Головна Новини Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

2019 рік

Робоча зустріч із представником Української Православної церкви Київського патріархату  Миколаївської єпархії
15.01.2019 року начальником Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області підполковником внутрішньої служби Петренко А.Л. було проведено робочу зустріч із  служителем Української Православної Церкви Київського патріархату  Миколаївської єпархії протоієреєм Михайлом. Ціль даної зустрічі -  обговорення основних напрямків взаємодії та співпраці уповноваженого органу з питань пробації та релігійною громадою Парафії Різдва Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви Київського патріархату  Миколаївської єпархії  з метою   соціальної підтримки осіб, засуджених до покарань  не   пов'язаних   з   позбавленням   волі,благодійної допомоги клієнтам пробації, інформаційної й духовно-просвітницької діяльності, спрямовані на подолання психолого-педагогічної занедбаності, їхнє духовне відродження.
Зустріч пройшла у  теплій атмосфері . Було досягнуто домовленостей по всім запланованим питанням співробітництва сторін.

  

Співробітниками Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації було проведено зустріч за участю суб’єктів пробації та служителя Української православної Церкви Київського Патріархату протоієрея Михайла
У будь-якій державі є дезаптовані громадяни, які потребують допомоги, підтримки, постійного юридичного та психологічного супроводу. До такої категорії громадян належать і засуджені до прокарань не пов’язаних з позбавлення волі. Досвід роботи із даною категорією осіб переконує, що до процесу виправлення та ресоціалізації слід залучати всі інститути громадянського суспільства, в тому числі релігійні організації, оскільки саме вони найчастіше допомагають врятувати їхні душі, а інколи – і життя.
Саме тому ,15 січня 2019 року, працівниками Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації було організовано зустріч за участю суб’єктів пробації та служителя Української православної Церкви Київського Патріархату протоієрея Михайла..Під час зустрічі протоієрей Михайло  розповів присутнім про духовне співчуття, доброту, милостиню та любов один до одного та до ворогів наших, про сенс життя, та про інші духовні речі, які надихають замислитися над усім прожитим життям, та можливо зробити відповідні висновки.   .У даному заході взяли участь шість суб’єктів пробації, які під час розповіді  задавали питання та по закінченню заходу поділились приємними враженнями від почутого.

 

Відродження стародавніх традицій та піклування церкви про саме таку категорію людей позитивно впливає на їх морально-психологічний стан. Іноді саме завдяки роботі релігійних організацій засуджені відновлюють втрачені родинні зв’язки, просять у близьких та рідних їм людей пробачення за свої вчинки. Вони переконуються в тому, що потрібні найріднішим людям, і це надає їм можливість зрозуміти необхідність жити правильно, жити по законам людської гідності та моралі.. Зрозуміло, що досягти швидких результатів у духовно – просвітницькій роботі нелегко. Адже в суспільстві відкрито проголошується культ насилля та жорстокості, а усі труднощі сьогоднішнього життя  у нашому суспільстві підштовхують людей до скоєння злочинів. Духовно-просвітницька робота священнослужителів із суб’єктами пробації – невід’ємна складова процесу їхнього виправлення та повернення до суспільства законослухняних громадян. Участь засуджених у відвідуванні заходів релігійного характеру є винятково добровільною справою, яка, мааємо велику надію, допоможе стати на шлях до духовного відродження. 
Захід із Арбузинським Центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді
 
Відповідно до меморандуму про співпрацю та згідно  спільного плану заходів із соціально – виховної роботи із клієнтами пробації Арбузинським Центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді на 2019 рік, 29.01.2019 року  фахівцем  Центру  для клієнтів пробації було проведено  інформаційно – просвітницький захід з профілактики вживання наркотичних речовин «Наркотики – мандрівка в один кінець». В ході заходу фахівець із соціальної роботи Центру Кравченко Ю.В. розповіла слухачам про шкоду наркоманії, види наркотиків, про медичні, духовні та соціальні наслідки наркоманії, також про наркоманію у дітей та підлітків, та причини її появи.
 
