Головна Новини Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

2018 рік

 Клієнтам пробації про Центр надання адміністративних послуг

28.12.2018р. в приміщенні Арбузинської Центральної районної бібліотеки відбулась зустріч адміністратора Центру надання адміністративних послуг при Арбузинській райдержадміністрації із підобліковими клієнтами пробації Арбузинського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській області. В ході зустрічі присутніх докладно ознайомлено з адміністративними послугами, які можливо отримати в Арбузинському ЦНАПі та порядком їх надання. Також громадяни були ознайомлені з переліком адміністративних послуг, який розміщено на Урядовому порталі, Порталі адміністративних послуг Миколаївської області та на сайті Арбузинської райдержадміністрації в розділі «Центр надання адміністративних послуг». 
 
Доповідачем надано консультацію щодо отримання електронних послуг, які надає Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області та Відділ в Арбузинському районі Головного Управління Держгеокадастру в Миколаївській області. Також слухачі були ознайомлені з послугами Державної міграційної служби України та отримали змогу на практиці записатися до електронної черги для отримання паспорту, в зв’язку з тим, що у більшості громадян відповідної категорії втрачено документибо взагалі вони відсутні 
 
Ця зустріч організована з метою допомогти клієнтам пробації  у пошуку інформації про необхідну адміністративну послугу та можливість замовити її через мережу Інтернет.
Це важливо…
Відповідно до угоди про спільну діяльність та у рамках спільного проекту «Ти не один – бібліотека завжди поруч», провідний інспектор Арбузинського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській області Фоменко Андрій разом з підобліковими клієнтами пробації відвідали Арбузинську центральну районну бібліотеку, де бібліотекар відділу обслуговування Арбузинської ЦРБ Онищенко К.А. провела семінар на тему : «СНІД не спить». Під час семінару Онищенко К.А. розповіла ,що Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше. Сьогодні в нашій державі офіційно зареєстровано 49 тис. осіб, що мають статус ВІЛ-позитивних. Серед них майже 4 тис. дітей у  віці до 14 років. У тенетах СНІДу перебувають понад 3 тис. громадян України, з яких понад 100 дітей. Це офіційна статистика, зареєстрована в Українському центрі профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України. Міжнародні експерти вважають, що ВІЛ – позитивних у нас значно більше.
Бібліотекар відділу довела до слухачів саме визначення понять «ВІЛ/СНІД », про шляхи передачі ВІЛ, ризиковані ситуації, що можуть призвести до ризику інфікування ВІЛ, основні симптоми, діагностику, та профілактику інфікування ВІЛ.
Учасникам семінару також було продемонстровано презентації на тему: «ВІЛ/СНІД», та тематичну викладку буклетів на тему: «СНІД наступає: остерігайся!».
 
Спільний захід з Арбузинським Центром СССДМ
 
Відповідно до угоди про спільну діяльність та згідно  спільного плану заходів з соціально – виховної роботи із клієнтами пробації з Арбузинським ЦСССДМ на 2018 рік, 18.12.2018р. на базі Арбузинського ЦСССДМ було проведено спільний інформаційно – просвітницький захід на теми «Профілактика правопорушень» та «Тестування на ВІЛ». В ході заходу фахівець із соціальної роботи АРЦССДМ Кравченко Ю.В. довела до присутніх що проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною і в Україні, й у світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць у Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За неофіційними даними, сьогодні в Україні ВІЛ-інфікованими є понад 1 % населення країни. Розповіла ,що саме особи, які ведуть асоціальний та протиправний спосіб життя мають найбільший ризик зараження ВІЛ – інфекцією.
Під час заходу Кравченко Ю.В. також розповіла про методи тестування ВІЛ та навіщо вони необхідні, про можливість  звернутися до лікарні ,з метою проходження анонімного та безкоштовного тесту на ВІЛ - інфекцію.
Зустріч пройшла в цікавій та доброзичливій атмосфері.
 
 
 
Участь у семінарі
 
Відповідно до  плану заходів соціально - виховної роботи із клієнтами пробації провідний інспектор Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області А.О. Фоменко разом з підобліковими клієнтами пробації 20.12.2018 року прийняли участь у семінарі  Арбузинської філії Миколаївського обласного центру зайнятості, під час якого провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Шарата О.М. розповіла учасникам про основні положення Закону України «Про зайнятість» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», права та обов’язки безробітних та про стан ринку праці в регіоні.
Також,  Шарата О.М. під час семінару детально розповіла  про умови реєстрації у Державній службі зайнятості, нарахування допомоги по безробіттю. Які є послуги служби зайнятості та нові можливості одержання соціальних послуг завдяки розвитку форм роботи:
  • навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації, стажування;
  • підбір громадських та сезонних робіт;
  • профінформаційні та профконсультаційні послуги;
  • профвідбір;
  • отримання професійної освіти в Центрах професійно - технічної освіти Державної служби зайнятості.
 

