Головна Новини Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Новини

Від мрії до професії
  Закінчується осіння профорієнтаційна акція «Палітра професій», але не закінчується робота профконсультанта з учнівською молоддю. Кожен з нас хоча б раз у житті замислювався над тим, ким хоче стати у майбутньому і з якою професією пов’язати свою долю. Довго думаючи і сперечаючись з батьками, перегорнувши безліч сторінок літератури для абітурієнтів, можна зрозуміти, що кожна професія по-своєму потрібна в житті. А й справді, як страшно помилитися у виборі майбутньої професії! Саме крок із вибору професії є дуже важливим для подальшого будівництва власного життя і, можливо, саме він стане вирішальною цеглинкою у фундаменті Вашого майбутнього. 
30 листопада поточного року в Арбузинській ЗОШ ім. Т.Г. Шевченка учні 9 – х класів організували профорієнтаційне ток–шоу під гаслом «Від мрії до професії», на яке запросили взяти участь провідного фахівця з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ  Шарату Оксану Миколаївну для надання інтерв’ю щодо  послуг з профорієнтації молоді які надає  служба зайнятості.
     Захід пройшов в цікавій та розважальній формі, школярі розповіли про алгоритм професійного самовизначення, намагалися розкрити зміст своєї майбутньої професії та підкреслити її переваги над іншими професіями, ділились своїми мріями на майбутнє.
Оксана Шарата залюбки відповіла на запитання школярів про послуги , які надає служба зайнятості учнівській молоді, розповіла про стан ринку праці Арбузинського району і ознайомила учнів з платформою профорієнтації та розвитку кар’єри Державної служби зайнятості та створеної на її базі нової профорієнтаційної платформи для молоді – «Моя професія: консультаційна мережа», яка дає можливість дистанційно пройти тестування та отримати інформативний комплексний звіт.
 У доступній та цікавій формі діти розширили свої уявлення про існуючі професії, усвідомили важливість правильного, обґрунтованого вибору майбутньої діяльності. 
 
 
 
Трудова адаптація нових працівників
  Днями на Арбузинщині було проведено круглий стіл з роботодавцями району  на тему: «Трудова адаптація нових працівників, у тому числі, осіб з особливими потребами, шляхом стажування на підприємстві», в якому взяли участь 15 представників підприємств та установ району. Головною метою заходу було акцентувати увагу роботодавців на законодавчих аспектах проведення стажування нових працівників на робочому місці, на можливостях проведення стажування за допомогою Державної служби зайнятості.
     Відкрила захід заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Г.Будулуца, яка повідомила присутнім про важливість даного питання. Вона  наголосила на тому, що всім зарахованим вперше працівникам буває важко адаптуватись до нового робочого місця, нового колективу, а отже, щоб процес пристосування працівника до змісту і умов трудової діяльності проходив швидше та легше і для працівника, і для роботодавця, Державна служба зайнятості пропонує послуги з професійного навчання, зокрема стажування безробітного на робочому місці з подальшим працевлаштуванням на підприємстві.
     Провідний фахівець з питань зайнятості Ю. Яковенко познайомила присутніх з процедурою оформлення стажування безробітного на робочому місці та зазначила, що за сприянням служби зайнятості було організоване стажування безробітних в ФОП Завійської Н.В., Тарасенко О.П. та Белібова О.А.. Провідний юрисконсульт Н.Белейчик надала ґрунтовне пояснення щодо можливості прийому на роботу через стажування лише окремих категорій громадян – студентів та безробітних.
      В обговоренні взяли участь Р.Іпатова - КСП «Полянка», Т.Набожинська – ФГ «Слівінський В.Л.», В.Філіпішина – ФГ «Полянка», Т.Кущова – ФГ «Терра», В.Шарата _ КП «Вода-АР». Кожен мав можливість подискутувати, адже в дискусії народжується істина.
 
     Коли людина влаштовується на нову роботу або навіть просто переходить на іншу посаду, її життя змінюється, їй самій доводиться змінюватись. В процесі стажування вона, під керівництвом наставника, набуває нових навичок, усвідомлює завдання, які перед нею поставлені, знайомиться з колегами, розуміє, за якими правилами живе колектив. Усі ці зміни є процесом адаптації. Якщо вони відбуваються швидко і без проблем, то людина перетворюється на ефективного працівника.

    Гадаємо, що поради фахівців Державної служби зайнятості стануть у пригоді роботодавцям та працівникам.

   

 ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ
 
Реалізуючи загальнодержавну програму «ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ» 8 листопада 2018 року Арбузинською районною філією Миколаївського обласного центру зайнятості спільно з Арбузинським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області проведено нараду з питання налагодження співпраці та взаємодії, зокрема, щодо сприяння у працевлаштуванні громадян - боржників за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів.
Під час спільної наради обговорювались питання пов’язані з регулюванням зайнятості населення, працевлаштуванням, соціальною підтримкою тимчасово непрацюючих громадян
Також обговорено вимоги Закону України «Про виконавче провадження» в частині стягнення аліментів.
Начальник Арбузинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Тетеричко Ірина Анатоліївна повідомила присутнім, що в Арбузинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області спостерігається сплата боржниками таких аліментних сум як 10, 15, 20, 60 тисяч одними платежами. Це говорить про те, що все ж таки до боржників почало доходити - ти не поїдеш за кордон відпочивати, не будеш вести розкішний спосіб життя, або не підеш полювати - ти маєш платити  аліменти. Тобто ми бачимо тенденцію до покращення, це дає свої плоди на краще. 
Виступив директор Арбузинської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Терлецький Віктор Іванович, який повідомив, що в Арбузинський районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості  станом на дату проведення заходу є 39 актуальних вакансій. Головне, було б у громадян бажання працювати. На сьогоднішній день потрібні  електромонтер, машиніст автогрейдера, асфальтобетонник-варильник, трактористи, водії, дорожні робітники тощо. Ми готові запропонувати перенавчання, підвищення кваліфікації, стажування на виробництві, сприяти підприємницьким ініціативам громадян шляхом надання одноразової допомоги на відкриття власної справи.
Віктор Іванович наголосив на тому, якщо безробітним громадянам потрібна робота, щоб заплатити аліменти своїм дітям, нехай звертаються до Державної служби зайнятості.
 
 
 
 
Презентація вищого навчального закладу
 З метою рівня професійної компетентності молоді, підготовки до свідомого вибору професії. В рамках профорієнтаційної акції "Палітра професій" 25 жовтня поточного року для учнів 11-го класу Арбузинської ЗОШ ім. О.Закерничного проведено презентацію навчального закладу, засобами онлайн зв'язку,Харківського національного фармацевтичного університету. В заході прийняли участь 15 учнів.
Презентацію провела Олена Кирилівна Рядних – заступник відповідального секретаря приймальної комісії, доцент кафедри фізіології та анатомії людини. 
 Школярі мали можливість подивитися цікаву презентацію про університет, дізналися, що ВУЗ навчає студентів за спеціальностями: фармація, технології медичної діагностики та лікування, біотехнології та біоінженерія, економіка, маркетинг, менеджмент, публічне управління та адміністрування, науки про освіту. Учні також ознайомилися з матеріально-технічною базою університету, його досягненнями та умовами навчання. 
Загалом заочне знайомство з навчальним закладом відбулась в позитивній атмосфері, випускники задавали ряд питань про умови навчання, факультети, умови вступу до навчального закладу за новими стандартами, та залишилися дуже задоволеними! 
 

По закінченню зустрічі учні та вчитель щиро подякували колективу Арбузинської районної філії  за організацію заходу.

   

 

Інформаційний семінар для умовно засуджених осіб
 
В наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень. Часто люди не усвідомлюють, що їх повсякденні вчинки мають правову оцінку, що право, закони супроводжують людину все її життя.
Саме тому 9 жовтня, в рамках взаємодії Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ спільно з Арбузинським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації», проведено інформаційний семінар для умовно засуджених осіб. 
Запрошені ознайомилися з інформацією про можливість працевлаштування на територій району та за його межами, професійного навчання, залучення безробітних громадян до громадських робіт, психологічної підтримки та професійної орієнтації.
Семінар проводився у формі бесіди, під час якої провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Шарата Оксана Миколаївна відповіла на запитання присутніх та допомогла зрозуміти, що робота існує для тих, хто дійсно хоче працювати. Присутніх цікавила ситуація на ринку праці, можливість працевлаштування після професійного навчання, і умови та оплата праці на підприємствах та в господарствах району.
Сподіваємося, що отримана інформація допоможе молодим людям в легалізації трудових відносин з роботодавцями, і вони таки знайдуть шлях до виправлення та власне місце на ринку праці.
 
 
 
Психологічна мотивація до працевлаштування безробітних
 
      11 жовтня поточного року в Арбузинській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості відбувся тренінг – семінар «Психологічна мотивація до працевлаштування».  До участі були залучені окремі категорії громадян, які мають низьку мотивацію до праці та неконкурентоспроможні на ринку праці. Захід проведено за участю фахівця Всеукраїнської благодійної організації «Ініціатива заради життя» Клопової Лариси Федорівни.
     Під час проведення заходу, тренер застосовувала вправи орієнтовані на визначення  особистих характеристик  осіб, у яких сформовано різні стратегії досягнення цілей, що впливають на мотивацію до працевлаштування, на мотивацію досягнення цілей, оцінку актуальної життєвої ситуації, планування майбутньої діяльності, оцінка набутого досвіду та наявних ресурсів до працевлаштування.
      Для відпрацювання одержаних навичок Лариса Федорівна застосовувала рольові ігри, за допомогою яких присутні могли змалювати свій психологічний портрет, ознайомитись зі своїми сильними та слабкими сторонами, а також дізнались інформацію про найбільш дієву модель поведінки шукача роботи на сучасному ринку праці.
      Організаторам заходу хочемо подякувати  за цікавий тренінг, зустріч пройшла у дружній та конструктивній формі, під час якої всі присутні отримали відповіді на свої запитання і залишилися задоволені від почутого.

