Українська | Русский | English
Головна Новини Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Южноукраїнське бюро правової допомоги

 

 

 

Рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні
 
Шановні суб’єкти декларування, до кінця етапу декларування 2019 залишилося менше 2 тижнів!
1 квітня 2019 року завершиться черговий етап подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Южноукраїнське бюро правової допомоги вітає суб’єктів декларування, які успішно і своєчасно подали декларацію, та водночас наполегливо рекомендує тим, хто ще цього не зробив – не зволікати та подавати декларації завчасно.
На сайті Національного агентства для суб’єктів декларування розміщенні відео- та текстові роз’яснення щодо заповнення декларацій, рекомендації щодо роботи з Реєстром, посилання на відкриті державні реєстри, у яких міститься більшість інформації, необхідної для зазначення у декларації.
Важливо пам’ятати, що безпосередньому поданню декларації може передувати виникнення питань у зв’язку із завершенням терміну дії КЕП (кваліфікований електронний підпис) або його втратою, зміною електронної пошти, а також питань щодо вимог до відображення тої чи іншої інформації у декларації, вирішення яких потребуватиме додаткового часу. Тому важливо перевірити можливість безперешкодного входу в Реєстр та наявність всієї необхідної інформації для заповнення декларацій.
Звертаємо Вашу увагу також на те, що 07.11.2018 набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги», а Закон України «Про електронний цифровий підпис» втратив чинність. Будь ласка, враховуйте це при отриманні послуг електронного цифрового підпису.
Разом з тим відповідно до пункту 5 розділу VII Закону України «Про електронні довірчі послуги», електронний цифровий підпис та посилений сертифікат відкритого ключа, що його підтверджує, видані відповідно до вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» до набрання чинності цим Законом, використовуються користувачами електронних довірчих послуг, кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг, які продовжують їх обслуговувати, відповідно як кваліфікований електронний підпис та кваліфікований сертифікат електронного підпису до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим Законом.
З метою вдалого здійснення чергового етапу електронного декларування просимо Вас виконати такі дії:
1. Перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у Вашому персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр).
Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до Указу Президента України від 15.05.2017 № 133/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» доступ до окремих поштових серверів у домені .ru обмежений.
У зв’язку з цим для роботи з Реєстром (отримання повідомлень, підтвердження зміни електронного цифрового підпису тощо) слід використовувати поштові скриньки, які не підпадають під зазначені обмеження (наприклад: ukr.net, i.ua, email.ua, gmail.com тощо).
Якщо Ваша електронна поштова скринька підпадає під обмеження, то для її зміни у персональному кабінеті Реєстру необхідно створити (або використовувати іншу) особисту поштову скриньку. Після цього слід авторизуватися в Реєстрі за адресою: https://portal.nazk.gov.ua за допомогою власного електронного цифрового підпису, перейти у вкладку «Мій профіль», натиснути кнопку «Змінити контактні дані», у полі «Новий E-mail» вказати нову поштову скриньку та натиснути кнопку «Змінити E-mail».
На нову поштову скриньку надійде лист «Зміна E-mail | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ». Для зміни E-mail перейдіть за посиланням у листі, повторно здійсніть вхід у Ваш персональний кабінет та перевірте вкладку «Мій профіль». У полі «E-mail» повинна бути зазначена вже змінена електронна поштова скринька.
Ця електронна поштова скринька використовуватиметься для направлення Вам повідомлень про збереження чернеток електронних документів, про подання електронних документів до Реєстру, про зміну електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) в Реєстрі тощо.
Звертаємо увагу! Для зміни електронної поштової скриньки у Вашому персональному кабінеті Реєстру не потрібно отримувати новий ЕЦП.
2. Перевірити термін дії та працездатність Вашого ЕЦП для роботи з Реєстром.
Для отримання інформації про термін дії ЕЦП потрібно завантажити посилений сертифікат особистого ЕЦП з веб-сайту акредитованого центру сертифікації ключів (далі – АЦСК), в якому Ви отримали ЕЦП. Після цього натиснути на сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші та у вікні, яке відкрилось, переглянути термін дії сертифікату ЕЦП. Необхідно, щоб на дату подання електронних документів до Реєстру сертифікат ЕЦП був діючий. У разі, якщо термін дії сертифіката сплинув, Ви не зможете користуватись ЕЦП, в тому числі подавати електронні документи до Реєстру. Тоді Вам необхідно звернутись до АЦСК та отримати новий ЕЦП. Зазначаємо, що Національне агентство не є АЦСК. З переліком АЦСК Ви можете ознайомитись на сторінці https://portal.nazk.gov.ua у полі: «АЦСК».
Після отримання нового ЕЦП Вам необхідно зайти на сторінку входу до Реєстру https://portal.nazk.gov.ua  і скористатись посиланням: «Я загубив/змінив свій приватний ключ». У полі «Поточна електронна адреса» вказати електронну поштову скриньку, з якою Ви зареєстровані в Реєстрі, та натиснути кнопку «Вислати код для відновлення». На вказану поштову скриньку надійде лист «Зміна ЕЦП | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ». Для зміни ЕЦП необхідно перейти за посиланням у листі, після цього у полі АЦСК обрати акредитований центр сертифікації ключів, в якому Ви отримали новий ЕЦП, обрати файл нового ЕЦП, вказати пароль від нового ЕЦП та натиснути кнопку «Змінити ЕЦП». Після успішного виконання вказаних дій з’явиться повідомлення про розгляд Вашої заявки. Заявки на зміну ЕЦП розглядаються протягом 1 доби у робочий час. Ви можете здійснити спробу входу до Реєстру з новим ЕЦП через вказаний час та не очікувати листа з подальшими інструкціями.
Для перевірки працездатності ЕЦП Ви можете скористатись online-сервісом накладання ЕЦП на електронні документи за посиланням: https://ca.informjust.ua/sign. Результатом успішної перевірки буде повідомлення: «ПІДПИС НАКЛАДЕНО УСПІШНО, ЦІЛІСНІСТЬ ДАНИХ ПІДТВЕРДЖЕНО».
Якщо при накладенні електронного цифрового підпису виникає помилка, слід звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів, який Вам видав ЕЦП.
Зберігайте Ваш ключ ЕЦП, пароль від нього, а також адресу електронної поштової скриньки, з якою Ви зареєстровані у Реєстрі, та пароль від неї у захищеному місці.
Якщо під час декларування виникнуть складнощі, прес-служба рекомендує пройти онлайн-курс «Декларуй доброчесно!», який розміщено на сайті безкоштовних онлайн-курсів Prometheus: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:NAZK+FD101+2018_T3/about
Також нагадуємо, що на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://nazk.gov.ua у розділі «Декларування» Ви можете ознайомитись із Рекомендаціями при роботі з Реєстром, відповідями на поширені питання при роботі з Реєстром та іншими матеріалами з питань електронного декларування.
Оновлена інформація, яка допоможе у заповненні та поданні декларації:

Бажаємо всім вдалого декларування! 

  Відповідальність за спалювання листя
Формат: DOCX | Добавлен: 23/10/2018 13:48:02
19Kb Скачать скачать
Що треба знати, щоб не втратити право голосу в день виборів?
Перед початком голосування необхідно перевірити, чи включені ви у список виборців.
Це можна зробити двома простими способами:
1. Завітати до органу ведення Державного реєстру виборців (далі - ДРВ) за місцем своєї реєстрації. В Арбузинському районі – це Відділ ведення ДРВ апарату Арбузинської районної державної адміністрації, пл. Центральна, 18, смт. Арбузинка, Арбузинський район, Миколаївська обл., 55300, телефон (05132) 3-04-36, 3-04-47, з 08:00 до 17:00, перерва: 12:00-12:45.
2. За допомогою он-лайн сервісу «Кабінет виборця», за електронною адресою: https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN
Обидва способи є простими і допоможуть заздалегідь потурбуватись про свій голос.
Якщо в день плебісциту ви не зможете перебувати за офіційним місцем проживання, до органу ведення Державного реєстру виборців необхідно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати.
При поданні заяви громадянин пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, - паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або у вигляді картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України - військовослужбовців документом, який пред'являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток. Така заява подається винятково особисто, і не може бути передоручено чи направлено листом.
До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, проїзні документи, путівка в санаторій та інше.
Виборці, зареєстроване місце проживання яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.
У випадку звернення до органу ведення Реєстру виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб.
Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день виборів Президента України на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
Якщо виборець, який проживає в Україні, та перебуватиме в день виборів за її межами, може звернутися з заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування на виборах Президента України на іншу закордонну виборчу дільницю (дільницю для голосування), приймається органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
Заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, тобто до 25 березня 2019 року включно.
Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово виключно на день голосування – 31 березня 2019 року.
У разі призначення повторного голосування, виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування.
Виборець, який за станом здоров'я не може прибути в день голосування на виборчу дільницю може до 12 години 30 жовтня 2010 року письмово повідомити до Державного реєстру виборців про бажання голосувати за межами приміщення для голосування, і в день виборів до нього завітає виборча дільниця.
В уточненому виборчому списку в день голосування виправлення неточностей та технічних описок здійснюється головою, заступником голови та секретарем ДВК у тому випадку, коли є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування.
В той же час, варто пам'ятати, що у день голосування зміни та уточнення до уточненого списку виборців вносяться виключно на підставі рішення суду.
З метою забезпечення своєчасного звернення суду, по всій Україні в день виборів функціонуватимуть центри правової допомоги і бюро правової допомоги.
Також з огляду на необхідність забезпечення реалізації та захисту виборчих прав громадян України 30 та 31 березня 2019 року (два дні) у черговому режимі – з 09:00 до 17:00 буде працювати Южноукраїнське бюро правової допомоги, до якого Ви можете звертатись за адресою: м. Южноукраїнськ, вул. Дружби Народів, буд. 23 (ДБ Чайка), 1 поверх, каб. 14,    тел. (05136) 5-55-08.