Зустріч пройшла у цікавій та доброзичливій атмосфері

Кожний учасник мав змогу задати питання та отримати на них кваліфіковану відповідь. 

Проведено спільну нараду
 

21.02.2019 року за ініціативою Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, начальником відділу підполковником внутрішньої служби Петренко А.Л., було проведено спільну нараду за участю начальника Арбузинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області  І.А. Тетеричко та представника сектору превентивної діяльності  Арбузинського відділення поліції  Братського  відділу поліції ГУНП в Миколаївській області  В.Ільїна .Даний захід було організовано з метою поліпшення взаємодії та своєчасного отримання інформації про вчинення засудженими особами, які перебувають на обліку Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації, адміністративних правопорушень , копій протоколів про адміністративне правопорушення і постанов про накладення адміністративного стягнення.

За результатами наради ухвалено протокольне рішення . 

 

Відбувся семінар для клієнтів пробації
 
Відповідно до угоди про спільну діяльність та згідно  спільного плану соціально-виховних заходів Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області та   Арбузинського  районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді (далі Центр) на 2019 рік із клієнтами пробації , 20.02.2019р. в приміщенні Центру було проведено спільний профілактичний захід – семінар для клієнтів пробації  на тему «Профілактика злочинності. Ризики вчинення повторного правопорушення. Моя поведінка у конфлікті»». В ході заходу фахівець із соціальної роботи Кравченко Ю.В. розповіла слухачам про те, що саме вчинення людьми правопорушень (а саме, особами молодіжного віку) -є однією з найгостріших проблем сьогодення та довела до слухачів статистику прапвопорушень за офіційними даними Державного комітету статистики України про кількість злочинів, скоєних особами молодіжного віку по Україні протягом 2018 року.
Кравченко Ю.В. розтлумачила присутнім сутність поняття «правопорушення», зясували, чому ж люди скоюють правопорушення (на власних прикладах), шляхом самоаналізу, та дійшли висновку, що знання певних законів, норм поведінки, своїх обов’язків перед суспільством, усвідомлення шкоди, відповідальності й вироблення у людей правової свідомості – зобов’язує добре поводитись, утримує від порушень правил поведінки. Також, під час семінару, учасники пройшли тест на тему : «Чи конфліктна ви особистість ?».
Під час заходу фахівець Центру також розповіла, що можна звернутися за допомогою до фахівців із соціальної роботи Центру з різного роду питань та раптово виниклих життєвих ситуацій,де їм обов’язково буде надано допомогу, навіть анонімно. 

 

Для клієнтів пробації проведено прийом громадян     Южноукраїнським бюро правової допомоги

26 лютого 2019 року в приміщенні Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області,начальником Южноукраїнського бюро правової допомоги Зоткіною Ганною Вікторівною, було проведено прийом громадян , які перебувають на обліку відділу пробації. Під час прийому звернулося три особи з питання прийняття спадщини та з питання  зменшення кредитної заборгованості. На зазначені питання клієнти пробації отримали вичерпні відповіді. 

Проведено спільну нараду, щодо реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх , які є підозрюваними у вчиненні злочину»
26.02.2019 року за ініціативою Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, було проведено спільну нараду за участю начальника Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області підполковника внутрішньої служби А.Л.Петренко, прокурора Арбузинського районного відділу Первомайської місцевої прокуратури Миколаївської області Довбні М.В. та начальника Южноукраїнського бюро правової допомоги Зоткіної Г.В..Метою даної наради було обговорення та визначення заходів щодо реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх , які є підозрюваними у вчиненні злочину», затвердженого спільним наказом Міністерства юстиції України та Генеральної прокуратури України від 21.01.2019 року №172/5/10.
 