  

Презентація вищих навчальних закладів Миколаївщини
 
       Вибір професії - це важливий крок у доросле життя. Це відповідальність перед суспільством, батьками та перед собою. Звичайно, нікому не дано з абсолютною точністю визначити своє майбутнє, але все ж кожному під силу намітити власний шлях. Для того, щоб школярі змогли більш детально ознайомитись зі світом професій, 10 жовтня поточного року Арбузинською районною філією Миколаївського ОЦЗ, спільно з Миколаївським національним аграрним університетом та Миколаївським національним університетом імені В.О.Сухомлинського в рамках профорієнтаційної акції «Палітра професій» було організовано презентацію даних вищих навчальних закладів для учнів  11-х класів Арбузинської ЗОШ I-III ступенів ім. Т.Г.Шевченка, Арбузинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 ім. Олександра Закерничного  та Садівській ЗОШ 
 I-III ступенів Благодатненської сільської ради. 
     Щороку до Миколаївського національного аграрного університету та Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського вступає значна кількість випускників Арбузинського району. Дані навчальні заклади є досить популярними серед молоді Миколаївщини. Чому саме ці заклади є таким популярними? Чим приваблюють? За якими професіями та спеціальностями навчають? Отримати відповіді на ці та інші запитання найкраще безпосередньо від перших осіб.

      Приїхавши до Миколаївського національного аграрного університету, екскурсантів привітно зустріла завідувач кафедри іноземних мов Артюхова Олена Вікторівна і провела гостей до кабінету ректора університету Шебаніна В’ячеслава Сергійовича. Він в стилі «вільного діалогу» поспілкувався з майбутніми студентами, повідав історію становлення закладу, розповів про умови вступу та навчання, матеріально-технічне забезпечення, проживання у гуртожитках та багато іншої цікавої та корисної інформації про навчальний заклад, яка справила неймовірне враження на випускників.
      На всі запитання школярів, що стосуються зовнішнього незалежного оцінювання, підготовчих курсів та безпосередньо вступу в ряди здобувачів вищої освіти МНАУ, із задоволенням відповідав декан факультету довузівської підготовки І.М. Марценюк.
     Презентували майбутнім абітурієнтам культурні та спортивні досягнення закладу, показавши таким чином, що в МНАУ можна не тільки здобути пристойну освіту, але й культурно і духовно зростати.

       Школярі відвідали 4 корпуси університету, отримали інформацію щодо структури навчального закладу, факультетів, професій та спеціальностей. Відвідали аудиторії всіх факультетів, мали можливість поспілкуватися зі студентами, які з перших вуст розповіли про цікаве та активне студентське життя, побачили новітні технічні засоби навчання тощо.     Справили враження лабораторії та навчальні макети. В обідню перерву гостей частували у їдальні смачним студентським обідом. Вражень було дуже багато.
      Повертаючись дорогою додому, школярі також завітали до Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського. Їх там тепло зустріла секретар відділу з підготовки до вступу у ВНЗ Покуль Олена Борисівна,  привітно провела школярів до музею навчального закладу, де їм розповіли про історію створення університету. Випускникам також було надано інформаційну буклетну продукцію про спеціальності навчального закладу і проведено екскурсію університетом.
       Школярі також мали можливість прогулятися неймовірно гарним двориком навчального закладу, в якому, як повідомив викладач, при гарних погодних умовах проводять лекції своїм студентам, зазначивши, що інформаційний матеріал краще сприймається на свіжому повітрі.
       Додому поверталися трохи стомленими, але задоволеними: ділилися враженнями, планами на професійне майбутнє, показували «відзнятий фоторепортаж». Поїздка виявилася цікавою та корисною. Дякуємо всім, хто прийняв участь в організації заходу. Випускникам бажаємо здоров'я та наснаги, а також вдалого вибору професії.
 Хочеться також подякувати від себе, від дітей, від педагогів шкіл керівництву та педагогічному колективу Миколаївського національного аграрного університету та Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського за презентацію та проведення такої незабутньої екскурсії. І не дивно, що після таких заходів, поспілкувавшись безпосередньо з викладачами та студентами, побачивши все на власні очі, потримавши у власних руках, багато дітей обирають для себе навчання саме в цих навчальних закладах.
 «Вкрай важливо щоб людина займалась тим, до чого має хист і здібності. Таку працю вона виконуватиме залюбки й найкраще. Це принесе користь і людині, і всьому суспільству!», - відзначила провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Шарата Оксана Миколаївна, підбиваючи підсумки заходу.
 

  

На Арбузинщині безробітні допомагають сім’ям учасників АТО
Допомога учасникам АТО та їхнім родинам є одним із нагальних завдань, які ставить перед нами сьогодення. Найбільш затребуваним є такий вид громадських робіт, як допомога сім’ям, в яких члени сімї або ж діти беруть участь в операції об’єднаних сил на Сході країни. Управління соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації одне із перших заключило договір на проведення такого виду робіт, як надання інформаційних послуг учасникам АТО та членам їх сімей.
        З метою надання інформаційних послуг та послуг з супроводу учасникам АТО та сім’ям загиблих учасників АТО Арбузинською філією Миколаївського ОЦЗ було укладено договір з  Управлінням соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації та організовано такі роботи в період з 22 серпня 2018 року по 30 серпня 2018 року. Упродовж серпня 2018 року було направлено 1 особу з числа безробітних осіб, яка надавала інформаційні послуги учасникам АТО:6 сімей були відправлені на відпочинок до курортно-санаторних закладів завдяки допомозі працівника по  оформленню документів для сімейного відпочинку; допомога в підготовці документів для оформлення різних видів соціального забезпечення , оформлення землі, пільг з комунальних послуг, субсидії.
     Даний напрямок роботи є актуальним і відповідає потребам  учасників АТО, які проживають у віддалених селах, тому укладено договір з надання даних послуг на період з жовтня по грудень , до яких буде залучено щонайменше 6 безробітних осіб.
 
 
Патронатне виховання – додаткові можливості в працевлаштуванні
З метою підвищення рівня соціальної свідомості безробітних, а також їх поінформованості про можливість офіційного працевлаштування шляхом надання послуг патронату, в Арбузинській районній філії Миколаївського ОЦЗ спільно з Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 27 липня 2018 року був проведений семінар на тему «»Патронат у системі захисту прав дитини» за участю фахівця соціальної роботи Арбузинського РЦСССДМ Арбузинської райдержадміністрації, Дроботун Л.М.
Лариса Михайлівна надала роз’яснення учасникам семінару, що послуга патронату здійснюється на платній основі шляхом офіційного працевлаштування. При цьому патронатним вихователям забороняється поєднувати надання послуг патронату з іншими видами діяльності, які можуть перешкоджати якісному виконанню обов’язків вихователя згідно договору.
На утримання кожної дитини, що знаходиться на патронатному вихованні, виплачується щомісячна грошова допомога, розмір якої становить два прожиткових мінімуми на дитину відповідного віку. Оплата послуг патронату також здійснюється щомісяця. Розмір грошового забезпечення становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Якщо в сім’ї патронатного вихователя є дитина в віці до 1 року, діти з вадами чи інвалідністю, двоє і більше дітей на утриманні, то розмір забезпечення збільшується на 10%. За наявності одночасно декількох факторів, сумарне збільшення грошового забезпечення патронатних вихователів не може перевищувати 50%.
Дроботун Л.М. зазначила, що патронатним вихователем може стати кожен, хто є громадянином України, має особистий досвід у вихованні дітей (необов’язково своїх), а також відповідні житлові умови. В обов’язки патронатних вихователів входить забезпечення дитини житлом, одягом, повноцінним харчуванням, створення сприятливих умов для навчання, духовного та фізичного розвитку вихованців, а також активна співпраця з рідними батьками та представниками дитини.
Термін перебування дитини у патронатній сім’ї визначається окремо в кожному конкретному випадку, але не може перевищувати 3 місяці. В цей час фахівці соціальної роботи надають членам сім’ї дитини інтенсивні підтримуючі послуги, направлені на відновлення здатності батьків опікуватися нею та виховувати її. В разі, якщо зусилля фахівців не дали належних результатів та батьки не виправили ситуацію, через яку у них вилучили дітей, повернення їх батькам стає неможливим. В такій ситуації підбирається альтернативна форма сімейного виховання – в прийомній сім’ї, в будинку дитячого типу, опіка чи усиновлення.
Всі бажаючі стати патронатними вихователями, котрі пройшли первинний відбір, в обов’язковому порядку за клопотанням соціального закладу проходять навчання за програмою, затвердженою Міністерством соціальної політики України. В разі успішного проходження навчання майбутнім патронатним вихователям видається відповідна довідка та рекомендація про можливість надання ними послуг патронатного виховання.
Лариса Михайлівна наголосила на тому, що патронат над дитиною – це одна із самих ефективних форм вирішення питання влаштування дітей, які опинилися в непростій життєвій ситуації. Кожна дитина має право зростати та виховуватись у сприятливому та безпечному сімейному середовищі. Державна політика у сфері захисту прав дітей направлена на пошук нових форм та методів їх забезпечення. Одним із таких альтернативних напрямків являється патронат над дитиною.
Виявивши бажання стати патронатним вихователем, можливо не лише офіційно працевлаштуватися, але й зробити добру справу – здійснити свій вагомий внесок в становлення системи захисту прав дітей та дати їм шанс на щасливе дитинство.
По закінченню семінару всі учасники отримали можливість задати питання, що їх цікавлять та взяти з собою тематичні інформаційні буклети.
 
 
 
 
Торгівля людьми – це не міф, це реальність!
 
