Арбузинський район » Арбузинське відділення поліції
Українська | Русский | English
Головна Новини Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Арбузинське відділення поліції

  

 

НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ

 

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ

В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
 
 
 
 
 

НЕБУДЬ БАЙДУЖИМ.

 

ЗДАЙ НЕЛЕГАЛЬНУ ЗБРОЮ.

 

ТВІЙ ВЧИНОК БУДЕ ВАРТИЙ ЧИЙОГОСЬ ЖИТТЯ

 
ЗДАЙ НЕЛЕГАЛЬНУ ЗБОЮ – УНИКНИ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
 
 
 
з 1 по 31 жовтня 2019 року в Україні та Миколаївській області проводиться місячник добровільної здачі зброї, метою якого є протидія незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів, а також для недопущення злочинів з їх використанням.
Відповідно до діючого законодавства (статті 263 Кримінального кодексу України) громадяни, які на протязі квітня звернуться до підрозділів поліції, звільняються від кримінальної та адміністративної відповідальності за зберігання зброї.
 
 
 
Чергова частина Арбузинського ВП по вул. Шевченка 200 смт. Арбузинка, Арбузинського району (096-496-28-55)
 
Дільничними офіцерами поліції Арбузинського відділення поліції Братського відділу поліції головного управління Національної поліції протягом 9 місяців особисто розкрито 48 злочинів, також за участю дільничних було розкрито 113 злочинів. Протягом звітнього періоду дільничними офіцерами складено 516 протокол та постанов про адміністративні правопорушення, за такими статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення.  97 протоколи (за порушення правил адміністративного нагляду) по статті 187 КУпАП.
6 протоколів (за вчинення домашнього насильства) складено по статті 173-2 КУпАП.
5 протоколів ( за вчинення дрібного хуліганства)
110 постанов ( за розпиття спиртних напоїв, або перебування в п’яному вигляді в громадському місці) складено по статті 178 КУпАП.
 270 постанов ( за куріння в забороненому законом місці) складено по статті 175-1 КУпАП.
15 постанов ( за порушення зберігання, та перереєстрації зброї) складено по статті 191-192 КУпАП. 
   Відносно 2 осіб які перебувають на обліку в Арбузинському ВП було встановлено адміністративний нагляд, та стосовно однієї особи було продовжено адміністративний нагляд.

 

Розпочато місячник добровільної здачі зброї
 
        З метою протидії незаконного розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, недопущення злочинів з їх використанням, запобігання неконтрольованого обігу з 01 по 31 квітня 2019 року на території Арбузинського району проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.
        
        Щоб уникнути адміністративної та кримінальної відповідальності особам, які мають незареєстровану зброю, спеціальні засоби, боєприпаси, вибухові матеріали необхідно в період проведення цього місячника звернутися в Арбузинський ВП Братського ВП ГУ НП в Миколаївській області для подальшої добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.
 
       За роз’яснювальною інформацією Ви можете звернутися до сектору дозвільної системи та дільничних інспекторів Арбузинського ВП Братського ВП ГУ НП в Миколаївській області.
 

 


Дільничні офіцери поліції

            Національна поліція України
 
У першій половині лютого 2019 року Головне Управління в Миколаївській області оголошує набір на посаду дільничних офіцерів поліції  з обслуговування території об’єднаних територіальних громад Миколаївської області, просимо бажаючих звертатися за тел. 3-04-34 з 09:00 год. до 18:00 годин

    

    Оголошення !
Шановні громадяни Арбузинського району, Арбузинське ВП Братського ВП ГУНП в Миколаївській області  повідомляє, що здійснення прийому громадян з питань дозвільної системи здійснюється в Братському ВП ГУНП в Миколаївській області за адресою : Миколаївська область Братський район смт. Братське пров. Європейський, №13.

           Дні прийому:

           Вівторок з 09:00 до 18:00 год.

           Четвер з 09:00 до 18:00 год.

            Субота з 09:00 до 12:00 год.
 

Прийом здійснює : інспектор дозвільної системи Братського ВП ГУНП в Миколаївській області старший лейтенант поліції Козиний Анатолій Анатолійович. 

 

Працівники поліції привітали вихованців Арбузинського центру реабілітації дітей-інвалідів зі Святим Миколаєм. Пабажали побажали міцного здоров’я та терпіння і, щоб усі дива, на які чекає дітвора, якнайшвидше відбулись.

 

 

Процівниками поліції було здійснено інформаційно-розяснювальну роботу з громадянами протидія домашнього насилля.

 

ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА
 
Незважаючи на те, що сім'я є первинним та основним осередком суспільства, тривалий час питання насильства у родині не підлягало широкому обговоренню, а тим більше не йшла мова про необхідність пошуку шляхів вирішення даної проблеми. Цьому сприяв той факт, що сімейні відносини у слов’янській ментальності залишаються, як правило, закритими для суспільного нагляду і втручання та регламентуються здебільшого нормами моралі, звичаями і традиціями.
Подекуди люди звикли вважати насильством лише грубі його форми, які завдають фізичного болю або тілесних ушкоджень. При цьому, більш легкі види насильства (приниження, образи з використанням лайливих слів, обмеження свободи дій і пересування, можливості вільно спілкуватися з родичами і друзями тощо), як насильство інколи не розпізнаються. Як результат, потерпілі не бажають повідомляти про такі випадки вважаючи їх звичними речами.
Так, під домашнім насильством тепер розуміється діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Норми нового Закону суттєво розширюють «коло осіб», насильство між якими вважається домашнім насильством. Так, дія закону незалежно від факту спільного проживання поширюється та подружжя, у тому числі колишнє, наречених, осіб, які спільно проживають чи мають спільних дітей, рідних братів і сестер та інших визначених законом осіб.
Виділяють чотири форми домашнього насильства: фізичне, сексуальне, психологічне та економічне.
Фізичне насильство – ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.
Сексуальне насильство – будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності;
Психологічне насильство – словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи;
Економічне насильство – умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.
Слід також зазначити, що особи, які вчинили домашнє насильство, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність відповідно до закону.
            У разі вчинення домашнього насильства або реальної його загрози необхідно обов’язково звернутися до Національної поліції. Це можна зробити зателефонувавши на телефон чергової служби відповідного територіального підрозділу, спецлінію «102», або відвідавши відділ (відділення) поліції особисто.
            Крім того, у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи, з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення, за заявою постраждалої особи або за власною ініціативою працівник поліції може винести терміновий заборонний припис.

    

 

 Як вже зазначалось більшість кримінальних правопорушень, вчинених відносно осіб похилого віку, становлять крадіжки. При цьому, способи проникнення до житла є досить різноманітними. Одні грубо зламують замки від вхідних дверей, інші ж стараються проникнути до оселі через вікно чи балконні двері. Як правило, спочатку злодій вивчає хто саме живе в квартирі, яку планує обікрасти, коли її мешканці покидають своє житло. З цією метою вони самі стежать за майбутньою жертвою, або ж випитують необхідну інформацію у балакучих сусідів. Є злодії, які з метою прискорення цього процесу, тобто здійснення крадіжки з квартири, стараються різними способами виманити мешканців з квартири на тривалий час, щоб потім вільно і безпечно «погосподарювати» в помешканні. Наприклад, злодій може зателефонувати та повідомити про те, що мешканцю квартири необхідно терміново з’явитися у визначений час до банківської установи або поштового відділення для отримання грошового переказу, посилки чи телеграми.

Зрозуміло, що убезпечити себе від «домушників» на всі сто відсотків неможливо. Але дотримуючись елементарних правил Ви можете захистити себе та своє майно. Тому виходячи з дому зачиняйте вікна помешкання, особливо, якщо мешкаєте на першому поверсі або в квартирі, розміщеній поблизу пожежних драбин, козирків. Не залишайте ключі від оселі у доступних місцях (під килимком, у поштовій скриньці тощо), а у разі втрати хоча б одного з ключів, терміново міняйте замок або циліндровий механізм. По можливості обладнайте житло охоронною сигналізацією.
Не слід ховати грошові кошти в шафах з білизною, сервантах, одязі, книгах чи під матрацом, щоб виключити можливість їх виявлення сторонніми особами при біглому огляді помешкання. Також не зберігайте значні суми грошей чи ювелірні вироби в одному місці. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас.
Злочинці можуть застосувати і такий простий спосіб виманювання хазяїнів із квартири, як викручування пробок електрощита в парадному. У далеко не кращий момент у вас гасне світло і Ви виходите з темної квартири, але відразу одержуєте удар по голові. Щоб уникнути цього, якщо є можливість, об'єднаєтеся із сусідами і зробити ще одні металеві двері в загальному коридорі.
Досить часто, з метою проникнення до житла та заволодіння грошима громадян, правопорушники представляються працівниками різних установ, у тому числі комунальних служб (слюсарями, сантехніками, водопровідниками), органів соціального захисту тощо. Мета візиту може бути досить різною від розносу соціальними працівниками грошових дотацій, адресної допомоги до необхідності перевірки газового обладнання, показів лічильників.
Не слід поспішати відчиняти двері незнайомим людям. Обзаведіться на дверях міцним ланцюжком та спілкуйтеся із візитерами через відкритий на величину ланцюжка простір. В будь-якому випадку не треба соромитись та слід попросити пред’явити документи. Роздивившись посвідчення по можливості слід перевірити повноваження співробітника подзвонивши в організацію, яка його надіслала, навіть якщо незнайомець ввічливий і називає вас по-батькові.  Таке скрупульозне відношення до відвідувачів, швидше за все, відлякає шахраїв.
Тому, рекомендується зробити для себе список всіх екстрених телефонів, вписати туди номери поліції, пенсійного фонду, газової, соціальної, медичної служби, а також телефон лікаря, дільничного офіцера, майстра ЖЕКу. Такий список краще зберігати на видному місці, тоді Ви зможете швидко набрати потрібний номер і з'ясувати необхідну інформацію або звернутися за допомогою.
У разі, якщо двері вже було відчинено, не слід впускати незнайомих осіб далі прихожої. При цьому, бажано постійно знаходьтесь поряд з ними та, по можливості, не зачиняйте вхідні двері, щоб у разі необхідності можна було покликати на допомогу.
Не виключено, що Вас можуть попросити принести попити води чи розміняти грошову купюру великого номіналу, але це може стати лише приводом для того, щоб відволікти Вашу увагу та дізнатися про місце, де Ви зберігаєте заощадження, отримати час для пошуку у кімнаті матеріальних цінностей.