Арбузинський район » Арбузинський Центр зайнятості » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення Служба за контрактом в ЗСУ

Новини

Виїзний семінар в Арбузинській виправній колонії №83
З метою проведення соціальної адаптації та підтримки засуджених, які звільняються з місць позбавлення, в рамках Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Міністерством юстиції України, Міністерством соціальної політики України та Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) від 12.10.2017 року.
 

 

27.03.2018 року провідний юрисконсульт Арбузинського районного центру зайнятості Белейчик Н.В., спільно з представниками Арбузинського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Пишеніною Л.В. та Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації Фоменко А.О., провели виїзний семінар вАрбузинській виправній колонії №83 сорока засудженим, що незабаром звільняться з місця позбавлення волі таяким необхідно надати інформаційну допомогу з питань працевлаштування, реєстрації в службі зайнятості та інших нагальних питань.

 

Засуджені отримали інформацію щодо стану ринку праці в районі на дату проведення семінару, наявних актуальних вакансій, додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню для громадян квотної категорії, можливості професійного навчання, ознайомились із комплексом послуг, які надає служба зайнятості, отримали буклетну продукцію, та відповіді на питання які їх цікавлять від інших фахівців спільного заходу.

 

 

Семінар на тему: Ефективне ведення сільського господарства за участю Благодійного Фонду «Ласка»
Галузь сільського господарства - найважливіша в економіці нашої держави, оскільки забезпечує виробництво найнеобхідніших для людської життєдіяльності продуктів харчування.
Саме розвиток сільського господарства має сприяти якісним змінам у структурі економіки України, підвищенню рівня зайнятості, зниженню соціальної напруженості в суспільстві, зростанню рівня доходів населення, насиченню ринку якісними сільськогосподарськими продуктами й послугами.
З метою ознайомлення з перевагами раціонального ведення сільського господарства28березня  поточного року в Арбузинському РЦЗ було проведено семінар для безробітних  «Ефективне ведення сільського господарства», за участю представника благодійного фонду «Ласка» в якому взяло участь 15 безробітних.
Всіх присутніх семінару було ознайомлено зукраїнським проектом бізнес – розвитку плодоовочівництва за фінансової підтримки Уряду Канади та менонітської асоціації економічного розвитку MEDA. Метою даного проекту є посилення можливостей дрібних сільгоспвиробників, малих та середніх фермерів, виробників плодоовочевої продукції та інших зацікавлених учасників Одеської, Миколаївської Херсонської та Запорізької областей, підвищення рівня ведення господарства, рівня стабільності та конкурентоспроможності. Термін реалізації проекту 2014-2021 роки. Клієнтам проекту UHBDP пропонують брати участь у грантових програмах і отримувати співфінансування для реалізації проектів, спрямованих на післязбиральну обробку продукції як засобу отримання прибутку (зберігання, охолодження, упаковка, сортування, переробка)
Всі учасники заходу заповнили анкети щоб стати пасивними учасниками даного проекту і наприкінці заходу отримали буклетну продукцію.

Організаторам хочемо подякувати за цікавий семінар,зустріч пройшла у дружній та конструктивній формі, під час якої всі присутні отримали відповіді на свої запитання і залишилися задоволені від почутого.
Безробітних Арбузинщининавчать аграрній справі в Херсонському центрі профтехосвіти ДСЗ та Миколаївському національному аграрному університеті
Весна традиційно пожвавлює попит на робочі руки, адже саме в цю пору року стартують весняно-польові роботи, тому керівники сільгосппідприємств завчасно готуються до нового сезону, активно шукаючи працівників. Щоправда, знайти кваліфіковані кадри виявляється не так уже й просто. Враховуючи вимоги роботодавців до якості робочої сили, використання сучасної техніки, застосування новітніх технологій обробки землі й вирощування сільськогосподарських культур, служба зайнятості забезпечує професійне навчання робітників для сільського господарства за сучасними навчальними планами і програмами.
Таким чином, за сприяннямАрбузинського РЦЗ 89 безробітних було направлено на навчання до Херсонського центру професійно-технічної освіти ДСЗ, 104 до Миколайвського національного аграрного університету та 17 безробітних до Миколаївського навчально – курсового комбінату, серед безробітних навчалося 3 учасника АТО. Всі вони безкоштовно підвищили кваліфікацію за навчальними програмами:, «Вивчення питань охорони праці», «Сучасні технології вирощування зернових сільськогосподарських культур», «Дотримання безпечного ведення робіт у галузі сільського господарства», «Безпека дорожнього руху та автотранспортне право», «Актуальні питання з охорони праці».
Під час навчання слухачі, з числа безробітних громадян, опанували теоретичні знання з безпечного ведення робіт у сільському господарстві, навчились експлуатації та обслуговуванню машин сільськогосподарського призначення та інше.
Спеціалістами центру зайнятості проводиться активна робота з інформування клієнтів служби зайнятості про умови навчання, професії, ситуації на ринку праці з метою орієнтації безробітних осіб на отримання нової професії або підвищення кваліфікації за уже наявною спеціальністю. Ми рекомендуємо не втрачати свого шансу - пройти професійне навчання  та знайти роботу до душі.
 