    Щороку тисячі українців потерпають від торгівлі людьми. Ця форма сучасного рабства, в яку потрапляють не тільки жінки та діти, а й чоловіки, не втрачає актуальності по сьогоднішній день. Більше того, випадків торгівлі людьми дедалі стає все більше, незважаючи на чималу кількість інформації та обізнаність громадян. Цей вид злочину посідає третє місце за рівнем кримінальних прибутків після торгівлі наркотиками та зброєю.
    Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй в 2013 році було проголошено 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. В цей день в рамках запобігання розповсюдженню та боротьби з цією проблемою проводяться різноманітні масові заходи з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальних масштабів даного явища та заохочення їх до надання допомоги постраждалим.
     До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми 26 липня та 1 серпня 2018 року в Арбузинській районній філії Миколаївського ОЦЗ було проведено семінари на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». Заходи відбулись за участі фахівців із соціальної роботи ЦСССДМ Арбузинської райдержадміністрації – Кравченко Юлії Василівни та Дроботун Лариси Михайлівни.
     На семінарах розглядались такі питання як форми торгівлі людьми, характерні ознаки сучасного рабства, а також методи протидії даному явищу. Кравченко Ю.В. наголосила, що стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від віку, освіти, соціального статусу та країни, в якій особа перебуває.
Провідний фахівець з питань зайнятості Юлія Яковенко зазначила, що постраждалі від торгівлі людьми мають право на отримання правової, психологічної, соціальної та матеріальної підтримки, а також на допомогу у відновленні втрачених документів та сприянні працевлаштуванню.
    Увагу учасників семінарів Лариса Михайлівна звернула на те, що проблема торгівлі людьми актуальна для України, особливо в цей непростий для країни час. Проблема сучасного рабства стосується не лише постраждалих, але і кожного українця. По закінченню заходів, проведених з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, учасники семінарів отримали відповіді на питання, що їх цікавили, та можливість більш детально ознайомитися з тематичними інформаційними матеріалами.
 
                                                                                                
 
 
 
Дуальна форма навчання - запорука якісної підготовки технічних кадрів
В Україні формується нова модель професійної підготовки кваліфікованих робітників, яка побудована на підґрунті соціального партнерства - практико-орієнтоване навчання. Таке навчання відбувається шляхом поєднання навчання осіб у Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації або компетенції.
Навчання безробітних на робочих місцях дозволяє:
ü залучити роботодавців до організації навчального процесу;
ü підвищити рівень професійної компетентності безробітних відповідно до внутрішньо-корпоративних вимог підприємства, що відображені у технологіях та трудових процесах;
ü сформувати у безробітних готовність до виконання професійних функцій на новому робочому місці;
ü набути слухачами практичного досвіду;
ü підвищити рівень їх працевлаштування.
В Арбузинській районній філії Миколаївського ОЦЗ провідні фахівці з питань зайнятості активно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу клієнтам служби зайнятості на семінарах та індивідуальних прийомахщодо нового напрямку професійного навчання,умови навчання, навчальні заклади та професії де можна здобути освіту. Створено куточок в інформаційному секторі «Дуальна форма навчання - запорука якісної підготовки технічних кадрів».
Ми рекомендуємо не втрачати свого шансу - пройти професійне навчання  та знайти роботу до душі.


 
 
 
Отримати професію до душі!
 
     Значну частину свого життя ми проводимо на роботі, тому дуже важливо, щоб справа, якою ми займаємося, нам подобалася, була добре оплачуваною та перспективною. Сучасні діти мають майже необмежені можливості, якщо мова йде про навчання. За певних умов освіту можна отримати будь-яку та будь-де, аби було бажання і фінансова можливість батьків.
     Часто буває так, що в свій час батьки не змогли отримати професію до душі, тому переносять свої бажання на дитину, наполегливо вселяючи думку, що саме цю, а не іншу професію необхідно отримати. При цьому бажання дитини, її здібності та стан ринку праці не враховуються.
      Подібний вибір майбутньої професійної діяльності є неправильним. Отримавши професію, яка не подобається, людина страждає усе життя. В кращому разі вона буде перенавчатися, в гіршому - без ентузіазма працювати. Будь-які посадові обов'язки будуть сприйматися як тягар, і користі від такогопрацівника буде небагато.
        Тому служба зайнятості регулярно проводить профорієнтаційну роботу серед учнів різного віку. Профорієнтаційні уроки і професіографічні екскурсії єневід'ємною частиною роботи фахівців.
        В рамках профорієнтаційної акції «Відпочинок з користю» в червні місяці поточного року було проведено групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування для учнів Арбузинського району та шкіл Благодатненської ОТГ. Профконсультант Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Оксана Шарата роз'яснила   школярам важливість визначення своєї сфери діяльності, розуміння своїх бажань і обов'язкового врахування особливостей нашого регіону стосовно працевлаштування. Діти пройшли тестування для визначення своїх професійних нахилів,  жваво приймали участь в обговоренні, відповідали на питання профконсультанта і самі задавалибезліч питань. Час пролетів непомітно, особливо, коли визначали результатитестів стосовно сфери діяльності і типу особистості кожного школяра.
      Робота, що проводиться фахівцями Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ не марна, і поради фахівців допоможуть майбутнім випускникам правильно обрати професію, щоб приносити користь собі, своїй сім'ї, підприємству і країні в цілому.
 
 
         

  

 

Профорієнтаційний захід у Воєводському пришкільному таборі Благодатненської ОТГ

 
15 червня поточного року провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна,в рамках профорієнтаційної акції " Відпочинок з користю "  провела з дітьми профорієнтаційний урок " Моя майбутня професія " у пришкільному таборі Воєводської ЗОШ Благодатненської ОТГ.
Вірний вибір професійного майбутнього для молодої людини є основою її становлення в суспільстві, одним із головних рішень в житті. Оксана Миколаївна швидко знайшла спільну мову з учнями, які з радістю та захопленням вступили в дискусію
"Вибір професії ", провела з ними профорієнтаційні ігри про професії: «Найпрофесія», «Мій портрет у майбутньому», «Ланцюжок професій», «Таємнича скриня», «Крокодил», а з яким задоволенням школярі малювали свою майбутню професію на асфальті крейдою!
Діти мали змогу перевірити свої знання та дізнатися щось нове з таємничого і незвичайного світу професій. Саме у школі більшість старшокласників мають визначити своє місце у майбутньому професійному житті, а старші наставники допомагають їм у цьому .Адже тільки працюючи разом можна допомогти дітям зробити перший крок у доросле життя!
Будемо раді, якщо аналогічні заходи допоможуть хлопчикам та дівчаткам якомога раніше замислитися про майбутню професію та зробити правильний вибір.

 
 
 

Привернути увагу суспільства до теми працевлаштування осіб з інвалідністю

«Привернути увагу суспільства до теми працевлаштування осіб з інвалідністю», - під таким гаслом в Арбузинській об’єднаній територіальній громаді 14 червня 2018 року було організовано та проведено круглий стіл на тему «Особливості працевлаштування громадян, які потребують додаткових соціальних гарантій. (обговорення питання виконання квоти працевлаштування інвалідів)», ініціатором та організатором якого став Арбузинський районний центр зайнятості.
 В заході взяли участь заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Арбузинського районного центру зайнятості Ганна Будулуца, провідний юрисконсульт Наталя Белейчик, завідуюча сектору з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці Управління соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації Світлана Бобова, представники кадрових служб та керівники підприємств району, керівники новостворених підприємств – ФГ «Кущовий В.С.» та Громадське формування «ЩИТ».
    У своєму зверненні до присутніх, Г.Будулуца наголосила на тому, що не зважаючи на те, що в Україні права інвалідів на участь в активному житті суспільства й захист їхніх інтересів закріплені низкою законодавчих та нормативно-правових актів та спрямовані на створення їм рівних з іншими громадянами можливостей у реалізації цивільних, політичних та інших конституційних прав і свобод, існують проблеми осіб з інвалідністю, що потребують вирішення. Однією з таких проблем є проблема, яка  полягає в тому, що із загального числа інвалідів майже половина перебуває у працездатному віці і потребує реабілітації та подальшого працевлаштування. При цьому вакансії для осіб з інвалідністю лишаються не заповненими. Вже сьогодні Державною службою зайнятості розгорнуто комплексну інформаційно-роз’яснювальну роботу для сприяння в адаптації на ринку праці людей з фізичними обмеженими можливостями. Проте, слід відмітити, що не дивлячись на низку законів, прийнятих державою на підтримку інвалідів, існують проблеми інвалідів при працевлаштуванні. Також відмітила, що головним стратегічним партнером служби зайнятості, від якого безпосередньо залежить, чи поповнюватиметься ринок праці новими робочими місцями і чи зростатиме заробітна плата, а, отже, й добробут населення є роботодавець. Саме роботодавець  визначає замовлення на робочу силу й ситуацію на ринку праці взагалі. Попит на якісну робочу силу невпинно зростає і збільшується потреба в кадрах з вищою освітою, а серед осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку в центрі зайнятості важко віднайти висококваліфікованого працівника. На сьогодні в службі зайнятості є можливості здійснення професійного відбору фахівців на замовлення роботодавців. Тільки об’єднавшись для спільного вирішення питання працевлаштування ми прийдемо до того, що людина, яка звертається по допомогу у працевлаштуванні, гарантовано отримає інформацію, профпідготовку та постійне місце роботи.
    С.Бобова проінформувала присутніх про те, що на обліку в Управлінні соціального захисту населення перебуває 496 осіб з інвалідністю працездатного віку, з яких 287 осіб можуть бути працевлаштовані, але відсутність державних установ на території сільських рад району є головною перешкодою у працевлаштуванні цих осіб.
    Н.Белейчик наголосила на необхідності дотримання норм чинного законодавства по відпрацюванню 4% квоти працівників з інвалідністю на надала присутнім Пам’ятки.
      В обговоренні взяли участь В. Ковальський – начальник головної державної казначейської служби України в Арбузинському районі, В.Дулінська – начальник Арбузинської РДЛ ветеринарної медицини, Л. Петренко – директор Арбузинського професійного ліцею.
       По завершенні заходу присутні підвели підсумки, визначили ряд пріоритетних напрямків роботи, окреслили проблемні питання та шляхи їх вирішення.
 
