Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

2019 рік

 
Яких змін Ви очікуєте від державної служби зайнятості?– ДСЗ проводить опитування
 
Державна служба зайнятості прагне покращувати свої послуги. З цією метою на сайті установи запроваджено опитування для роботодавців щодо задоволеності її послугами. Тут же можна внести свої пропозиції щодо змін, які, на думку респондентів, могли б поліпшити якість обслуговування, бути більш корисними чи доречними для роботодавців.
Так, протягом двох місяців (до 19 серпня 2019 року) на головній сторінці вебсайту ДСЗ dcz.gov.ua або на регіональній сторінці mik.dcz.gov.ua під активною кнопкою «Опитувальник роботодавця», а також в рубриці «Роботодавцям» можна пройти запропоноване анкетування, надавши оцінку якості сервісу, та викласти власне бачення щодо вдосконалення послуг служби зайнятості.
 
 
 
 
 
В службі зайнятості запрацювали кар'єрні радники
 
    На початку січня поточного року в Арбузинській районній філії Миколаївського ОЦЗ розпочали свою роботу  – кар'єрні  радники, як це і передбачено новим Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, що затверджений постановою Уряду від 19 вересня 2018 року № 792. Впровадження інституту кар’єрних  радників, дозволить забезпечити індивідуальний підхід до кожного клієнта служби зайнятості, якісне надання послуг з планування кар’єри з урахуванням потреб роботодавців та можливостей шукачів роботи. Також запроваджено у роботу служби зайнятості профілювання безробітних та шукачів роботи для оцінки можливості їхнього працевлаштування з урахуванням навичок, кваліфікацій та надання адресних послуг для повернення таких осіб на ринок праці.
    Вводяться також індивідуальні плани надання послуг та працевлаштування, такий план буде спільною програмою дій кар’єрного радника та зареєстрованого безробітного, що містить спільні зобов’язання обох сторін щодо пошуку роботи та забезпечує індивідуальний супровід  і організацію надання послуг.
     Інститут кар’єрних радників допоможе не лише у покращенні послуг для своїх клієнтів, а й підвищить ефективність співпраці служби зайнятості з роботодавцями, так як працівники, які будуть працевлаштовані за сприяння кар’єрних радників, відповідатимуть потребам та запитам конкретних роботодавців.
 
 

Міні-ярмарок вакансій для Філії Миколаївського обласного управління АТ «Ощадбанк»

Однією із ефективних форм успішної співпраці служби зайнятості з роботодавцями є проведення міні-ярмарок вакансій.
Такий захід організувалаАрбузинськарайонна філія Миколаївського ОЦЗна замовлення Філії Миколаївського обласного управління АТ «Ощадбанк»,23січня 2019 року.
Захід відвідали 11 безробітних, які звернулися за послугами до Арбузинської районноїфілії Миколаївського обласного центру зайнятості.
Під час проведення міні-ярмарку вакансій шукачі роботи мали змогу отримати детальну інформацію, безпосередньо від головного спеціаліста з підбору персоналу Кравченко Валерії. В цілому це були питання про діяльність підприємства, наявність вільних робочих місць (старший контролер – касир, провідний економіст, економіст), режим роботи, умови праці, пакет соціальних послуг та рівень заробітної плати тощо. Представник наголосила, що на ці посади можуть претендувати безробітні без освіти, головне, щоб у них було бажання навчитися працювати. Установа надає можливість проведення стажування. По закінченню заходу спеціалістом був проведений діалог з безробітними, яких зацікавила пропозиція.
 
Кравченко Валерія висловила подяку співробітникам Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ за організацію заходу та висловилаподяку за співпрацю.


 В рамках Меморандуму про співробітництво між Державною службою зайнятості та Міністерством  юстиції  України, предметом якого є взаємодія сторін  у напрямі організації та проведення спільних заходів, спрямованих на сприяння зайнятості осіб, які мають зобов’язання за рішенням суду, інших органів, в тому числі, які мають заборгованість зі сплати аліментів та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах державної виконавчої служби  25 січня 2019 року директор Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ  В.І. Терлецький та в.о. начальника Арбузинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області В.М. Шевченко в ході робочої зустрічі обговорили питання, щодо намічених планів співпраці на 2019 рік, проведення заходів, спрямованих на сприяння зайнятості осіб, які мають заборгованість зі сплати аліментів та стосовно яких відкрито  виконавче провадження в органах державної виконавчої служби. Також обговорювались питання ефективної взаємодії фахівців центру зайнятості та відділу державної виконавчої служби.
      Робоча зустріч пройшла у форматі інформаційно-консультаційної бесіди, що сприятиме досягненню оптимальних результатів співпраці. 

Отримати професію до душі в Одеському ЦПТО ДСЗ!
     Підвищення конкурентоспроможності робочої сили є завданням загальнодержавного рівня. Професійну підготовку, перепідготовку за робітничими професіями (спеціальностями), підвищення кваліфікації безробітних служба зайнятості здійснює вже багато років. Перелік професій, за якими проходить навчання, постійно розширюється та і інтерес до робітничих професій у безробітних збільшується.
       Вже не один рік безробітні Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ навчаються в Одеському ЦПТО ДСЗ, здобуваючи нові професії.
     14 лютого 2019 року  закінчив навчання в Одеському ЦПТО ДСЗ за професією кухар Стоянов Артур Олександрович.  
     Система освіти в навчальному закладі складається як з теоретичної так і з практичної части, створені комфортні умови для навчання та проживання. У процесі навчання майбутні випускники вивчають ряд спеціальних предметів, знання яких є необхідними для справжнього професіонала. Артур впевнений, що навички здобуті в навчальному закладі допоможуть йому в майбутньому на новій роботі.
       За словами Артура, який після закінчення школи отримав диплом адміністратора - діловода, доволі швидко зрозумів що це далеко не його покликання, тож будувати професійний шлях в зазначеному напрямку хлопець зовсім не мав бажання. Звернувшись до Арбузинської  районної філії,  хлопця відразу зацікавила  пропозиція фахівця з профнавчання  щодо можливості безкоштовного освоєння професії «кухар».  Артур з дитинства захоплювався кулінарією,  але  після школи не наважився вступити до навчального закладу для отримання освіти кухара, але з часом все більше і більше розумів, що кулінарія – поклик його душі. Під час занять Артур ще більше захопився  професією, побачив перспективу для себе. «Приємно, коли робота вдається, - зазначив хлопець, - я зрозумів, що можу отримати затребувану професію, яка дасть шанс стати незалежним». 
     Колектив Арбузинської районної філії, щиро бажає випускнику професійного зростання, та успіхів у реалізації всіх поставлених цілей!
 
 

  

Профорієнтаційний урок для учнів: правильно обираємо професію
    Вибір професії – важливий крок в житті учнівської молоді. Кожен прагне мати цікаву роботу, гарний заробіток, можливість реалізувати власний потенціал, побудувати кар’єру. Тому з метою інформування учнів про відповідальність за своє професійне майбутнє, фахівець з профорієнтації Арбузинської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Оксана Шарата 14 березня 2019 року провела профорієнтаційний урок для учнів 8 класу Арбузинської  ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Т.Г.Шевченка.
    Оксана Шарата, розповіла учням про те, як зорієнтуватися у складному лабіринті професій, уникнути помилок і розчарувань при виборі професій. Діти опрацьовували основну формулу вибору професії «Хочу - Можу –Треба», класифікували професії за приналежністю до однієї з п’яти груп, розбирали ситуації, що стосуються професійного вибору.
 