 

 
«Круглий стіл» в Арбузинській ОТГ  з питань легалізації зайнятості.
В Арбузинській селищній раді(ОТГ) 21 березня поточного року, Арбузинським районним центром зайнятості організовано та проведено«круглий стіл» на тему: «Легалізація зайнятості – крок на зустріч Вашим працівникам (у тому числі, особам з інвалідністю)».В заході взяли участь представники 10-ти роботодавців, та представники від Арбузинського районного центру зайнятості, Управління соціального захисту Арбузинської РДА, та Арбузинської селищної ради (ОТГ).
На «круглому столі» директором центру зайнятості Терлецьким В.І. доведена інформація про державну службу зайнятості, про стан ринку праці Арбузинського району, про витрати коштів Фонду ЗДССВБ.  Провідним фахівцем з питань зайнятості Полянським М.П. акцентувалась увага на порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування, як один із шляхів легалізації зайнятості. На конкретних прикладах проаналізовано переваги створення нових робочих місць на умовах компенсації ЄСВ.
На «круглому столі» проводилось обговорення ситуації що склалась на території ОТГ з питання легалізації зайнятості, та види відповідальності при використанні праці належно не оформлених працівників, та інших порушень трудового законодавства, інформацію, щодо стану легалізації зайнятості, до присутніх довела представник Управління соціального захисту Арбузинського РДА Артюх В.І..Провідним юрисконсультом Арбузинського районного центру занятості Белейчик Н.В. доведено інформацію про відповідальність за недотримання законодавства про працю та розміри штрафних санкцій що застосовуються в 2018 році. До обговорення питання долучались представники таких роботодавців як: ФГ «Джерело», ФГ «Акорди», ФОП Колотило В.В., Арбузинська РСТК ТСОУ та Братської Курячої Фабрики. 
За результатами заходу досягнуто домовленості, між всіма учасниками, щодо підтримання високого рівня співпраці між роботодавцями та Службою зайнятості.
 

 

 
Майстер – клас для учнів Арбузинської ЗОШ
Кожен з нас хоча б раз у житті замислювався над тим, ким хоче стати у майбутньому і з якою професією пов’язати свою долю. Довго думаючи і сперечаючись з батьками, перегорнувши безліч сторінок літератури для абітурієнтів, можна зрозуміти, що кожна професія по-своєму потрібна в житті. А й справді, як страшно помилитися у виборі майбутньої професії! Саме крок із вибору професії є дуже важливим для подальшого будівництва власного життя і, можливо, саме він стане вирішальною цеглинкою у фундаменті Вашого майбутнього.
Іноді люди, не віднайшовши того, чого прагне їхня душа, присвячують себе якійсь певній справі… Чи правильно це? Чи отримують вони від своєї професії задоволення? Звичайно, ні! Мені хочеться щоб Ви стали справжніми майстрами у галузі тієї професії, яку оберете чи вже обрали! А, погодьтесь, це нелегка справа – стати справжнім майстром. Я вважаю, що майстер – це той, хто знайшов своє покликання у роботі.

    В рамках проведення «Тижнів професійних майстер-класів»  5 грудня Арбузинський районний центр зайнятості для учнів 8 – х класів Арбузинської ЗОШ провели презентацію професії «Продавець» за участю майстрів професійного навчання  та студентів Арбузинського професійного аграрного ліцею, які розповіли учням  про професію продавця, провели майстер-клас по пакуванню подарункових наборів тканиною,«Лотос», «Кошик», «Бант» - всі ці способи були реалізовані швидко, естетично та майстерно. Діти мали змогу трішечки доторкнутися до професії, спробувати своїми руками створити маленьке диво. Знайти своє покликання – значить виявити себе у праці, яка б найкраще відповідала стану душі, поклику серця, інтересам, потребам та способу життя. Потрібно правильно обирати професію, спираючись на свої вподобання, навчитися об’єктивно оцінювати себе і свої можливості. Це, на перший погляд, просто, а насправді – немає нічного складнішого. 

 «Вибір професії – вибір майбутнього»

В рамках  Всеукраїнського тижня права, з метоюпрезентації професії юрист і  формування у школярів свідомого ставлення до своїх прав та обов'язків перед суспільством, провідним фахівцем з питань зайнятості Арбузинського  районного центру зайнятості  Шаратою Оксаною Миколаївною спільно зі спеціалістом Арбузинського районного суду  Лосьєвим Дмитром Олександровичем,  юристом Арбузинської райдержадміністрації Невертій Оленою Миколаївною та начальником Арбузинського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Макухою Яною Сергіївною, 5 грудня для учнів 9 -х класів Арбузинської ЗОШ було проведено профорієнтаційний урок на тему «Вибір професії – вибір майбутнього».
    Дев’ятикласники з великою зацікавленістю слухали фахівців,  про історію виникнення спеціальності «Юрист», про її актуальність, специфіку роботи кожної з установ які презентували, плюси та мінуси, а також про навчальні заклади, де можна здобути цю спеціальність.
    Таким чином, Всеукраїнський тиждень права дав змогу учасникам заходу глибше дізнатись про свої правата шляхи захисту своїх прав і загалом про професію юрист.
Захід з особами які перебувають в місцях позбавлення волі
 