 
 

    

 
Відпочиваємо з користю в Семенівському пришкільному таборі
 
13червня 2018 року провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського  районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна вирушиладо Семенівського пришкільного табору Благодатненської ОТГ для проведення профорієнтаційного заходу з відпочиваючими там школярами.
Вибір професії – досить відповідальний крок, від якого залежить майбутнє людини. Профорієнтаційні заходи формують уявлення школярів про світ професій, вчать співставляти свої вміння та можливості, свідомо підходити до вибору майбутньої професійної діяльності.
Для кращого сприймання інформації дітям пропонувались профорієнтаційні вправи та конкурси, такі як: «Чи знаєш ти професії?», «Знайди назви професій у вірші», «Моє майбутнє залежить від…». Школярі з радістю брали в них участь, завдяки яким, здобули нові знання про різні сфери діяльності, нові професії та правила професійного вибору. Також із великим задоволенням дітки зобразили різноманітні професії на асфальті, за допомогою кольорової крейди.
Найбільше дітям сподобався конкурс «Ромашка», в якому за допомогою пантоміми необхідно було зобразити ту чи іншу професію. Дану гру супроводжували сміх і позитив.
Арбузинський районний центр зайнятості й надалі планує проводити такі виїзні акції, тому що це - дійсно відпочинок з користю, який сповнений гарним настроєм та позитивними емоціями.
 
 

 

Творчий конкурс малюнків на асфальті
 

 

 «Моя майбутня професія» на дню захисту прав дітей
 
 1 червня відзначається Міжнародний день захисту прав дітей – прекрасне свято радості та надії. Але це не тільки веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни. 
Арбузинський районний центр зайнятості долучився до святкування дня захисту прав дітей, який проходив 1 червня на стадіоні «Колос», дітлахи мали змогу безкоштовно поласувати солодкою ватою, пострибати на батутах і помилуватися чарівним виступом майстринь, які показували шоу мильних кульок . Окрім цього, безліч цікавого було для дітей: батути, електричні машинки, вело-машинки.
     Провідний фахівець з питань зайнятості Шарата Оксана Миколаївна запропонувала дітям взяти участь в конкурсі малюнків на асфальті під назвою «Моя майбутня професія». Під час цього творчого змагання діти зобразили свої мрії на асфальті, адже психологи твердять, що коли людина прагне, щоб мрії здійснилися, то їх обов’язково треба візуалізувати. Так на асфальті з’являлися образи лікарів, вчителів, дизайнерів та представників інших, омріяних дітьми, професій. По закінченню заходу дітлахи отримали заохочувальні подарунки за активну участь.
Швидко та цікаво проминув час. Сподіваємось що на запитання «Ким хочеш бути?» ці діти в майбутньому зможуть дати впевнену відповідь.
Відпочинок з користю в пришкільному таборі Садівської ЗОШ 
Літо для учнів загальноосвітніх шкіл - це улюблена пора, коли можна відпочивати, подорожувати,набиратися нових сил та вражень. Розпочали з початку червня свою роботу і літні шкільні табори.
Активно продовжує свою профорієнтаційну роботу в літніх шкільних таборах Арбузинський районний центр зайнятості.
11 червня 2018 року провідний фахівець з питань зайнятостіШарата Оксана Миколаївнавідвідала Садівську ЗОШ Благодатненської ОТГ.
Основна мета заходу: сприяння професійному самовизначенню, формування позитивногоставлення до професій, які користуються попитом на ринку праці.
Під час заходів Оксана Миколаївна ознайомили дітей з такими термінами, як «професія» та «професійна діяльність», основними правилами вибору професії, а також розповіли про перспективи зайнятості молоді. Досить жваво пройшов і конкурс «Намалюй професію», під час якого діти намагалися розкрити зміст своєї майбутньої професії та підкреслити її переваги над іншими професіями.
Відпочиваючі школярі брали активну участь у конкурсах, ділились своїми мріями, демонструючи свою обізнаність, спостережливість та кмітливість. В ігровій формі учні поповнили свої знання про професії, закріпили отриману інформацію. Час пройшов непомітно, у дружній та веселій атмосфері. Школярі залишились задоволені заходами, завдяки яким в розважальній формі отримали корисну інформацію про професії, що користуються попитом на ринку праці.
Отже, відпочинок в пришкільних таборах може бути не тільки корисним для здоров’я, а також цікавим і пізнавальним.
 
 

 

Інтерактивний захід «Відпочинок з користю» для таборян
 
      В рамках профорієнтаційної акції «Відпочиваємо з користю» провідний фахівцем з питань зайнятості Арбузинського районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна 7 та 8 червня поточного року провела профорієнтаційні заходи в пришкільних літніх таборах Агрономійської та Новоселівської ЗОШ.
     Інтерактивний захід для таборян мав на меті в цікавій та доступній формі надати інформацію про безмежний світ професій. Молодші школярі знайомились з тими професіями, які сьогодні є вкрай важливими для розвитку соціально-економічної сфери нашої області, району і тому користуються попитом на ринку праці. З дітьми було проведено інтерактивні ігри, загадки та вікторини, які були спрямовані на вибір їхньої майбутньої професії. Діти вчилися групувати професії за типами, характеризували їх, називали за знаряддям праці, ліпили, визначали основні функції робітників різних професій. Враховуючи вікові особливості дітей молодшого шкільного віку було використано гру «М’яч плюс професія», в процесі якої кожен з них розповів яку професію планує обрати в майбутньому і чому, також дітям дуже сподобалась гра «Показуха» показували професію за допомогою жестикуляції. З дітьми було проведено творчі конкурси малюнків «Моя майбутня професія», на асфальті та тафліпчарті,  кожен намалював свою майбутню професію і жваво обговорювали чому саме таку професію обрали.
     Проведення таких заходів завжди викликає не лише зацікавленість серед учнівської молоді, а і змушує замислитись над власним професійним майбутнім. Можливо сьогодні, саме в цю мить, хтось змінив своє уявлення про ту чи іншу професію, можливо декому наші зустрічі допомагають зробити правильний вибір майбутньої професії, можливо когось ми надихнемо ентузіазмом та надамо впевненості в собі, не боятися труднощів і до всього нового в житті підходити з оптимізмом. Так чи інакше, кожна справа, котра несе в собі добро, обов’язково посіє цю зернинку в суспільстві та принесе користь.
 
Пять причин шукати роботу на початку літа
Вважається, що літо з точки зору пошуку роботи - це повне затишшя. Проте, в цей час часто з'являються нові можливості для працевлаштування. Розглянемо докладніше, чому.
Багато компаній відкривають програми літніх стажувань. Це, перш за все, відмінна можливість для випускників вишів отримати практичні навики. А для найбільш успішних молодих фахівців, які добре себе зарекомендують, стажування - це перспектива зарахування до штату компанії.
Навесні - на початку літа багато компаній запускають проекти, які повинні набрати повну силу восени. І для цих проектів набирають фахівців різного профілю. Це гарна можливість для працевлаштування фахівців, які працюють на проектній основі (менеджери, event-менеджери, дизайнери, перекладачі, програмісти тощо.). А також для тих, чий досвід роботи невеликий, але є бажання набиратися досвіду й удосконалюватися.
На початку літа спостерігається збільшення плинності кадрів. Люди розраховують час звільнення так, щоб один-два літніх місяці присвятити відпочинку та подорожам. Відповідно, у компаніях звільняються робочі місця, а у претендентів зростають шанси на працевлаштування.
У травні-червні зростає сезонний попит на фахівців певного профілю: тих, чия діяльність пов'язана з будівництвом, облаштуванням будинку й інтер'єру. До цієї групи спеціальностей можна віднести будівельників, малярів, теслярів, штукатурів, підсобних робітників. Дана тенденція стосується не тільки представників робочих спеціальностей. Так, для менеджерів з продажу металопластикових вікон найжвавіший час - це весна, літо та початок осені.
До цієї самої групи можна віднести можливості працевлаштування за такими сезонним спеціалізаціями, як вожатий в дитячому таборі, волонтер, аніматор.
У відпустки більшість співробітників йде саме влітку. Але зовсім не обов'язково, що ця закономірність збігається зі зменшенням обсягу роботи. У літній час компанії часто наймають фахівців на контрактній основі. Здається, що ця робота виключно тимчасова і не має перспектив, але це не завжди так. Зарекомендуєте себе з кращого боку - і цілком можливо, що вас запросять на постійну роботу, розсудивши, що з цінним співробітником шкода розлучатися.
Пошук роботи в середині-кінці травня вигідний тим, що знижується конкуренція на ринку праці: багато хто думає про відпочинок, а пошук роботи відкладають на потім. Якщо робота потрібна вам саме зараз - починайте пошуки, не відкладаючи!
  
 
 
 
 
Групова профконсультація для школярів
 
        В рамках профорієнтаційної акції «Відпочинок з користю» в травні місяці було проведено групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування для учнів 9-го  класу  Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г. Шевченка. Профконсультант Арбузинського районного центру зайнятості Оксана Шарата роз'яснила   школярам важливість визначення своєї сфери діяльності, розуміння своїх бажань і обов'язкового врахування особливостей нашого регіону стосовно працевлаштування. Діти пройшли тестування для визначення своїх професійних нахилів,  жваво приймали участь в обговоренні, відповідали на питання профконсультанта і самі задавалибезліч питань.  
Час пролетів непомітно, особливо, коли визначали результатитестів стосовно сфери діяльності і типу особистості кожного школяра.
      Робота, що проводиться фахівцями Арбузинського районного центру зайнятості не марна, і поради фахівців допоможуть майбутнім випускникам правильно обрати професію, щоб приносити користь собі, своїй сім'ї, підприємству і країні в цілому.
 