 

 

вул. Дружби Народів 23, каб.14,
м. Южноукраїнськ, Україна
 
тел: (05136)55508
е: yuzhnoukrainsk@legalaid.mk.ua
 
 
www.legalaid.gov.ua
 
 
 
Южноукраїнське бюро правової допомоги
 
 
 
 

Використання водойм в Україні в цілях любительської риболовлі

 
Питання використання водойм в Україні в цілях любительської риболовлі регулюють: Конституція України, Водний кодекс України, Закон України «Про аквакультуру»,    «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», «Про тваринний світ», а також Правила любительського і спортивного рибальства.
Відповідно до статей 17, 27 Закону України «Про тваринний світ» на природних водоймах встановлено два види любительського рибальства: на умовах загального (у водних об'єктах загального користування у межах встановлених законодавством обсягів безоплатного вилову) та спеціального (відповідними дозволами чи іншими документами) використання водних біоресурсів
Любительський   і   спортивний   лов   риби   і   водних безхребетних для власних  потреб дозволяється всім громадянам України, іноземцям, а також особам без громадянства у всіх водоймах України, за винятком вилову у водоймах природно-заповідного фонду, ставкових та інших риборозплідних господарствах, водоймах, спеціальне використання яких обмежене (питні, технічні, лікувальні та інші), водоймах, де лов або добування ) заборонені Правилами рибальства.
 
Жодного любительського рибальства на рибогосподарських технологічних водоймах не може бути тому, що риба є власністю господарюючого суб’єкта.
Разом з тим суб’єкти аквакультури можуть надавати рекреаційні послуги (а не загальне водокористування) на платній або безоплатній основі.
 
Загальне водокористування на інших водних об’єктах, реалізується відповідно до статті 51 Водного кодексу України, за якою водні об’єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування (у тому числі любительського та спортивного рибальства), однак, крім випадків, передбачених законом.
На водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду, що може бути врегульовано у договорі оренди або у додатковій угоді між ними.
Водокористувач, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний довести до відома населення: або умови загального водокористування, або про встановлення обмежень загального водокористування на водному об’єкті, наданому йому в оренду
Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі таких видів у таких кількостях:
Об'єкти лову
Водойми загального користування
Водойми закріплені за ГО, а також ті, де запроваджене платне рибальство
Риба (кг)
3
5
Раки (шт.)
30
50
 
В рибогосподарствах обмеження не діє.
 
Забороняється   лов   риби,   добування водних тварин протягом усього року:       
 
-          на ділянці від греблі Олександрівської ГЕС на протязі 
 
4 км униз за течією (Миколаївська область);
 
-          на ділянці в межах м. Первомайська від впадання
 
р. Кодима вниз річкою до краю міської межі;
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 
Любительський лов риби, інших водних живих ресурсів в літній період, у строки від скресання криги і до льодоставу (за винятком забороненого нерестового періоду), дозволяється:
На водоймах загального користування - з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку, та спінінгом.
На водоймах, на яких впроваджене платне рибальство:
-          з берега   або з човна вудками усіх видів із загальною кількістю гачків не більше десяти на рибалку і спінінгом.
На водоймах, наданих громадським об'єднанням   для організації любительського рибальства:
-          членам громадських об'єднань за їх членськими квитками з берега і човнів вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше десяти на рибалку і спінінгом;
-          іншим особам - забороняється;
-          особи, пойменовані в пункті 4.1.2 Правил рибальства, мають право на безоплатний лов риби з берега і човна.
-           
Дітям до 16 років самостійний лов риби дозволяється тільки з берега
 
 

