Арбузинський район » Агропромисловий комплекс » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Виконання бюджету, сплата податків та зборів Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення Служба за контрактом в ЗСУ

Новини

Інформаційна компанія «Інфоіндустрія» у  партнерстві з Українським проектом бізнес – розвитку плодоовочівництва    UHBDP  який реалізується Менонітською Асоціацією Економічного розвитку MEDA при фінансовій підтримці Міністерства закордонних справ  проводить підсумкову    конференцію – виставу  «Фермерське Підприємництво. Бізнес – стратегії 2018 року».
У рамках конференції  в доповідях буде представлена  наступна проблематика:
прагнення України інтегруватися у глобальний економічний простір із плодоовочевою продукцією;
інструментарій для експортних можливостей виробників України та стратегії розвитку на 2018 рік;
європейський досвід кооперації та переробка продукції;
ефективність виставок для оптимізації бізнесу;
практичний інструмент від успішних господарств-плодоовочівників.
            Дата проведення: 12-13 грудня 2017 року.
            Під час роботи конференції на виставці «Від лану до столу» учасники можуть ознайомитися із рекламними зразками новинок насіння та посадкового матеріалу, асортиментом плодоовочевої продукції, комплексами препаратів для живлення рослин та засобами їх захисту, устаткуванням для переробки, зберігання, пакування, сортування плодів та овочів, автоматизованим, технологічним обладнанням для зрошення.
Місце проведення: м. Миколаїв, вул. Спортивна, 9, Reikartz Hotels & Resorts.
Час проведення: 12 грудня з 09:00 до 18:00; 13 грудня з 09:00 до 13:00.
Детальна інформація за телефонами: 067-536-91-39; 097-333-74-38;                044-580-31-19.
Для участі у конференції – виставці обовязкова реєстрація на сайті: http://euroagrochem.com або за тел. 0-800-500-184 (безкоштовно).
Участь для представників урядових організацій безкоштовна, для інших – 350грн.
           
 
 
 

ОГОЛОШЕННЯ

 
ПАТ «Аграрний фонд» оголошує про початок форвардноїпрограми по закупівлізернових культур урожаю 2018 року та запрошує до співпрацівсіхсільгосптоваровиробників.

Остаточнийрозрахунок буде здійснюватисяза ринковимицінами, які будуть діяти на момент поставки зерна на елеватор.

Розмірпопередньої оплати складає до 65% відзагальноївартості поставки за договором.
Рівеньвідсоткової ставки за користування коштами попередньої оплати:
- без урахуваннякурсовихколиваньвід 20% до 25%;
- з урахуваннямкурсовихколивань - 15%.
 
Збільш детальною інформацієюможнаознайомитися на офіційномусайті ПАТ «Аграрний фонд» :
http://agrofond.gov.ua
 або по телефону регіонального представництва в м.Миколаєві:
(0512) 58-04-64; 067 328 65 72.
 
Культура до контрактації
 
 
ціна,
 
з якоїсплачується аванс
 
Мінімальнапартія
пшениця 2 класу
4850 грн/т
 
100 тонн
пшениця 3 класу
 
4600 грн/т
100 тонн
кукурудза 3 класу
 
4150 грн/т
100 тонн
ячмінь 3 класу
 
4550 грн/т
50 тонн
жито 2 та 3 класів
 
3500 грн/т
30 тонн
гречки 2 та 3 класу
 
10000 грн/т
10 тонн
овес 2 та 3 класу
4200 грн/т
10 тонн
 
горох жовтий 1 та 2 класів
6000 грн/т
30 тонн
 
  Презентація Форвард 2018
Формат: PDF | Добавлен: 07/11/2017 09:10:32
1118Kb Скачать скачать
Щодо експорту агропродовольчої продукції до Японії 
 
Доводимо до Вашого відома,  що за  інформаційної підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, компанією «consulting integrated» у партнерстві з Київською торгово-промисловою палатою запущено довгостроковий проект з підтримки експорту українських продуктів харчування та напоїв в Японію. Кінцевою метою проекту є виведення українських компаній на японський ринок.
В рамках трирічного проекту передбачено проведення інформаційних сесій для виробників, здійснення аналізу ринку харчових продуктів Японії, організація ефективної участі на виставці FOODEX JAPAN, а також проведення тред – турів для зустрічей українських виробників із представниками торгівельних мереж Японії.
Проект стартує у 2017 році, який проголошений Роком Японії в Україні.