Відповідно до законодавства, кожний громадянин України має право звернутись до Державної служби  зайнятості за допомогою з питань пошуку роботи та подальшого працевлаштування. Такі права мають на рівні з іншими громадянами, які звільняються з місць позбавлення волі.
З метою сприяння таким громадянам у працевлаштуванні, ознайомлені їх з послугами служби зайнятості та умови реєстрації в центрі зайнятості після звільнення, провідним юрисконсультом Арбузинський районний центр зайнятості Белейчик Наталією Володимирівною 29 листопада 2017 року, спільно з представником  центру соціальних служб для  сім'ї, дітей та молоді Арбузинської РДА  Пишеніною Л.В., фахівцем Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробаціїАлєксєєнко В.В. та сімейним лікарем  Барбашовим  В.О., був проведений семінар для засуджених Арбузинської виправної колонії №83, яка знаходиться за адресою:смт.Костянтинівка, Арбузинського району, Миколаївської області.  В семінарі взяли участь 41 засуджений та 4 працівника виправної колонії.
В ході семінару спеціаліст Арбузинського РЦЗ розповіла присутнім про основні послуги, які надає служба зайнятості, порядок реєстрації в центрі зайнятості, про можливість оволодівання новою професією шляхом професійного навчання за направленням центру зайнятості, про гарантії працевлаштування окремих категорій громадян, в тому числі і громадян, які звільняються з місць позбавлення волі. Проінформувала присутніх про стан ринку праці в районі, про актуальні та перспективні вакансії на дату проведення семінару та про умови отримання одноразової допомоги по безробіттю для відкриття власної справи, тощо.
Засуджені – учасники семінару виявили значну зацікавленість до його тематики, задавали багато питань. Серед головних питань, що турбують громадян цієї категорії: питання можливостей отримання послуг у службі зайнятості, реєстрації в службі зайнятості для подальшого працевлаштування, можливостей проходження навчання для здобуття нової професії та можливостей отримання одноразової допомоги по безробіттю для відкриття власної справи.
 
                                                                                    

    

 

Вечір–зустріч «Свято поля, хліба і душі»

 
Щорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства в Україні. Це свято, присвячене всім аграріям країни, було засноване в 1993 році. Тоді президент України підписав Указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції. Свято в Україні відзначається дуже широко. Шанобливе ставлення до аграріїв завжди було в Україні, з покон віків її називали житницею всієї Європи.
З метою виховання у підростаючого покоління шани та поваги до святого хліба, почесної та нелегкої праці хліборобіві ознайомлення з професією хлібороба, провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна разом з соціальними партнерами Арбузинською  районною дитячою бібліотекою 15 листопада 2017 року святкували вечір–зустрічі«Свято поля, хліба і душі» на який завітали Дяченко Віталія Михайлівна, класний керівник 5-го класу  Арбузинської ЗОШ №1зі своїми вихованцями.
Почесними гостями були: виконуюча обов’язки начальника відділу агропромислового комплексу Пелипенко Тетяна Сергіївна; голова районної ради ветеранів Дроботун Олександр Миколайович і Короткий Володимир Андрійович, майстер виробничого навчання Арбузинського АПАЛу. Володимир Андрійович має майже 40-річний трудовий стаж, працював трактористом, водієм, комбайнером в рідному селищі Арбузинка. Маючи велику любов до праці, Володимир Андрійович протягом життя здобував хліборобські професії у Арбузинському ліцеї та Миколаївському національному аграрному університеті, працював у колгоспі та ліцеї. Хоча сам він людина скромна, не любить вихвалятися своїми заслугами, та про його трудову діяльність говорять його грамоти  і  подяки від керівництва та вдячність від учнів.
Зустріч розпочалася з виступу бібліотекарів Середенко А.В. та Онищенко К.А. про історію хліба, яка сягає корінням в далеке минуле і до сьогодення, цікавинки з історії хліба та нелегку, почесну працю людей, які вирощують і виготовляють хліб.
Хліб здавна символізував народний добробут, благополуччя, а люди, які виготовляють хліб, завжди користувались великою шаною.
Ведучі заходу читали хвилюючі вірші про хліб та хліборобську працю. Учні відгадували загадки, присвячені хлібові, взяли участь у бліц – турнірі, згадавши хліборобські професії від аграріїв, комбайнерів, шоферів до мукоробів і пекарів.
Працівники районного будинку культури виконали у подарунок мелодійні пісні.Всі діти люблять їсти запашну скоринку свіжого хліба. Цей присмак дитинства залишається з нами на все життя. По закінченню свята бібліотекарі  пригостили всіх присутніх смачним короваєм та запросили розглянути викладку книг під назвою «Нам з землею разом жити».
 
 
 
Ярмарок професій
    Впевненою ходою «закрокували» ярмарки професій у гості до старшокласників-випускників області. Одна із таких відбулась в Арбузинському районі, 7 листопада 2017 року в актовому залі Арбузинської РДА відбувся профорієнтаційний захід для учнів 11 та 9 класів  – «Ярмарок професій», в якому взяли участь 140 майбутніх випускники 11 та 9 класів Арбузинського району, та 20 випускників Арбузинського професійного аграрного ліцею. Презентували свої навчальні послуги 7 навчальних закладів міст Миколаєва, Одеси, Харковв: Арбузинський професійний аграрний ліцей, Миколаївський національний університет ім.В.О.Сухомлинського,Миколаївський національний аграрний університет, Чорноморський національний державний університет ім. Петра Могили, Одеська національна академія харчових технологій, Харківський національний фармацевтичний університет, Комунальний вищий навчальний заклад «Первомайський медичний коледж».  
    Відкрив захід  директор Арбузинського районного центру зайнятості Терлецький Віктор Іванович, наголосивши, що проведення ярмарку вже стало традиційним в Арбузинському районі. Перед майбутніми випускниками виступили заступник голови Арбузинської райдержадміністрації Василенко Алла Олександрівна та начальник  відділу освіти молоді та спорту Арбузинської райдержадміністрації Дерій Валентина Василівна, побажали випускникам зробити свідомий та вдалий вибір професійного майбутнього.
    Діти мали можливість не тільки прослухати інформацію представників вузів, переглянути презентації, але й поспілкуватись з викладачами та студентами. Діти зрозуміли головне, що отримавши одну із сучасних, затребуваних професій, вони завжди будуть конкурентоспроможними на ринку праці. А це гарантія, що робота в майбутньому буде цікавою, добре оплачуваною,  перспективною у кар’єрному зростанні.
Надіємось, що поради служби зайнятості, представників навчальних закладів, яких ми гостинно запросили на «Ярмарок професій»,  стануть в нагоді випускникам і вони  ніколи не зіштовхнуться з проблемою безробіття.
 
