Арбузинський район » Арбузинський Центр зайнятості » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Виконання бюджету, сплата податків та зборів Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення Служба за контрактом в ЗСУ

Новини

Захід з особами які перебувають в місцях позбавлення волі  

      19 травня провідний юрисконсульт Арбузинського районного центру зайнятості Белейчик Наталія Володимирівна спільно з соціальними партнерами Арбузинським районним сектором кримінально виконавчої інспекції Пенітенціарної служби за участю фахівця Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації Фоменка Андрія Олеговича та представника  центру соціальних служб для  сім'ї, дітей та молоді Арбузинської РДА  Ігнатенатовської Тетяни Вадимівни провели семінар з особами які перебувають в місцях позбавлення волі Арбузинській ВК №83.

      Наталія Володимирівна розповіла присутнім семінару про умови реєстрації в центрі зайнятості, додаткові гарантії, що надає держава, щодо працевлаштування, розмір і тривалості виплати допомоги по безробіттю, послуги, які надає служба зайнятості. Також ознайомила присутніх із заходами активної підтримки безробітних, а саме: про можливості професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, участь в оплачуваних громадських роботах, про групові та масові семінари, які організовують та проводять спеціалісти Арбузинського районного центру зайнятості.

    Сподіваємося, що отримана інформація допоможе учасникам семінару в легалізації трудових відносин з роботодавцями, а також при реєстрації в центрі зайнятості як шукаючих роботу.

 

 

 Від ярмарку вакансій – до працевлаштування

Протягом січня – травня 2017 року до Арбузинського районного центру зайнятості за послугами у підборі кадрів звернулося 11 підприємств  району з метою підбору кадрів на заявлені вакансії,  спеціалістами центру зайнятості  та роботодавцями Арбузинського району було проведено 3 ярмарки вакансій і 5 міні – ярмарок вакансій ,  в яких  взяли участь 48 осіб. В результаті спільної діяльності 43 безробітних були працевлаштовані.

Відвідувачі ярмарку  та міні – ярмарку вакансій  мали можливість ознайомитися з вакансіями підприємств, з ситуацією на ринку праці, одержали консультації з питань зайнятості та роздаткові матеріали.  А результати проведеного заходу свідчать про позитивне ставлення до проведення подібних акцій як з боку роботодавців, так і з боку тих, хто прийшов у пошуку роботи. Ми переконані, що тісна взаємодія та чітка організація роботи служби зайнятості з роботодавцями є важливою умовою поліпшення ситуації на ринку праці.

 

 

 

 Всесвітній день вишиванки

      Колектив Арбузинського районного центру зайнятості 18 травня 2017 року долучився до святкування Всесвітнього дня вишиванки. Саме в цей день  було проведено інтерактивний захід для учнів вікової категорії 7 – 9 років на тему «Моя майбутня професія кольорами вишиванки». Дітям було запропоновано інтерактивні ігри, загадки та вікторини, які направлені на вибір їхньої майбутньої професії. Діти вчилися групувати професії за типами, характеризували їх, називали за знаряддям праці. Кожен намалював в своїх малюнках особисте бачення майбутньої професії і розповів чому саме цю професію хотів – би обрати.

     Захід було завершено фотографуванням працівників центру зайнятості з усміхненими і задоволеними дітьми.

 

 Професіографічна екскурсія в  Державну

 пожежно–рятувальну частину №6

05 травня 2017 року Арбузинським районним центром зайнятості спільно з відділом освіти, молоді та спорту Арбузинської РДА було організовано та проведено професіографічну екскурсію для вихованців будинку творчості школярів в   Державну пожежно-рятувальну частину №6 головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області.

Екскурсія була проведена в рамках профорієнтаційної акції для молоді «Миколаївщина професійна».

У пожежній частині дітей гостинно зустріли інженер з пожежно–рятувальних робіт, ст. лейтенант Артюх Ірина Олександрівна та начальник караулу, лейтенант Тофан Микола Олександрович. 

Провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського районного центру зайнятості Оксана Шарата  розповіла учням про актуальність робітничих професій, довела, що для роботи за сучасними професіями необхідні гарні ґрунтовні знання з багатьох предметів. Також надала  професіографічну характеристику професії пожежний-рятівник, розповіла про історію виникнення професії, що повинен знати і вміти пожежний-рятівник, як і в яких умовах відбувається процес праці, які вимоги ставить дана професія до психофізіологічних особливостей людини. Звернула увагу, що висококваліфікований пожежний-рятівник навіть в разі втрати роботи може швидко знайти споріднену або перекваліфікуватись на іншу професію.

Представники  Державної пожежно - рятувальної частини №6 розповіли дітям про навчальні заклади та учбовий центр в яких  можна здобути і підвищити кваліфікацію по професії пожежний - рятівник, також про умови навчання.

