Головна Новини Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Новини


2019 рік

Від мрії до професії
  Закінчується осіння профорієнтаційна акція «Палітра професій», але не закінчується робота профконсультанта з учнівською молоддю. Кожен з нас хоча б раз у житті замислювався над тим, ким хоче стати у майбутньому і з якою професією пов’язати свою долю. Довго думаючи і сперечаючись з батьками, перегорнувши безліч сторінок літератури для абітурієнтів, можна зрозуміти, що кожна професія по-своєму потрібна в житті. А й справді, як страшно помилитися у виборі майбутньої професії! Саме крок із вибору професії є дуже важливим для подальшого будівництва власного життя і, можливо, саме він стане вирішальною цеглинкою у фундаменті Вашого майбутнього. 
30 листопада поточного року в Арбузинській ЗОШ ім. Т.Г. Шевченка учні 9 – х класів організували профорієнтаційне ток–шоу під гаслом «Від мрії до професії», на яке запросили взяти участь провідного фахівця з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ  Шарату Оксану Миколаївну для надання інтерв’ю щодо  послуг з профорієнтації молоді які надає  служба зайнятості.
     Захід пройшов в цікавій та розважальній формі, школярі розповіли про алгоритм професійного самовизначення, намагалися розкрити зміст своєї майбутньої професії та підкреслити її переваги над іншими професіями, ділились своїми мріями на майбутнє.
Оксана Шарата залюбки відповіла на запитання школярів про послуги , які надає служба зайнятості учнівській молоді, розповіла про стан ринку праці Арбузинського району і ознайомила учнів з платформою профорієнтації та розвитку кар’єри Державної служби зайнятості та створеної на її базі нової профорієнтаційної платформи для молоді – «Моя професія: консультаційна мережа», яка дає можливість дистанційно пройти тестування та отримати інформативний комплексний звіт.
 У доступній та цікавій формі діти розширили свої уявлення про існуючі професії, усвідомили важливість правильного, обґрунтованого вибору майбутньої діяльності. 
 
 
 
Трудова адаптація нових працівників
  Днями на Арбузинщині було проведено круглий стіл з роботодавцями району  на тему: «Трудова адаптація нових працівників, у тому числі, осіб з особливими потребами, шляхом стажування на підприємстві», в якому взяли участь 15 представників підприємств та установ району. Головною метою заходу було акцентувати увагу роботодавців на законодавчих аспектах проведення стажування нових працівників на робочому місці, на можливостях проведення стажування за допомогою Державної служби зайнятості.
     Відкрила захід заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Г.Будулуца, яка повідомила присутнім про важливість даного питання. Вона  наголосила на тому, що всім зарахованим вперше працівникам буває важко адаптуватись до нового робочого місця, нового колективу, а отже, щоб процес пристосування працівника до змісту і умов трудової діяльності проходив швидше та легше і для працівника, і для роботодавця, Державна служба зайнятості пропонує послуги з професійного навчання, зокрема стажування безробітного на робочому місці з подальшим працевлаштуванням на підприємстві.
     Провідний фахівець з питань зайнятості Ю. Яковенко познайомила присутніх з процедурою оформлення стажування безробітного на робочому місці та зазначила, що за сприянням служби зайнятості було організоване стажування безробітних в ФОП Завійської Н.В., Тарасенко О.П. та Белібова О.А.. Провідний юрисконсульт Н.Белейчик надала ґрунтовне пояснення щодо можливості прийому на роботу через стажування лише окремих категорій громадян – студентів та безробітних.
      В обговоренні взяли участь Р.Іпатова - КСП «Полянка», Т.Набожинська – ФГ «Слівінський В.Л.», В.Філіпішина – ФГ «Полянка», Т.Кущова – ФГ «Терра», В.Шарата _ КП «Вода-АР». Кожен мав можливість подискутувати, адже в дискусії народжується істина.
 
     Коли людина влаштовується на нову роботу або навіть просто переходить на іншу посаду, її життя змінюється, їй самій доводиться змінюватись. В процесі стажування вона, під керівництвом наставника, набуває нових навичок, усвідомлює завдання, які перед нею поставлені, знайомиться з колегами, розуміє, за якими правилами живе колектив. Усі ці зміни є процесом адаптації. Якщо вони відбуваються швидко і без проблем, то людина перетворюється на ефективного працівника.

    Гадаємо, що поради фахівців Державної служби зайнятості стануть у пригоді роботодавцям та працівникам.

   

 ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ
 
Реалізуючи загальнодержавну програму «ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ» 8 листопада 2018 року Арбузинською районною філією Миколаївського обласного центру зайнятості спільно з Арбузинським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області проведено нараду з питання налагодження співпраці та взаємодії, зокрема, щодо сприяння у працевлаштуванні громадян - боржників за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів.
Під час спільної наради обговорювались питання пов’язані з регулюванням зайнятості населення, працевлаштуванням, соціальною підтримкою тимчасово непрацюючих громадян
Також обговорено вимоги Закону України «Про виконавче провадження» в частині стягнення аліментів.
Начальник Арбузинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Тетеричко Ірина Анатоліївна повідомила присутнім, що в Арбузинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області спостерігається сплата боржниками таких аліментних сум як 10, 15, 20, 60 тисяч одними платежами. Це говорить про те, що все ж таки до боржників почало доходити - ти не поїдеш за кордон відпочивати, не будеш вести розкішний спосіб життя, або не підеш полювати - ти маєш платити  аліменти. Тобто ми бачимо тенденцію до покращення, це дає свої плоди на краще. 
Виступив директор Арбузинської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Терлецький Віктор Іванович, який повідомив, що в Арбузинський районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості  станом на дату проведення заходу є 39 актуальних вакансій. Головне, було б у громадян бажання працювати. На сьогоднішній день потрібні  електромонтер, машиніст автогрейдера, асфальтобетонник-варильник, трактористи, водії, дорожні робітники тощо. Ми готові запропонувати перенавчання, підвищення кваліфікації, стажування на виробництві, сприяти підприємницьким ініціативам громадян шляхом надання одноразової допомоги на відкриття власної справи.
Віктор Іванович наголосив на тому, якщо безробітним громадянам потрібна робота, щоб заплатити аліменти своїм дітям, нехай звертаються до Державної служби зайнятості.
 
 
 
 
Презентація вищого навчального закладу
 З метою рівня професійної компетентності молоді, підготовки до свідомого вибору професії. В рамках профорієнтаційної акції "Палітра професій" 25 жовтня поточного року для учнів 11-го класу Арбузинської ЗОШ ім. О.Закерничного проведено презентацію навчального закладу, засобами онлайн зв'язку,Харківського національного фармацевтичного університету. В заході прийняли участь 15 учнів.
Презентацію провела Олена Кирилівна Рядних – заступник відповідального секретаря приймальної комісії, доцент кафедри фізіології та анатомії людини. 
 Школярі мали можливість подивитися цікаву презентацію про університет, дізналися, що ВУЗ навчає студентів за спеціальностями: фармація, технології медичної діагностики та лікування, біотехнології та біоінженерія, економіка, маркетинг, менеджмент, публічне управління та адміністрування, науки про освіту. Учні також ознайомилися з матеріально-технічною базою університету, його досягненнями та умовами навчання. 
Загалом заочне знайомство з навчальним закладом відбулась в позитивній атмосфері, випускники задавали ряд питань про умови навчання, факультети, умови вступу до навчального закладу за новими стандартами, та залишилися дуже задоволеними! 
 

По закінченню зустрічі учні та вчитель щиро подякували колективу Арбузинської районної філії  за організацію заходу.

   

 

Інформаційний семінар для умовно засуджених осіб
 
В наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень. Часто люди не усвідомлюють, що їх повсякденні вчинки мають правову оцінку, що право, закони супроводжують людину все її життя.
Саме тому 9 жовтня, в рамках взаємодії Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ спільно з Арбузинським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації», проведено інформаційний семінар для умовно засуджених осіб. 
Запрошені ознайомилися з інформацією про можливість працевлаштування на територій району та за його межами, професійного навчання, залучення безробітних громадян до громадських робіт, психологічної підтримки та професійної орієнтації.
Семінар проводився у формі бесіди, під час якої провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Шарата Оксана Миколаївна відповіла на запитання присутніх та допомогла зрозуміти, що робота існує для тих, хто дійсно хоче працювати. Присутніх цікавила ситуація на ринку праці, можливість працевлаштування після професійного навчання, і умови та оплата праці на підприємствах та в господарствах району.
Сподіваємося, що отримана інформація допоможе молодим людям в легалізації трудових відносин з роботодавцями, і вони таки знайдуть шлях до виправлення та власне місце на ринку праці.
 
 
 
Психологічна мотивація до працевлаштування безробітних
 
      11 жовтня поточного року в Арбузинській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості відбувся тренінг – семінар «Психологічна мотивація до працевлаштування».  До участі були залучені окремі категорії громадян, які мають низьку мотивацію до праці та неконкурентоспроможні на ринку праці. Захід проведено за участю фахівця Всеукраїнської благодійної організації «Ініціатива заради життя» Клопової Лариси Федорівни.
     Під час проведення заходу, тренер застосовувала вправи орієнтовані на визначення  особистих характеристик  осіб, у яких сформовано різні стратегії досягнення цілей, що впливають на мотивацію до працевлаштування, на мотивацію досягнення цілей, оцінку актуальної життєвої ситуації, планування майбутньої діяльності, оцінка набутого досвіду та наявних ресурсів до працевлаштування.
      Для відпрацювання одержаних навичок Лариса Федорівна застосовувала рольові ігри, за допомогою яких присутні могли змалювати свій психологічний портрет, ознайомитись зі своїми сильними та слабкими сторонами, а також дізнались інформацію про найбільш дієву модель поведінки шукача роботи на сучасному ринку праці.
      Організаторам заходу хочемо подякувати  за цікавий тренінг, зустріч пройшла у дружній та конструктивній формі, під час якої всі присутні отримали відповіді на свої запитання і залишилися задоволені від почутого.