    «Вдалий вибір професії – крок до успіху»
        11 травня поточного року провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна ознайомила з багатогранним світом професій учнів 8–Б класу Арбузинської ЗОШ ім. Т.Г. Шевченка.
Профорієнтаційний урок під назвою «Вдалий вибір професії – крок до успіху» проведено в рамках профорієнтаційної акції «Миколаївщина професійна» в заході взяли участь 21 учень, школярі, яким до цих пір здавалося, що ще рано брати на себе відповідальність про прийняття доленосних рішень у своєму житті, переконалися, що визначатися з вибором професійного шляху потрібно вже сьогодні, а не після останнього дзвінка на випускному вечорі. Адже хибний вибір професії може зруйнувати усі мрії про успішне майбутнє. Оксана Миколаївна допомогла школярам скласти покроковий план дій для досягнення успіху та опрацювали алгоритм професійного самовизначення. 
      Школярів ознайомили із соціальними послугами, які пропонує служба зайнятості випускникам шкіл, станом регіонального ринку праці, які саме професії сьогодні найбільш затребувані. Учнів цікавило питання, де саме можна здобути ту чи іншу спеціальність. Тому чималу увагу було приділено навчальним закладам,  також було здійснено презентацію «Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри», учням було продемонстровано наглядно як можна зареєструватися і пройти профорієнтаційне тестування на сайті www.profi.dcz.gov.ua, діти були дуже зацікавлені даною інформацією.
       Під час заходу школярі дійшли спільної думки, що перш ніж обирати професію потрібно визначитися, якою людиною ти хочеш бути. Адже робота, на якій ми проводимо 40-80% свого часу, продовжує нас виховувати, формує наш характер, погляди на життя, вимагає від людини бути рішучою, відповідальною, цілеспрямованою. І в результаті – ці якості, виховані в нас роками, накладають відбиток на нашу поведінку і у повсякденному житті.
       Отримані теоретичні знання на уроках вибору професій школярі засвоїли на «відмінно», сподіваємось, що не менш успішно дітлахи справляться і з практичним завданням: взявши до уваги усі поради фахівців центру зайнятості, поступово втілюватимуть свої дитячі професійні мрії у реальність.
 
«Круглий стіл» в Арбузинській ОТГ  з Організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру.
В Арбузинській селищній раді(ОТГ)10травня поточного року, Арбузинським районним центром зайнятості організовано та проведено«круглий стіл» на тему: «Організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, у тому числі, для осіб з інвалідністю. Співпраця зі службою зайнятості - можливість раціонально розподілити власні кошти та використати підтримку держави».В заході взяли участь представники 6-ти роботодавців, та представники від Арбузинського районного центру зайнятості.
На «круглому столі» головою комісії з припинення юридичної особи, директоромцентру зайнятості Терлецьким В.І. доведена інформація про державну службу зайнятості, про стан ринку праці Арбузинського району, про витрати коштів Фонду ЗДССВБ.
Провідним фахівцем з питань зайнятості Полянським М.П. проінформовано про витрати ЦЗ коштів на організацію громадських робіт за січень -квітень 2018р.. Ознайомлено присутніх з Порядком організації громадських та інших робіт тимчасового характеру згідно Постанови КМ України від 20.03.2013р. №175 «Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру». Висвітленоосновні моменти організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, а саме:
-          категорії осіб, які залучаються до виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру на добровільних засадах;
-          види громадських робіт;
-          фінансування організації громадських робіт.
Ознайомлено роботодавців з переліком документів, які необхідні подати до ЦЗ для організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Також Провідним фахівцем з питань зайнятості Полянським М.П. проінформовано про можливість використання електронних кабінетів роботодавців на web-сайті служби зайнятості www.dcz.gov.ua та їх переваг у роботі.
 

За результатами заходу досягнуто домовленості, між всіма учасниками, щодо підтримання високого рівня співпраці між роботодавцями та Службою зайнятості.

 

 
«Проведення спільних семінарів з Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді»
На даний час державна політика у сфері захисту прав дітей перебуває у стані реформування інтернатних закладів та пошуку альтернативних форм влаштування дітей. В зв’язку з цимв Арбузинському районному центрі зайнятості спільно із соціальним партнером Центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді проводяться неодноразово спільні семінарина тему : «Патронат у системі захисту прав дитини»
 Фахівець із соціальної роботи ЦСССДМ Пишеніна Людмила Вікторівна  розповіла присутнім що патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що здійснюється на платній основі шляхом офіційного працевлаштування, що передбачає : тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах і потребує захисту у сім’ї патронатних вихователів, та одночасне надання фахівцями соціальної роботи інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.
Патронат над дитиною передбачає надання в сім’ї патронатних вихователів тимчасового догляду, виховання та реабілітації для дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах (насильство, бездоглядність, загроза життю і здоров’ю, проблеми з житлом, хвороба батьків або їх ув’язнення тощо). У цей же час фахівці надаватимуть комплексну підтримку біологічній родині дитини у вирішенні проблем, щоб дитина невдовзі змогла до неї повернутись.  Якщо ж повернення у рідну сім’ю буде неможливим, для дитини підберуть альтернативні форми сімейного виховання – усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я чи дитячий будинок сімейного типу. Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Кандидат у патронатні вихователі подає до соціального закладу за місцем проживання такі документи: 1) заяву; 2) копію паспорта громадянина України; 3) копію трудової книжки (у разі наявності); 4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. N 866; 5) довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі; 6) копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням; 7) письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити. Кандидат у патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом з повнолітнім членом своєї сім’ї, що братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата у патронатні вихователі, повнолітня донька або син, які проживають разом з кандидатом, – за згодою), за клопотанням соціального закладу проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.
Термін перебування у сім’ї патронатного вихователя визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили влаштування дитини, але не має перевищувати 3 місяці. В окремих випадках його може бути продовжено до 6 місяців. Одночасно під патронат в одну сім’ю влаштовується виключно один випадок: діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.    
Людмила Вікторівна наголосила на тому, що фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. Також установлена система надбавок у розмірі 10 відсотків за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної тощо.    
      Наприкінці заходів всім присутнім роздано буклетну інформацію, адресу та контактні телефони до кого звернутися у разі виявлення бажання стати патронатним вихователем.

 
 
Профорієнтаційний урок на тему «Вдалий вибір професії – крок до успіху»
       Одним з найважливіших рішень людини в її житті є вибір виду професійної діяльності. Від цього залежатиме реалізація прагнень і бажань людини. З метою ознайомлення учнів з сучасними тенденціями на світовому і національному ринках праці, професійними назвами робіт майбутнього та основними передумовами успішної кар’єри в рамках профорієнтаційної акції «Миколаївщина професійна» Арбузинським районним центром зайнятості спільно з відділом освіти, молоді та спорту Благодатненської сільської ради Арбузинського району, провідний фахівець з питань зайнятості Шарата Оксана Миколаївна 26 квітня провела для учнів 9-11х класів Благодатненської ЗОШ профорієнтаційний урок на тему «Вдалий вибір професії – крок до успіху». Учням було продемонстровано відеоролики про професії, першу серію «Робота мрії. Як її знайти» розважально–освітнього серіалу «Пошук роботи», висвітлено інформацію щодо тенденцій розвитку конкретних галузей у регіоні, виробництва, сфери послуг та ін. Розповідаючи про перспективні професії було акцентовано увагу дітей на тому, в яких вищих та професійно – технічних навчальних закладах такі професії можливо здобути. Оксана Миколаївна намагалася під час зустрічі з дітьми привернути увагу дітей до необхідності вчитися та отримати, актуальну на ринку праці професію.       Галасливі хлопчики та дівчатка із зацікавленістю слухали цікаву для них інформацію, задавали запитання спеціалісту центру зайнятості, проте затихли, слухаючи інформацію про послуги, які надаються центром зайнятості, про важливість обраної професії в житті кожної дорослої людини і про те, які молодим людям необхідно формувати навички майбутнього, щоб бути затребуваними на ринку праці.  Новою та цікавою виявилася для школярів інформація про професії майбутнього: планувальник розумного міста, сіті – фермер, фахівець з альтернативних валют, фахівець з боротьби зі зміною клімату та багато ін. А скільки захвату викликали інтерактивні вправи та завдання! Також було Здійснено презентацію «Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри», учням було продемонстровано наглядно як можна зареєструватися і пройти профорієнтаційне тестування на сайті www.profi.dcz.gov.ua, діти були дуже зацікавлені даною інформацією. 
У доступній та цікавій формі діти розширили свої уявлення про існуючі професії та професії майбутнього, усвідомили важливість правильного, обґрунтованого вибору майбутньої діяльності.
 
  
 
    
 

 

День відкритих дверей в 
Арбузинському професійному аграрному ліцеї.
Відповідно до плану роботи Арбузинського районного  центру зайнятості, Відділу освіти Арбузинської РДА та  Арбузинського професійного аграрного ліцею, в рамках акції «Миколаївщина професійна» з метою залучення випускників загальноосвітніх шкіл до вступу в навчальний заклад, 19.04.2018р. було проведено День відкритих дверей навчального закладу. До ліцею завітали 73 учні 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району разом з класними керівниками.
          Педагогічний колектив та учні ліцею сумлінно підготувалися до цього традиційного заходу. Для школярів провели екскурсію по навчальних кабінетах професійно-теоретичної підготовки та по лабораторіях і майстернях, де здійснюється професійно-практична підготовка.
         Майстер виробничого навчання  професії «Офіціант; бармен», Левіна Валентина Георгіївна, докладно розповіла про дуже популярну на сьогодні спеціальність та провела невеличкий майстер-клас по сервіруванню столу. Учні, слідкуючи за майстром, із задоволенням приймали участь у сервіруванні столу.
         Під керівництвом майстра виробничого навчання Яремко Людмили Іванівни, майстер-клас по продажу продуктів через касовий апарат продемонструвала випускниця ліцею. Завітали в гості й до майбутніх лаборантів, де викладач професійно-теоретичної підготовки, Балобанова Ірина Сергіївна, розповіла про особливості досліджень, які здійснюють лаборанти та важливість цієї справи, адже від точності аналізу води, сільськогосподарської  продукції  залежить здоров’я людини, провела аналіз якості дріждів. Школярі мали можливість побачити у мікроскопі бактерії дріждів.
 Димова Тетяна Вікторівна., викладач ліцею,  докладно ознайомила учнів з «плюсами» та «мінусами» бухгалтерських професій, якій  допомогали студентки даної спеціальності.
         Молодий майстер виробничого навчання, Кулєш Василь Юрійович цікаво та докладно розповів школярам про професію «Оператор комп’ютерного набору».
   Під час екскурсії Катриченко Сергій Вікторович викладач професії «Тракторист сільськогосподарського виробництва;  слюсар з ремонту с/г машин та устаткування», розповів учням про переваги цієї надважливої аграрної спеціальності, адже наша країна з її чорноземами незабаром може стати житницею Європи.
         Зубар Ангеліна Іванівна, та учні її групи провели майстер-клас по декорації святкового столу фруктами та овочами.
         Підсумком заходу став невеликий концерт художньої самодіяльності, який підготували керівники  гуртків Петренко Ірина Михайлівна та Хильовий Василь Леонідович. У ньому взяли  участь  ліцейні  таланти.
           З заключним словом виступили директор ліцею Петренко Людмила Миколаївна та Директор Арбузинського РЦЗ Терлецький Віктор Іванович, які побажали школярам наснаги в навчанні та свідомого вибору майбутньої професії.
          Педагогічний колектив чекатиме з нетерпінням 1 вересня 2018 р., щоб побачити в рядах зарахованих на навчання випускників шкіл  Арбузинського району.
Виїзний семінар в Арбузинській виправній колонії №83
З метою проведення соціальної адаптації та підтримки засуджених, які звільняються з місць позбавлення, в рамках Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Міністерством юстиції України, Міністерством соціальної політики України та Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) від 12.10.2017 року.
 