    На завершення, фахівець ознайомила учнів з Платформою профорієнтації та розвитку кар’єри та платформою «Моя професія» Державної служби зайнятості, за допомогою якої учні можуть визначити свої професійні схильності. Здійснено презентацію фотопроекту «Об’єктив професій», який стартував з 1 березня і діє до 10 травня поточного року.

 

     Сподіваємося що поради профконсультанти центру зайнятості допоможуть школярам обрати у майбутньому саме ту професію, яка б приносила їм матеріальне та моральне задоволення, а суспільству користь.   

Виїзна акція з роботодавцями в Благодатненській ОТГ
21 березня 2019 року в Благодатненській сільській раді було проведено виїзну акцію з роботодавцями на тему: «Організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, у тому числі для осіб з інвалідністю. Співпраця зі службою зайнятості – можливість раціонально розподілити власні кошти та використати підтримку держави».  В цьому заході прийняли участь представник ФГ «АСО, ФГ «Франчук Р.В. , фізична особа - підприємець Шевченко М.А., інспектор відділу кадрів відділу освіти Благодатненської сільської ради, начальник відділу кадрів Благодатненської сільської ради.  Присутнім була доведена інформація про державну службу зайнятості,  про стан та сучасні тенденції, які відбуваються на локальному ринку праці Арбузинського району. Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Мазуренко Н.П. ознайомила присутніх з Порядком організації громадських та інших робіт тимчасового характеру згідно Постанови КМ України від 20.03.2013р. №175 «Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру». Висвітлила основні моменти організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, а саме:
  • категорії осіб, які залучаються до виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру на добровільних засадах; види громадських робіт; фінансування громадських робіт.
Роботодавці ознайомлені з переліком документів, які необхідні подати до СЗ для організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.
 

До цього заходу були залучені соціальні партнери - представники управління соціального захисту населення Арбузинської РДА. З їхнього боку були висвітлені питання щодо охорони праці, колдоговірної роботи, атестації робочих місць за умовами праці та легальної зайнятості.

В кінці заходу були підведені підсумки щодо проведеної дискусії, обговорено форми і методи подальшої співпраці СЗ з роботодавцями щодо реалізації державної політики зайнятості. 

Профорієнтаційний урок «Світ професій» для учнів 8-9 класів Благодатненської ЗОШ
 Вибір професії – важливий крок в житті учнівської молоді. Кожен прагне мати цікаву роботу, гарний заробіток, можливість реалізувати власний потенціал, побудувати кар’єру. Тому з метою інформування учнів про відповідальність за своє професійне майбутнє, провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Шарата Оксана Миколаївна 21 березня 2019 року провела профорієнтаційний урок  «Світ професій»  для учнів 8-9 класів Благодатненської  ЗОШ. Захід було проведено в рамках виїзної акції в Благодатненську ОТГ.   
   Оксана Шарата, розповіла учням про те, як зорієнтуватися у складному лабіринті професій, уникнути помилок і розчарувань при виборі професій. Діти опрацьовували основну формулу вибору професії «Хочу - Можу –Треба», класифікували професії за приналежністю до однієї з п’яти груп, розбирали ситуації, що стосуються професійного вибору.
    Фахівець ознайомила учнів з Платформою профорієнтації та розвитку кар’єри Державної служби зайнятості, за допомогою якої учні можуть визначити свої професійні схильності.  Здійснено презентацію профорієнтаційного фотопроекту для молоді «Об’єктив професій», який запустив Миколаївський обласний центр зайнятості з 1 березня 2019 року.
 

 

   На завершення діти отримали буклети з інформацією про послуги служби зайнятості та про професії.
 

  

Семінар з безробітними запобігання торгівлі людьми
 
    Торгівля людьми, на жаль сьогодні залишається поширеним явищем, і воно є злочином, що грубо порушує права людини.
     11 квітня поточного року в Арбузинській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості для безробітних проведено інформаційний семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».
 
     Провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Шарата Оксана Миколаївна ознайомила присутніх з поняттям «торгівля людьми», основами законодавства України у сфері працевлаштування за кордоном, наслідками зовнішньої нелегальної трудової міграції, перевагами легального працевлаштування.

    Фахівець ознайомила присутніх про форми та методи вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном, види шахрайства при працевлаштуванні за кордоном, консульський захист, та ознайомила з буклетами що містять корисні поради для тих, хто зібрався за кордон та контактні дані національної телефонної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. Захід відбувся у жвавій атмосфері, учасники ставили багато цікавих запитань. Присутні переглянули відеоролик – «Зупинимо торгівлю людьми разом!», отримали інформаційні та методичні матеріали, які допоможуть в протидії торгівлі людьми та в наданні дієвої допомоги постраждалим. 

День відкритих дверей 
в Арбузинському аграрному професійному ліцеї
 
День відкритих дверей — це традиційний захід, у рамках якого випускники шкіл мають змогу отримати необхідну інформацію для подальшого навчання. Особливо корисний він для абітурієнтів, які ще не визначилися з вибором  майбутньої професії або мають сумніви щодо того, з якою саме сферою діяльності пов’язати своє життя. 
Відповідно до плану роботи Арбузинської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості, відділів освіти та  Арбузинського професійного аграрного ліцею, з метою залучення випускників загальноосвітніх шкіл до вступу в навчальний заклад, 18.04.2019р. було проведено День відкритих дверей навчального закладу. До ліцею завітали 90 учні 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району разом з класними керівниками.
     Дев’ятикласники мали змогу познайомитися з усіма професіями, які можна здобути  в освітньому закладі. Під час екскурсії ліцеєм молодь отримала детальну інформацію про нього, побачила майстер-класи з кожної професії. Особливе зацікавлення в учнів викликав інтерактивний тир в кабінеті «Захист Вітчизни», де вони спостерігали за вправністю наших учнів у збиранні автомата та його магазина, стрільби з різних видів зброї, а також  змогли спробувати власні сили  у влучності на тренажері; дехто надзвичайно захопився роботою на віртуальному тренажері по збиранню системного блоку комп’ютера. Кухарі показали цікавий майстер-клас з оздоблення овочів, а лаборанти продемонстрували визначення якості питної води.
 

      По завершенню екскурсії всі пройшли до актової зали, де директор ліцею Людмила Миколаївна Петренко привітала гостей та запросила до ліцею на навчання, а вихованці вокально-естрадного  гуртка додали позитиву, показавши свої таланти.

     Педагогічний колектив чекатиме з нетерпінням 1 вересня 2019 р., щоб побачити в рядах зарахованих  на навчання випускників шкіл  Арбузинського району. 

«Патронатна сім’я – нова форма сімейного виховання та альтернативний варіант зайнятості».
 