  

Презентація вищих навчальних закладів Миколаївщини
 
       Вибір професії - це важливий крок у доросле життя. Це відповідальність перед суспільством, батьками та перед собою. Звичайно, нікому не дано з абсолютною точністю визначити своє майбутнє, але все ж кожному під силу намітити власний шлях. Для того, щоб школярі змогли більш детально ознайомитись зі світом професій, 10 жовтня поточного року Арбузинською районною філією Миколаївського ОЦЗ, спільно з Миколаївським національним аграрним університетом та Миколаївським національним університетом імені В.О.Сухомлинського в рамках профорієнтаційної акції «Палітра професій» було організовано презентацію даних вищих навчальних закладів для учнів  11-х класів Арбузинської ЗОШ I-III ступенів ім. Т.Г.Шевченка, Арбузинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 ім. Олександра Закерничного  та Садівській ЗОШ 
 I-III ступенів Благодатненської сільської ради. 
     Щороку до Миколаївського національного аграрного університету та Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського вступає значна кількість випускників Арбузинського району. Дані навчальні заклади є досить популярними серед молоді Миколаївщини. Чому саме ці заклади є таким популярними? Чим приваблюють? За якими професіями та спеціальностями навчають? Отримати відповіді на ці та інші запитання найкраще безпосередньо від перших осіб.

      Приїхавши до Миколаївського національного аграрного університету, екскурсантів привітно зустріла завідувач кафедри іноземних мов Артюхова Олена Вікторівна і провела гостей до кабінету ректора університету Шебаніна В’ячеслава Сергійовича. Він в стилі «вільного діалогу» поспілкувався з майбутніми студентами, повідав історію становлення закладу, розповів про умови вступу та навчання, матеріально-технічне забезпечення, проживання у гуртожитках та багато іншої цікавої та корисної інформації про навчальний заклад, яка справила неймовірне враження на випускників.
      На всі запитання школярів, що стосуються зовнішнього незалежного оцінювання, підготовчих курсів та безпосередньо вступу в ряди здобувачів вищої освіти МНАУ, із задоволенням відповідав декан факультету довузівської підготовки І.М. Марценюк.
     Презентували майбутнім абітурієнтам культурні та спортивні досягнення закладу, показавши таким чином, що в МНАУ можна не тільки здобути пристойну освіту, але й культурно і духовно зростати.

       Школярі відвідали 4 корпуси університету, отримали інформацію щодо структури навчального закладу, факультетів, професій та спеціальностей. Відвідали аудиторії всіх факультетів, мали можливість поспілкуватися зі студентами, які з перших вуст розповіли про цікаве та активне студентське життя, побачили новітні технічні засоби навчання тощо.     Справили враження лабораторії та навчальні макети. В обідню перерву гостей частували у їдальні смачним студентським обідом. Вражень було дуже багато.
      Повертаючись дорогою додому, школярі також завітали до Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського. Їх там тепло зустріла секретар відділу з підготовки до вступу у ВНЗ Покуль Олена Борисівна,  привітно провела школярів до музею навчального закладу, де їм розповіли про історію створення університету. Випускникам також було надано інформаційну буклетну продукцію про спеціальності навчального закладу і проведено екскурсію університетом.
       Школярі також мали можливість прогулятися неймовірно гарним двориком навчального закладу, в якому, як повідомив викладач, при гарних погодних умовах проводять лекції своїм студентам, зазначивши, що інформаційний матеріал краще сприймається на свіжому повітрі.
       Додому поверталися трохи стомленими, але задоволеними: ділилися враженнями, планами на професійне майбутнє, показували «відзнятий фоторепортаж». Поїздка виявилася цікавою та корисною. Дякуємо всім, хто прийняв участь в організації заходу. Випускникам бажаємо здоров'я та наснаги, а також вдалого вибору професії.
 Хочеться також подякувати від себе, від дітей, від педагогів шкіл керівництву та педагогічному колективу Миколаївського національного аграрного університету та Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського за презентацію та проведення такої незабутньої екскурсії. І не дивно, що після таких заходів, поспілкувавшись безпосередньо з викладачами та студентами, побачивши все на власні очі, потримавши у власних руках, багато дітей обирають для себе навчання саме в цих навчальних закладах.
 «Вкрай важливо щоб людина займалась тим, до чого має хист і здібності. Таку працю вона виконуватиме залюбки й найкраще. Це принесе користь і людині, і всьому суспільству!», - відзначила провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Шарата Оксана Миколаївна, підбиваючи підсумки заходу.
 

  

На Арбузинщині безробітні допомагають сім’ям учасників АТО
Допомога учасникам АТО та їхнім родинам є одним із нагальних завдань, які ставить перед нами сьогодення. Найбільш затребуваним є такий вид громадських робіт, як допомога сім’ям, в яких члени сімї або ж діти беруть участь в операції об’єднаних сил на Сході країни. Управління соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації одне із перших заключило договір на проведення такого виду робіт, як надання інформаційних послуг учасникам АТО та членам їх сімей.
        З метою надання інформаційних послуг та послуг з супроводу учасникам АТО та сім’ям загиблих учасників АТО Арбузинською філією Миколаївського ОЦЗ було укладено договір з  Управлінням соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації та організовано такі роботи в період з 22 серпня 2018 року по 30 серпня 2018 року. Упродовж серпня 2018 року було направлено 1 особу з числа безробітних осіб, яка надавала інформаційні послуги учасникам АТО:6 сімей були відправлені на відпочинок до курортно-санаторних закладів завдяки допомозі працівника по  оформленню документів для сімейного відпочинку; допомога в підготовці документів для оформлення різних видів соціального забезпечення , оформлення землі, пільг з комунальних послуг, субсидії.
     Даний напрямок роботи є актуальним і відповідає потребам  учасників АТО, які проживають у віддалених селах, тому укладено договір з надання даних послуг на період з жовтня по грудень , до яких буде залучено щонайменше 6 безробітних осіб.
 