Даний пілотний проект ґрунтується на відновних підходах у кримінальних провадженнях  про злочини невеликої та середньої тяжкості, вчинені неповнолітніми , і включає в себе  скоординовану організацію ефективної комунікації між такими неповнолітніми і потерпілими  від вчинених ними злочинів  з метою забезпечення  відшкодування заподіяної  шкоди , максимально раннього виведення неповнолітніх правопорушників із кримінального процесу з обов’язковим ужиттям  узгоджених заходів для їх ре соціалізації та запобігання повторним злочинам.

Для забезпечення реалізації положень зазначеного наказу, було вирішено створити робочу групу за участю прокурора,представника центру правової допомоги, органу пробації  та інших представників, відповідно до Порядку реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх , які є підозрюваними у вчиненні злочину». 

Проведено семінар для клієнтів пробації
Відповідно до меморандуму про спільну діяльність та у рамках спільного проекту «Ти не один – бібліотека завжди поруч» , 20.03.2019 року в приміщенні Арбузинської центральної районної бібліотеки, відбувся спільний семінар за участю   Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, Арбузинської центральної районної бібліотеки та 6-ї Державної пожежно -рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області  для клієнтів пробації на тему: «Що робити при пожежі: правила поведінки порятунку життя».

Під час семінару начальник караулу 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Миколаївській області Тофан Дмитро Юрійович. провів протипожежний інструктаж щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті, та розповів учасникам семінару про стан, який склався станом на березень 2019 року  з пожежами в Україні, також, про наявність складних проблем в протипожежному захисті житлового сектору. Додатково, в ході семінару, Тофан Д.Ю. довів слухачам про основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, крім того, останнім часом почастішали випадки пожеж внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації телевізорів, і розповів яких саме правил необхідно дотримуватись  для попередження таких пожеж. Під кінець свого виступу Тофан Д.Ю. наголосив що, тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити самого себе і власні будинки від пожежі, дотримання правил безпеки життєдіяльності доступне кожному. Тож , у разі виникнення пожежі, необхідно зробити усе можливе, щоб зберегти життя та здоров’я своє та своїх рідних і близьких. У всіх випадках, якщо ви в змозі, викличте пожежну команду (телефон-101). 

Спільний захід з Арбузинською районною філією
Миколаївського обласного центру зайнятості
 
 
Відповідно до спільного плану заходів соціально - виховної роботи із клієнтами пробації провідний інспектор Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області А.О. Фоменко разом з підобліковими клієнтами пробації 27.03.2019 року відвідали семінар в Арбузинській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості, під час якого провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Шарата О.М. розповіла про основні положення Закону України «Про зайнятість» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», права та обов’язки безробітних та про стан ринку праці в регіоні.
Також,  Шарата О.М. під час семінару детально розповіла  про умови реєстрації у Державній службі зайнятості, нарахування допомоги по безробіттю. Які є послуги служби зайнятості та нові можливості одержання соціальних послуг завдяки розвитку форм роботи:
  • навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації, стажування;
  • підбір громадських та сезонних робіт;
  • профінформаційні та профконсультаційні послуги;
  • профвідбір;
  •  

  • отримання професійної освіти в Центрах професійно - технічної освіти Державної служби зайнятості.

По завершенню семінару слухачам було надано відповіді на всі поставлені ними запитання й ознайомлено з буклетною продукцією служби зайнятості. 