 

27.03.2018 року провідний юрисконсульт Арбузинського районного центру зайнятості Белейчик Н.В., спільно з представниками Арбузинського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Пишеніною Л.В. та Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації Фоменко А.О., провели виїзний семінар вАрбузинській виправній колонії №83 сорока засудженим, що незабаром звільняться з місця позбавлення волі таяким необхідно надати інформаційну допомогу з питань працевлаштування, реєстрації в службі зайнятості та інших нагальних питань.

 

Засуджені отримали інформацію щодо стану ринку праці в районі на дату проведення семінару, наявних актуальних вакансій, додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню для громадян квотної категорії, можливості професійного навчання, ознайомились із комплексом послуг, які надає служба зайнятості, отримали буклетну продукцію, та відповіді на питання які їх цікавлять від інших фахівців спільного заходу.

 

 

Семінар на тему: Ефективне ведення сільського господарства за участю Благодійного Фонду «Ласка»
Галузь сільського господарства - найважливіша в економіці нашої держави, оскільки забезпечує виробництво найнеобхідніших для людської життєдіяльності продуктів харчування.
Саме розвиток сільського господарства має сприяти якісним змінам у структурі економіки України, підвищенню рівня зайнятості, зниженню соціальної напруженості в суспільстві, зростанню рівня доходів населення, насиченню ринку якісними сільськогосподарськими продуктами й послугами.
З метою ознайомлення з перевагами раціонального ведення сільського господарства28березня  поточного року в Арбузинському РЦЗ було проведено семінар для безробітних  «Ефективне ведення сільського господарства», за участю представника благодійного фонду «Ласка» в якому взяло участь 15 безробітних.
Всіх присутніх семінару було ознайомлено зукраїнським проектом бізнес – розвитку плодоовочівництва за фінансової підтримки Уряду Канади та менонітської асоціації економічного розвитку MEDA. Метою даного проекту є посилення можливостей дрібних сільгоспвиробників, малих та середніх фермерів, виробників плодоовочевої продукції та інших зацікавлених учасників Одеської, Миколаївської Херсонської та Запорізької областей, підвищення рівня ведення господарства, рівня стабільності та конкурентоспроможності. Термін реалізації проекту 2014-2021 роки. Клієнтам проекту UHBDP пропонують брати участь у грантових програмах і отримувати співфінансування для реалізації проектів, спрямованих на післязбиральну обробку продукції як засобу отримання прибутку (зберігання, охолодження, упаковка, сортування, переробка)
Всі учасники заходу заповнили анкети щоб стати пасивними учасниками даного проекту і наприкінці заходу отримали буклетну продукцію.

Організаторам хочемо подякувати за цікавий семінар,зустріч пройшла у дружній та конструктивній формі, під час якої всі присутні отримали відповіді на свої запитання і залишилися задоволені від почутого.
Безробітних Арбузинщининавчать аграрній справі в Херсонському центрі профтехосвіти ДСЗ та Миколаївському національному аграрному університеті
Весна традиційно пожвавлює попит на робочі руки, адже саме в цю пору року стартують весняно-польові роботи, тому керівники сільгосппідприємств завчасно готуються до нового сезону, активно шукаючи працівників. Щоправда, знайти кваліфіковані кадри виявляється не так уже й просто. Враховуючи вимоги роботодавців до якості робочої сили, використання сучасної техніки, застосування новітніх технологій обробки землі й вирощування сільськогосподарських культур, служба зайнятості забезпечує професійне навчання робітників для сільського господарства за сучасними навчальними планами і програмами.
Таким чином, за сприяннямАрбузинського РЦЗ 89 безробітних було направлено на навчання до Херсонського центру професійно-технічної освіти ДСЗ, 104 до Миколайвського національного аграрного університету та 17 безробітних до Миколаївського навчально – курсового комбінату, серед безробітних навчалося 3 учасника АТО. Всі вони безкоштовно підвищили кваліфікацію за навчальними програмами:, «Вивчення питань охорони праці», «Сучасні технології вирощування зернових сільськогосподарських культур», «Дотримання безпечного ведення робіт у галузі сільського господарства», «Безпека дорожнього руху та автотранспортне право», «Актуальні питання з охорони праці».
Під час навчання слухачі, з числа безробітних громадян, опанували теоретичні знання з безпечного ведення робіт у сільському господарстві, навчились експлуатації та обслуговуванню машин сільськогосподарського призначення та інше.
Спеціалістами центру зайнятості проводиться активна робота з інформування клієнтів служби зайнятості про умови навчання, професії, ситуації на ринку праці з метою орієнтації безробітних осіб на отримання нової професії або підвищення кваліфікації за уже наявною спеціальністю. Ми рекомендуємо не втрачати свого шансу - пройти професійне навчання  та знайти роботу до душі.
 

 

 
«Круглий стіл» в Арбузинській ОТГ  з питань легалізації зайнятості.
В Арбузинській селищній раді(ОТГ) 21 березня поточного року, Арбузинським районним центром зайнятості організовано та проведено«круглий стіл» на тему: «Легалізація зайнятості – крок на зустріч Вашим працівникам (у тому числі, особам з інвалідністю)».В заході взяли участь представники 10-ти роботодавців, та представники від Арбузинського районного центру зайнятості, Управління соціального захисту Арбузинської РДА, та Арбузинської селищної ради (ОТГ).
На «круглому столі» директором центру зайнятості Терлецьким В.І. доведена інформація про державну службу зайнятості, про стан ринку праці Арбузинського району, про витрати коштів Фонду ЗДССВБ.  Провідним фахівцем з питань зайнятості Полянським М.П. акцентувалась увага на порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування, як один із шляхів легалізації зайнятості. На конкретних прикладах проаналізовано переваги створення нових робочих місць на умовах компенсації ЄСВ.
На «круглому столі» проводилось обговорення ситуації що склалась на території ОТГ з питання легалізації зайнятості, та види відповідальності при використанні праці належно не оформлених працівників, та інших порушень трудового законодавства, інформацію, щодо стану легалізації зайнятості, до присутніх довела представник Управління соціального захисту Арбузинського РДА Артюх В.І..Провідним юрисконсультом Арбузинського районного центру занятості Белейчик Н.В. доведено інформацію про відповідальність за недотримання законодавства про працю та розміри штрафних санкцій що застосовуються в 2018 році. До обговорення питання долучались представники таких роботодавців як: ФГ «Джерело», ФГ «Акорди», ФОП Колотило В.В., Арбузинська РСТК ТСОУ та Братської Курячої Фабрики. 
За результатами заходу досягнуто домовленості, між всіма учасниками, щодо підтримання високого рівня співпраці між роботодавцями та Службою зайнятості.
 

 

 
Майстер – клас для учнів Арбузинської ЗОШ
Кожен з нас хоча б раз у житті замислювався над тим, ким хоче стати у майбутньому і з якою професією пов’язати свою долю. Довго думаючи і сперечаючись з батьками, перегорнувши безліч сторінок літератури для абітурієнтів, можна зрозуміти, що кожна професія по-своєму потрібна в житті. А й справді, як страшно помилитися у виборі майбутньої професії! Саме крок із вибору професії є дуже важливим для подальшого будівництва власного життя і, можливо, саме він стане вирішальною цеглинкою у фундаменті Вашого майбутнього.
Іноді люди, не віднайшовши того, чого прагне їхня душа, присвячують себе якійсь певній справі… Чи правильно це? Чи отримують вони від своєї професії задоволення? Звичайно, ні! Мені хочеться щоб Ви стали справжніми майстрами у галузі тієї професії, яку оберете чи вже обрали! А, погодьтесь, це нелегка справа – стати справжнім майстром. Я вважаю, що майстер – це той, хто знайшов своє покликання у роботі.

    В рамках проведення «Тижнів професійних майстер-класів»  5 грудня Арбузинський районний центр зайнятості для учнів 8 – х класів Арбузинської ЗОШ провели презентацію професії «Продавець» за участю майстрів професійного навчання  та студентів Арбузинського професійного аграрного ліцею, які розповіли учням  про професію продавця, провели майстер-клас по пакуванню подарункових наборів тканиною,«Лотос», «Кошик», «Бант» - всі ці способи були реалізовані швидко, естетично та майстерно. Діти мали змогу трішечки доторкнутися до професії, спробувати своїми руками створити маленьке диво. Знайти своє покликання – значить виявити себе у праці, яка б найкраще відповідала стану душі, поклику серця, інтересам, потребам та способу життя. Потрібно правильно обирати професію, спираючись на свої вподобання, навчитися об’єктивно оцінювати себе і свої можливості. Це, на перший погляд, просто, а насправді – немає нічного складнішого. 