 

    3 травня в Арбузинській районній філії спільно з соціальними партнерами Арбузинським РЦСССДМ відбувся семінар - лекція на тему: «Патронатна сім’я – нова форма сімейного виховання та альтернативний варіант зайнятості».

     На захід завітала фахівець із соціальної роботи Арбузинського РЦСССДМ Кравченко Юлія Василівна вона зауважила, що одним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності. Тому в Україні впроваджена нова форма сімейного виховання, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя.    Юлія Василівна проінформувала присутніх про саме поняття «патронат», про мету патронату та хто може стати патронатним вихователем. Детально зупинилася на завданнях патронатних вихователів та їх грошовому забезпеченні. Зауважила, що патронатний вихователь – це офіційне працевлаштування і роботодавець (орган опіки і піклування) сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Всім присутнім були роздані інформаційні буклети, в яких зазначена контактна інформація та інтернет ресурси. 

Професійне навчання - запорука успішного працевлаштування
       Для підвищення конкурентоспроможності зареєстрованих безробітних на ринку праці служба зайнятості надає послуги з професійного навчання та підвищення кваліфікації. Головною вимогою при організації  профнавчання безробітних є узгодження і потреб роботодавця, і інтересів шукача роботи, що сприяє якнайшвидшому працевлаштуванню людини, закріпленню на робочому місці.   Враховуючи вимоги роботодавців до якості підготовки кваліфікованих фахівців, зміни в техніці, технології, організації виробництва, навчальні плани і програми професійного навчання безробітних погоджуються із роботодавцем - замовником кадрів.
 
       Так,  протягом  січня - травня  2019  року на замовлення роботодавців за направленням Арбузинського районного центру зайнятості проходили професійне навчання 238 осіб, в тому числі: перепідготовка робітників – 1 особа кухар - Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості; стажування на підприємстві проходила 1 особа за професією «продавець продовольчих товарів», підвищення кваліфікації за різними напрямками та навчальними програмами – 238 осіб.            Направлено на навчання 6 осіб із числа учасників АТО і 1 особа з інвалідністю.

       Фахівцями Арбузинської районної філії проводиться активна робота з інформування клієнтів служби зайнятості про умови навчання, професії, ситуації на ринку праці з метою орієнтації безробітних осіб на отримання нової професії або підвищення кваліфікації за уже наявною спеціальністю. Ми рекомендуємо не втрачати свого шансу - пройти професійне навчання  та знайти роботу до душі. 

 

Стажування на робочому місці – перспектива працевлаштування
    Однією із перспективних і привабливих форм підвищення кваліфікації як для безробітних, так і для роботодавців, є стажування на робочому місці. Для роботодавця – це найкращий спосіб задовольнити потребу в робочій силі кваліфікованими кадрами, а для безробітного – можливість відновлення своїх трудових навичок, адаптування до нових умов та ефективного працевлаштування.
     Якщо безробітний не має достатніх професійних навиків або досвіду, Арбузинська районна філія організовує його стажування безпосередньо на підприємстві. За час такого стажування особа зі статусом безробітного вдосконалює свої професійні якості, адаптується на майбутньому місці праці до умов виконання робіт, до обладнання, технології та колективу.
 

   Яскравим прикладом співпраці роботодавців Арбузинського району зі службою зайнятості в даному напрямку являється стажування на робочому місці за професією «продавець продовольчих товарів» безробітної, яка по закінченню стажування була працевлаштована до ФОП «Кам’янченко Т.О.»

     Роботодавці, які вже скористалися даною послугою цілком задоволені та часто користуються такою формою поповнення трудових колективів, оскільки мають можливість підготувати належного фахівця без зайвих матеріальних затрат.

Граючись школярі вчились обирати професію
     16 травня 2019 року, провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Оксана Шарата провела профорієнтаційний урок з учнями 6-Б класу Арбузинської  ЗОШ ім. Т.Г. Шевченка. Мета зустрічі - продовження знайомства дітей з цікавим і різноманітним світом професій, розвиток творчих здібностей учнів, популяризація професій, що користуються попитом на ринку праці.

     Оксана Шарата ознайомила юнаків та дівчат зі станом ринку праці нашого регіону, послугами служби зайнятості, розповіла про світ професій у розважальній формі: у вигляді дидактичних ігор, інформаційних та творчих завдань, квест–гри. Під час заходу одна команда школярів описувала професії за кольором, запахом, предметами праці, а інша відгадувала їх назви. Діти побували в ролі представників різних професій, із задоволенням, як дорослі, вирішували проблемні професійні ситуації. Учні згадали чимало приказок та прислів’їв про труд, відгадували загадки, ребуси. Кожен учасник міг проявити свою активність та ініціативність, зробивши ще один крок до самопізнання й обрання майбутньої професійної діяльності. 

Семінар для осіб, які звільняються з місць позбавлення волі
     16 травня 2019 року провідний юрисконсульт Арбузинської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Белейчик Наталія Володимирівна відвідала Арбузинську виправну колонію №83. Метою візиту було надання профінформаційних консультацій для засуджених громадян, які звільняються з місць позбавлення волі. Участь у заході взяли близько 43 особи цієї категорії.
 

     У своїй промові Наталія Володимирівна зробила наголос на тому, що найважливішою умовою успішної соціальної реабілітації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, є їхнє працевлаштування та подальша трудова діяльність. Задля цього фахівці служби зайнятості надають повний спектр соціальних послуг при зверненні цієї категорії осіб до центру зайнятості.

    Наприкінці зустрічі фахівець центру зайнятості побажала всім присутнім скорішого повернення до рідних домівок та сімей, а також професійних і трудових успіхів. 

Інтерактивний захід  для вихованців центру
соціальної реабілітації дітей-інвалідів в Арбузинському районі
 
     В рамках літньої  профорієнтаційної акції «Відпочинок з користю» 04 червня поточного року провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Шарата Оксана Миколаївна провела інтерактивний  захід «В світі професій”,  для вихованців центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів в Арбузинському районі.
     У центрі дітей вчать спілкуватись, знаходити друзів, розвивають творчі здібності, допомагають стати сильнішими, долаючи труднощі, пов’язані з фізичними вадами. Колективна праця педагогів, які проводять реабілітаційний процес за індивідуальними програмами для кожної дитини, дає позитивний результат.
 

 

   Зустріч проходила в цікавій інтерактивній формі. Усі вихованці брали активну участь: відгадували загадки про різні види трудової діяльності, складали пазли, малювали та ліпили представників улюблених професій, було проведено гру «М’яч плюс професія», в процесі якої кожен з них розповів ким хотів би стати  в майбутньому і чому.

     В ігровій формі діти поповнили свої знання про професії, закріпили отриману інформацію. Час пройшов непомітно у дружній та веселій атмосфері. Вихованці центру залишились задоволені заходом, завдяки якому в розважальній формі отримали корисну інформацію про професії, що користуються попитом на ринку праці. 