Відбувся спільний профілактичний захід із Арбузинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
Відповідно до меморандуму про спільну діяльність та згідно спільного плану заходів з соціально – виховної роботи із клієнтами пробації Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області з Арбузинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на 2019 рік, 5 квітня 2019 року було проведено спільний профілактичний захід на тему: «туберкульоз – ми маємо знати!» приурочений до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. 
В ході заходу фахівець із соціальної роботи Арбузинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Кравченко Юлія розповіла слухачам про те, що туберкульоз – це інфекційне захворювання, що спричиняється мікобактерією туберкульозу (паличка Коха), яке переважно уражає легені. Окрім легенів, можуть уражатися кістки та суглоби, органи сечостатевої системи, лімфатичні вузли, очі, нервова система, травний тракт, шкіра, а також інші органи та тканини організму. Розповіла присутнім що є джерелом інфекції, шляхи проникнення збудників інфекції до організму, про особливості розвитку захворювання та прояви захворювання. Також, Кравченко Юлія довела до учасників заходу, що групою ризику з точки зору захворюваності на туберкульоз – є люди, які перебувають у незадовільних соціальних та побутових умовах, які страждають хронічними захворюваннями або шкідливими звичками. На кінець своєї доповіді лектор повідомила присутнім що саме вчасна діагностика туберкульозу, профілактика туберкульозу та лікування можуть врятувати людину від хвороби та тяжких наслідків перебігу захворювання.
 

Туберкульоз на сьогодні є актуальною медико-соціальною проблемою не тільки в Україні, а й в усьому світі. Питання боротьби з туберкульозом залишається актуальним та є питанням національної безпеки країни. Вчасне обстеження та вчасно розпочате лікування може врятувати життя, адже туберкульоз виліковний!
  

Насильство над дітьми – невідворотність покарання
 
До Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області надійшов на виконання вирок суду на громадянина К., якого Арбузинським районним судом Миколаївської області визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України, та призначено покарання  у виді 150 годин громадських робіт.
 
За даним вироком, засуджений, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння наносив  удари армійським ременем своїм малолітнім дітям, спричинивши їм тілесні ушкодження у вигляді крововиливів в ділянці обличчя, в ділянці спини, верхніх кінцівок, в ділянці правої та лівої щоки. І звісно, така жорстокість по відношенню до своїх власних дітей не могла залишитися поза увагою суспільства. Кривдника вчасно зупинили та притягнули до кримінальної відповідальності. І головним завданням уповноваженого органу з питань пробації, у даному випадку, є здійснення контролю за  належним виконанням засудженою особою призначеного судом покарання у виді громадських робіт. Саме тому, старшим інспектором Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майором внутрішньої служби Алєксєєнком Василем Васильовичем було здійснено перевірку виконання судового рішення громадянином К.. Під час перевірки, дана особа знаходилась за місцем відбування покарання, виконувала роботи, відповідно до запланованого графіку роботи та видів робіт. Згідно інформації відповідальної особи за наглядом трудової дисципліни засудженого К., дана особа до виконання громадських робіт ставиться відповідально, порушень трудової дисципліни протягом відбутого терміну покарання - не допускав.

Насильство є результатом свідомих дій кривдника, підкріплене агресією і бажанням завдати шкоди, а не прагненням розв’язати спір. Саме тому, маємо надію, що таке відповідальне ставлення громадянина К. до виконання  призначеного судом покарання - є в першу чергу каяття за свої вчинки, а не страх  відповідальності перед законом. Дитячі синці  від ударів звісно зійдуть, але душевні та психологічні травми, від такого поводження найріднішої людини до своїх дітей, залишаться у спогадах постраждалих малюків мабуть  на все життя. 

Робота дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги
в приміщенні Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи
«Центр пробації» в Миколаївській області
 
07.05.2019р. у рамках співпраці Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області та Южноукраїнського бюро правової допомоги головним спеціалістом Южноукраїнського бюро правової допомоги Інгою Нестеренко було проведено черговий прийом громадян, які перебувають на обліку органу пробації.
Під час проведення прийому троє осіб з числа суб’єктів пробації звернулися за первинною правовою допомогою. Суб’єктам пробації було надано вичерпну консультацію щодо встановлення паспорту, отримання пільг на дітей та отримання земельної ділянки. 

Зустріч відбулася відповідно до графіку роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги в приміщенні Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області.  

Робоча зустріч з керівництвом Управління соціального захисту населення Арбузинської районної державної адміністрації.
 