 «Вибір професії – вибір майбутнього»

В рамках  Всеукраїнського тижня права, з метоюпрезентації професії юрист і  формування у школярів свідомого ставлення до своїх прав та обов'язків перед суспільством, провідним фахівцем з питань зайнятості Арбузинського  районного центру зайнятості  Шаратою Оксаною Миколаївною спільно зі спеціалістом Арбузинського районного суду  Лосьєвим Дмитром Олександровичем,  юристом Арбузинської райдержадміністрації Невертій Оленою Миколаївною та начальником Арбузинського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Макухою Яною Сергіївною, 5 грудня для учнів 9 -х класів Арбузинської ЗОШ було проведено профорієнтаційний урок на тему «Вибір професії – вибір майбутнього».
    Дев’ятикласники з великою зацікавленістю слухали фахівців,  про історію виникнення спеціальності «Юрист», про її актуальність, специфіку роботи кожної з установ які презентували, плюси та мінуси, а також про навчальні заклади, де можна здобути цю спеціальність.
    Таким чином, Всеукраїнський тиждень права дав змогу учасникам заходу глибше дізнатись про свої правата шляхи захисту своїх прав і загалом про професію юрист.
Захід з особами які перебувають в місцях позбавлення волі
 
Відповідно до законодавства, кожний громадянин України має право звернутись до Державної служби  зайнятості за допомогою з питань пошуку роботи та подальшого працевлаштування. Такі права мають на рівні з іншими громадянами, які звільняються з місць позбавлення волі.
З метою сприяння таким громадянам у працевлаштуванні, ознайомлені їх з послугами служби зайнятості та умови реєстрації в центрі зайнятості після звільнення, провідним юрисконсультом Арбузинський районний центр зайнятості Белейчик Наталією Володимирівною 29 листопада 2017 року, спільно з представником  центру соціальних служб для  сім'ї, дітей та молоді Арбузинської РДА  Пишеніною Л.В., фахівцем Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробаціїАлєксєєнко В.В. та сімейним лікарем  Барбашовим  В.О., був проведений семінар для засуджених Арбузинської виправної колонії №83, яка знаходиться за адресою:смт.Костянтинівка, Арбузинського району, Миколаївської області.  В семінарі взяли участь 41 засуджений та 4 працівника виправної колонії.
В ході семінару спеціаліст Арбузинського РЦЗ розповіла присутнім про основні послуги, які надає служба зайнятості, порядок реєстрації в центрі зайнятості, про можливість оволодівання новою професією шляхом професійного навчання за направленням центру зайнятості, про гарантії працевлаштування окремих категорій громадян, в тому числі і громадян, які звільняються з місць позбавлення волі. Проінформувала присутніх про стан ринку праці в районі, про актуальні та перспективні вакансії на дату проведення семінару та про умови отримання одноразової допомоги по безробіттю для відкриття власної справи, тощо.
Засуджені – учасники семінару виявили значну зацікавленість до його тематики, задавали багато питань. Серед головних питань, що турбують громадян цієї категорії: питання можливостей отримання послуг у службі зайнятості, реєстрації в службі зайнятості для подальшого працевлаштування, можливостей проходження навчання для здобуття нової професії та можливостей отримання одноразової допомоги по безробіттю для відкриття власної справи.
 
                                                                                    

    

 

Вечір–зустріч «Свято поля, хліба і душі»

 
Щорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства в Україні. Це свято, присвячене всім аграріям країни, було засноване в 1993 році. Тоді президент України підписав Указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції. Свято в Україні відзначається дуже широко. Шанобливе ставлення до аграріїв завжди було в Україні, з покон віків її називали житницею всієї Європи.
З метою виховання у підростаючого покоління шани та поваги до святого хліба, почесної та нелегкої праці хліборобіві ознайомлення з професією хлібороба, провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна разом з соціальними партнерами Арбузинською  районною дитячою бібліотекою 15 листопада 2017 року святкували вечір–зустрічі«Свято поля, хліба і душі» на який завітали Дяченко Віталія Михайлівна, класний керівник 5-го класу  Арбузинської ЗОШ №1зі своїми вихованцями.
Почесними гостями були: виконуюча обов’язки начальника відділу агропромислового комплексу Пелипенко Тетяна Сергіївна; голова районної ради ветеранів Дроботун Олександр Миколайович і Короткий Володимир Андрійович, майстер виробничого навчання Арбузинського АПАЛу. Володимир Андрійович має майже 40-річний трудовий стаж, працював трактористом, водієм, комбайнером в рідному селищі Арбузинка. Маючи велику любов до праці, Володимир Андрійович протягом життя здобував хліборобські професії у Арбузинському ліцеї та Миколаївському національному аграрному університеті, працював у колгоспі та ліцеї. Хоча сам він людина скромна, не любить вихвалятися своїми заслугами, та про його трудову діяльність говорять його грамоти  і  подяки від керівництва та вдячність від учнів.
Зустріч розпочалася з виступу бібліотекарів Середенко А.В. та Онищенко К.А. про історію хліба, яка сягає корінням в далеке минуле і до сьогодення, цікавинки з історії хліба та нелегку, почесну працю людей, які вирощують і виготовляють хліб.
Хліб здавна символізував народний добробут, благополуччя, а люди, які виготовляють хліб, завжди користувались великою шаною.
Ведучі заходу читали хвилюючі вірші про хліб та хліборобську працю. Учні відгадували загадки, присвячені хлібові, взяли участь у бліц – турнірі, згадавши хліборобські професії від аграріїв, комбайнерів, шоферів до мукоробів і пекарів.
Працівники районного будинку культури виконали у подарунок мелодійні пісні.Всі діти люблять їсти запашну скоринку свіжого хліба. Цей присмак дитинства залишається з нами на все життя. По закінченню свята бібліотекарі  пригостили всіх присутніх смачним короваєм та запросили розглянути викладку книг під назвою «Нам з землею разом жити».
 
 
 
Ярмарок професій
    Впевненою ходою «закрокували» ярмарки професій у гості до старшокласників-випускників області. Одна із таких відбулась в Арбузинському районі, 7 листопада 2017 року в актовому залі Арбузинської РДА відбувся профорієнтаційний захід для учнів 11 та 9 класів  – «Ярмарок професій», в якому взяли участь 140 майбутніх випускники 11 та 9 класів Арбузинського району, та 20 випускників Арбузинського професійного аграрного ліцею. Презентували свої навчальні послуги 7 навчальних закладів міст Миколаєва, Одеси, Харковв: Арбузинський професійний аграрний ліцей, Миколаївський національний університет ім.В.О.Сухомлинського,Миколаївський національний аграрний університет, Чорноморський національний державний університет ім. Петра Могили, Одеська національна академія харчових технологій, Харківський національний фармацевтичний університет, Комунальний вищий навчальний заклад «Первомайський медичний коледж».  
    Відкрив захід  директор Арбузинського районного центру зайнятості Терлецький Віктор Іванович, наголосивши, що проведення ярмарку вже стало традиційним в Арбузинському районі. Перед майбутніми випускниками виступили заступник голови Арбузинської райдержадміністрації Василенко Алла Олександрівна та начальник  відділу освіти молоді та спорту Арбузинської райдержадміністрації Дерій Валентина Василівна, побажали випускникам зробити свідомий та вдалий вибір професійного майбутнього.
    Діти мали можливість не тільки прослухати інформацію представників вузів, переглянути презентації, але й поспілкуватись з викладачами та студентами. Діти зрозуміли головне, що отримавши одну із сучасних, затребуваних професій, вони завжди будуть конкурентоспроможними на ринку праці. А це гарантія, що робота в майбутньому буде цікавою, добре оплачуваною,  перспективною у кар’єрному зростанні.
Надіємось, що поради служби зайнятості, представників навчальних закладів, яких ми гостинно запросили на «Ярмарок професій»,  стануть в нагоді випускникам і вони  ніколи не зіштовхнуться з проблемою безробіття.
 
 
 Провідний фахівець з питань зайнятості
 Арбузинського районного центру зайнятості

       Шарата О.М.

Презентація Арбузинської виправної колонії (№ 83)
Однією із ефективних форм успішної співпраці служби зайнятості з підприємствами є проведення презентації роботодавця.
Такий захід організував для безробітнихАрбузинський РЦЗз Арбузинською виправною колонією №83, 26жовтня 2017 року.
Захід відвідали 11 безробітнихв т.ч. 5 учасників  АТО, які звернулися за послугами до  Арбузинського районного центру зайнятості.
Презентуючи роботу своєї установи, начальник відділу по роботі з персоналом Арбузинської виправної колонії №83 В’ячеслав Андрійович Бабанський ознайомивприсутніх керівним складом та основними завданнями установи, які вона виконує, а саме: реалізація єдиної державної політики у сфері виконання кримінальних покарань; організація тримання осіб, взятих під варту, забезпечення виконання вироків суду і застосування передбачених Законом засобів виправлення і перевиховання засуджених; забезпечення додержання вимог законодавства в колонії, запобігання злочинам, дисциплінарним проступкам з боку засуджених до позбавлення волі та щодо них, їх припинення та виявлення і розкриття злочинів, вчинених в органах і в колонії, проведення дізнання у справах про ці злочини, здійснення оперативно-розшукової діяльності; організація виробничо-господарської діяльності з наданням засудженим роботи, забезпечення їх професійної підготовки та загально-освітнього навчання.
Підприємство щороку надає вакантні місця. На даний момент в установі є 4 актуальних вакансії, які потребують укомплектування. Для найшвидшого укомплектування і був проведений даний захід.
В кінці виступу В’ячеслав Андрійович надав присутнім інформацію про режим роботи, умови праці, та інші питання які стосуються діяльності установи.

По закінченню заходу заступник начальника відділу надання соціальних послуг Арбузинського РЦЗ Руснак Ольга Вікторівна подякувалаза презентацію підприємства та висловила подяку за співпрацю. 