Професіографічна екскурсія в Державну
пожежно–рятувальну частину №6
30 травня 2019 року Арбузинська районна філія Миколаївського ОЦЗ спільно з Державною пожежно-рятувальну частиною №6 головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області організували для вихованців пришкільного табору  «Бригантина» Арбузинської ЗОШ ім.Т.Г.Шевченка, екскурсія в пожежну частину, екскурсія була проведена в рамках профорієнтаційної акції для молоді «Відпочинок з користю».
Провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Оксана Шарата  розповіла учням про актуальність робітничих професій, довела, що для роботи за сучасними професіями необхідні гарні ґрунтовні знання з багатьох предметів. Також надала  професіографічну характеристику професії пожежний-рятівник, розповіла про історію виникнення професії, що повинен знати і вміти пожежний-рятівник, як і в яких умовах відбувається процес праці, які вимоги ставить дана професія до психофізіологічних особливостей людини. Звернула увагу, що висококваліфікований пожежний-рятівник навіть в разі втрати роботи може швидко знайти споріднену або перекваліфікуватись на іншу професію.
Екскурсію по пожежній частині провели господарі зустрічі, які ознайомили дітлахів з пожежною частиною та напрямками діяльності. В частині знаходиться дві пожежні машини, показали дітям різні пристрої, які використовуються під час пожежі та рятування людей з вогню, розповіли про їх призначення та використання, продемонстрували техніку перед дітьми. Бажаючим запропонували посидіти в кабіні, потриматись за кермо, приміряти на себе захисні костюми та різні обладунки, навчили дітей в'язати пожежні мотузки, продемонстрували як одягати захисні шоломи та інше.       Наостанок учасники заходу фотографувались на пам’ять на фоні техніки та пожежної частини. Діти отримали ґрунтовну інформацію про професію, безліч задоволення та позитивних емоцій після проведеного заходу.
 

         

Творчий конкурс малюнків на асфальті
«Моя майбутня професія» на дню захисту прав дітей
 
   1 червня відзначається Міжнародний день захисту прав дітей – прекрасне свято радості та надії. Але це не тільки веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.  
   Арбузинська  районна  філія Миколаївського ОЦЗ долучилися до святкування дня захисту прав дітей, який проходив 31 травня на стадіоні «Колос», дітлахи мали змогу  безкоштовно поласувати солодкою ватою, пострибати на батутах і помилуватися чарівним виступом майстринь, які показували шоу мильних кульок . Окрім цього, безліч цікавого було для дітей: батути, електричні машинки, вело-машинки.
     Провідний фахівець з питань зайнятості Шарата Оксана Миколаївна запропонувала дітям взяти участь в конкурсі малюнків на асфальті під назвою «Моя майбутня професія». Під час цього творчого змагання діти зобразили свої мрії на асфальті, адже психологи твердять, що коли людина прагне, щоб мрії здійснилися, то їх обов’язково треба візуалізувати. Так на асфальті з’являлися образи лікарів, вчителів, дизайнерів та представників інших, омріяних дітьми, професій. По закінченню заходу Директор Арбузинської районної філії Терлецький Віктор Іванович вручив дітлахам заохочувальні подарунки за активну участь.
Швидко та цікаво проминув час. Сподіваємось що на запитання «Ким хочеш бути?» ці діти в майбутньому зможуть дати впевнену відповідь.
 
 

 Профорієнтаційна робота в пришкільному таборі «Бригантина»

    Спеціалісти  Арбузинської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості постійно проводять профорієнтаційну роботу зі школярами. Протягом навчального року вони готують учнів старших класів до свідомого вибору професії, а влітку працюють у цьому напрямку з школярами початкових класів, які відпочивають у пришкільних дитячих оздоровчих таборах.
   06 червня 2019 року провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Оксана Шарата для вихованців пришкільного табору «Бригантина» Арбузинської ЗОШ ім. Т.Г.Шевченка провела інтерактивний захід змагально-мотиваційного та інтелектуально-ігрового характеру. Захід було проведено в рамках літньої профорієнтаційної акції «Відпочинок з користю».
     Розповідь про світ професій проходила в розважальній формі: у вигляді різноманітних конкурсів, дидактичних ігор, інформаційних та творчих завдань. Діти побували в ролі представників різних професій. Учні відгадували загадки про професії та знаряддя праці. Кожен учасник заходу зміг виявити свою активність та ініціативність, зробивши ще один крок у розмаїття світу професій. Школярі мріють бути лікарями та поліцейськими, дизайнерами та моделями, пожежними та рятівниками. Робітничі професії також у пошані - перукар, водій, кухар, пекар.
    Діти задавали чимало запитань щодо професій які будуть затребувані у майбутньому та цікавились, які незвичні професії існують сьогодні. Сподіваємося, що й надалі такі зустрічі будуть бажаними та приємними, а практичні поради фахівців центру зайнятості допоможуть дітям обрати у майбутньому саме ту професію, яка б приносила їм матеріальне та моральне задоволення.
Відпочинок з користю в пришкільному таборі Новоселівської ЗОШ
 
      Літо для учнів загальноосвітніх шкіл - це улюблена пора, коли можна відпочивати, подорожувати,набиратися нових сил та вражень. Розпочали свою роботу і літні шкільні табори.
Активно продовжує свою профорієнтаційну роботу в літніх шкільних таборах в рамках профорієнтаційної акції «Відпочинок з користю» Арбузинська районна філія Миколаївського обласного центру зайнятості 
11 червня 2019 року провідний фахівець з питань зайнятості Шарата Оксана відвідала Новоселівську ЗОШ.
Під час заходу Оксана Миколаївна ознайомила дітей з такими термінами, як «професія» та «професійна діяльність», основними правилами вибору професії, а також розповіли про перспективи зайнятості молоді. Досить жваво пройшов і конкурс «Намалюй професію», під час якого діти намагалися розкрити зміст своєї майбутньої професії та підкреслити її переваги над іншими професіями.
 

Відпочиваючі школярі брали активну участь у конкурсах, ділились своїми мріями, демонструючи свою обізнаність, спостережливість та кмітливість. В ігровій формі учні поповнили свої знання про професії, закріпили отриману інформацію. Час пройшов непомітно, у дружній та веселій атмосфері.

Отже, відпочинок в пришкільних таборах може бути не тільки корисним для здоров’я, а також цікавим і пізнавальним. 

Профорієнтаційний захід у Садівському  пришкільному таборі
 
      13 червня 2019 року провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Шарата Оксана, в рамках профорієнтаційної акції
" Відпочинок з користю " провела з дітьми профорієнтаційний урок " Професії майбутнього " у пришкільному таборі Садівської ЗОШ Благодатненської ОТГ. 
    Вірний вибір професійного майбутнього для молодої людини є основою її становлення в суспільстві, одним із головних рішень в житті. Оксана Миколаївна швидко знайшла спільну мову з учнями, які з радістю та захопленням вступили в дискусію  
"Вибір професії ", провела з ними профорієнтаційні ігри про професії: «Найпрофесія», «Мій портрет у майбутньому», «Ланцюжок професій», «М’яч+професія», «Крокодил». 
    Діти мали змогу перевірити свої знання та дізнатися щось нове з таємничого і незвичайного світу професій. Саме у школі більшість старшокласників мають визначити своє місце у майбутньому професійному житті, а старші наставники допомагають їм у цьому. Адже тільки працюючи разом можна допомогти дітям зробити перший крок у доросле життя!
 