Збільш детальною інформацією про проект можна ознайомитись на веб-сайті за посиланням: https://www.uafood2japan.com/

 

 

 

 

 

 

ЗДЕШЕВЛЕННЯ БАНКІВСЬКИХ
КРЕДИТІВ
 
                Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 300 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки суб’єктів господарювання агропромислового комплексу шляхом здешевлення кредитів» розпочинає роботу конкурсна комісія з визначення переліку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки шляхом здешевлення кредитів, склад якої затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації від 28.07.2017 №270-р. 
Документи для участі у конкурсі надавати за адресою:
м. Миколаїв, вул. Спаська, 1,
департамент агропромислового розвитку
облдержадміністрації, кім. 23
телефон для довідок: (0512)377805. 

    

  ПОСТАНОВА КМУ від 29 квітня 2015 р. № 300 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів"
Формат: DOC | Добавлен: 06/07/2015 17:08:49
60Kb Скачать скачать
  ПОРЯДОК ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ з визначення переліку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки шляхом здешевлення кредитів
Формат: DOC | Добавлен: 27/09/2017 10:32:40
47Kb Скачать скачать
  Зразок заяви
Формат: XLS | Добавлен: 27/09/2017 10:35:03
38Kb Скачать скачать

 Відділ агропромислового розвитку Арбузинської районної державної адміністрації звертається із проханням виконувати основні правила пожежної безпеки!

Пора жнив особливий пожежонебезпечний період. Загрозу виникнення пожеж створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність.

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження й запалювання. Їх також слід оснастити справними іскрогасниками та обладнати первинними засобами пожежогасіння (комбайни й трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником і штиковою лопатою). Трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші особи, залучені до збирання врожаю, зобов’язані пройти протипожежний інструктаж.

Корпуси комбайнів мають бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, 10 см якого повинні безпосередньо торкатися землі.

Збиральну техніку потрібно регулярно перевіряти на щільність з’єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни. 

Під час роботи комбайна з підбирачем слід пильнувати, щоб пружинні зубці підбирача не потрапляли всередину кожуха барабана. Якщо таке відбувається, слід негайно зупинити комбайн і звільнити зубці.

Перед дозріванням колосові (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових і торфових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів і залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) та оборані смугою не менше 4 м завширшки. 

Кожен хлібний масив площею понад 25 га,  з якого збирається врожай, слід забезпечити трактором із плугом на випадок пожежі.

У разі використання групового методу збирання зерна до складу збирально-транспортних загонів потрібно включати спеціалізовані автомобілі з насосами (авто гноївкорозкидачі, водо роздавачі і інші), пристосовані до гасіння пожеж зернових. 

Зернотоки слід розміщувати на відстані: від будинків і споруд – не ближче 50 м, від хлібних масивів – не ближче 10 м. Майданчик для току слід ретельно очистити від рослинного покриву.

Стоянки туристів, пасіки допускається розміщувати на відстані не ближче 100 м від хлібних масивів. Полювання на хлібних масивах і поблизу них забороняється. 

Трактори, комбайни та інші самохідні машини, обладнані електричним пуском двигуна, повинні мати вимикач для від’єднання акумулятора від споживача струму. Клеми акумулятора, стартера дистанційного електромагнітного пускача та генератора мають бути захищені від потрапляння на них струмопровідних предметів, їхня електропроводка повинна бути справною та надійно закріпленою. 

Радіатори двигунів, вали літерів, соломо набивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вузли й деталі збиральних машин слід очищати від пилу, соломи й зерна.

Заправляти збиральну техніку пальним у польових умовах потрібно за межами поля (не ближче 30 м), попередньо заглушивши всі двигуни. 