Екскурсію по пожежній частині провели господарі зустрічі, які ознайомили учнів з пожежною частиною та напрямками діяльності. В частині знаходиться дві пожежні машини. Микола Олександрович показав дітям різні пристрої, які використовуються під час пожежі та рятування людей з вогню, розповів про їх призначення та використання, продемонстрував техніку перед дітьми. Бажаючим запропонували посидіти в кабіні, потриматись за кермо, приміряти на себе захисні костюми та різні обладунки, навчили дітей в'язати пожежні мотузки, продемонстрували як одягати захисні шоломи та інше. Наостанок учасники заходу  фотографувались на пам’ять на фоні техніки та пожежної частини. Діти отримали ґрунтовну інформацію про професію, безліч задоволення та позитивних емоцій після проведеного заходу.

 

   

 Професії майбутнього - які вони?  

Одним з найважливіших рішень людини в її житті є вибір виду професійної діяльності. Від цього залежатиме реалізація прагнень і бажань людини. З метою ознайомлення учнів з сучасними тенденціями на світовому і національному ринках праці, професійними назвами робіт майбутнього та основними передумовами успішної кар’єри в рамках профорієнтаційної акції «Миколаївщина професійна» Арбузинським районним центром зайнятості спільно з відділом освіти, молоді та спорту Арбузинської РДА провідний фахівець з питань зайнятості Шарата Оксана Миколаївна 27 квітня провела для найдопитливішої аудиторії, а саме: для учнів 8-х класів Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г.Шевченка профорієнтаційний урок на тему «Професії майбутнього». Учням було продемонстровано відеоролики про професії, першу серію «Робота мрії. Як її знайти» розважально–освітнього серіалу «Пошук роботи», висвітлено інформацію щодо тенденцій розвитку конкретних галузей у регіоні, виробництва, сфери послуг та ін. Розповідаючи про перспективні професії було акцентовано увагу дітей на тому, в яких вищих та професійно – технічних навчальних закладах такі професії можливо здобути. Оксана Миколаївна намагалася під час зустрічі з дітьми привернути увагу дітей до необхідності вчитися та отримати, актуальну на ринку праці професію. Галасливі хлопчики та дівчатка із зацікавленістю слухали цікаву для них інформацію, задавали запитання спеціалісту центру зайнятості, проте затихли, слухаючи інформацію про послуги, які надаються центром зайнятості, про важливість обраної професії в житті кожної дорослої людини і про те, які молодим людям  необхідно формувати навички майбутнього, щоб бути затребуваними на ринку праці.  Новою та цікавою виявилася для школярів інформація про професії майбутнього: планувальник розумного міста, сіті – фермер, фахівець з альтернативних валют, фахівець з боротьби зі зміною клімату та багато ін. А скільки захвату викликали інтерактивні вправи та завдання!

У доступній та цікавій формі діти розширили свої уявлення про існуючі професії та професії майбутнього, усвідомили важливість правильного, обґрунтованого вибору майбутньої діяльності.

  

 

            

Семінар з орієнтації на службу в Збройних силах Украї 

В квітні місяці  Арбузинським районним центром  зайнятості було організовано та проведено 2 семінари з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участю начальника відділення навчального обліку Арбузинського районного військового комісаріату  Кліменка Сергія Івановича.  В семінарі взяли участь 18 безробітних.

Сергій Іванович  розповів про державні гарантії, які надає держава військовим за контрактом: достойну платню, своєчасну виплату коштів, пенсію за вислугою років, забезпеченість безкоштовними обідами у робочі дні, медичним та санаторно – курортним лікуванням, житлом, безкоштовне забезпечення речовим майном, заочне навчання за рахунок держави у ВНЗ, можливість мовної підготовки, участі у миротворчих операціях та миротворчих місіях за кордоном, отримання офіцерського звання, перспективи та кар’єрний ріст.

Після проведеного заходу 2 безробітних, які зацікавились службою за контрактом, звернувся за додатковою інформацією до Арбузинського районного військового комісаріату.

 

                                                  Провідний фахівець з питань зайнятості

 

                                                                                  Шарата О.М.

 

 “Як стати поліцейським та рятівником”

Професії поліцейський та рятівник для дітей здається чимось наповненим пригодами і азартом. Дорослі ж, навпаки, бачать їх занадто небезпечними. Але які вони насправді?

20 квітня 2017 року Арбузинським районним центром зайнятості спільно з відділом освіти, молоді та спорту Арбузинської РДА на базі  Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г.Шевченко для учнів 10 та 11 класів, в рамках профорієнтаційної акції «Миколаївщина професійна» проведено профорієнтаційний груповий захід  “Як стати поліцейським та рятівником”.

Перед присутніми виступила провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна, яка розповіла учням про послуги служби зайнятості і наголосила на тому, що вибір професії – це крок відповідальний. Для прийняття правильного рішення слід врахувати низку факторів: власні побажання, психологічні особливості та можливості, потреби ринку праці. Щоб дізнатися більше про професії, необхідно бути, в першу чергу, поінформованим, а для отримання інформації щодо професій та навчальних закладів, потреби ринку праці у певних видах діяльності - двері центру зайнятості завжди відкриті.

До участі у заході було запрошено Бойка Станіслава Станіславовича – начальника сектору реагування патрульної поліції Арбузинського відділення Братського відділу поліції в Миколаївській області, який проінформував присутніх про умови відбору кандидатів на навчання до вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку поліцейських.