 
 Провідний фахівець з питань зайнятості
 Арбузинського районного центру зайнятості

       Шарата О.М.

Презентація Арбузинської виправної колонії (№ 83)
Однією із ефективних форм успішної співпраці служби зайнятості з підприємствами є проведення презентації роботодавця.
Такий захід організував для безробітнихАрбузинський РЦЗз Арбузинською виправною колонією №83, 26жовтня 2017 року.
Захід відвідали 11 безробітнихв т.ч. 5 учасників  АТО, які звернулися за послугами до  Арбузинського районного центру зайнятості.
Презентуючи роботу своєї установи, начальник відділу по роботі з персоналом Арбузинської виправної колонії №83 В’ячеслав Андрійович Бабанський ознайомивприсутніх керівним складом та основними завданнями установи, які вона виконує, а саме: реалізація єдиної державної політики у сфері виконання кримінальних покарань; організація тримання осіб, взятих під варту, забезпечення виконання вироків суду і застосування передбачених Законом засобів виправлення і перевиховання засуджених; забезпечення додержання вимог законодавства в колонії, запобігання злочинам, дисциплінарним проступкам з боку засуджених до позбавлення волі та щодо них, їх припинення та виявлення і розкриття злочинів, вчинених в органах і в колонії, проведення дізнання у справах про ці злочини, здійснення оперативно-розшукової діяльності; організація виробничо-господарської діяльності з наданням засудженим роботи, забезпечення їх професійної підготовки та загально-освітнього навчання.
Підприємство щороку надає вакантні місця. На даний момент в установі є 4 актуальних вакансії, які потребують укомплектування. Для найшвидшого укомплектування і був проведений даний захід.
В кінці виступу В’ячеслав Андрійович надав присутнім інформацію про режим роботи, умови праці, та інші питання які стосуються діяльності установи.

По закінченню заходу заступник начальника відділу надання соціальних послуг Арбузинського РЦЗ Руснак Ольга Вікторівна подякувалаза презентацію підприємства та висловила подяку за співпрацю. 

Профінформаційний груповий захід для осіб які звільняються з місць позбавлення волі та перебувають на обліку в Арбузинському районному секторі Кримінально-Виконавчої інспекції Пенітенціарної служби
В наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень. Часто люди не усвідомлюють, що їх повсякденні вчинки мають правову оцінку, що право, закони супроводжують людину все її життя.
Саме тому в рамках взаємодії з Арбузинськимрайонним сектором кримінально-виконавчої інспекції пенітенціарної служби19 жовтня поточного року провідний фахівець з питань зайнятостіАрбузинського районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна провела зустріч із особами, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково. Захід мав на меті ознайомити з роботою служби зайнятості та видами послуг, що надає служба зайнятості.
На жаль, часто після вчинення злочину в силу нерозуміння або й не сприйняття,  від правопорушників відвертаються найрідніші - підтримка і допомога яких потрібна чи не найбільше. Враховуючи це, спеціалісти центру зайнятості у своїй роботі використовують різноманітні технології, постійно шукають методи впливу для кожної особи індивідуально та розробляють і реалізовують групові заходи профілактичного характеру, спрямовані на зміну світогляду осіб, що вчинили злочин, намагаються залучити їх до навчання та працевлаштувати, щоб із користю організувати їх вільний час.
Основна мета роботи із цією категорією – виявлення причин протиправної поведінки у засуджених осіб, здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання негативним явищам та їх подолання, допомогти усвідомити і визначити зроблені ними помилки, визначити суть проблем, які стоять перед цими особами, знайти шляхи та методи їх подолання, види та напрямки роботи в індивідуальному порядку.
А головне – пробудити інтерес до своєї особистості, власних позитивних якостей, задуматись про своє життям та майбутнє.

Сподіваємося, що отримана інформація допоможе молодим людям в легалізації трудових відносин з роботодавцями, і вони таки знайдуть шлях до виправлення та власне місце на ринку праці. 

Година спілкування  на тему «Запобігання торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці»
 
Проблема торгівлі людьми залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення, особливо зараз, коли Україна опинилася у військовому конфлікті. 18 жовтня – День, який оголошено Європейським днем боротьби з торгівлею людьми, тому 13 жовтня поточного року в Арбузинській ЗОШ №2 ім. Т.Г.Шевченка  провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського РЦЗ Шарата Оксана Миколаївна провела годину спілкування з учнями 9 класу на тему «Запобігання торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці»,
У ході заходу розглядалися питання використання та експлуатації праці дітей, негативний вплив найгірших форм праці на здоров'я дітей та підлітків, шляхи боротьби з економічною експлуатацією дітей; форми рабства або практики, подібні до рабства, зокрема, продаж і незаконна торгівля дітьми, боргова залежність, примусова чи обов'язкова праця, торгівля наркотиками та донорськими органами, та інші види незаконної діяльності стосовно дітей.
Провідний фахівець з питань зайнятості Оксана Шарата зазначила, що в усіх міжнародних угодах забороняється будь-яка робота, що за своєю природою чи умовами, в яких вона виконується, може завдавати шкоди здоров'ю, безпеці чи моралі дітей.
Учасники семінару переглянули відеофільм «Життя на продаж», почули змістовну та корисну інформацію щодо праці дітей та  негативний вплив незаконних форм праці на здоров’я дітей та підлітків,  отримали кваліфіковані відповіді на поставлені запитання. По закінченню заходу мали можливість ознайомитись з роздатковими інформаційними матеріалами з розглянутої тематики.
 