По завершенню семінару слухачам було надано відповіді на всі поставлені ними запитання та  ознайомлено з буклетною продукцією служби зайнятості.
  

Зустріч з учнями ліцею

З метою участі Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації»  у Миколаївській області у Всеукраїнському тижні права, провідний інспектор відділу   Фоменко А.О.  12 грудня 2018 року  завітав до Арбузинського професійного аграрного ліцею, та провів семінар  з учнями закладу.

Фоменко А.О. розповів слухачам про основні положення Закону України «Про пробацію»: поняття, сутність, мету, принципи та завдання пробації, підстави для застосування пробації та види пробації. Провів із учасниками семінару тренінгове заняття на тему «Причини скоєння правопорушень та способи запобігання їм» із Програми профілактики конфліктів та правопорушень серед учнівської молоді «Будуємо майбутнє разом». Також, додатково розповів про види відповідальності, та на прикладі навів випадки, які найчастіше трапляються в практиці,та розповів ,з якого віку  настає адміністративна відповідальність, кримінальна відповідальність та цивільно – правова відповідальність.

Зустріч пройшла в цікавій та доброзичливій атмосфері. На всі питання, які виникали під час заходу, були надані вичерпні відповіді.

 

 
 
День відкритих дверей
 
З метою участі у Всеукраїнському тижні права в приміщенні  Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області,співробітниками відділу  було проведено «День відкритих дверей». Під час проведення заходу всім охочим було роз’яснено про основні положення Закону України «Про пробацію»: поняття, сутність, мету, принципи та завдання пробації, підстави для застосування пробації та її види.. Крім того,особам, які завітали , було надано буклетну продукцію відділу.

Подібні заходи й надалі планується проводити в Арбузинському міськрайонному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області з метою популяризації органу пробації серед населення.

 

У рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насилля»
Відповідно до угоди про спільну діяльність, та у рамках спільного проекту «Ти  не один- бібліотека завжди поруч», 22 .11.2018 року в приміщенні Арбузинської  центральної районної бібліотеки, відбувся  для клієнтів пробації  семінар  за участю співробітників Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації, Арбузинської районної бібліотеки та Арбузинського відділення поліції на тему: «Азбука карного кодексу.Ти і поліція», а також учасники семінару прийняли участь у Всеукраїнській акції «16 днів проти насилля».
Особливу увагу клієнтів пробації було звернуто до Всеуркаїнської акції «16 днів проти насилля», яка щороку проходить  в Україні, як і у всій Європі,з 25 листопада по 10 грудня. Учасникам семінару розповіли, що дана акція покликана в першу чергу привернути увагу громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім»ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків. У загальному ж основними завданнями акції є також активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення  домашнього насильства та проведення інформаційних кампаній з метою підвищення  обізнаності населення України з питань  попередження насильства в сім»ї, жорстокого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства. Клієнтам пробації було продемонстровано  відео кліп українського гурту «Казка»- «Плакала», як приклад гендерного насильства відносно жінок.
Крім того, дільничий інспектор поліції розповів присутнім про відповідальність, яка передбачена законодавством України у випадках домашнього насильства в сім»ї,навів приклади домашнього насильства, які траплялися за час його роботи в поліції.У своїй розповіді зупинився також  на основних правах та правилах спілкування із поліцією.
Зустріч пройшла в цікавій та доброзичливій атмосфері.
Арбузинський міськрайонний відділ

 

Філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській області
 

 

 Соціально-виховний захід для клієнтів пробації

Відповідно до угоди про спільну діяльність та згідно спільного плану заходів із соціально- виховної роботи із клієнтами пробації, 20.11.2018 року на базі Арбузинського районного Центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді( далі Центр, було проведено спільний інформаційно –просвітницький захід на тему: «Безпечна поведінка та планування майбутнього». Під час зустрічі із клієнтами пробації фахівець із соціальної роботи Центру довела до присутніх, що таке планування свого майбутнього, як правильно планувати , та чому так важливо мати плани на майбутнє..Крім того співробітник Центру в черговий раз повідомила, що можна звернутися за допомогою до фахівців із соціальної роботи Центру з різного роду питань та раптово виниклих життєвих ситуацій,де їм обов’язково буде надано допомогу, навіть анонімно.
В кінці зустрічі клієнтам пробації було надано буклетну продукцію на теми: «Сказати ні!»(про шкідливий вплив тютюнопаління), «Твої права- твій захист», «Родинні відносини».
Зустріч пройшла в цікавій та доброзичливій атмосфері.
Робота дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги
в приміщенні Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи
«Центр пробації» в Миколаївській області
 