Відповідальність у сфері любительської риболовлі

 
Держрибагентство може накласти стягнення у справах:
За перевищення затверджених лімітів та нормативів використання природних ресурсів – штраф від 3 до 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі - НПД).
За порушення правил рибальства – штраф від 2 до 10 НПД.
За грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) – штраф від 20 до 40 НПД з конфіскацією знарядь.
Державна екологічна інспекція може накласти стягнення у справах:
За виготовлення, збут, зберігання заборонених знарядь добування (збирання) об'єктів тваринного або рослинного світу, а також збут незаконно добутої продукції -штраф від 9 до 21 НПД з конфіскацією знарядь матеріалів та засобів для їх виготовлення.
Реклама, а так само будь-яка інша діяльність з рекламування чи розповсюдження заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів тваринного або рослинного світу - штраф від 50 до 100 НПД.
Національна поліція порушує кримінальну справу у діяннях:
Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду – штраф від 100 до 200 НПД (для кримінальних справ) чи обмеження волі до 3 років.
Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за такий же злочин - від 200 до 400 НПД (для кримінальних справ) чи позбавлення волі до 3 років.
 

    

21.06.2018 відбулось засідання робочої групи у складі якої начальник Южноукраїнського бюро правової допомоги Зоткіна Ганна Вікторівна, з проведення правороз’яснювальних заходів щодо виконання Плану дій реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на території Арбузинського району. Під час засідання було обговорено ряд проблемних питань, зокрема виявлення дітей, стосовно яких не проведено державної реєстрації народження, проведення перевірок у дошкільних та шкільних начальних закладах, налагоджено тісну співпрацю між Южноукраїнським бюро правової допомоги, Арбузинським районним відділом ДРАЦС ГТУЮ у Миколаївській області та виконавчими органами державної влади та місцевого самоврядування району.

 

Наприкінці засідання було обговорено проект плану перевірок у навчальних закладах Арбузинського району.
  Позбавлення батьківських прав
Формат: DOCX | Добавлен: 14/06/2018 10:02:14
23Kb Скачать скачать
  Правила поведінки при затриманні поліцією.
Формат: DOCX | Добавлен: 14/06/2018 10:04:07
22Kb Скачать скачать
  Правила перевезення домашніх тварин авіаційним, автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом.
Формат: DOCX | Добавлен: 14/06/2018 10:03:24
26Kb Скачать скачать
  ЗВЕРНЕННЯ Організаційногокомітету з підготовки та проведення у 2018 роцізаходів з нагоди Дня охоронипраці в Україні
Формат: DOCX | Добавлен: 11/05/2018 12:55:38
69Kb Скачать скачать
  як адвокату залучитися для надання безоплатної вторинної правової допомоги
Формат: PNG | Добавлен: 21/11/2017 13:57:30
400Kb Скачать скачать
  Наказ МЮУ про проведения конкурсу з вiдбору адвокатiв, якi залучаiоться для наданвя безоплатної вторинної правової допомоги
Формат: PDF | Добавлен: 21/11/2017 14:00:31
125Kb Скачать скачать
  ЯМП! Буклет антирейдерство
Формат: PDF | Добавлен: 18/10/2017 10:23:39
186Kb Скачать скачать

Я МАЮ ПРАВО!  https://www.youtube.com/watch?v=wMCTG-xtAE8

  ЯМП! Буклет досудове
Формат: PDF | Добавлен: 18/10/2017 10:24:01
184Kb Скачать скачать
  ЯМП! Буклет студенти
Формат: PDF | Добавлен: 18/10/2017 10:24:26
196Kb Скачать скачать
  ЯМП! Буклет субсидії
Формат: PDF | Добавлен: 18/10/2017 10:24:58
974Kb Скачать скачать
  ЯМП! Буклет аренда
Формат: PDF | Добавлен: 18/10/2017 10:26:32
1990Kb Скачать скачать
  ЯМП! Путівник виконавчого провадження
Формат: PDF | Добавлен: 21/03/2018 13:45:31
517Kb Скачать скачать
  ЯМП! Буклет аліменти
Формат: PDF | Добавлен: 21/03/2018 13:46:07
944Kb Скачать скачать
  ЯМП! буклет памятка для боржника
Формат: PDF | Добавлен: 21/03/2018 13:48:03
1014Kb Скачать скачать
  ЯМП! Буклет маскишоустоп
Формат: PDF | Добавлен: 21/03/2018 13:47:15
476Kb Скачать скачать
  ЯМП! Буклет для стягувача
Формат: PDF | Добавлен: 21/03/2018 13:49:48
485Kb Скачать скачать