    

Професіографічна екскурсія в пожежну частину
З метою розширення інформованості школярів про світ професій, популяризації та підвищенні престижу робітничих професій серед учнівської молоді, виховання у школярів спрямованості на самопізнання та власну активність, провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна 17жовтня поточного року, провелапрофесіографічну екскурсію в 6 Державну пожежно-рятувальну частина головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській областісмт.Арбузинка для 52 учнів    5 – х класів Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г Шевченка.
У ході екскурсії учнів ознайомили з пожежно-рятувальною технікою і обладнанням, яке використовується під час гасіння пожеж та подолання різноманітних надзвичайних ситуацій. У цікавій, ненав’язливій формі, рятувальники розповіли школярам, як діють оперативно-рятувальні наряди у випадку отримання вищевказаних повідомлень, про те, наскільки від їх швидких та відпрацьованих дій залежить часом життя людей, їх добробут та спокій.

Рятівники продемонстрували спецодяг, розповіли про ті надзвичайні події, з якими їм прийшлося зустрітись в реальному житті. Діти із захопленням взяли участь в екскурсії, задавали багато питань господарям пожежної частини та зробили багато фотографій на згадку, а дехто з них уже подумки уявив себе майбутнім рятувальником. 

Заходь у гості, щедра осінь!
Ось настала золота осінь. Сама красива і мальовнича пора року. Осінь любить жовті, червоні, оранжеві фарби, а як любить вона обсипати все золотом. Ось приходиш в березовий гай, і не можеш відвести очей, все в золоті. На берізках замість листочків висять золоті монетки, і, здається, що від одного подиху вітерця вони почнуть тут же дзвеніти. Золотом обсипає осінь і парки, особливо липи. Ідеш і радієш такій красі. І починаєш розуміти, чому поети так любили оспівувати осінь. А іноді просто слів немає, ну неможливо описати всю ту красу, яка відкривається перед тобою. 
Хорошою традицією у Арбузинській ЗОШ №2 ім. Т.Г. Шевченка  стало проведення на початку жовтня  свята урожаю і квітів, до  якого було запрошено і  спеціаліста Арбузинського РЦЗ Шарату Оксану Миколаївну.
Цьогорічсвято видалося особливим і неповторним, і проводилося під гаслом «Осінні фантазії», приурочено до дня Покрови. Свято розпочали ведучі, які повідомили про умови проведення конкурсу, в якому брали участь усі класи школи. Учасники підготували  неповторні композиції, які повинні були захистити. Мелодійно звучали пісні та лірично – вірші, які виконували школярі.
    Поки журі оцінювало роботи учасників і підбивали підсумки, діти, батьки і гості ще довго ділилися враженнями від прекрасного  осіннього свята!

Семінар із загальних питань зайнятості в Арбузинському РЦЗ
Для ознайомлення безробітних з  правовими аспектами перебування на обліку в центрі зайнятості 25 вересня поточного  року в Арбузинському районному центрі зайнятості провідним юрисконсультом Белейчик Наталією Володимирівною було проведено профінформаційний семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, в якому взяло участь 10 безробітних.
Основна мета заходу – інформування осіб - шукачів роботи про перспективи працевлаштування та стан місцевого ринку праці, ознайомлення з основними послугами та можливостями служби зайнятості, з правами та обов'язками громадян, які передбачені діючим законодавством, активні заходи сприяння зайнятості безробітних, з наслідками надання недостовірних даних в період безробіття.

На завершення зустрічі всіх присутніх було проінформовано про можливість звернення, в разі виявлення корупційних проявів в діяльності фахівців центру зайнятості, до провідного інспектора з питань запобігання та виявлення корупції Миколаївського ОЦЗ Ухань Олени Валеріївни,  зокрема надано інформацію щодо контактних даних. 

Машиністи (кочегари)  котельні підвищують кваліфікацію за направленням  Арбузинського РЦЗ
 
З року в рік вже стало традицією в Арбузинському районному центрі зайнятості перед початком опалювального сезону проводити навчання «машиністів (кочегарів)  котельні» з подальшим працевлаштуванням на підприємства, установи та організації, які обслуговують сфери освіти, медицини,комунальних послуг.
Напередодні цьогорічного опалювального сезонуАрбузинський районний центр зайнятості організував зустріч з безробітними, які виявили бажання навчатись на короткотермінових курсах підвищення кваліфікації за професією «машиніст (кочегар) котельні».  Група З 06 по 12 жовтнявже розпочала навчання.
Упродовж багатьох років районний центр зайнятості для проведення професійного навчання безробітних співпрацює з Миколаївським навчально-курсовим комбінатом. В свою чергу навчальний заклад направляє кваліфікованих викладачів, які на високому рівні ознайомлюють слухачів з новими технологіями.
Після проходження навчання колишні безробітні кваліфіковано обслуговуватимуть котельні лікарні, дитячих садочків, Арбузинського професійного аграрного ліцею, Арбузинськогокомбіната комунальних послуг. Всі безробітні будуть працевлаштовані згідно з укладеними договорами, і головне, що навчання проводиться в смт.Арбузинка без виїзду до навчального закладу за межі району, що істотно економить час та кошти безробітних.
 