 
Патронатне виховання – додаткові можливості в працевлаштуванні
З метою підвищення рівня соціальної свідомості безробітних, а також їх поінформованості про можливість офіційного працевлаштування шляхом надання послуг патронату, в Арбузинській районній філії Миколаївського ОЦЗ спільно з Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 27 липня 2018 року був проведений семінар на тему «»Патронат у системі захисту прав дитини» за участю фахівця соціальної роботи Арбузинського РЦСССДМ Арбузинської райдержадміністрації, Дроботун Л.М.
Лариса Михайлівна надала роз’яснення учасникам семінару, що послуга патронату здійснюється на платній основі шляхом офіційного працевлаштування. При цьому патронатним вихователям забороняється поєднувати надання послуг патронату з іншими видами діяльності, які можуть перешкоджати якісному виконанню обов’язків вихователя згідно договору.
На утримання кожної дитини, що знаходиться на патронатному вихованні, виплачується щомісячна грошова допомога, розмір якої становить два прожиткових мінімуми на дитину відповідного віку. Оплата послуг патронату також здійснюється щомісяця. Розмір грошового забезпечення становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Якщо в сім’ї патронатного вихователя є дитина в віці до 1 року, діти з вадами чи інвалідністю, двоє і більше дітей на утриманні, то розмір забезпечення збільшується на 10%. За наявності одночасно декількох факторів, сумарне збільшення грошового забезпечення патронатних вихователів не може перевищувати 50%.
Дроботун Л.М. зазначила, що патронатним вихователем може стати кожен, хто є громадянином України, має особистий досвід у вихованні дітей (необов’язково своїх), а також відповідні житлові умови. В обов’язки патронатних вихователів входить забезпечення дитини житлом, одягом, повноцінним харчуванням, створення сприятливих умов для навчання, духовного та фізичного розвитку вихованців, а також активна співпраця з рідними батьками та представниками дитини.
Термін перебування дитини у патронатній сім’ї визначається окремо в кожному конкретному випадку, але не може перевищувати 3 місяці. В цей час фахівці соціальної роботи надають членам сім’ї дитини інтенсивні підтримуючі послуги, направлені на відновлення здатності батьків опікуватися нею та виховувати її. В разі, якщо зусилля фахівців не дали належних результатів та батьки не виправили ситуацію, через яку у них вилучили дітей, повернення їх батькам стає неможливим. В такій ситуації підбирається альтернативна форма сімейного виховання – в прийомній сім’ї, в будинку дитячого типу, опіка чи усиновлення.
Всі бажаючі стати патронатними вихователями, котрі пройшли первинний відбір, в обов’язковому порядку за клопотанням соціального закладу проходять навчання за програмою, затвердженою Міністерством соціальної політики України. В разі успішного проходження навчання майбутнім патронатним вихователям видається відповідна довідка та рекомендація про можливість надання ними послуг патронатного виховання.
Лариса Михайлівна наголосила на тому, що патронат над дитиною – це одна із самих ефективних форм вирішення питання влаштування дітей, які опинилися в непростій життєвій ситуації. Кожна дитина має право зростати та виховуватись у сприятливому та безпечному сімейному середовищі. Державна політика у сфері захисту прав дітей направлена на пошук нових форм та методів їх забезпечення. Одним із таких альтернативних напрямків являється патронат над дитиною.
Виявивши бажання стати патронатним вихователем, можливо не лише офіційно працевлаштуватися, але й зробити добру справу – здійснити свій вагомий внесок в становлення системи захисту прав дітей та дати їм шанс на щасливе дитинство.
По закінченню семінару всі учасники отримали можливість задати питання, що їх цікавлять та взяти з собою тематичні інформаційні буклети.
 
 
 
 
Торгівля людьми – це не міф, це реальність!
 
    Щороку тисячі українців потерпають від торгівлі людьми. Ця форма сучасного рабства, в яку потрапляють не тільки жінки та діти, а й чоловіки, не втрачає актуальності по сьогоднішній день. Більше того, випадків торгівлі людьми дедалі стає все більше, незважаючи на чималу кількість інформації та обізнаність громадян. Цей вид злочину посідає третє місце за рівнем кримінальних прибутків після торгівлі наркотиками та зброєю.
    Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй в 2013 році було проголошено 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. В цей день в рамках запобігання розповсюдженню та боротьби з цією проблемою проводяться різноманітні масові заходи з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальних масштабів даного явища та заохочення їх до надання допомоги постраждалим.
     До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми 26 липня та 1 серпня 2018 року в Арбузинській районній філії Миколаївського ОЦЗ було проведено семінари на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». Заходи відбулись за участі фахівців із соціальної роботи ЦСССДМ Арбузинської райдержадміністрації – Кравченко Юлії Василівни та Дроботун Лариси Михайлівни.
     На семінарах розглядались такі питання як форми торгівлі людьми, характерні ознаки сучасного рабства, а також методи протидії даному явищу. Кравченко Ю.В. наголосила, що стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від віку, освіти, соціального статусу та країни, в якій особа перебуває.
Провідний фахівець з питань зайнятості Юлія Яковенко зазначила, що постраждалі від торгівлі людьми мають право на отримання правової, психологічної, соціальної та матеріальної підтримки, а також на допомогу у відновленні втрачених документів та сприянні працевлаштуванню.
    Увагу учасників семінарів Лариса Михайлівна звернула на те, що проблема торгівлі людьми актуальна для України, особливо в цей непростий для країни час. Проблема сучасного рабства стосується не лише постраждалих, але і кожного українця. По закінченню заходів, проведених з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, учасники семінарів отримали відповіді на питання, що їх цікавили, та можливість більш детально ознайомитися з тематичними інформаційними матеріалами.
 