У місцях зберігання сільськогосподарської та іншої техніки, що використовується під час збирання врожаю, а також у приміщеннях ремонтних майстерень слід суворо дотримуватися протипожежних вимог. 

У разі тимчасового зберігання (стоянок) тракторів, комбайнів, автомобілів та інших самохідних машин у польових умовах слід розміщувати їх на очищених від стерні та сухої трави майданчиках, що віддалені від скирт соломи, сіна, токів, хлібних масивів – не менше як на 100 м, від будинків – не менше як на 50 м. Ці майданчики мають бути оборані смугою не менше 4 м завширшки.

Ремонт збиральних машин і агрегатів (за потреби) допускається не ближче 30 м від хлібних масивів та інших посівів. 

Під час збирання врожаю забороняється спалювання стерні та післяжнивних залишків та розведення багать на полях. 

Паралельно з підготовкою до жнив триває заготівля грубих кормів для худоби. Для запобігання пожеж в місцях заготівлі та зберігання грубих кормів слід чітко дотримуватись вимог пожежної безпеки.        

Відстань між сусідніми скиртами повинна бути на менше 20 м. У разі встановлення скирт попарно – відстань між скиртами в парі не менше 6 метрів, а між парами скит не менше 30 м. Скирти необхідно встановлювати на відстані не ближче 20 м від доріг, 15 м – від ліній електромереж, 50 м – від будівель та споруд. Площа основи однієї скирти не повинна перевищувати 300 кв. метрів. Скирти сіна та соломи на відстані 5 м від їх основ слід оборати захисною смугою на менше 4 м завширшки. В сіносховище закладати сіно масою не більше 200 тонн.

Сіно необхідно складувати в конічні стоги (копиці) або під навіси сухим. Розриви між стогами (копицями) з сіном, що має підвищену вологість, повинні становити не менше 20 м. У стогах (копицях) сіна з підвищеною вологістю, схильного до самозаймання, необхідно впродовж 60 днів після скиртування здійснювати температурний контроль за допомогою ртутних термометрів, які вставляють у металеві труби і розміщають у стозі на різній глибині. Якщо температура перевищує 500С, стіг слід розібрати, сіно просушити.

Місця зберігання грубих кормів необхідно обладнати справним блискавкозахистом. Для запобігання підпалів місця зберігання грубих кормів слід забезпечити цілодобовою фізичною охороною.

Пам’ятайте, що суворе дотримання виконання вимог правил пожежної безпеки – це гарантія збереження врожаю від пожежі.

  Перелік сільгосптехніки
Формат: PDF | Добавлен: 14/06/2017 11:23:37
243Kb Скачать скачать
  Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва
Формат: DOC | Добавлен: 14/06/2017 11:21:56
49Kb Скачать скачать
  Роз'яснення для отримання компенсації
Формат: DOC | Добавлен: 14/06/2017 11:25:09
35Kb Скачать скачать
  Форма заяви
Формат: DOC | Добавлен: 14/06/2017 11:25:27
168Kb Скачать скачать

 Керівникам сільськогосподарських підприємств, установ, організацій та осіб які будуть задіяні у зернозбиральній компанії.