 Профорієнтаційний урок «В світі професій»

   У житті кожного є момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень – вибрати справу до душі, за покликанням. Вибір професії, вступ до самостійного трудового життя іноді недаремно називають другим народженням. Адже від того, наскільки правильно зроблено вибір, залежить суспільна цінність людини, її місце серед людей, задоволеність професійною діяльністю, фізичне і психологічне здоров’я і, насамкінець, радість та щастя.
    10жовтня поточного року провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського РЦЗ Шарата Оксана Миколаївнав рамках профорієнтаційної акції «Палітра професій» провела профорієнтаційний урок «В світі професій»   з учнями 5 – Б класу Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г.Шевченка
Під час заходу ознайомила дітей з такими термінами, як «професія» та «професійна діяльність», ділили професії за типами, розглядали основні правила вибору професії, а також розповіла про перспективи зайнятості молоді. Досить жваво пройшов і конкурс «Моя майбутня професія», під час якого діти намагалися розкрити зміст своєї майбутньої професії та підкреслити її переваги над іншими професіями.
Школярі брали активну участь у конкурсах, за любки показували жестами професії та відгадували їх, ділились своїми мріями, демонструючи свою обізнаність, спостережливість та кмітливість. В ігровій формі учні поповнили свої знання про професії, закріпили отриману інформацію. Час пройшов непомітно, у дружній та веселій атмосфері. Школярі залишились задоволені заходом, завдяки якому в розважальній формі отримали корисну інформацію про професії, що користуються попитом на ринку праці.
 
 

 

Патронат у системі захисту прав дитини

На даний час державна політика у сфері захисту прав дітей перебуває у стані реформування інтернатних закладів та пошуку альтернативних форм влаштування дітей. В зв’язку з цим28 вересня поточного року в Арбузинському районному центрі зайнятості  спільно із соціальним партнером  Центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді  було проведено семінар «Співбесіда з роботодавцем», на якому розглядалося питання  - патронат у системі захисту прав дитини, в якому взяло участь 12 безробітних.
 Фахівець із соціальної роботи ЦСССДМ Дроботун  Лариса  Михайлівна розповіла присутнім що патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що  здійснюється на платній основі шляхом офіційного працевлаштування, що передбачає : тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах і потребує захисту у сім’ї патронатних вихователів, та одночасне надання фахівцями соціальної роботи  інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.
Патронат над дитиною передбачає надання в сім’ї патронатних вихователів тимчасового догляду, виховання та реабілітації для дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах (насильство, бездоглядність, загроза життю і здоров’ю, проблеми з житлом, хвороба батьків або їх ув’язнення тощо). У цей же час фахівці надаватимуть комплексну підтримку біологічній родині дитини у вирішенні проблем, щоб дитина невдовзі змогла до неї повернутись.  Якщо ж повернення у рідну сім’ю буде неможливим, для дитини підберуть альтернативні форми сімейного виховання – усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я чи дитячий будинок сімейного типу. Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Кандидат у патронатні вихователі подає до соціального закладу за місцем проживання такі документи: 1) заяву; 2) копію паспорта громадянина України; 3) копію трудової книжки (у разі наявності); 4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. N 866; 5) довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі; 6) копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням; 7) письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити. Кандидат у патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом з повнолітнім членом своєї сім’ї, що братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата у патронатні вихователі, повнолітня донька або син, які проживають разом з кандидатом, – за згодою), за клопотанням соціального закладу проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.
Термін перебування у сім’ї патронатного вихователя визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили влаштування дитини, але не має перевищувати 3 місяці. В окремих випадках його може бути продовжено до 6 місяців. Одночасно під патронат в одну сім’ю влаштовується виключно один випадок: діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.    
     Лариса Михайлівна наголосила на тому, що фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. Сьогодні ця сума разом із податками складає більше 8,5 тисяч гривень. Також установлена система надбавок у розмірі 10 відсотків за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної тощо.    

      Наприкінці заходу всім присутнім було роздано буклетну інформацію, адресу та контактні телефони до кого звернутися у разі виявлення бажання стати патронатним вихователем.

 