 

    Будемо раді, якщо аналогічні заходи допоможуть хлопчикам та дівчаткам якомога раніше замислитися про майбутню професію та зробити правильний вибір.

  

Протидій торгівлі людьми
30 липня 2019 року в усьому світі відзначають Всесвітній день протидії торгівлі людьми.
За оцінкою Міжнародної організації праці, жертвами примусової праці починаючи з 1991 року стало понад 23,0 млн. людей. Статистичні дані відображають лише деякі випадки торгівлі людьми і не дають можливості проаналізувати та об’єктивно оцінити дану проблему в Україні в цілому.
З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми в Арбузинській районній філії Миколаївського ОЦЗ за участю спеціаліста УСЗН Арбузинської РДА Базильчук О.М. та заступника директора-начальника відділу надання соціальних послуг Будулуци Г.П. був проведений захід на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».
Базильчук О.М. зазначила, що    найбільш вразливими до торгівлі людьми є наступні категорії населення:
- жінки у віці 18-30 років (вразливі до сексуальної експлуатації);
- чоловіки у віці 25-35 років (вразливі до трудової експлуатації);
- діти у віці 13-18 років (вразливі до жебрацтва та торгівлі органами).
Найбільш поширеною формою торгівлі людьми в 2019 році стала трудова експлуатація (91 випадок), тоді як 2018 році це була сексуальна експлуатація.
Будулуца Г.П. наголосила на тому, що в тенета вербувальників та торговців людьми потрапляють однаково як діти, жінки, так і чоловіки. З метою підвищення поінформованості серед населення про торгівлю людьми та методи протидії їй Арбузинська районна філія спільно з соціальними партнерами проводить тематичні групові та масові заходи.

Торгівля людьми здійснюється в багатьох формах і не знає кордонів. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як у своїх країнах, так і за кордоном. При цьому страждають всі країни, будь то країна походження, транзиту або призначення.     

     

        

Семінар з безробітними запобігання торгівлі людьми
    Торгівля людьми, на жаль сьогодні залишається поширеним явищем, і воно є злочином, що грубо порушує права людини.
     11 квітня поточного року в Арбузинській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості для безробітних проведено інформаційний семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».
     Провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Шарата Оксана Миколаївна ознайомила присутніх з поняттям «торгівля людьми», основами законодавства України у сфері працевлаштування за кордоном, наслідками зовнішньої нелегальної трудової міграції, перевагами легального працевлаштування.
    Фахівець ознайомила присутніх про форми та методи вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном, види шахрайства при працевлаштуванні за кордоном, консульський захист, та ознайомила з буклетами що містять корисні поради для тих, хто зібрався за кордон та контактні дані національної телефонної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. Захід відбувся у жвавій атмосфері, учасники ставили багато цікавих запитань. Присутні переглянули відеоролик – «Зупинимо торгівлю людьми разом!», отримали інформаційні та методичні матеріали, які допоможуть в протидії торгівлі людьми та в наданні дієвої допомоги постраждалим.

               

«Палітра професій» набирає обертів
   Позаду другий тиждень нового навчального року. Школярі потроху звикають, адаптуються до іншого ритму життя. Педагогічні колективи налагоджують навчально - виховний процес у загальноосвітніх навчальних закладах. А Арбузинська районна філія Миколаївського обласного центру зайнятості в свою чергу, поновлює профорієнтаційну роботу з майбутніми випускниками шкіл.

 
    1 вересня 2019 року стартувала Профорієнтаційна акція «Палітра професій», яка має на меті розширити уявлення молоді про дивовижний світ професій, зорієнтувати їх на шлях вірного вибору, допомогти уникнути помилок, актуалізувати знання про ті професії, які сьогодні мають попит на ринку праці Арбузинського району. Протягом вересня - листопада планується проведення різноманітних профорієнтаційних уроків, презентацій професій, професіографічних екскурсій, тестувань для учнів загальноосвітніх шкіл району.

    З метою обґрунтованого вибору професії з майбутніми випускниками Арбузинської ЗОШ ім. Т.Г. Шевченка було проведено профорієнтаційну роботу. Розповідь йшла про актуальні професії сьогодення, формулу вибору професії. Діти мали змогу дізнатись, де і як вони можуть пройти діагностичне тестування, фахівець центру зайнятості зауважила на тому, що успіх у пошуку роботи найбільше сприяють активна життєва позиція, високий професійний рівень, позитивне ставлення до життя. Також було проведено профорієнтаційну консультацію старшокласникам біля профорієнтаційного терміналу, діти щиро зізнаються, що у вільний від навчання час часто зупиняються, аби поринути у країну професій: дізнатися про свої нахили та здібності, отримати інформацію про різні професії, перспективи ринку праці, права дитини та багато іншого. 

  На замовлення ринкоутворюючого підприємства Дніпропетровської області ТОВ «САНЛАЙТ ЕНРДЖІ 2» (сонячна електростанція), який на території Арбузинської об’єднаної територіальної громади створив нові робочі місця, на базі Арбузинської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості організував підбір кандидатів на зайняття вакантних посад охоронників та інженера. За сприяння районної філії організовано зустріч – співбесіду з безробітними та шукачами роботи, за результатами якої укомплектовано 9 новостворених робочих місць. Арбузинська районна філія дякує працівнику підприємства Стрельникову Є.Д. за співпрацю та висловлює сподівання на її продовження.

 Брейнсторм з роботодавцями на тему: «Легалізація зайнятості – крок назустріч Вашим працівникам, у тому числі особам з інвалідністю»

       На сьогоднішній день важливою проблемою в трудових відносинах між роботодавцем та найманим працівником є легалізація зайнятості населення. Тому, працівники філії постійно проводять роз’яснювально – профілактичну роботу з роботодавцями, а саме: семінари, робочі зустрічі, брейнсторми для юридичних та фізичних осіб.
      18 вересня 2019 року фахівцями Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ було проведено брейнсторм з роботодавцями на тему: «Легалізація зайнятості – крок назустріч Вашим працівникам, у тому числі особам з інвалідністю».
     Розпочинаючи захід, директор Арбузинської районної філії розповів про стан ринку праці району та сучасні тенденції, які відбуваються на локальному ринку праці Арбузинського району. Роботодавців було ознайомлено з Порядком компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних зі сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з категоріями  безробітних, які належать до соціально незахищених категорій населення.
      Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Арбузинської районної філії Мазуренко Н.П. детально зупинилася на обговоренні питання легалізації трудових відносин та заробітної плати найманих працівників. Разом з роботодавцями було визначено перевагу в офіційному працевлаштуванні та виплаті заробітної плати. Також роботодавцям було доведено інформацію щодо реєстрації особистих електронних кабінетів на сайті: dcz.gov.ua, через які можна подавати звітність та пройти опитування, а також знайти інформацію про роботу служби зайнятості в загалом. Також було доведено інформацію щодо переваг, які надаються роботодавцям у працевлаштуванні безробітних на новостворені робочі місця на умовах компенсації єдиного соціального внеску.
      Провідний юрисконсульт Арбузинської районної філії Белейчик Н.В. розповіла про відповідальність, яку несуть роботодавці в разі нелегального працевлаштування безробітних.
Провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Савченко А.В. надала роз’яснення з питань неформального професійного навчання.
Провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Шарата О.М. розповіла роботодавцям про професійний відбір на замовлення роботодавців та стажування безробітних з метою подальшого працевлаштування
.
Роботодавців було закликано бути відповідальними та добросовісними перед собою, суспільством та державою.
      Як результат, роботодавці отримали вичерпні відповіді на свої запитання та роз’яснення щодо вагомих переваг легального оформлення трудових відносин з працівниками. Приведені фахівцями філії приклади успішного ведення легального бізнесу стали переконливим аргументом для учасників брейнсторму в питанні організації легальної зайнятості та створення нових робочих місць.
Професіографічна екскурсія в Арбузинське відділення поліції
 