Керівництво відокремленого підрозділу «Миколаївські магістральні мережі (далі – Миколаївські МЕМ) листом від 04.05.2017 №17/10-512 « Про відключення ПЛ-220-33-750 кВ від спалювання стерні, валків»  проінформувало облдержадміністрацію про те, що у зв’язку з початком обробки полів та посівної кампанії 2017 року виникають випадки відключення ПЛ-220-330-750 кВ від пожеж в охоронній зоні ПЛ, викликаними підпалами сухостою, скирд, стерні, залишків соломи тощо.
Підпалювання сухої трави, стерні, валків, очерету, лісосмуг призводить до відключення ліній електропередачі державного та міжнародного значення, а це в свою чергу веде до порушень режимів роботи об’єднаної енергетичної системи України та знеструмленню значних територій України, особливо ліній, які видають потужність Южно-Української АЕС.
У зв’язку з викладеним, в умовах підвищення температури повітря та настанням спекотного періоду продовжує існувати загроза виникнення пожеж в лісових масивах, сільгоспугіддях та на відкритих ділянках місцевості, у т.ч. в охоронних зонах проходження ЛЕП на території області.
З метою недопущення виникнення пожеж керівникам та спеціалістам сільськогосподарських підприємств агропромислового комплексу району пропонується:
- провести інструктивні наради з спеціалістами, бригадирами тракторних бригад щодо забезпечення пожежної безпеки на період збирання врожаю і заготівлі грубих кормів;
- скласти та затвердити схематичні плани протипожежного захисту врожаю, на яких нанести: смуги прокосів, місця розміщення зернотоків, зерноскладів, польових станів, скиртування грубих кормів, місць встановлення знаків пожежної безпеки, тракторів з плугами, перекриття тимчасових доріг;
- поновити мінералізовані смуги, систему протипожежних бар’єрів, канав у лісових масивах, відновити, обладнати та привести у відповідність протипожежне водопостачання, підготувати для забору води всі наявні водонапірні башти, пожежні водоймища , інші інженерно-технічні споруди протипожежного призначення та під’їзді дороги до них;
- забезпечити сертифікованими вогнегасниками об’єкти сільськогосподарського виробництва, провести роботу щодо вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій, забезпечити телефонний зв’язок на зернотоках та складах грубих кормів;
- підготувати місця для зберігання сіна та соломи, складування грубих кормів, огородити та обладнати їх блискавкозахистом і засобами пожежогасіння;
- організувати виготовлення трафаретів, знаків безпеки і встановити їх у місцях збирання врожаю, зберігання та переробки зерна і грубих кормів;
- організувати патрулювання пожежонебезпечних ділянок лісових масивів, сільгоспугідь із залученням до цієї роботи громадських організацій та населення, забезпечити їх засобами наглядної протипожежної агітації  та знаками попереджувального характеру;
 - організувати проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки при відвідуванні лісів, переміщення по території сільськогосподарських угідь.
Відділ агропромислового розвитку Арбузинської районної державної адміністрації повідомляє, що відповідно до положень Закону України «Про пожежну безпеку» (статті 4-7) «Правила пожежної безпеки в Україні» є обов’язковим для виконання всіма центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями (незалежно від виду їх діяльності та форм власності), посадовими особами і громадянами.
 Увага! Амброзія полинолиста!
 
 
Амброзія полинолиста – злісний карантинний бур’ян, який завдає значної шкоди сільському господарству. Розвиваючи потужну кореневу систему та велику надземну вегетативну масу, цей бур’ян дуже легко і швидко заселяє сільськогосподарські угіддя та пустирі, витісняючи місцеві види рослин. Крім того, вона містить ряд гірких речовин, які погіршують смакові якості молока і молочних продуктів при поїданні її коровами.
Сходи цього бур’яну масово з’являються наприкінці квітня – на початку травня. Проте слід мати на увазі, що молоді рослини амброзії за зовнішнім виглядом дуже схожі на чорнобривці, а тому часто залишаються на газонах та клумбах. Відрізнити їх можна за інтенсивністю забарвлення листків та формою сім’ядольних листочків, які в амброзії еліптичні та м’ясисті, із темно-фіалковими цяточками по краях. Поверхня листків темнозелена, а нижній їх бік – сіро-зелений і густо опушений. Рослина має слабкий аромат полину та гірка на смак.
У червні починається інтенсивний ріст рослини. На початку липня вона може досягти розмірів 30-45 см заввишки. За сприятливих умов зростання амброзія може досягти 2 м у висоту. Цвітіння бур’яну спостерігається з середини липня до жовтня, а насіння дозріває в період від серпня до жовтня.
Крім великої шкоди для сільського господарства, амброзія полинолиста псує естетичний вигляд територій міст та інших населених пунктів, а у період цвітіння її пилок дуже шкодить здоров’ю людини. Він може викликати алергічну хворобу, так звану «осінню пропасницю», яка супроводжується підвищенням температури, набряком слизової оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, погіршенням зору та приступами бронхіальної астми.
  При виявленні амброзії полинолистої необхідно її негайно знищити, щоб не допустити цвітіння та утворення насіння.
У разі виявлення амброзії полинолистої просимо повідомляти Управління агропромислового розвитку Арбузинської райдержадміністрації тел.3-15-30 та Державну фітосанітарну інспекцію Арбузинського району тел. 066-79-83-673.
 