06.11.2018р. у рамках співпраці Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області та Южноукраїнського бюро правової допомоги начальником Южноукраїнського бюро правової допомоги (Вознесенський місцевий центр з надання БВПД) Ганною Зоткіною було проведено другий прийом громадян, які перебувають на обліку органу пробації.
Під час проведення прийому двоє осіб з числа суб’єктів пробації звернулися за первинною правовою допомогою. Суб’єктам пробації було надано вичерпну консультацію щодо порядку оформлення транспортного засобу за договором купівлі-продажу та працевлаштування за цивільно-правовим договором.
Зустріч відбулася відповідно до графіку роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги в приміщенні Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області протягом 2018р. 

 

Наступна зустріч запланована на 11.12.2018р. 


 

 

 До Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області вдруге впродовж жовтня звернувся суб’єкт пробації з проханням допомогти йому вирішити питання отримання речей першої необхідності та зимового одягу

Для вирішення даного питання старшим інспектором Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області капітаном внутрішньої служби Алєксєєнком В.В. було вирішено терміново звернутися за допомогою до управління соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації. Тому цього ж дня офіцер пробації спільно із засудженим, відвідали управління соціального захисту населення, де даній особі було надано консультацію та направлено, з метою надання речей першої необхідності, до соціального працівника Арбузинського територіального центру соціального обслуговування за місцем його проживання. 22.10.2018 року клієнт пробації звернувся до вказаної відповідальної особи та отримав теплий одяг.
Це вже не поодинокий випадок забезпечення суб’єктів пробації теплим одягом та продуктами першої необхідності. Маємо надію, що завдяки своєчасному реагуванню уповноважених органів з питань пробації та наданням відповідної допомоги управлінням соціального захисту населення, підоблікові суб’єкти пробації стануть на шлях виправлення.
Висловлюємо щиру подяку соціальному працівнику Арбузинського територіального центру соціального обслуговування с. Іванівка Харені Аксенії Вікторівні за її чуйність та доброту по відношенню до осіб, які звертаються до неї за допомогою. Велике Вам спасибі! 
Підоблікові Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області завітали до Арбузинській філії Миколаївського обласного центру зайнятості
 
Відповідно до спільного плану заходів соціально - виховної роботи із клієнтами пробації провідний інспектор Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області А.О. Фоменко разом із суб’єктами пробації 09.10.2018 року відвідали семінар в Арбузинській філії Миколаївського обласного центру зайнятості, під час якого провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Шарата О.М. розповіла про основні положення Закону України «Про зайнятість» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», права та обов’язки безробітних та про стан ринку праці в регіоні.
Також,  Шарата О.М. під час семінару детально розповіла  про умови реєстрації у Державній службі зайнятості, нарахування допомоги по безробіттю, які є послуги служби зайнятості та нові можливості одержання соціальних послуг завдяки розвитку форм роботи:
  • навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації, стажування;
  • підбір громадських та сезонних робіт;
  • профінформаційні та профконсультаційні послуги;
  • профвідбір;
  • отримання професійної освіти в Центрах професійно - технічної освіти Державної служби зайнятості.
По завершенню семінару слухачам було надано відповіді на всі поставлені ними запитання й ознайомлено з буклетною продукцією служби зайнятості.
Необхідність проведення таких заходів спрямована на інформування та активізацію пошуку роботи як механізму реалізації мотивації до трудової діяльності суб’єктів пробації, їх ресоціалізації та мотивування до позитивних змін в їх житті.
 
Кліент пробації звернувся за допомогою
02.10.2018 року  при  бесіді з клієнтом пробації старшим інспектором Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області капітаном внутрішньої служби Алєксєєнком В.В. було з’ясовано, що дана особа має на даний час тяжке матеріальне становище, у зв’язку з чим  не вистачає коштів на придбання зимового одягу та взуття.
Для вирішення даного питання  співробітником Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації було вирішено  терміново звернутися за допомогою до управління соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації.Тому  цього ж дня  офіцер пробації  спільно із засудженим, відвідали управління соціального захисту населення, де даній особі було надано консультацію, та направлено з метою надання речей першої необхідності до соціального працівника Арбузинського територіального центру соціального обслуговування за місцем його проживання. 03.10.2018 року гр..М.,звернувся до вказаної відповідальної особи , та отримав  теплий одяг, взяття та харчові продукти.