                                                                                                
 
 
 
Дуальна форма навчання - запорука якісної підготовки технічних кадрів
В Україні формується нова модель професійної підготовки кваліфікованих робітників, яка побудована на підґрунті соціального партнерства - практико-орієнтоване навчання. Таке навчання відбувається шляхом поєднання навчання осіб у Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації або компетенції.
Навчання безробітних на робочих місцях дозволяє:
ü залучити роботодавців до організації навчального процесу;
ü підвищити рівень професійної компетентності безробітних відповідно до внутрішньо-корпоративних вимог підприємства, що відображені у технологіях та трудових процесах;
ü сформувати у безробітних готовність до виконання професійних функцій на новому робочому місці;
ü набути слухачами практичного досвіду;
ü підвищити рівень їх працевлаштування.
В Арбузинській районній філії Миколаївського ОЦЗ провідні фахівці з питань зайнятості активно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу клієнтам служби зайнятості на семінарах та індивідуальних прийомахщодо нового напрямку професійного навчання,умови навчання, навчальні заклади та професії де можна здобути освіту. Створено куточок в інформаційному секторі «Дуальна форма навчання - запорука якісної підготовки технічних кадрів».
Ми рекомендуємо не втрачати свого шансу - пройти професійне навчання  та знайти роботу до душі.


 
 
 
Отримати професію до душі!
 
     Значну частину свого життя ми проводимо на роботі, тому дуже важливо, щоб справа, якою ми займаємося, нам подобалася, була добре оплачуваною та перспективною. Сучасні діти мають майже необмежені можливості, якщо мова йде про навчання. За певних умов освіту можна отримати будь-яку та будь-де, аби було бажання і фінансова можливість батьків.
     Часто буває так, що в свій час батьки не змогли отримати професію до душі, тому переносять свої бажання на дитину, наполегливо вселяючи думку, що саме цю, а не іншу професію необхідно отримати. При цьому бажання дитини, її здібності та стан ринку праці не враховуються.
      Подібний вибір майбутньої професійної діяльності є неправильним. Отримавши професію, яка не подобається, людина страждає усе життя. В кращому разі вона буде перенавчатися, в гіршому - без ентузіазма працювати. Будь-які посадові обов'язки будуть сприйматися як тягар, і користі від такогопрацівника буде небагато.
        Тому служба зайнятості регулярно проводить профорієнтаційну роботу серед учнів різного віку. Профорієнтаційні уроки і професіографічні екскурсії єневід'ємною частиною роботи фахівців.
        В рамках профорієнтаційної акції «Відпочинок з користю» в червні місяці поточного року було проведено групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування для учнів Арбузинського району та шкіл Благодатненської ОТГ. Профконсультант Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Оксана Шарата роз'яснила   школярам важливість визначення своєї сфери діяльності, розуміння своїх бажань і обов'язкового врахування особливостей нашого регіону стосовно працевлаштування. Діти пройшли тестування для визначення своїх професійних нахилів,  жваво приймали участь в обговоренні, відповідали на питання профконсультанта і самі задавалибезліч питань. Час пролетів непомітно, особливо, коли визначали результатитестів стосовно сфери діяльності і типу особистості кожного школяра.
      Робота, що проводиться фахівцями Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ не марна, і поради фахівців допоможуть майбутнім випускникам правильно обрати професію, щоб приносити користь собі, своїй сім'ї, підприємству і країні в цілому.
 
 
         

  

 

Профорієнтаційний захід у Воєводському пришкільному таборі Благодатненської ОТГ

 
15 червня поточного року провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна,в рамках профорієнтаційної акції " Відпочинок з користю "  провела з дітьми профорієнтаційний урок " Моя майбутня професія " у пришкільному таборі Воєводської ЗОШ Благодатненської ОТГ.
Вірний вибір професійного майбутнього для молодої людини є основою її становлення в суспільстві, одним із головних рішень в житті. Оксана Миколаївна швидко знайшла спільну мову з учнями, які з радістю та захопленням вступили в дискусію
"Вибір професії ", провела з ними профорієнтаційні ігри про професії: «Найпрофесія», «Мій портрет у майбутньому», «Ланцюжок професій», «Таємнича скриня», «Крокодил», а з яким задоволенням школярі малювали свою майбутню професію на асфальті крейдою!
Діти мали змогу перевірити свої знання та дізнатися щось нове з таємничого і незвичайного світу професій. Саме у школі більшість старшокласників мають визначити своє місце у майбутньому професійному житті, а старші наставники допомагають їм у цьому .Адже тільки працюючи разом можна допомогти дітям зробити перший крок у доросле життя!
Будемо раді, якщо аналогічні заходи допоможуть хлопчикам та дівчаткам якомога раніше замислитися про майбутню професію та зробити правильний вибір.