 

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ    

В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

Рекомендації щодо виконання низки норм та інструкцій для убезпечення галузі бджільництва від отруєння бджіл хімікатами

 

 Відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких розташовані на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. У випадку загибелі бджіл від пестицидів, розмір нанесених збитків встановлюється комісією, що створюється місцевими органами виконавчої влади.

Комісія, до складу якої обов’язково включається ветеринарний лікар, розслідує обставини на місці, складає акт із зазначенням винних осіб, надсилає проби загиблих бджіл на експертизу до державної лабораторії ветеринарної медицини протягом однієї доби з часу їх відбору, а у випадку труднощів із відправкою – впродовж 2-3 діб, за умови зберігання проб у холодильнику, та встановлює розмір заподіяної шкоди. За результатами експертизи акт комісії пред’являється потерпілій стороні і суб’єкту, який заподіяв шкоду.Пунктом 7 Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 № 9, передбачено інформування власників пасік за три доби до хімобробок із зазначенням застосовуваного отрутохімікату щодо місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки, указується час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Згідно з підпунктом 5.26 пункту 5 Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно- заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т. п.);в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України. Зокрема, відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у:

1) неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;

2) порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Важлива особиста відповідальність самих виробників.

По-друге, керівники головних управлінь агропромислового розвитку областей мають узгодити з товаровиробниками плани-графіки застосування пестицидів і агрохімікатів в розрізі районів. Також важливим є інформування власників пасік через засоби масової інформації щодо застосування пестицидів та агрохімікатів на території району

 

 З метою недопущення випадків отруєння бджіл під час обробки сільськогосподарських культур, господарств усіх організаційно-правових форм господарювання, які здійснюють діяльність у галузі рослинництва та бджолярів зобов’язали дотримуватися у повній мірі вимог статей 30, 37-40 Закону України «Про бджільництво» (зі змінами) від 22 лютого 2000 року   № 1492-ІІІ (далі - Закон), розділу 7 Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої Наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 р. № 9 та інших діючих нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєнь.

            Нині, у зв’язку з широким використанням в сільському господарстві отрутохімікатів, суттєво почастішали отруєння бджіл. З цієї причини щорічно гине від 3 до 8 тисяч бджолиних сімей. Ці дані свідчать про необхідність виконання вимог безпеки при використанні отрутохімікатів у боротьбі з шкідниками сільськогосподарських культур.

Хімічний токсикоз (отруєння бджіл пестицидами) часто проявляється непередбачено, комахи гинуть без явних клінічних ознак. Переважно це співпадає із проведенням хімічних обробок сільськогосподарських культур. Доведено, що в 95 % випадках хімічний токсикоз комах-запилювачів викликають інсектициди, в 4% - гербіциди і 1% припадає на інші отрутохімікати. Пестициди проникають в організм бджіл з кормом, водою, при безпосередньому контакті (що найбільш небезпечно) та фумігації.

            На ступінь отруєння впливає чисельність бджіл в сім’ї, порода та вік бджіл. Якщо джерело отруєння віддалені від пасіки, то мертві бджоли на території точка зустрічаються рідко. При потраплянні до гнізда отруйного нектару та пилку гине велика частка бджіл молодого віку, а ті, що залишились – викидають мертвий розплід. При хімічному токсикозі бджолині матки припиняють відкладання яєць і нерідко також гинуть.

            Водночас, введення у практику захисту рослин нових препаратів, виникає необхідність вивчення їх небезпечності та токсичності для бджіл.

            Відповідно до ст. 30 Закону України ''Про бджільництво'' юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність, що впливає або може вплинути на стан бджіл, зобов'язані забезпечити їх охорону.

            Забороняється проводити оранку та будь-яким іншим чином руйнувати медоносні угіддя, застосовувати засоби захисту рослин, стимулятори їх росту, мінеральні добрива, інші препарати та здійснювати будь-які роботи, що можуть призвести до фізичного знищення бджіл під час медозбору.