 Користуючись нагодою, від усього колективу Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації  хочемо подякувати соціальному працівнику Арбузинського територіального центру соціального обслуговування Кірдяпкіній Олені  Володимирівні за її чуйність та доброту по відношенню до осіб, які звертаються до неї за допомогою. Велике Вам дякуємо!!!! 

 

Клієнти пробації Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області прийняли участь у заході щодо профілактики вживання алкогольних напоїв.
02 жовтня 2018 року співробітники Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області спільно з лікарем-наркологом Арбузинської центральної районної лікарні Мокряк Оленою Василівною провели захід щодо профілактики вживання алкогольних напоїв з підобліковими клієнтами пробації на тему: «Алкоголь та його наслідки».
У всьому світі вживання алкоголю є серйозною медичною та соціально-економічною проблемою. Надмірне вживання спиртних напоїв не тільки підриває здоров’я, а й чинить шкідливий вплив на багато аспектів суспільного життя людини.
На цих та інших проблемах наголошував лікар-нарколог та надавав дієві поради та рекомендації щодо профілактики вживання алкогольних напоїв.
У зв’язку з тим, що великий відсоток правопорушень вчинено в стані алкогольного сп’яніння та з метою хоча б поетапного  зменшення вживання алкогольних напоїв деякими клієнтами пробації, та  усвідомлення ними цінності свого життя та здоров’я, і було проведено даний захід.
Маємо надію на позитивний результат.
 
 
Співробітниками Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації було проведено зустріч за участю суб’єктів пробації та служителя Української православної Церкви Київського Патріархату протоієрея Михайла
У будь-якій державі є дезаптовані громадяни, які потребують допомоги, підтримки, постійного юридичного та психологічного супроводу. До такої категорії громадян належать і засуджені до прокарань не пов’язаних  з  позбавлення волі. Досвід роботи із даною категорією осіб переконує, що до процесу виправлення та ресоціалізації слід залучати всі інститути громадянського суспільства, в тому числі релігійні організації, оскільки саме вони найчастіше допомагають врятувати їхні душі, а інколи – і життя.
Саме тому , 4 вересня 2018 року, працівниками Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації було організовано зустріч за участю суб’єктів пробації та служителя Української православної Церкви Київського Патріархату протоієрея Михайла та його соратника Василя..Під час зустрічі протоієрей Михайло  розповів присутнім про духовне співчуття, доброту, милостиню та любов один до одного та до ворогів наших, про сенс життя, та про інші духовні речі, які надихають замислитися над усім прожитим життям, та можливо зробити відповідні висновки.   .У даному заході взяли участь шість суб’єктів пробації, які під час розповіді  задавали питання та по закінченню заходу поділились приємними враженнями від почутого.

Відродження стародавніх традицій та піклування церкви про саме таку категорію людей позитивно впливає на їх морально-психологічний стан. Іноді саме завдяки роботі релігійних організацій засуджені відновлюють втрачені родинні зв’язки, просять у близьких та рідних їм людей пробачення за свої вчинки. Вони переконуються в тому, що потрібні найріднішим людям, і це надає їм можливість зрозуміти необхідність жити правильно, жити по законам людської гідності та моралі.. Зрозуміло, що досягти швидких результатів у духовно – просвітницькій роботі нелегко. Адже в суспільстві відкрито проголошується культ насилля та жорстокості, а усі труднощі сьогоднішнього життя  у нашому суспільстві  підштовхують людей до скоєння злочинів. Духовно-просвітницька робота священнослужителів із суб’єктами пробації – невід’ємна складова процесу їхнього виправлення та повернення до суспільства законослухняних громадян. Участь засуджених у відвідуванні заходів релігійного характеру є винятково добровільною справою, яка, мааємо велику надію, допоможе стати на шлях до духовного відродження. 