     У рамках  профорієнтаційної акції «Палітра професій» 25 вересня 2019 року Арбузинською районною філією Миколаївського ОЦЗ було проведено професіографічну екскурсію  учням 11 класу Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г.Шевченка до Арбузинського відділення поліції Братського ВП ГУНП в Миколаївській області, де у дітей була можливість зсередини побачити роботу служби, до якої ми звертаємось в найскладніших ситуаціях.
  Інспектор сектору реагування патрульної поліції Арбузинського ВП Братського ВП ГУНП в Миколаївській області старший лейтенант поліції  Чуприн Т.О. розповіла підліткам про професію поліцейського, вступ до навчальних закладів для здобуття даної професії, та особливості навчання в даних навчальних закладах.
    «Головна мета поліцейських - дати можливість зрозуміти і роз’яснити дітям, що поліція не караючий орган, а правозахисний», - каже старший лейтенант.
 

     Дітям показали майданчик, де стоять автомобілі після аварій, там вони мали нагоду побачити реальні наслідки пов’язані з вживанням алкоголю та порушенням правил дорожнього руху.

     Учні побували у залі засідань відділу поліції та в черговій частині. По завершенню захоплюючої екскурсії вони подякували  за змістовну та цікаву зустріч. Проведення подібних екскурсій – надзвичайно позитивна та корисна практика, яку необхідно продовжувати і надалі. Такі заходи розвивають почуття особистої відповідальності, формують рівень довіри дітей до працівників поліції.  

 

Професіографічна екскурсія в Арбузинське відділення поліції
 
     У рамках  профорієнтаційної акції «Палітра професій» 25 вересня 2019 року Арбузинською районною філією Миколаївського ОЦЗ було проведено професіографічну екскурсію  учням 11 класу Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г.Шевченка до Арбузинського відділення поліції Братського ВП ГУНП в Миколаївській області, де у дітей була можливість зсередини побачити роботу служби, до якої ми звертаємось в найскладніших ситуаціях.
  Інспектор сектору реагування патрульної поліції Арбузинського ВП Братського ВП ГУНП в Миколаївській області старший лейтенант поліції  Чуприн Т.О. розповіла підліткам про професію поліцейського, вступ до навчальних закладів для здобуття даної професії, та особливості навчання в даних навчальних закладах.
    «Головна мета поліцейських - дати можливість зрозуміти і роз’яснити дітям, що поліція не караючий орган, а правозахисний», - каже старший лейтенант.
 

     Дітям показали майданчик, де стоять автомобілі після аварій, там вони мали нагоду побачити реальні наслідки пов’язані з вживанням алкоголю та порушенням правил дорожнього руху.

     Учні побували у залі засідань відділу поліції та в черговій частині. По завершенню захоплюючої екскурсії вони подякували  за змістовну та цікаву зустріч. Проведення подібних екскурсій – надзвичайно позитивна та корисна практика, яку необхідно продовжувати і надалі. Такі заходи розвивають почуття особистої відповідальності, формують рівень довіри дітей до працівників поліції.  

 

Професіографічна екскурсія в Арбузинське відділення поліції
 
     У рамках  профорієнтаційної акції «Палітра професій» 25 вересня 2019 року Арбузинською районною філією Миколаївського ОЦЗ було проведено професіографічну екскурсію  учням 11 класу Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г.Шевченка до Арбузинського відділення поліції Братського ВП ГУНП в Миколаївській області, де у дітей була можливість зсередини побачити роботу служби, до якої ми звертаємось в найскладніших ситуаціях.
  Інспектор сектору реагування патрульної поліції Арбузинського ВП Братського ВП ГУНП в Миколаївській області старший лейтенант поліції  Чуприн Т.О. розповіла підліткам про професію поліцейського, вступ до навчальних закладів для здобуття даної професії, та особливості навчання в даних навчальних закладах.
    «Головна мета поліцейських - дати можливість зрозуміти і роз’яснити дітям, що поліція не караючий орган, а правозахисний», - каже старший лейтенант.
 

     Дітям показали майданчик, де стоять автомобілі після аварій, там вони мали нагоду побачити реальні наслідки пов’язані з вживанням алкоголю та порушенням правил дорожнього руху.

     Учні побували у залі засідань відділу поліції та в черговій частині. По завершенню захоплюючої екскурсії вони подякували  за змістовну та цікаву зустріч. Проведення подібних екскурсій – надзвичайно позитивна та корисна практика, яку необхідно продовжувати і надалі. Такі заходи розвивають почуття особистої відповідальності, формують рівень довіри дітей до працівників поліції.  

 