 
 
 

Привернути увагу суспільства до теми працевлаштування осіб з інвалідністю

«Привернути увагу суспільства до теми працевлаштування осіб з інвалідністю», - під таким гаслом в Арбузинській об’єднаній територіальній громаді 14 червня 2018 року було організовано та проведено круглий стіл на тему «Особливості працевлаштування громадян, які потребують додаткових соціальних гарантій. (обговорення питання виконання квоти працевлаштування інвалідів)», ініціатором та організатором якого став Арбузинський районний центр зайнятості.
 В заході взяли участь заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Арбузинського районного центру зайнятості Ганна Будулуца, провідний юрисконсульт Наталя Белейчик, завідуюча сектору з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці Управління соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації Світлана Бобова, представники кадрових служб та керівники підприємств району, керівники новостворених підприємств – ФГ «Кущовий В.С.» та Громадське формування «ЩИТ».
    У своєму зверненні до присутніх, Г.Будулуца наголосила на тому, що не зважаючи на те, що в Україні права інвалідів на участь в активному житті суспільства й захист їхніх інтересів закріплені низкою законодавчих та нормативно-правових актів та спрямовані на створення їм рівних з іншими громадянами можливостей у реалізації цивільних, політичних та інших конституційних прав і свобод, існують проблеми осіб з інвалідністю, що потребують вирішення. Однією з таких проблем є проблема, яка  полягає в тому, що із загального числа інвалідів майже половина перебуває у працездатному віці і потребує реабілітації та подальшого працевлаштування. При цьому вакансії для осіб з інвалідністю лишаються не заповненими. Вже сьогодні Державною службою зайнятості розгорнуто комплексну інформаційно-роз’яснювальну роботу для сприяння в адаптації на ринку праці людей з фізичними обмеженими можливостями. Проте, слід відмітити, що не дивлячись на низку законів, прийнятих державою на підтримку інвалідів, існують проблеми інвалідів при працевлаштуванні. Також відмітила, що головним стратегічним партнером служби зайнятості, від якого безпосередньо залежить, чи поповнюватиметься ринок праці новими робочими місцями і чи зростатиме заробітна плата, а, отже, й добробут населення є роботодавець. Саме роботодавець  визначає замовлення на робочу силу й ситуацію на ринку праці взагалі. Попит на якісну робочу силу невпинно зростає і збільшується потреба в кадрах з вищою освітою, а серед осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку в центрі зайнятості важко віднайти висококваліфікованого працівника. На сьогодні в службі зайнятості є можливості здійснення професійного відбору фахівців на замовлення роботодавців. Тільки об’єднавшись для спільного вирішення питання працевлаштування ми прийдемо до того, що людина, яка звертається по допомогу у працевлаштуванні, гарантовано отримає інформацію, профпідготовку та постійне місце роботи.
    С.Бобова проінформувала присутніх про те, що на обліку в Управлінні соціального захисту населення перебуває 496 осіб з інвалідністю працездатного віку, з яких 287 осіб можуть бути працевлаштовані, але відсутність державних установ на території сільських рад району є головною перешкодою у працевлаштуванні цих осіб.
    Н.Белейчик наголосила на необхідності дотримання норм чинного законодавства по відпрацюванню 4% квоти працівників з інвалідністю на надала присутнім Пам’ятки.
      В обговоренні взяли участь В. Ковальський – начальник головної державної казначейської служби України в Арбузинському районі, В.Дулінська – начальник Арбузинської РДЛ ветеринарної медицини, Л. Петренко – директор Арбузинського професійного ліцею.
       По завершенні заходу присутні підвели підсумки, визначили ряд пріоритетних напрямків роботи, окреслили проблемні питання та шляхи їх вирішення.
 
 
 

    

 
Відпочиваємо з користю в Семенівському пришкільному таборі
 
13червня 2018 року провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського  районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна вирушиладо Семенівського пришкільного табору Благодатненської ОТГ для проведення профорієнтаційного заходу з відпочиваючими там школярами.
Вибір професії – досить відповідальний крок, від якого залежить майбутнє людини. Профорієнтаційні заходи формують уявлення школярів про світ професій, вчать співставляти свої вміння та можливості, свідомо підходити до вибору майбутньої професійної діяльності.
Для кращого сприймання інформації дітям пропонувались профорієнтаційні вправи та конкурси, такі як: «Чи знаєш ти професії?», «Знайди назви професій у вірші», «Моє майбутнє залежить від…». Школярі з радістю брали в них участь, завдяки яким, здобули нові знання про різні сфери діяльності, нові професії та правила професійного вибору. Також із великим задоволенням дітки зобразили різноманітні професії на асфальті, за допомогою кольорової крейди.
Найбільше дітям сподобався конкурс «Ромашка», в якому за допомогою пантоміми необхідно було зобразити ту чи іншу професію. Дану гру супроводжували сміх і позитив.
Арбузинський районний центр зайнятості й надалі планує проводити такі виїзні акції, тому що це - дійсно відпочинок з користю, який сповнений гарним настроєм та позитивними емоціями.
 