21 червня 2019 року, за ініціативи начальника Арбузинського  міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області підполковника внутрішньої служби Петренко Альони Леонідівни було проведено робочу зустріч з керівництвом Управління соціального захисту населення Арбузинської районної державної адміністрації Ніколаєнко Ольгою Володимирівною та Лимарь Наталією Володимирівною, щодо соціального патронажу та адаптації засуджених після звільнення, які відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк, та готуються до звільнення.
 

В ході зустрічі було обговорено алгоритм спільних дій та проблемні питання, які можуть виникнути під час виконання даної роботи відповідно до Наказу Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 № 947/5/467/609/280 «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк». Сторони домовились спільно вирішувати проблемні ситуації, обговорювати та вдосконалювати роботу щодо соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі.

Така співпраця позитивно вплине на подолання труднощів, які виникають у процесі соціальної адаптації звільнених осіб, сформує основні напрямки надання допомоги таким особам, що у свою чергу, сприятиме якнайшвидшому їх пристосуванню до умов соціального середовища та зниженню рівня рецидиву злочинів. 

Взаємодія органу пробації із сектором кримінальної поліції
 
20.06.2019 року за ініціативи начальника Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області підполковника внутрішньої служби Петренко Альони Леонідівни було проведено робочу зустріч з начальником сектору кримінальної поліції Арбузинського відділення поліції Братського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Миколаївській області майором поліції Даніленком Віталієм Миколайовичем.
 

 

 

 Під час зустрічі керівники служб опрацювали  та узгодили  алгоритм дій щодо оголошення у розшук засуджених осіб, які перебувають на обліку  Арбузинського відділу пробації, місце знаходження яких невідоме,  здійснення розшуку  даних осіб, підстави припинення їх розшуку, тощо.

Ця взаємодія, попри різноманітність правових підстав, форм і методів діяльності органів поліції, обумовлюється покладанням на них спільного завдання – боротьбою з повторною злочинністю. Крім того, така взаємодія органу пробації з органами поліції є необхідною передумовою і складовою належної організації самого процесу виконання судових рішень, а одним із головних принципів превенції норм кримінального права є принцип невідворотності відповідальності покарання за вчинене правопорушення.  

 

 

 

19 червня 2019 року за запрошенням Арбузинської центральної районної бібліотеки, провідний інспектор Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Андрій Фоменко взяв участь у інформаційному звіті Арбузинської центральної районної бібліотеки перед громадою «Бібліотека: місце традицій простір інновацій.

На вказаному заході Андрій Фоменко  розповів присутнім про поняття та сутність пробації, описав модель пробації визначеної Законом України «Про пробацію», завдання уповноваженого органу з питань пробації, основні принципи діяльності служби. Розповів присутнім про спільний проект Арбузинської центральної районної бібліотеки та Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області « Ти не один – бібліотека завжди поруч». По завершені свого виступу подякував працівникам Арбузинської центральної районної бібліотеки за допомогу у соціально – виховній роботі із клієнтами пробації. Метою даного заходу було висвітлення роботи Арбузинської центральної районної бібліотеки за 2018 рік та першу половину 2019 року. 

Робота дистанційного пункту доступу до безоплатної
правової допомоги в приміщенні Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації»
в Миколаївській області
 
16.07.2019р. у рамках співпраці Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області та Южноукраїнського бюро правової допомоги головним спеціалістом Южноукраїнського бюро правової допомоги Інгою Нестеренко було проведено черговий прийом громадян, які перебувають на обліку органу пробації.
Під час проведення прийому троє осіб з числа суб’єктів пробації звернулися за первинною правовою допомогою. Суб’єктам пробації було надано вичерпну консультацію щодо отримання паспорту, тривалості сплати аліментів та роз’яснення пенсійної реформи. 
 

Зустріч відбулася відповідно до графіку роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги в приміщенні Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області.