Отримати професію до душі!
Підвищення конкурентоспроможності робочої сили є завданням загальнодержавного рівня. Професійну підготовку, перепідготовку за робітничими професіями (спеціальностями), підвищення кваліфікації безробітних служба зайнятості здійснює вже багато років. Перелік професій, за якими проходить навчання, постійно розширюється та і інтерес до робітничих професій у безробітних збільшується.
Вже не один рік безробітні Арбузинського районного центру зайнятості навчаються в Одеському ЦПТО ДСЗ, здобуваючи нові професії  - «кухар», «електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж»,«електрогазозварник» та «перукар-модельєр» за замовленням роботодавців. В поточному році випускниками Одеського ЦПТО ДСЗ стали Петренко Володимир Олександрович, Філін Сергій Валерійович, Ісаєнко Андрій Миколайович, Примак Олена Анатоліївна, які були працевлаштовані за здобутими професіями.Продовжують навчання Верченко Людмила Вікторівна та Онищенко Ігор Ігорович.
Система освіти в навчальному закладі складається як з теоретичної так і з практичної частин. Для вступу не потрібно складати істипи, вік особи не є перешкодою у здобутті нової професії, створені комфортні умови для навчання та проживання. У процесі навчання майбутні випускники вивчають ряд спеціальних предметів, знання яких є необхідними для справжнього професіонала. Людмила та Ігор впевнені, що навички здобуті в навчальному закладі допоможуть їм в майбутньому на новій роботі.
За словами Людмили Верченко, яка після закінчення школи отримала диплом продавця продовольчих товарів, вона доволі швидко зрозуміла що це далеко не її покликання, тож будувати професійний шлях в зазначеному напрямку дівчина зовсім не мала бажання. Звернувшись до Арбузинського РЦЗ, дівчину відразу зацікавилась пропозицією фахівця з профнавчанняШарати Оксани щодо можливості безкоштовного освоєння професії «перукар-модельєр». До навчання Людмила не мала навіть любительського рівня знань в цій галузь, проте мала найголовніше – невпинне бажання до отримання нових знань! Уже під час занять дуже захопилася професією, побачила перспективу для себе. «Приємно, коли робота вдається, - зазначила дівчина, - я зрозуміла, що можу отримати затребувану професію, яка дасть шанс стати незалежною». 11 жовтня цього року Людмила отримає свідоцтва про присвоєння кваліфікації «перукар-модельєр» і планує працювати за даною професією.
Онищенко Ігор, який тільки приступив до навчання за професією «електрогазозварник» з 6 вересня поточного року продовжує освоювати дану професію, адже дана професія користується сталим попитом на ринку праці. Фахівці робітничих професій потрібні сьогодні як на великих підприємствах, так і в малих господарствах, на фабриках і заводах, в авторемонтних майстернях та станціях технічного обслуговування. За словами Ігора,справжній фахівець може зайнятись індивідуальною трудовою діяльністю або створити свою фірму з надання послуг з електрогазозварювальних робіт, адже професія «електрогазозварник» підходить тим, хто має інтерес до техніки, любить фізично працювати, має умілі руки, саме такі риси притаманні нашому студенту.
    Колектив Арбузинського РЦЗ, бажає студентам цікавої роботи, професійного зростання, та успіхів у реалізації всіх поставлених цілей!
                                                                             

 

ЛІТОПРОЩАВАЙ!
Як швидко пролетіло літо. В останні дні літніх канікул дітям як можна довше хочеться погуляти, як можна більше поспілкуватися з товаришами. Особливо, якщо це нові товариші з інших міст. Ще декілька днів дівчатка та хлопчики поїдуть до рідних осель. Разом з дорослимипочнутьготуватися до нового навчального року.
В рамках профорієнтаційної акції «Відпочинок з користю», яка проходила з червня по серпень поточного року,Арбузинський районний центр зайнятості спільно з відділом освіти молоді та спорту Арбузинської РДА проводили профорієнтаційну роботу з молоддю в загальноосвітніх школах Арбузинського району та пришкільних таборах.
Діти  із задоволенням брали участь в іграх, вікторинах, співали пісні, відгадували загадки, відвідували цікаві різноманітні екскурсії,  проходили профтести.
     Протягом літніх канікул з дітьми було проведено 6 профорієнтаційних зустрічей в яких взяли участь 371 дитина.
Закінчивсялітнійвідпочинок, то ж до новихзустрічей у школах!

    

Семінар з орієнтації на службу в Збройних силах України
В серпні місяці  Арбузинським районним центром  зайнятості було організовано та проведено 2 семінари з орієнтації на службу в Збройних Силах України для безробітніх чоловіків та жінок за участю головного спеціаліста мобілізаційного відділення Арбузинського районного військового комісаріату  Сапогової Тетяни Вадимівни. В семінарах взяли участь 18 безробітних.
Тетяна Вадимівна  розповіла про державні гарантії, які надає держава військовим за контрактом: достойну платню, своєчасну виплату коштів, пенсію за вислугою років, забезпеченість безкоштовними обідами у робочі дні, медичним та санаторно – курортним лікуванням, житлом, безкоштовне забезпечення речовим майном, заочне навчання за рахунок держави у ВНЗ, можливість мовної підготовки, участі у миротворчих операціях та миротворчих місіях за кордоном, отримання офіцерського звання, перспективи та кар’єрний ріст.

Після проведеного заходу безробітні, які зацікавились службою за контрактом, звернулися за додатковою інформацією до Арбузинського районного військового комісаріату. 

СЕМІНАР НА ТЕМУ «СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ»
Інваліди як соціально уразлива категорія населення потребують особливого підходу у виборі професії, побудові професійної кар’єри, підвищенні конкурентоспроможності на ринку праці тощо. Саме тому в Арбузинському районному центрі зайнятості проводиться постійна робота по наданню індивідуальних консультацій, організовуються профорієнтаційні групові заходи, які допомагають особам з інвалідністю зорієнтуватися на ринку праці та знайти своє місце працевлаштування.
Вліткупоточногороку відбувсяспільний семінарза участю завідувача сектором з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці УСЗН Бобової Світлани Василівни для осіб з інвалідністю. На семінар були запрошені зареєстровані безробітні особи з інвалідністю та демобілізовані військовослужбовці учасники антитерористичної операції, які стали інвалідами.
 На заході було розглянуто питання підготовки та проходження співбесіди з роботодавцем, опрацьовані методи самопрезентації, обговорені проблеми працевлаштування. Окремо профконсультант центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна зупинилась на можливості вирішення питання тимчасової зайнятості шляхом участі в громадських роботах, а бажаючих отримати іншу робітничу професію ознайомила з переліком навчальних закладів, в тому числі з центрами професійно – технічної освіти  державної служби зайнятості та переліком професій, що користуються попитом на ринку праці.Світлана Василівна  детально розповіла запрошеним про пільги та державну соціальну допомогу особам з інвалідністю. Також, відповіла на всі задані запитання під час заходу.
Наприкінці семінару учасники отримали інформаційні буклети та  побажання бути активними на ринку праці та впевненими у власних силах.