 

 

Творчий конкурс малюнків на асфальті
 

 

 «Моя майбутня професія» на дню захисту прав дітей
 
 1 червня відзначається Міжнародний день захисту прав дітей – прекрасне свято радості та надії. Але це не тільки веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни. 
Арбузинський районний центр зайнятості долучився до святкування дня захисту прав дітей, який проходив 1 червня на стадіоні «Колос», дітлахи мали змогу безкоштовно поласувати солодкою ватою, пострибати на батутах і помилуватися чарівним виступом майстринь, які показували шоу мильних кульок . Окрім цього, безліч цікавого було для дітей: батути, електричні машинки, вело-машинки.
     Провідний фахівець з питань зайнятості Шарата Оксана Миколаївна запропонувала дітям взяти участь в конкурсі малюнків на асфальті під назвою «Моя майбутня професія». Під час цього творчого змагання діти зобразили свої мрії на асфальті, адже психологи твердять, що коли людина прагне, щоб мрії здійснилися, то їх обов’язково треба візуалізувати. Так на асфальті з’являлися образи лікарів, вчителів, дизайнерів та представників інших, омріяних дітьми, професій. По закінченню заходу дітлахи отримали заохочувальні подарунки за активну участь.
Швидко та цікаво проминув час. Сподіваємось що на запитання «Ким хочеш бути?» ці діти в майбутньому зможуть дати впевнену відповідь.
Відпочинок з користю в пришкільному таборі Садівської ЗОШ 
Літо для учнів загальноосвітніх шкіл - це улюблена пора, коли можна відпочивати, подорожувати,набиратися нових сил та вражень. Розпочали з початку червня свою роботу і літні шкільні табори.
Активно продовжує свою профорієнтаційну роботу в літніх шкільних таборах Арбузинський районний центр зайнятості.
11 червня 2018 року провідний фахівець з питань зайнятостіШарата Оксана Миколаївнавідвідала Садівську ЗОШ Благодатненської ОТГ.
Основна мета заходу: сприяння професійному самовизначенню, формування позитивногоставлення до професій, які користуються попитом на ринку праці.
Під час заходів Оксана Миколаївна ознайомили дітей з такими термінами, як «професія» та «професійна діяльність», основними правилами вибору професії, а також розповіли про перспективи зайнятості молоді. Досить жваво пройшов і конкурс «Намалюй професію», під час якого діти намагалися розкрити зміст своєї майбутньої професії та підкреслити її переваги над іншими професіями.
Відпочиваючі школярі брали активну участь у конкурсах, ділились своїми мріями, демонструючи свою обізнаність, спостережливість та кмітливість. В ігровій формі учні поповнили свої знання про професії, закріпили отриману інформацію. Час пройшов непомітно, у дружній та веселій атмосфері. Школярі залишились задоволені заходами, завдяки яким в розважальній формі отримали корисну інформацію про професії, що користуються попитом на ринку праці.
Отже, відпочинок в пришкільних таборах може бути не тільки корисним для здоров’я, а також цікавим і пізнавальним.
 
 

 