Професіографічна екскурсія для випускників
в Арбузинський районний суд
     Кажуть, краще один раз побачити ніж сто раз почути. Ця народна мудрість знаходить своє підкріплення практично у всіх сферах людського буття і ми самі часто переконуємось в тому, що побачене справляє на нас більше враження і надовго залишається в пам`яті, ніж те про що ми лише почули.
     26 вересня  2019 року за ініціативою Арбузинської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості в приміщенні Арбузинського районного суду Миколаївської області для учнів 11 класу Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г. Шевченка відбулася професіографічна екскурсія в рамках щорічної обласної профорієнтаційної акції «Палітра професій». 
    Екскурсія розпочалась у залі судових засідань, з вітальним словом виступила керівник апарату Арбузинського районного суду Миколаївської області Агеєва Олена Станіславівна, яка була рада вітати старшокласників в стінах суду. Вона розповіла присутнім про унікальність професії юриста, адже юрист може працювати як на державній службі, в приватній компанії, так і як самозайнята особа. Якщо юрист обирає для себе державну службу, він може працювати прокурором, суддею, нотаріусом,  адвокатом, експертом, працівником слідчих органів тощо. Якщо юрист обирає для себе приватний сектор економіки, він може захищати інтереси клієнтів у судах, працювати штатним юристом в господарських підприємствах тощо. Професія юрист - це, перш за все, величезний рівень відповідальності. У руках фахівця - долі людей, підприємств. Також вона наголосила, що юрист повинен постійно самовдосконалюватися шляхом постійного навчання.
    Потім заступник керівника апарату Арбузинського районного суду Зіменко Алла Іванівна розповіла дітям  цікаві факти з історії судочинства, випускники навіть мали змогу переглянути архівні справи 1944 року, чим були неймовірно захоплені. Дітей також ознайомили з особливостями суддівської справи, з вимогами, яким мають відповідати особи, що бажають працювати у галузі права, якими якостями повинні володіти судді, Алла Іванівна зазначила, що високий рівень професійної підготовки, суворе дотримання процесуальних норм є однією з найважливіших гарантій забезпечення прав і законних інтересів громадян. Діти довідалися про притаманні судовій системі атрибути. Так, символами судової влади є державні символи України – Державний Герб і державний Прапор України, а правосуддя в суді здійснюється суддями в мантії та з нагрудним знаком.
     В такому ж захоплюючому напрямку продовжилась екскурсія для випускників, діти  мали можливість бути присутніми на 2 судових засіданнях, школярі затамувавши подих  з великою цікавістю слухали все, що діється в судовому залі.
   Продовжилась екскурсія коридорами правосуддя. Школярі відвідали канцелярію суду, кабінети фахівців, нарадчу кімнату суддів, місця тимчасового утримання підозрюваних у вчинені правопорушень. Ознайомилися з матеріалами на інформаційних стендах.
    Наприкінці заходу гості  висловили свою вдячність за приємну атмосферу та сподівання на наступне проведення таких заходів. А також учні мали можливість сфотографуватися із суддею і працівниками суду.
     Живе спілкування з представниками правосуддя справило враження на учнів, відкрило їм двері до вибору найпрестижніших професій сьогодення. Таким чином, вони на власні очі побачили, що суд - це прогресивна установа, завданням якої є встановлення справедливості.

 

  Відпрацювання результатів перевірки робочої групи Миколаївської облдержадміністрації
Формат: DOC | Добавлен: 03/10/2019 13:39:36
52Kb Скачать скачать
Психологічна мотивація до працевлаштування безробітних
 
      10 жовтня поточного року в Арбузинській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості відбувся тренінг – семінар «Психологічна мотивація до працевлаштування».  До участі були залучені окремі категорії громадян, які мають низьку мотивацію до праці та неконкурентоспроможні на ринку праці. Захід проведено за участю психолога Всеукраїнської благодійної організації «Ініціатива заради життя».
      Під час проведення заходу, тренер застосовувала вправи орієнтовані на визначення  особистих характеристик  осіб, у яких сформовано різні стратегії досягнення цілей, що впливають на мотивацію до працевлаштування, на мотивацію досягнення цілей, оцінку актуальної життєвої ситуації, планування майбутньої діяльності, оцінка набутого досвіду та наявних ресурсів до працевлаштування.
      Для відпрацювання одержаних навичок  психолог застосовувала рольові ігри, за допомогою яких присутні могли змалювати свій психологічний портрет, ознайомитись зі своїми сильними та слабкими сторонами, а також дізнались інформацію про найбільш дієву модель поведінки шукача роботи на сучасному ринку праці.
      Організаторам заходу хочемо подякувати  за цікавий тренінг, зустріч пройшла у дружній та конструктивній формі, під час якої всі присутні отримали відповіді на свої запитання і залишилися задоволені від почутого.

 

Профорієнтаційний урок «В світі професій»
      У житті кожного є момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень – вибрати справу до душі, за покликанням. Вибір професії, вступ до самостійного трудового життя іноді недаремно називають другим народженням. Адже від того, наскільки правильно зроблено вибір, залежить суспільна цінність людини, її місце серед людей, задоволеність професійною діяльністю, фізичне і психологічне здоров’я і, насамкінець, радість та щастя.
     10 жовтня поточного року провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Шарата Оксана в рамках профорієнтаційної акції «Палітра професій» провела профорієнтаційний урок «В світі професій» з учнями 8 класу Арбузинської загальноосвітньої школа І-ІІІ ст. №1 ім. Олександра Закерничного. Під час заходу ознайомила дітей з такими термінами, як «професія» та «професійна діяльність», ділили професії за типами, розглядали основні правила вибору професії, а також розповіла про перспективи зайнятості молоді. Досить жваво пройшов і конкурс «Моя майбутня професія», під час якого діти намагалися розкрити зміст своєї майбутньої професії та підкреслити її переваги над іншими професіями.
     Школярі брали активну участь у конкурсах, ділились своїми мріями, демонструючи свою обізнаність, спостережливість та кмітливість. В ігровій формі учні поповнили свої знання про професії, закріпили отриману інформацію. Час пройшов непомітно, у дружній та веселій атмосфері. Школярі залишились задоволені заходом, завдяки якому в розважальній формі отримали корисну інформацію про професії, що користуються попитом на ринку праці.

 

Презентація Миколаївського національного аграрного університету
 
       Вибір професії - це важливий крок у доросле життя. Звичайно, нікому не дано з абсолютною точністю визначити своє майбутнє, але все ж кожному під силу намітити власний шлях. Для того, щоб школярі змогли більш детально ознайомитись зі світом професій, 18 жовтня поточного року Арбузинською районною філією Миколаївського ОЦЗ, спільно з Миколаївським національним аграрним університетом в рамках профорієнтаційної акції «Палітра професій» було організовано презентацію Миколаївського національного аграрного університету  для учнів  11-х класів Арбузинської ЗОШ I-III ступенів №2 ім. Т.Г.Шевченка, Новокрасненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Садівської ЗОШ I-III ступенів та Воєводської ЗОШ I-III ступенів.
      Щороку до Миколаївського національного аграрного університету вступає значна кількість випускників Арбузинського району. Даний  навчальний заклад є досить популярним серед молоді Миколаївщини. Чому саме цей заклад є таким популярними? Чим приваблює? За якими професіями та спеціальностями навчає? Отримати відповіді на ці та інші запитання найкраще безпосередньо від перших осіб.

      Приїхавши до Миколаївського національного аграрного університету, екскурсантів привітно зустріла завідувач кафедри іноземних мов Артюхова Олена Вікторівна і провела гостей до актової зали. Шебанін В’ячеслав Сергійович – ректор навчального закладу, в стилі «вільного діалогу» поспілкувався з майбутніми студентами, повідав історію становлення закладу, розповів про умови вступу та навчання, матеріально-технічне забезпечення, проживання у гуртожитках та багато іншої цікавої та корисної інформації про навчальний заклад, яка справила неймовірне враження на випускників.
      На всі запитання школярів, що стосуються зовнішнього незалежного оцінювання, підготовчих курсів та безпосередньо вступу в ряди здобувачів вищої освіти МНАУ, із задоволенням відповідав декан факультету довузівської підготовки І.М. Марценюк.
     Презентували майбутнім абітурієнтам культурні та спортивні досягнення закладу, показавши таким чином, що в МНАУ можна не тільки здобути пристойну освіту, але й культурно і духовно зростати.