 

Участь клієнта пробації в церковній службі в переддень святкування

 

1030 річниці хрещення Київської-Русі - України

 
 
Відповідно до договору про спільну діяльність та у рамках спільного проекту «Ти не один – бібліотека завжди поруч» 27 липня 2018 року працівники Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області інспектор відділу капітан внутрішньої служби Пономаренко Є.О. та провідний інспектор відділу Фоменко А.О. разом із працівниками Арбузинської центральної районної бібліотеки та клієнтом пробації взяли участь у церковній службі в переддень святкування 1030 річниці хрещення Київської-Русі – України.
 

Після проведення служби  священик Андрій прийняв сповідь від клієнта пробації та розповів йому про те, що життя часто ставить ряд випробувань, які дуже складно подолати, особливо у молодому віці. Це період поривів і наснаги, ризику і необдуманості. У цей час людина здатна на все, і дуже часто вдається до вчинків, які стають фатальними. Таким чином, молода людина губить сама себе. Для того, щоб попередити такий хід подій, ми повинні бути духовно-здоровими.

Саме духовність, що в своїй основі несе Добро та Любов, є одним з найефективніших засобів попередження негативної поведінки молоді. Становлення духовності – це вища мета кожної особистості, адже в міцному ґрунті духовності зростає і особистість людини. Повноцінно духовно-розвинута людина не тільки усвідомлює велич Творця, але й здатна любити інших, творити добро, милуватися красою, поважати старших, бути ввічливою, знати ціну життя і завжди прагне ще більш духовно збагатити себе. 

 

 
Підоблікові Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області завітали до Арбузинській філії Миколаївського обласного центру зайнятості
 
Відповідно до спільного плану заходів соціально - виховної роботи із клієнтами пробації провідний інспектор Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області А.О. Фоменко разом із суб’єктами пробації 17.07.2018 року відвідали семінар в Арбузинській філії Миколаївського обласного центру зайнятості, під час якого провідний фахівець з питань зайнятості Шарата О.М. розповіла про основні положення Закону України «Про зайнятість» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», права та обов’язки безробітних та про стан ринку праці в регіоні.
Також, Шарата О.М. під час семінару детально розповіла про умови реєстрації у Державній службі зайнятості, нарахування допомоги по безробіттю. Які є послуги служби зайнятості та нові можливості одержання соціальних послуг завдяки розвитку форм роботи:
-         навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації, стажування;
-         підбір громадських та сезонних робіт;
-         профінформаційні та профконсультаційні послуги;
-         профвідбір;
-         отримання професійної освіти в Центрах професійно - технічної освіти Державної служби зайнятості.
По завершенню семінару слухачам було надано відповіді на всі поставлені ними запитання й ознайомлено з буклетною продукцією служби зайнятості.
Необхідність проведення таких заходів спрямована на інформування та активізацію пошуку роботи як механізму реалізації мотивації до трудової діяльності суб’єктів пробації, іх ресоціалізації та мотивування до позитивних змін в їх житті.
 


 
 
Екскурсія до пожежно-рятувальної частини
На виконання угоди  про спільну діяльність та у рамках спільного проекту «Ти не один – бібліотека завжди поруч», з метою професійної орієнтації безробітного підоблікового, 22.06.2018 фахівець (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Арбузинського МРВ з питань пробації Фоменко А.О., бібліотекар відділу обслуговування Арбузинської центральної районної бібліотеки Онищенко К.А. разом з клієнтом пробації завітали на екскурсію до 6-ї  пожежно - рятувальної частини Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Миколаївській області, яка розташована в смт. Арбузинка.
Під час екскурсії начальник зміни  розповів про роботу пожежної частини, продемонстрував наявні транспортні засоби, спорядження та знаряддя, якими вони користуються  під час гасіння пожеж та порятунку людей. Крім того, розповів про техніку безпеки поводження на воді в літній період.
Зустріч пройшла в цікавій та доброзичливій атмосфері.
Маємо надію, що такі заходи будуть мати позитивний відгук у поведінці та вчинках клієнтів пробації у подальшому їхньому житті.
 

Арбузинський МРВ з питань пробації 

Особливості цивільно-правових угод
 
Відповідно до меморандуму про співпрацю 12.06.2018р. у приміщенні Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації відбулася зустріч суб’єктів пробації з начальником Южноукраїнського бюро правової допомоги Зоткіною Ганною Вікторівною, на якій було проведено бесіду «Особливості цивільно-правових угод».

З метою офіційного працевлаштування та юридичної грамотності суб’єктів пробації підобліковим особам було роз’яснено поняття  «трудовий договір» та «цивільно-правова угода». Також було визначено відмінності між трудовими договорами та цивільно-правовими угодами і роз’яснено порядок вирішення трудових спорів, які виникають між роботодавцем (замовником) та працівником (виконавцем). 

