молоді та головним спеціалістом служби у справах дітей Южноукраїнської міської ради було здійснено відвідування за місцем проживання та навчання (у м.Южноукраїнськ)  неповнолітніх осіб, які звільнені від покарання з випробуванням , та які перебувають на обліку Арбузинського міськрайойнного відділу з питань пробації.
Під час візиту було здійснено обстеження  житлово-побутових умов проживання дітей, та складені відповідні акти.
З метою з»ясування поведінки,способу життя та взаємовідносин у сім»ях, де проживають неповнолітні,співробітниками відділу з питань пробації проведені бесіди з батьками та  особами які мешкають  разом із неповнолітніми. А також обговорювалися проблемні питання,які хвилюють батьків   у процесі виховання своїх дітей .Із неповнолітніми особами було проведено індивідуальні бесіди профілактичного характеру, з метою недопущення  ними у подальшому житті скоєння адміінстративних та кримінальних правопорушень.

Крім того, цього ж дня ,  відвідали навчальні заклади, де навчаються неповнолітні.  Ознайомились з умовами навчання, проживання в гуртожитку. З педагогічним колективом  навчальних закладів  також було проведені бесіди з метою отримання інформації про відношення даних осіб до навчання,їх оточення,захоплення та здібності, для подальшого використання даних матеріалів в роботі із засудженими неповнолітніми.

Після проведених  візитів , представники служб  обговорили подальший план дій щодо проведення виховної роботи з дітьми та молоддю , та здійснення за ними соціального супроводу. 

 

 24.02.2017 року  , в приміщенні Арбузинської центральної районної бібліотеки, фахівцем  із соціальної роботи Арбузинського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді спільно з  фахівцем (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації   ,було проведено  захід за навчально-методичним посібником з програми «Управління гнівом».Програма  призначена для роботи з юнаками  віком від 14-18 років,які були засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі,або звільнені від відбування покарання з іспитовим строком.

 

Ціллю даної програми є:

-навчити учасників програми навичкам саморегуляції та конструктивним  способам управління гнівом у конфліктних ситуаціях;
-допомогти усвідомити і прийняти вій гнів;
-створити мотивацію до позитивних змін.
 

Основним завданням програми є:

-навчити учасників ідентифікувати почуття гніву на ранній стадії його прояву;
-навчити безпечним способам вираження негативних емоцій;
-допомогти кожному учасникові усвідомити внутрішні й зовнішні причини власного гніву;
-відпрацювати навички саморегуляції в групі.
За результатами навчально-методичного посібника було проведено вже третє заняття, а саме: Заняття №1.Чому ми гніваємося?
Заняття №2.Гнів і агресія.
Заняття № 3.Причини гніву.
У даному заході прийняли участь  особи зазначеної вікової категорії, які перебувають на обліку відділу  з питань пробації.
В результаті проходження програми передбачається:
-поступова актуалізація та закріплення позитивних особистих якостей;
-розвиток та покращення соціальних навичок і вмінь;
-активізація соціально-прийнятої поведінки;
-зниження рівня агресії та підвищення рівня самоконтролю.