            Відповідно до ст. 37 Закону України ''Про бджільництво'' фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше, ніж за три доби  до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

            Цим же законом встановлено, що відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин.

            

 Доводимо до Вашого відома, що ПАТ «Аграрний фонд» розпочав весняну частину форвардної кампанії під урожай зернових 2017 року.

Форвардна програма ПАТ «Аграрний фонд» є формою фінансування сільгоспвиробників і полягає в укладенні договорів на закупівлю зерна, за якими надається аванс в сумі до 65% від вартості зерна, що закуповується, а поставка зерна відбувається після збору урожаю. Остаточний розрахунок здійснюється за ринковими цінами на момент поставки зерна.

Закупівельні ціни на зерно, за якими буде сплачуватися аванс, складають:

Пшениця 2 класу – 4600 грн/т;    

Пшениця 3 класу – 4500 грн/т;

Жито – 3500 грн/т;

Гречка – 15 000 грн/т.

Вимоги до обсягу мінімальної партії при укладенгі форвардного договору: для жита – 50 тонн, гречки – 10 тонн, пшениці – 100 тонн.

Вартість користування коштами авансового платежу, в залежності від обраного сільгоспвиробниками варіанту складатиме від 15 % до 18 % річних з урахуванням курсових коливань та від 22,5% до 27,5% без урахування курсових коливань.

Для отримання більш детальної інформації необхідно звертатися до Миколаївського регіонального відділення ПАТ «Аграрний фонд», е-mail: mk@agrofond.gov.ua

(0512) 58-04-64; 0673286572

 

 

Доводимо до Вашого відома, що Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» в Миколаївській області розпочав свою роботу по перевірці насіння та здійснює прийом Повідомлень (заявок на відбір проб)  на проведення сертифікації насіння  згідно Закону України «Про насіння і садивний матеріал» та інших нормативно-правових актів.
Розрахунок вартості проведення робіт по визначенню посівних якостей насіння затверджено згідно з наказом 7 від 21.02.2017 року (ознайомитись можна на сайті - http://zernolab.com.ua/ua/vartist_nasinnya.htm).
         За додатковою інформацією звертатись за адресою:  м. Миколаїв,  вул. 1-а Слобідська, 117 та через електронну адресу dpcs_mykolaiv@ukr.net.

  

ОГОЛОШЕННЯ
З метою налагодження бізнес – контактів, розширення ринків збуту продукції, ознайомлення з сучасними інноваційними  технологіями та технікою, прогнозами виробництва і цін на плодоовочеву продукцію в 2017 – 2018 маркетинговому році з 22 по 25 лютого 201 року на території ККЗ «Ювілейний» (м. Херсон вул.. Перекопська,11) проводитиметься агропромислова виставка «Південний агропромисловий ярмарок «Фермер 2017», в рамках якої 23 лютого 2017 року відбудеться конференція «Новий етап експорту сільгосппродукції».
У зазначеному заході прийматимуть участь представники проектів міжнародної технічної допомоги, бізнесових кіл Ісламської республіки Ірану та Королівства Норвегії, обласних служб, наукових та банківських установ країни.
 

У разі зацікавленості, просимо підтвердити свою участь за телефоном:
Тел.. (0552) 42-27-48, 42-27-49, 42-27-53. 

Оперативна інформації про хід збирання ранніх зернових культур по Арбузинському району станом на 18.07.2016

Підлягає до збирання всього ранніх зернових культур – 30019 га, з них:

Пшениця озима – 20803 га;

Ячмінь озимий – 6148 га;

Ячмінь ярий – 2500 га;

Горох – 256,78 га.

За оперативними даними станом на 18.07.2016 року господарствами всіх форм власності скошено:

Ячмінь озимий – 6148 га; валовий збір24331 т., урожайність40 ц/га.

Ячмінь ярий – 2500 га; валовий збір5732 т., урожайність36 ц/га.

Пшениця озима – 13864 га; валовий збір60828 т., урожайність44 ц/га.

Горох – 530 га; валовий збір1653 т., урожайність 31 ц/га.