 

Відбувся спільний захід з Арбузинським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на тему : «Що таке залежність від наркотиків? Профілактика вживання наркотиків»

 
Відповідно до угоди про спільну діяльність та згідно спільного плану заходів з соціально – виховної роботи із клієнтами пробації на 2018 рік, 6 червня 2018року в Арбузинському міськрайонному відділі з питань пробації було організовано зустріч підоблікових клієнтів пробації з представником Арбузинського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді та проведено семінар на тему «Що таке залежність від наркотиків? Профілактика вживання наркотиків».
Під час заходу фахівець із соціальної роботи Арбузинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Кравченко Ю.В. довела до присутніх поняття, причини, наслідки та шляхи подолання наркоманії. Розповіла про можливість звернення до Миколаївського обласного наркологічного диспансеру, де обов’язково нададуть допомогу, навіть анонімно. Клієнтам пробації було продемонстровано відеоматеріали на теми «Про реальне життя наркоманів», «На захисті дитинства», «Обирай здоровий спосіб життя!»
 
             Адже наркоманія — це не стільки захворювання конкретної особи, скільки хвороба суспільства, тобто вона має не лише біологічне, а й соціальне коріння. Оскільки ця хвороба руйнує не тільки особистість, а й суспільство та державу в цілому. Кожна людина, незалежно від віку, сімейного стану і роду діяльності повинна знати все про небезпеки, що можуть зустрітися їй на життєвому шляху, в тому числі і про наркотики.
 
Арбузинський МРВ з питань пробації.

    

Пенітенціарна пробація
 
Відповідно до Закону України «Про пробацію» є три види пробації: досудова, наглядова та пенітенціарна. Саме пенітенціарна пробація виконує таке завдання як здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення. 
Пенітенціарна пробація – це підготовка осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення з метою трудового і побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місцем проживання. Орган пробації спільно з державними органами та органами місцевого самоврядування сприяють засудженим, які готуються до звільнення, у визначенні місця проживання після звільнення; влаштуванні до спеціалізованих установ для звільнених; госпіталізації до закладів охорони здоров’я осіб, які потребують стаціонарної медичної допомоги; працевлаштуванні працездатних осіб. Порядок взаємодії органу пробації та державних органів під час здійснення заходів пенітенціарної пробації затверджується нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади, що формують державну політику у сфері пробації, у сфері соціальної політики, у сфері охорони здоров’я, та Міністерством внутрішніх справ України.
Згідно із Законом України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», соціальна адаптація – процес засвоєння звільненими особами соціального досвіду з метою повернення їх до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві, а соціальний патронаж – допомога звільненим особам шляхом здійснення комплексу правових, економічних, організаційних, психологічних, соціальних та інших заходів, зокрема надання послуг, спрямованих на їх соціальну адаптацію.
На минулому тижні відбулося чергове засідання Спостережної комісії Арбузинської райдержадміністпрції.. Саме з метою узгодження дій всіх суб’єктів соціального патронажу одним із питань порядку денного було обговорення змін до наказу Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства юстиції України від 07.11.2011р. «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціального патронажу звільнених осіб». Відповідно до нової редакції Порядку основним діячем та посередником між установами виконання покарань та соціумом при звільненні засуджених осіб є орган пробації.
У процесі соціальної адаптації звільнених осіб важливу роль відіграють не лише сім’я та оточення, в яке повертається звільнена особа, не менш важливими є наявність таких соціальних благ, як місце проживання, освіта, працевлаштування та психологічна готовність самої особи до життя у громаді. І у цьому непростому процесі відновлення особистості звільнені найбільше відчувають потребу. Активними помічниками в процесі адаптації звільнених осіб виступають установи виконання покарань, орган пробації, територіальні органи з питань соціального захисту населення, органи поліції, заклади охорони здоров’я. За потреби та можливості до цієї роботи можуть залучатися релігійні та громадські організації.
Заходи з підготовки до звільнення осіб спрямовані не лише на вдалу адаптацію колишніх ув’язнених до мирного співіснування у громаді, а насамперед – на попередження повторних злочинів та їхньої готовності до зміни способу життя.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
14.05.2018р. особовим складом Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації було відвідано Южноукраїнську загальноосвітню школу № 4. Зустріч відбулася на запрошення психолога школи з метою профілактичної роботи з учнями середньої школи, які потребують додаткової педагогічної уваги. Неповнолітнім було роз’яснено поняття «проступок» та «правопорушення», особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх. Також з учнями була проведена бесіда про небезпеку шкідливих звичок, необхідність дотримання шкільної дисципліни та подальшого здобуття професії.
Метою тісної співпраці органу пробації з соціально-психологічними службами шкіл є пропаганда здорового способу життя школярів, покращення дисципліни, а головне – профілактика девіантної поведінки і, як наслідок, дитячої злочинності.  
 