Профінформаційний груповий захід для осіб які звільняються з місць позбавлення волі та перебувають на обліку в Арбузинському районному секторі Кримінально-Виконавчої інспекції Пенітенціарної служби
В наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень. Часто люди не усвідомлюють, що їх повсякденні вчинки мають правову оцінку, що право, закони супроводжують людину все її життя.
Саме тому в рамках взаємодії з Арбузинськимрайонним сектором кримінально-виконавчої інспекції пенітенціарної служби19 жовтня поточного року провідний фахівець з питань зайнятостіАрбузинського районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна провела зустріч із особами, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково. Захід мав на меті ознайомити з роботою служби зайнятості та видами послуг, що надає служба зайнятості.
На жаль, часто після вчинення злочину в силу нерозуміння або й не сприйняття,  від правопорушників відвертаються найрідніші - підтримка і допомога яких потрібна чи не найбільше. Враховуючи це, спеціалісти центру зайнятості у своїй роботі використовують різноманітні технології, постійно шукають методи впливу для кожної особи індивідуально та розробляють і реалізовують групові заходи профілактичного характеру, спрямовані на зміну світогляду осіб, що вчинили злочин, намагаються залучити їх до навчання та працевлаштувати, щоб із користю організувати їх вільний час.
Основна мета роботи із цією категорією – виявлення причин протиправної поведінки у засуджених осіб, здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання негативним явищам та їх подолання, допомогти усвідомити і визначити зроблені ними помилки, визначити суть проблем, які стоять перед цими особами, знайти шляхи та методи їх подолання, види та напрямки роботи в індивідуальному порядку.
А головне – пробудити інтерес до своєї особистості, власних позитивних якостей, задуматись про своє життям та майбутнє.

Сподіваємося, що отримана інформація допоможе молодим людям в легалізації трудових відносин з роботодавцями, і вони таки знайдуть шлях до виправлення та власне місце на ринку праці. 

Година спілкування  на тему «Запобігання торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці»
 
Проблема торгівлі людьми залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення, особливо зараз, коли Україна опинилася у військовому конфлікті. 18 жовтня – День, який оголошено Європейським днем боротьби з торгівлею людьми, тому 13 жовтня поточного року в Арбузинській ЗОШ №2 ім. Т.Г.Шевченка  провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського РЦЗ Шарата Оксана Миколаївна провела годину спілкування з учнями 9 класу на тему «Запобігання торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці»,
У ході заходу розглядалися питання використання та експлуатації праці дітей, негативний вплив найгірших форм праці на здоров'я дітей та підлітків, шляхи боротьби з економічною експлуатацією дітей; форми рабства або практики, подібні до рабства, зокрема, продаж і незаконна торгівля дітьми, боргова залежність, примусова чи обов'язкова праця, торгівля наркотиками та донорськими органами, та інші види незаконної діяльності стосовно дітей.
Провідний фахівець з питань зайнятості Оксана Шарата зазначила, що в усіх міжнародних угодах забороняється будь-яка робота, що за своєю природою чи умовами, в яких вона виконується, може завдавати шкоди здоров'ю, безпеці чи моралі дітей.
Учасники семінару переглянули відеофільм «Життя на продаж», почули змістовну та корисну інформацію щодо праці дітей та  негативний вплив незаконних форм праці на здоров’я дітей та підлітків,  отримали кваліфіковані відповіді на поставлені запитання. По закінченню заходу мали можливість ознайомитись з роздатковими інформаційними матеріалами з розглянутої тематики.
 

    

Професіографічна екскурсія в пожежну частину
З метою розширення інформованості школярів про світ професій, популяризації та підвищенні престижу робітничих професій серед учнівської молоді, виховання у школярів спрямованості на самопізнання та власну активність, провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна 17жовтня поточного року, провелапрофесіографічну екскурсію в 6 Державну пожежно-рятувальну частина головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській областісмт.Арбузинка для 52 учнів    5 – х класів Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г Шевченка.
У ході екскурсії учнів ознайомили з пожежно-рятувальною технікою і обладнанням, яке використовується під час гасіння пожеж та подолання різноманітних надзвичайних ситуацій. У цікавій, ненав’язливій формі, рятувальники розповіли школярам, як діють оперативно-рятувальні наряди у випадку отримання вищевказаних повідомлень, про те, наскільки від їх швидких та відпрацьованих дій залежить часом життя людей, їх добробут та спокій.

Рятівники продемонстрували спецодяг, розповіли про ті надзвичайні події, з якими їм прийшлося зустрітись в реальному житті. Діти із захопленням взяли участь в екскурсії, задавали багато питань господарям пожежної частини та зробили багато фотографій на згадку, а дехто з них уже подумки уявив себе майбутнім рятувальником. 

Заходь у гості, щедра осінь!
Ось настала золота осінь. Сама красива і мальовнича пора року. Осінь любить жовті, червоні, оранжеві фарби, а як любить вона обсипати все золотом. Ось приходиш в березовий гай, і не можеш відвести очей, все в золоті. На берізках замість листочків висять золоті монетки, і, здається, що від одного подиху вітерця вони почнуть тут же дзвеніти. Золотом обсипає осінь і парки, особливо липи. Ідеш і радієш такій красі. І починаєш розуміти, чому поети так любили оспівувати осінь. А іноді просто слів немає, ну неможливо описати всю ту красу, яка відкривається перед тобою. 
Хорошою традицією у Арбузинській ЗОШ №2 ім. Т.Г. Шевченка  стало проведення на початку жовтня  свята урожаю і квітів, до  якого було запрошено і  спеціаліста Арбузинського РЦЗ Шарату Оксану Миколаївну.
Цьогорічсвято видалося особливим і неповторним, і проводилося під гаслом «Осінні фантазії», приурочено до дня Покрови. Свято розпочали ведучі, які повідомили про умови проведення конкурсу, в якому брали участь усі класи школи. Учасники підготували  неповторні композиції, які повинні були захистити. Мелодійно звучали пісні та лірично – вірші, які виконували школярі.
    Поки журі оцінювало роботи учасників і підбивали підсумки, діти, батьки і гості ще довго ділилися враженнями від прекрасного  осіннього свята!

Семінар із загальних питань зайнятості в Арбузинському РЦЗ
Для ознайомлення безробітних з  правовими аспектами перебування на обліку в центрі зайнятості 25 вересня поточного  року в Арбузинському районному центрі зайнятості провідним юрисконсультом Белейчик Наталією Володимирівною було проведено профінформаційний семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, в якому взяло участь 10 безробітних.
Основна мета заходу – інформування осіб - шукачів роботи про перспективи працевлаштування та стан місцевого ринку праці, ознайомлення з основними послугами та можливостями служби зайнятості, з правами та обов'язками громадян, які передбачені діючим законодавством, активні заходи сприяння зайнятості безробітних, з наслідками надання недостовірних даних в період безробіття.

На завершення зустрічі всіх присутніх було проінформовано про можливість звернення, в разі виявлення корупційних проявів в діяльності фахівців центру зайнятості, до провідного інспектора з питань запобігання та виявлення корупції Миколаївського ОЦЗ Ухань Олени Валеріївни,  зокрема надано інформацію щодо контактних даних. 

Машиністи (кочегари)  котельні підвищують кваліфікацію за направленням  Арбузинського РЦЗ
 
З року в рік вже стало традицією в Арбузинському районному центрі зайнятості перед початком опалювального сезону проводити навчання «машиністів (кочегарів)  котельні» з подальшим працевлаштуванням на підприємства, установи та організації, які обслуговують сфери освіти, медицини,комунальних послуг.
Напередодні цьогорічного опалювального сезонуАрбузинський районний центр зайнятості організував зустріч з безробітними, які виявили бажання навчатись на короткотермінових курсах підвищення кваліфікації за професією «машиніст (кочегар) котельні».  Група З 06 по 12 жовтнявже розпочала навчання.
Упродовж багатьох років районний центр зайнятості для проведення професійного навчання безробітних співпрацює з Миколаївським навчально-курсовим комбінатом. В свою чергу навчальний заклад направляє кваліфікованих викладачів, які на високому рівні ознайомлюють слухачів з новими технологіями.
Після проходження навчання колишні безробітні кваліфіковано обслуговуватимуть котельні лікарні, дитячих садочків, Арбузинського професійного аграрного ліцею, Арбузинськогокомбіната комунальних послуг. Всі безробітні будуть працевлаштовані згідно з укладеними договорами, і головне, що навчання проводиться в смт.Арбузинка без виїзду до навчального закладу за межі району, що істотно економить час та кошти безробітних.
 

 Профорієнтаційний урок «В світі професій»

   У житті кожного є момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень – вибрати справу до душі, за покликанням. Вибір професії, вступ до самостійного трудового життя іноді недаремно називають другим народженням. Адже від того, наскільки правильно зроблено вибір, залежить суспільна цінність людини, її місце серед людей, задоволеність професійною діяльністю, фізичне і психологічне здоров’я і, насамкінець, радість та щастя.
    10жовтня поточного року провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського РЦЗ Шарата Оксана Миколаївнав рамках профорієнтаційної акції «Палітра професій» провела профорієнтаційний урок «В світі професій»   з учнями 5 – Б класу Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г.Шевченка
Під час заходу ознайомила дітей з такими термінами, як «професія» та «професійна діяльність», ділили професії за типами, розглядали основні правила вибору професії, а також розповіла про перспективи зайнятості молоді. Досить жваво пройшов і конкурс «Моя майбутня професія», під час якого діти намагалися розкрити зміст своєї майбутньої професії та підкреслити її переваги над іншими професіями.
Школярі брали активну участь у конкурсах, за любки показували жестами професії та відгадували їх, ділились своїми мріями, демонструючи свою обізнаність, спостережливість та кмітливість. В ігровій формі учні поповнили свої знання про професії, закріпили отриману інформацію. Час пройшов непомітно, у дружній та веселій атмосфері. Школярі залишились задоволені заходом, завдяки якому в розважальній формі отримали корисну інформацію про професії, що користуються попитом на ринку праці.