Як повідомив Станіслав Станіславович, на навчання можуть бути зараховані громадяни України, яким  виповниться 17 років.

Начальник сектору докладно пояснив етапи відбору, а саме: подання документів, медичне обстеження та перевірка рівня фізичної підготовленості.

Він наголосив, що для оформлення особової справи кандидата на навчання необхідно особисто звернутись до підрозділу кадрового забезпечення територіального органу поліції за місцем реєстрації (проживання) та подати документи.

Розповідь була цікава і у Артюх Ірини Олександрівни – інженера з пожежно–рятувальних робіт, ст. лейтенант служби цивільного захисту 6 Державної пожежно-рятувальної частини головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області, яка розповіла старшокласникам про навчання у вищих навчальних закладах, які здійснюють підготовку рятівників.

Діти дізналися, що у роботі рятівників є багато напрямів: це і гірські рятувальники, кінологи, пожежники, водолази, піротехніки та медичні працівники швидкої допомоги. Представник служби також розповів, де проходять їх працівники навчання і практику. Була приділена увага і питанню дотримання правил пожежної небезпеки та поводження дітей на вулиці і на дорогах.

На завершення зустрічі із школярами представники мужніх професій подякували дітям за увагу і наголосили на тому, що в кожного з бажаючих обрати дані професії в майбутньому, перш за все повинно бути відчуття власної гідності, гордість за те, що на твоїх плечах лежить відповідальність за життя оточуючих і порядок у країні.

        Загалом захід минув у щирій та невимушеній атмосфері. Схоже, задоволені були не тільки учні, а й гості, які, можливо, якраз і виховують своїм прикладом наше майбутнє покоління та готують собі гідну зміну. Побажаємо всім успіху!

 

 

 Провідний фахівець з питань 

зайнятості  Арбузинського РЦЗ

Шарата О.М.

 

 День відкритих дверей в 

Арбузинському професійному аграрному ліцеї.

Відповідно до плану роботи Арбузинського Центру зайнятості, Відділу освіти Арбузинської РДА та  Арбузинського професійного аграрного ліцею, в рамках акції «Миколаївщина професійна» з метою залучення випускників загальноосвітніх шкіл до вступу в навчальний заклад, 19.04.2017р було проведено День відкритих дверей навчального закладу. До ліцею завітали 130 школярів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району разом з класними керівниками.

          Педагогічний колектив та учні ліцею сумлінно підготувалися до цього традиційного заходу. Для школярів провели екскурсію по навчальних кабінетах професійно-теоретичної підготовки та по лабораторіях і  майстернях, де здійснюється професійно-практична підготовка.

         Майстер виробничого навчання  професії «Офіціант; бармен», Левіна Валентина Георгіївна, докладно розповіла про дуже популярну на сьогодні спеціальність та провела невеличкий майстер-клас по згортанню серветок, та сервіруванню столу. Учні, слідкуючи за  майстром, з задоволенням відтворювали різноманітні  способи складання текстильних серветок.

         Під керівництвом майстра виробничого навчання Яремко Людмили Іванівни, майстер-клас по пакуванню подарункових наборів тканиною продемонструвала випускниця ліцею Бойченко Олександра всі  способи були реалізовані швидко, естетично та майстерно. Завітали в гості й до майбутніх лаборантів,  де  викладач професійно-теоретичної підготовки, Балобанова Ірина Сергіївна, розповіла про особливості досліджень, які здійснюють лаборанти та важливість цієї справи, адже від точності аналізу води, сільськогосподарської  продукції  залежить здоров’я людини, провела аналіз якості дріждів. Школярі мали можливість побачити у мікроскопі бактерії дріждів.

 Димова Тетяна Вікторівна., викладач ліцею,  докладно ознайомила учнів з «плюсами» та «мінусами» бухгалтерських професій, продемонструвавши навчальний відеофільм,  створений випускницею даного ліцею.

         Молодий майстер виробничого навчання, Кулєш Василь Юрійович цікаво та докладно розповів школярам про професію  «Оператор комп’ютерного набору».

   Під час екскурсії Катриченко Сергій Вікторович викладач професії «Тракторист сільськогосподарського виробництва;  слюсар з ремонту с/г машин та устаткування», розповів учням про переваги цієї надважливої аграрної спеціальності, адже наша країна з її чорноземами незабаром може стати житницею Європи.

         Пахаленко Ірина Вікторівна, та учні її групи провели майстер-клас по приготуванню та декорації кольорових млинців.

         Підсумком заходу став невеликий концерт художньої самодіяльності, який підготували керівники  гуртків  Петренко Ірина Михайлівна та Хильовий Василь Леонідович.  У ньому взяли  участь  ліцейні  таланти.

           З заключним словом виступили директор ліцею Петренко Людмила Миколаївна та провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинсьеого РЦЗ Шарата Оксана Миколаївна, які побажали школярам наснаги в навчанні та свідомого вибору майбутньої професії.

          Педагогічний колектив чекатиме з нетерпінням 1 вересня 2017 р., щоб побачити в рядах зарахованих  на навчання випускників шкіл  Арбузинського району.