 

  

Відповідно до угоди про спільну діяльність та у рамках спільного проекту «Ти не один – бібліотека завжди поруч» днями фахівець ( з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Арбузинського МРВ з питань пробації разом з клієнтами пробації відвідали Арбузинську центральну районну бібліотеку, де бібліотекарем відділу обслуговування Арбузинської ЦРБ Онищенко К.А. для них був проведений захід на тему: «Проведи день в бібліотеці». В ході заходу було проведено запис клієнтів пробації як нових читачів на дорослому абонементі, також фахівець разом з підобліковими допомогли бібліотеці з підклеюванням книг скотчем та клеєм, переглянули презентацію « Незвичайні бібліотеки світу». Крім того працівник бібіліотеки розповіла клієнтам про історію книги та провела літературну вікторину про книгу та бібліотеку із цікавими загадками про книги.
Зустріч пройшла у цікавій та доброзичливій атмосфері.

Маємо надію на зацікавленість клієнтами пробації книгою. 

11.04.2018 року фахівцем Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації Фоменко А.О. ,з метою профілактики дитячої злочинності, було проведено зустріч з учнями Арбузинського професійного аграрного ліцею, під час якої учасникам  були розкриті такі теми як «Поняття злочину та покарання. Відповідальність за вчинення неповнолітніми особами кримінальних та адміністративних правопорушень» , «Права та обов’язки неповнолітніх».
Наприкінці зустрічі учням було продемонстровано документальний фільм «Почуй мене».який безпосередньо спрямований на запобігання злочинності серед дітей та підлітків, шляхом ознайомлення учнів з об»єктивною інформацією від їхніх однолітків,які відбувають покарання у Бережанській,Прилуцькій та Мелітопольській виправних установах (як вони живуть, що відчувають, про що думають).
Зустріч пройшла у цікавій та доброзичливій атмосфері.
 
 

    

06.04.2018 року в рамках співпраці з Арбузинським районним центром зайнятості, та на виконання Закону України «Про пробацію», фахівцем з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації Фоменко А.О. ,було організовано для клієнта пробації зустріч із з провідним фахівцем з питань зайнятості   Шаратою О.М. було , яка засудженому розкрила такі  теми як «Умови реєстрації у Державній службі зайнятості», «Центри професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості», «Одноразова допомога на відкриття підприємницької діяльності», «Нарахування допомоги по безробіттю».
Провідний фахівець з питань зайнятості  розповіла клієнту пробації  про соціальні послуги, які надає центр зайнятості, зокрема щодо сприяння у працевлаштуванні та професійному навчанні, організації оплачуваних громадських робіт. Значну увагу  приділила наявним у Арбузинському районі вакансіям та правилам постановки на облік, можливості отримання у будь-який час інформаційних чи консультаційних послуг пов’язаних з працевлаштуванням, а також розповіла про техніку самостійного пошуку роботи.
Зустріч пройшла у цікавій та доброзичливій атмосфері. По закінченню клієнт прробації отримав інформаційні буклети та флаєри.
 
 

    

27 березня 2018 року  на базі   Державної установи «Арбузинська виправна колонія (83)» відбулася зустріч із в’язнями, в якій прийняв участь фахівець Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації Фоменко А.О., представники районного центру зайнятості та Центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді.   На вказаному заході співробітником пробації, було роз’яснено присутнім    завдання уповноваженого органу з питань пробації, основні принципи діяльності служби. Та основну увагу приділив    Закону України « Про пробацію» прийнятий 05.02.2015 року. Саме цим законом передбачено    здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк ,до звільнення ,та реалізацію інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
Зустріч пройшла в доброзичливій атмосфері. На всі питання засуджених,було надано вичерпні відповіді.
 