Інтерактивний захід «Відпочинок з користю» для таборян
 
      В рамках профорієнтаційної акції «Відпочиваємо з користю» провідний фахівцем з питань зайнятості Арбузинського районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна 7 та 8 червня поточного року провела профорієнтаційні заходи в пришкільних літніх таборах Агрономійської та Новоселівської ЗОШ.
     Інтерактивний захід для таборян мав на меті в цікавій та доступній формі надати інформацію про безмежний світ професій. Молодші школярі знайомились з тими професіями, які сьогодні є вкрай важливими для розвитку соціально-економічної сфери нашої області, району і тому користуються попитом на ринку праці. З дітьми було проведено інтерактивні ігри, загадки та вікторини, які були спрямовані на вибір їхньої майбутньої професії. Діти вчилися групувати професії за типами, характеризували їх, називали за знаряддям праці, ліпили, визначали основні функції робітників різних професій. Враховуючи вікові особливості дітей молодшого шкільного віку було використано гру «М’яч плюс професія», в процесі якої кожен з них розповів яку професію планує обрати в майбутньому і чому, також дітям дуже сподобалась гра «Показуха» показували професію за допомогою жестикуляції. З дітьми було проведено творчі конкурси малюнків «Моя майбутня професія», на асфальті та тафліпчарті,  кожен намалював свою майбутню професію і жваво обговорювали чому саме таку професію обрали.
     Проведення таких заходів завжди викликає не лише зацікавленість серед учнівської молоді, а і змушує замислитись над власним професійним майбутнім. Можливо сьогодні, саме в цю мить, хтось змінив своє уявлення про ту чи іншу професію, можливо декому наші зустрічі допомагають зробити правильний вибір майбутньої професії, можливо когось ми надихнемо ентузіазмом та надамо впевненості в собі, не боятися труднощів і до всього нового в житті підходити з оптимізмом. Так чи інакше, кожна справа, котра несе в собі добро, обов’язково посіє цю зернинку в суспільстві та принесе користь.
    «Вдалий вибір професії – крок до успіху»
        11 травня поточного року провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна ознайомила з багатогранним світом професій учнів 8–Б класу Арбузинської ЗОШ ім. Т.Г. Шевченка.
Профорієнтаційний урок під назвою «Вдалий вибір професії – крок до успіху» проведено в рамках профорієнтаційної акції «Миколаївщина професійна» в заході взяли участь 21 учень, школярі, яким до цих пір здавалося, що ще рано брати на себе відповідальність про прийняття доленосних рішень у своєму житті, переконалися, що визначатися з вибором професійного шляху потрібно вже сьогодні, а не після останнього дзвінка на випускному вечорі. Адже хибний вибір професії може зруйнувати усі мрії про успішне майбутнє. Оксана Миколаївна допомогла школярам скласти покроковий план дій для досягнення успіху та опрацювали алгоритм професійного самовизначення. 
      Школярів ознайомили із соціальними послугами, які пропонує служба зайнятості випускникам шкіл, станом регіонального ринку праці, які саме професії сьогодні найбільш затребувані. Учнів цікавило питання, де саме можна здобути ту чи іншу спеціальність. Тому чималу увагу було приділено навчальним закладам,  також було здійснено презентацію «Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри», учням було продемонстровано наглядно як можна зареєструватися і пройти профорієнтаційне тестування на сайті www.profi.dcz.gov.ua, діти були дуже зацікавлені даною інформацією.
       Під час заходу школярі дійшли спільної думки, що перш ніж обирати професію потрібно визначитися, якою людиною ти хочеш бути. Адже робота, на якій ми проводимо 40-80% свого часу, продовжує нас виховувати, формує наш характер, погляди на життя, вимагає від людини бути рішучою, відповідальною, цілеспрямованою. І в результаті – ці якості, виховані в нас роками, накладають відбиток на нашу поведінку і у повсякденному житті.
       Отримані теоретичні знання на уроках вибору професій школярі засвоїли на «відмінно», сподіваємось, що не менш успішно дітлахи справляться і з практичним завданням: взявши до уваги усі поради фахівців центру зайнятості, поступово втілюватимуть свої дитячі професійні мрії у реальність.
 
День відкритих дверей в 
Арбузинському професійному аграрному ліцеї.
Відповідно до плану роботи Арбузинського районного  центру зайнятості, Відділу освіти Арбузинської РДА та  Арбузинського професійного аграрного ліцею, в рамках акції «Миколаївщина професійна» з метою залучення випускників загальноосвітніх шкіл до вступу в навчальний заклад, 19.04.2018р. було проведено День відкритих дверей навчального закладу. До ліцею завітали 73 учні 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району разом з класними керівниками.
          Педагогічний колектив та учні ліцею сумлінно підготувалися до цього традиційного заходу. Для школярів провели екскурсію по навчальних кабінетах професійно-теоретичної підготовки та по лабораторіях і майстернях, де здійснюється професійно-практична підготовка.
         Майстер виробничого навчання  професії «Офіціант; бармен», Левіна Валентина Георгіївна, докладно розповіла про дуже популярну на сьогодні спеціальність та провела невеличкий майстер-клас по сервіруванню столу. Учні, слідкуючи за майстром, із задоволенням приймали участь у сервіруванні столу.
         Під керівництвом майстра виробничого навчання Яремко Людмили Іванівни, майстер-клас по продажу продуктів через касовий апарат продемонструвала випускниця ліцею. Завітали в гості й до майбутніх лаборантів, де викладач професійно-теоретичної підготовки, Балобанова Ірина Сергіївна, розповіла про особливості досліджень, які здійснюють лаборанти та важливість цієї справи, адже від точності аналізу води, сільськогосподарської  продукції  залежить здоров’я людини, провела аналіз якості дріждів. Школярі мали можливість побачити у мікроскопі бактерії дріждів.
 Димова Тетяна Вікторівна., викладач ліцею,  докладно ознайомила учнів з «плюсами» та «мінусами» бухгалтерських професій, якій  допомогали студентки даної спеціальності.
         Молодий майстер виробничого навчання, Кулєш Василь Юрійович цікаво та докладно розповів школярам про професію «Оператор комп’ютерного набору».
   Під час екскурсії Катриченко Сергій Вікторович викладач професії «Тракторист сільськогосподарського виробництва;  слюсар з ремонту с/г машин та устаткування», розповів учням про переваги цієї надважливої аграрної спеціальності, адже наша країна з її чорноземами незабаром може стати житницею Європи.
         Зубар Ангеліна Іванівна, та учні її групи провели майстер-клас по декорації святкового столу фруктами та овочами.
         Підсумком заходу став невеликий концерт художньої самодіяльності, який підготували керівники  гуртків Петренко Ірина Михайлівна та Хильовий Василь Леонідович. У ньому взяли  участь  ліцейні  таланти.
           З заключним словом виступили директор ліцею Петренко Людмила Миколаївна та Директор Арбузинського РЦЗ Терлецький Віктор Іванович, які побажали школярам наснаги в навчанні та свідомого вибору майбутньої професії.
          Педагогічний колектив чекатиме з нетерпінням 1 вересня 2018 р., щоб побачити в рядах зарахованих на навчання випускників шкіл  Арбузинського району.