    

Виїзний прийом громадян в об’єднаній територіальній громаді
Арбузинським районним центром зайнятості досягнуто домовленість з новоутвореною Благодатненською сільською радою (об’єднаною територіальною громадою) щодо організації та проведення виїзних особистих прийомів уповноваженим представником державної служби зайнятості громадян територіальної громади. Зважаючи на відсутність розвиненої інфраструктури, неналагодженого транспортного зв’язку сільський голова Неграй Володимир Анатолійович запропонував районному центру зайнятості здійснювати особистий прийом двічі на місяць. В залежності від потреб населення періодичність таких прийомів може бути переглянута. На виконання домовленості та наказу по районному центру зайнятості на ІІІ-й квартал складено графік виїзних прийомів, який було започатковано 11 липня 2017 року. Вів особистий прийом директор Арбузинського районного центру зайнятості Терлецький В.І. Спілкування відбувалось з працівниками сільської ради, які створили належні умови для особистого прийому – надали робоче місце, місця для відвідувачів, директором використовувався ноутбук з підключенням до сайту Державної служби зайнятості та сайту пошуку роботи «Труд».  Працівники сільської ради ознайомились на практиці з послугою «Електронна черга», та правилами її використання. На особистому прийомі побувала Гурова Ганна Олександрівна, яка цікавилась можливістю реєстрації в районному центрі зайнятості за відсутності страхового стажу. Відвідувачці було дано вичерпну відповідь, запропоновано ознайомитись із вакансіями, що не потребують  професійної підготовки та рекомендовано скористатись електронною чергою та подати до районного центру зайнятості відповідні документи для реєстрації.

   Підчас особистого прийому проведено співбесіду з соціальними працівниками, які опікуються проблемами громадян, що перебувають у складних життєвих умовах та рекомендовано направляти їх на зустріч з представником районного центру зайнятості при виїзних прийомах. В сільській раді стенд районного центру зайнятості  доповнено інструкцією з питань електронної черги та вивішено графік особистого виїзного прийому 

Отримати професію до душі!
 
     Значну частину свого життя ми проводимо на роботі, тому дуже важливо, щоб справа, якою ми займаємося, нам подобалася, була добре оплачуваною та перспективною. Сучасні діти мають майже необмежені можливості, якщо мова йде про навчання. За певних умов освіту можна отримати будь-яку та будь-де, аби було бажання і фінансова можливість батьків.
     Часто буває так, що в свій час батьки не змогли отримати професію до душі, тому переносять свої бажання на дитину, наполегливо вселяючи думку, що саме цю, а не іншу професію необхідно отримати. При цьому бажання дитини, її здібності та стан ринку праці не враховуються.
      Подібний вибір майбутньої професійної діяльності є неправильним. Отримавши професію, яка не подобається, людина страждає усе життя. В кращому разі вона буде перенавчатися, в гіршому - без ентузіазма працювати. Будь-які посадові обов'язки будуть сприйматися як тягар, і користі від такого працівника буде небагато.
        Тому служба зайнятості регулярно проводить профорієнтаційну роботу серед
учнів різного віку. Профорієнтаційні уроки і професіографічні екскурсії є невід'ємною частиною роботи фахівців.
        В рамках профорієнтаційної акції «Відпочинок з користю» в травні та червні місяці поточного року було проведено групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування для учнів 9-10-х  класів  Арбузинської ЗОШ №2 ім.  Т.Г. Шевченка. Профконсультант Арбузинського районного центру зайнятості Оксана Шарата роз'яснила   школярам важливість визначення своєї сфери діяльності, розуміння своїх бажань і обов'язкового врахування особливостей нашого регіону стосовно працевлаштування. Діти пройшли тестування для визначення своїх професійних нахилів,  жваво приймали участь в обговоренні, відповідали на питання профконсультанта і самі задавали безліч питань. Час пролетів непомітно, особливо, коли визначали результати тестів стосовно сфери діяльності і типу особистості кожного школяра.
      Робота, що проводиться фахівцями Арбузинського районного центру зайнятості не марна, і поради фахівців допоможуть майбутнім випускникам правильно обрати професію, щоб приносити користь собі, своїй сім'ї, підприємству і країні в цілому.
 
 
         
 
                   
 
 

 

Захід з особами які перебувають в місцях позбавлення волі  

      19 травня провідний юрисконсульт Арбузинського районного центру зайнятості Белейчик Наталія Володимирівна спільно з соціальними партнерами Арбузинським районним сектором кримінально виконавчої інспекції Пенітенціарної служби за участю фахівця Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації Фоменка Андрія Олеговича та представника  центру соціальних служб для  сім'ї, дітей та молоді Арбузинської РДА  Ігнатенатовської Тетяни Вадимівни провели семінар з особами які перебувають в місцях позбавлення волі Арбузинській ВК №83.

      Наталія Володимирівна розповіла присутнім семінару про умови реєстрації в центрі зайнятості, додаткові гарантії, що надає держава, щодо працевлаштування, розмір і тривалості виплати допомоги по безробіттю, послуги, які надає служба зайнятості. Також ознайомила присутніх із заходами активної підтримки безробітних, а саме: про можливості професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, участь в оплачуваних громадських роботах, про групові та масові семінари, які організовують та проводять спеціалісти Арбузинського районного центру зайнятості.

    Сподіваємося, що отримана інформація допоможе учасникам семінару в легалізації трудових відносин з роботодавцями, а також при реєстрації в центрі зайнятості як шукаючих роботу.