 
 

    

07.03.2018р. особовим складом Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації було відвідано за місцем проживання неповнолітнього Ф., який перебуває на обліку як засуджений до покарання не пов’язаного з позбавленням волі. Неповнолітній Ф. був влаштований до комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Южноукраїнської міської ради у зв’язку із складними життєвими обставинами.
Під час відвідування КЗ ЦСПРД, інспектори та фахівець із соціальної роботи Арбузинського МРВ з питань пробації не просто провели профілактичну роботу з неповнолітнім у невимушеній атмосфері, але й мали змогу поспілкуватися з адміністрацією та педагогічним колективом Центру, які поділилися своїм багатим досвідом роботи з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Під час відвідування Центру неповнолітньому знову було роз’яснено порядок та умови відбування покарання з випробуванням, проведено соціально-виховні бесіди, спрямовані на профілактику алкоголізму та вживання наркотичних речовин. Розмова проводилася у формі «круглого столу», на чолі якого був неповнолітній. Кожний учасник бесіди мав змогу висловити свої зауваження та пропозиції стосовно подальшого перебування неповнолітнього в Центрі та запропонувати стратегію його поведінки і подальші плани на майбутнє.  

Відповідно до угоди про спільну діяльність та графіку проведення заходів для клієнтів пробації , 22.02.2018 року на базі Арбузинського міськрайорнного відділу  з питань пробації  було проведено спільний захід з Арбузинським районним центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді на тему  «Здоров»я як цінність», на якому засудженим особам розповіли , що таке ВІЛ/ СНІД, а також  було надано базову інформацію на тему    «Сім  способів піклуватися про своє здоров»я» .
 

Захід пройшов у цікавій та доброзичливій атмосфері. На всі запитання були надані вичерпні відповіді.По закінченню -учасники отримали  буклети та засоби контрацепції.

Арбузинський МРВ з питань пробації 

06.02.2018 року , відповідно до меморандуму про співпрацю,  Арбузинським міськрайонним відділом з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції ,було проведено  зустріч  начальника Южноукраїнського бюро правової допомоги Соколенко Ганною Вікторівною  із засудженими особами.У даному заході прийняли участь6  осіб , які перебувають на обліку відділу пробації.
 Присутніх ознайомлено з переліком правових послуг, які включає в себе безоплатна правова допомога, проінформовано про систему надання безоплатної правової допомоги, її основні завдання та функції. Також Ганна Вікторівна поінформувала про систему безоплатної вторинної правової допомоги в Україні, ознайомила з основними положеннями Закону України «Про безоплатну правову допомогу», звернула увагу на категорію осіб, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.
Наприкінці зустрічі учасникам було надано буклети та візитівки з контактами бюро правової допомоги.
Зустріч пройшла в цікавій та доброзичливій атмосфері. На всі питання засуджених,було надано вичерпні відповіді.
 
 

Арбузинський міськрайонний відділ з питань пробації    

На виконання угоди про спільну діяльність між Арбузинським МРВ з питань пробації та Арбузинською районною бібліотекою, та з метою  формування потреби до самоосвіти та самовиховання у клієнтів пробації ,18.01.2018 фахівцем  ( з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Арбузинського міськрайонного відділу  з питань пробації спільно із бібліотекарем відділу обслуговування районної бібліотеки,організували та провели  з клієнтами пробації психологічний тренінг на тему : « Пізнаймо самих себе». Згідно програми тренінгу з клієнтами було проведено  ряд  психологічних вправ .А саме:  «Пізнаємо одне одного» ( в даній вправі  учасники розповіли про дві свої правдиві риси і придумали одну неправдиву, а інші учасники мали відгадати неправдиву). Вправа  «Футболка», » ( учасникам необхідно було уявити, що вони мають взяти участь у всесвітньому марафоні ,зробити напис на футболці, який би найкраще їх презентував, та був їх девізом), вправа«Колір настрою» ( кожен учасник називає колір, який відповідає настрою під час заняття і пояснює чому він так вирішив),  вправа «Побажання» (усі по черзі кидають м’ячик, тому, кому хочуть побажати щось приємне) , «Не закінченні речення» ( учасники мали закінчувати фрази тренера, наприклад: «Я живу для того, щоб…», «Справедливість – це…», «Сім’я для мене – це …», « Щодня я все роблю для того, щоб…» і т.д.).
По закінченню тренінгу тренер та учасники підбили підсумки , що кожна людина живе для того, щоб пізнавати і творити. І цю природну діяльність вона починає з самого себе. Успішною людиною може стати кожен, необхідно лише добре знати самого себе – свої позитивні сторони і свої недоліки. Крім того треба знати або уявляти якими ми хотіли б або вважали за необхідне стати, до чого ми прагнемо. 

Зустріч пройшла у цікавій та доброзичливій атмосфері.