       Школярі відвідали 4 корпуси університету, отримали інформацію щодо структури навчального закладу, факультетів, професій та спеціальностей. Відвідали аудиторії всіх факультетів, мали можливість поспілкуватися зі студентами, які з перших вуст розповіли про цікаве та активне студентське життя, побачили новітні технічні засоби навчання тощо.     Справили враження лабораторії та навчальні макети. В обідню перерву гостей частували у їдальні смачним студентським обідом. Вражень було дуже багато.
       Додому поверталися трохи стомленими, але задоволеними: ділилися враженнями, планами на професійне майбутнє, показували «відзнятий фоторепортаж». Поїздка виявилася цікавою та корисною. Дякуємо всім, хто прийняв участь в організації заходу. Випускникам бажаємо здоров'я та наснаги, а також вдалого вибору професії.
 І не дивно, що після таких заходів, поспілкувавшись безпосередньо з викладачами та студентами, побачивши все на власні очі, потримавши у власних руках, багато дітей обирають для себе навчання саме в цьому навчальному закладі.
 «Вкрай важливо щоб людина займалась тим, до чого має хист і здібності. Таку працю вона виконуватиме залюбки й найкраще. Це принесе користь і людині, і всьому суспільству!», - відзначила провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Шарата Оксана, підбиваючи підсумки заходу.

 

 Машиністи (кочегари)  котельної підвищують кваліфікацію за направленням  Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ

З року в рік вже стало традицією в Арбузинській районній філії Миколаївського ОЦЗ перед початком опалювального сезону проводити навчання «машиністів (кочегарів)  котельні» з подальшим працевлаштуванням на підприємства, установи та організації, які обслуговують сфери освіти, медицини, комунальних послуг.
Напередодні цьогорічного опалювального сезону фахівці Філії організували зустріч з безробітними, які виявили бажання навчатись на короткотермінових курсах підвищення кваліфікації за професією «машиніст (кочегар) котельні».  Група з 21 особи вже закінчила навчання.
Упродовж багатьох років служба зайнятості для проведення професійного навчання безробітних співпрацює з Миколаївським національним аграрним університетом. В свою чергу навчальний заклад направляє кваліфікованих викладачів, які на високому рівні ознайомлюють слухачів з новими технологіями.
Після проходження навчання колишні безробітні кваліфіковано обслуговуватимуть котельні лікарні, дитячих садочків, шкіл, Арбузинського професійного аграрного ліцею, Арбузинського комбінату комунальних послуг. Всі безробітні будуть працевлаштовані згідно з укладеними договорами, і головне, що навчання проводиться в смт.Арбузинка без виїзду до навчального закладу за межі району, що істотно економить час та кошти безробітних.

 Презентація  Університету митної справи та фінансів

 
   Арбузинська районна філія Миколаївського обласного центру зайнятості постійно використовує  новітні технології  при проведенні  різноманітних  профорієнтаційних заходів (уроки реального трудового життя, інтерактивні заходи, дні відкритих дверей, презентації навчальних закладів та інші) з старшокласниками загальноосвітніх шкіл району.
    Профконсультант Арбузинської районної філії Оксана Шарата продовжує знайомити випускників загальноосвітніх шкіл Арбузинського району з навчальними закладами України із застосуванням  інноваційних форм. Так, 20 листопада 2019 року було проведено черговий захід – віртуальну презентацію Університету митної справи та фінансів  м. Дніпро для  випускників ЗОШ №2 ім. Т.Г.Шевченка.
    Знайомство  з навчальним закладом проходило в онлайн-режимі  завдяки дистанційній формі спілкування  скайп-зв’язку.  Розпочала захід провідний фахівець  Арбузинської районної філії Оксана Шарата, яка зазначила, що  «дана форма спілкування дозволяє учням, наживо задати нагальні  питання представникам навчальних закладів, і що не менш важливо - суттєво заощаджує  і час школярів, і гроші батьків майбутніх абітурієнтів».
     Відповідальна за профорієнтаційну роботу   медичного коледжу Алла Іванівна цікаво презентувала даний  навчальний заклад. Старшокласники в відео- форматі  ознайомилися з переліком спеціальностей, які можливо отримати в університеті, умовами вступу та навчання, матеріальною базою навчального закладу, можливостями отримання практичного досвіду та подальшого працевлаштування.
     Використання он-лайн можливостей  стирає всі перепони на шляху учнів випускних класів  до нових знань та  формують серед учнівської молоді усвідомлений підхід до вибору навчального закладу і, відповідно,  майбутньої професії.
Профорієнтаційна робота з  вихованцями центру
соціальної реабілітації дітей-інвалідів в Арбузинському районі
 
     Проблема вибору професії є життєво необхідною для майбутньої діяльності дитини, вкрай важко самостійно вибрати майбутню професію діткам з обмеженими фізичними можливостями, тому на допомогу їм повинні прийти педагоги, лікарі - реабілітологи і фахівці з профорієнтації. 
    В рамках декади зайнятості для осіб з інвалідністю 3 грудня 2019 року  провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинської районної філії Миколаївського ОЦЗ Шарата Оксана провела профорієнтаційний інтерактивний  захід  для вихованців центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів в Арбузинському районі.
 

 

   Зустріч пройшла в цікавій інтерактивній формі, усі вихованці брали активну участь: відгадували загадки про різні види трудової діяльності, складали пазли, малювали та ліпили представників улюблених професій.

     Наприкінці заходу вихованці реабілітаційного центру розповіли про мрії, щодо майбутніх професій та отримали за гарну роботу в подарунок повітряні кульки, які викликали в діток багато позитивних емоцій та посмішок. 

Презентація Миколаївського національного аграрного
університету для учнів 11 – класів
 
    5 грудня 2019 року фахівцями Арбузинської районної філія Миколаївського ОЦЗ було організовано зустріч учням 11 класів Арбузинської  ЗОШ №2  ім.Т.Г.Шевченка  і Арбузинської ЗОШ ім. О.Закерничного  з представниками Миколаївського національного аграрного університету з кафедри іноземних мов.          
     Відкрив захід неперевершеним, чарівним голосом талановитий студент третього курсу інженерно-енергетичного факультету Завирюха Іван, співаючи для старшокласників чудові пісні.
    Викладач з кафедри іноземних мов Ігнатенко Жанна провела профорієнтаційну роботу, презентуючи випускникам факультети МНАУ та розповіла про студентське життя, дозвілля та перспективи для студентів, які навчаються в університеті. Жанна Вікторівна вручила дипломи І, ІІ, та ІІІ ступені переможцям та призерам Всеукраїнської предметної олімпіади Миколаївського НАУ із 8 дисциплін, які надають додаткові бали при вступі до університету.   
     Волонтер Корпусу миру Роберт Тенер, який приїхав з США і на сьогоднішній день працює в МНАУ, викладає англійську мову, провів з випускниками цікавий творчий захід, розповів про життя в Америкі, їхні традиції, Роберт захопив увагу присутніх своєю презентацією про історію США. Школярі із задоволенням спілкувались з носієм англійської мови, Жанна Вікторівна допомагала Робертові в перекладі тексту на українську мову.

   На завершення заходу Роберт співав з учнями різдвяні пісні англійською мовою. Учні активно брали участь у заході і задавали цікаві запитання.