 

Порядок та умови проведення конкурсу з визначення переліку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки шляхом здешевлення банківських кредитів.

1. Цей Порядок визначає процедуру організації конкурсного відбору та проведення засідань конкурсної комісії з визначення переліку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки шляхом здешевлення банківських кредитів.

2. Порядок та умови проведення конкурсу розроблено на підставі пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 р. № 300 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» (далі – Порядок).

3. Конкурсна комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі – Мінагрополітики).

4. Завданням конкурсної комісії є визначення переліку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для надання часткової компенсації відсоткової ставки за залученими виключно на умовах, визначених Порядком, кредитами.

5. Формою роботи конкурсної комісії є засідання, яке скликається головою конкурсної комісії або його заступником (у разі відсутності голови комісії).

6. Конкурсна комісія розпочинає приймання заявок на участь у конкурсі та документів, що додаються до них, у день публікації даного порядку, а закінчують за сім робочих днів до початку проведення останнього засідання конкурсної комісії. Засідання конкурсної комісії проводяться у разі потреби. Останнє засідання конкурсної комісії проводиться до 10 грудня. Заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.

7. Обов’язки щодо підготовки матеріалів до розгляду конкурсною комісією, а також ведення діловодства покладається на секретаря конкурсної комісії.

8. Претенденти на отримання фінансової підтримки подають до конкурсної комісії заявку за формою, встановленою Мінагрополітики, та такі документи:

- копії кредитного договору та додатково укладених договорів між позичальником та банком-кредитором, посвідчені мокрою печаткою банку-кредитора;

- довідку про банківські реквізити позичальника;

- виписку банку-кредитора про отримання позичальником кредиту;

- копії фінансової звітності за останній рік відповідно до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» (додаток 1 «Баланс» (Звіт про фінансовий стан), форма № 2 «Звіт про фінансові результати» (Звіт про сукупний дохід);

- довідку про відсутність (наявність) заборгованості з податків і зборів, видану відповідними органами державної фіскальної служби;

- копії документів про оплату товарів, робіт, послуг, що підтверджують цільове використання кредитних коштів (рахунки на оплату, платіжні доручення про оплату, прибутково-видаткові накладні, акти приймання-передачі, акти виконаних робіт, надання послуг), посвідчені мокрою печаткою підприємства;

- довідку банку про нарахування відсотків за користування кредитом у 2016 році з визначенням суми, що підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних коштів;

- довідку банку про суму фактично сплачених відсотків за користування кредитом за відповідний період 2016 року з визначенням суми, що підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних коштів;

- копії платіжних доручень про сплату відсотків за користування кредитом, посвідчені мокрою печаткою банку;

- копію ВИПИСКИ з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

1. Рішення конкурсної комісії приймається на її засіданні у присутності не менш як двох третин її складу відкритим голосуванням простою більшістю голосів та оформляється протоколом, який підписують усі члени конкурсної комісії, присутні на засіданні. Член конкурсної комісії, який не згодний з її рішенням, підписує протокол з окремою думкою, яка є невід’ємною частиною протоколу.

2. Конкурсна комісія розглядає подані підприємствами документи, необхідні для отримання права на компенсацію, у порядку їх черговості реєстрації.

У разі відмови в наданні права на компенсацію підприємству надсилається у триденний строк після прийняття рішення конкурсною комісією обґрунтована письмова відповідь із зазначенням причин відмови.

У разі прийняття позитивного рішення, конкурсна комісія визначає суму компенсації для кожного позичальника в межах встановленого річного обсягу, видає претенденту довідку про прийняте рішення щодо надання компенсації та включає його до реєстру позичальників, які мають право на отримання компенсації за кредитами. Реєстр компенсаційних виплат щомісяця до 10 числа подається до Мінагрополітики.

1. Мінагрополітики на підставі реєстрів компенсаційних виплат здійснює розподіл коштів між регіонами в межах виділених асигнувань пропорційно визначеній потребі в компенсаційних коштах.

Розглянуто та затверджено на засіданні конкурсної комісії (протокол № 1 від 26.04.2016 р.)

Миколаївська облдержадміністрація доводить до відома всіх суб’єктів господарювання агропромислового комплексу області, що з моменту опублікування даного оголошення, відповідно до умов постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 300 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки суб’єктів господарювання агропромислового комплексу шляхом здешевлення кредитів», розпочинає роботу конкурсна комісія з визначення переліку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу – юридичних осіб для надання фінансової підтримки шляхом здешевлення банківських кредитів.

Документи надавати за адресою:
м. Миколаїв, вул. Спаська, 1, департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, кімн. 23.
Телефон для довідок: (0512) 37-74-02, 37-78-05

  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА від 29 квітня 2015 р. N 300 Київ Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів
Формат: DOCX | Добавлен: 27/09/2017 10:31:31
30Kb Скачать скачать

 

 Увага! Амброзія полинолиста! 

Амброзія полинолиста – злісний карантинний бур’ян, який завдає значної шкоди сільському господарству. Розвиваючи потужну кореневу систему та велику надземну вегетативну масу, цей бур’ян дуже легко і швидко заселяє сільськогосподарські угіддя та пустирі, витісняючи місцеві види рослин. Крім того, вона містить ряд гірких речовин, які погіршують смакові якості молока і молочних продуктів при поїданні її коровами.

Сходи цього бур’яну масово з’являються наприкінці квітня – на початку травня. Проте слід мати на увазі, що молоді рослини амброзії за зовнішнім виглядом дуже схожі на чорнобривці, а тому часто залишаються на газонах та клумбах. Відрізнити їх можна за інтенсивністю забарвлення листків та формою сім’ядольних листочків, які в амброзії еліптичні та м’ясисті, із темно-фіалковими цяточками по краях. Поверхня листків темнозелена, а нижній їх бік – сіро-зелений і густо опушений. Рослина має слабкий аромат полину та гірка на смак.

У червні починається інтенсивний ріст рослини. На початку липня вона може досягти розмірів 30-45 см заввишки. За сприятливих умов зростання амброзія може досягти 2 м у висоту. Цвітіння бур’яну спостерігається з середини липня до жовтня, а насіння дозріває в період від серпня до жовтня.

Крім великої шкоди для сільського господарства, амброзія полинолиста псує естетичний вигляд територій міст та інших населених пунктів, а у період цвітіння її пилок дуже шкодить здоров’ю людини. Він може викликати алергічну хворобу, так звану «осінню пропасницю», яка супроводжується підвищенням температури, набряком слизової оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, погіршенням зору та приступами бронхіальної астми.

  При виявленні амброзії полинолистої необхідно її негайно знищити, щоб не допустити цвітіння та утворення насіння.

У разі виявлення амброзії полинолистої просимо повідомляти Відділ агропромислового розвитку Арбузинської райдержадміністрації тел.3-18-70 та Державну фітосанітарну інспекцію Арбузинського району тел. 066-79-83-673.

 

 

 

 

 

  Постанова КМУ від 28 жовтня 2015 р. № 884 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»
Формат: DOC | Добавлен: 10/12/2015 14:30:33
90Kb Скачать скачать

ДО ВІДОМА СУБЄКТІВ НАСІННИЦТВА 

         Відповідно до листа державної інспекції сільського господарства в Миколаївській області від 25 січня 2016 року №42/4-10:

         Атестація суб’єктів насінництва в 2016 році буде здійснюватися Державною інспекцією сільського господарства в Миколаївській області.

 Для проходження атестації керуватись Порядком проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 лютого 2013 року №115, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 березня 2013 року №435/22967 та наказом Державної інспекції сільського господарства України «Про атестацію виробників до базового, базового та сертифікованого насіння, гібридів першого покоління, базового та сертифікованого садивного матеріалу багаторічних рослин, культури меристем (in vitro), садивного матеріалу однорічних культур та для формування Реєстру виробників насіння і садивного матеріалу в 2015 році» від 15 січня 2016 року №1.

В разі виникнення питань звертатись до Держсільгоспінспекції в Миколаївській області за телефоном (0512) 50-78-05, за адресою м. Миколаїв, 1 Слобідська 117, електронна адреса: mykolaiv@disgu.gov.ua