Головна Новини Виконання бюджету, сплата податків та зборів Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення Служба за контрактом в ЗСУ

Нормативно-правова база

Запобігання ранньому соціальному сирітству

Одним із пріоритетних напрямків роботи Арбузинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є соціальна підтримка сім’ї. Завдання якої полягає у вирішенні питань соціальної допомоги сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, вивчення труднощів їх життєдіяльності з метою надання їм соціально-психологічної, юридичної, педагогічної, соціально-медичної, соціально-економічної допомоги, створення умов для стабілізації сім’ї, повноцінного виховання дітей.

Арбузинський районний ЦСССДМ у напрямку запобігання ранньому соціальному сирітству тісно співпрацює та взаємодіє із закладом охорони здоров’я.

Запобігання ранньому соціальному сирітству передбачає роботу центру у пологовому будинку з матерями, які мають намір відмовитись від дитини та подальший соціальний супровід сім’ї у випадку зміни рішення матері з метою забезпечення належних умов перебування дитини вдома.

Відпрацьований чіткий механізм своєчасного інформування та виявлення соціально неадаптованих жінок. З ними ми спільно працюємо як в допологовий період так і після не залишаємо з виду і контролюємо належний догляд за дитиною. Але працювати з такою жінкою ми можемо тільки з її дозволу та бажання співпрацювати з нами. Ми не караючий орган, не міліція і примусити ходити вчасно на обстеження до лікаря, вести тверезий спосіб життя, працювати - ми не можемо. Тому спільне відпрацювання клієнта з іншими відповідними структурами громаді тільки на користь. Порядок взаємодії чітко обумовлений в нормативно-правових документах, якими ми керуємося у своїй роботі.

Взаємодіємо також в напряму реінтеграції дитини, тобто коли жінка виходить із пологового будинку залишивши дитину, ми спільно із іншими суб’єктами соціальної роботи вживаємо всіх необхідних заходів для повернення дитини у родину .

В рамках профілактики запобіганню ранньому соціальному сирітству, у нас проводяться лекції та просвітницька робота в школах та Аграрному професійному ліцеї.

Основні проблеми жінок які народжують та залишають дитину в пологовому будинку є :
• соціальне неблагополуччя.
• небажана вагітність.
• непорозуміння між членами родини.
• внутрішньо сімейні стосунки.
• відсутність або втрата житла, документів, залежність.


Позитивним кроком у діяльності консультпункту є те, що жінка розуміє, що вона не одна і є вагома підтримка зі сторони влади, коло проблем стає більш прозорішим і зрозумілішим, а життя більш позитивним та стабільним.

Прийми дитину у родину

Постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 р. №564 «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу»

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
• Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.
• Батьки вихователі – особи, які беруть на виховання та спільне проживання дітей – сиріт, і дітей, позбавлених батьківського піклування.
• Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18 – річного віку, а в разі продовження навчання у професійно – технічному, вищому навчальному закладі 1 –IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.
• Кандидати у батьки – вихователі подають до органу, який приймає рішення про створення дитячого будинку сімейного типу.
Необхідні документи:
• Довідка про склад сім’ї ( форма 3).
• Копія свідоцтва про шлюб ( для подружжя).
• Довідка про проходження курсу підготовки і рекомендація обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо включення їх у банк даних про сім’ю, батьків вихователів.
• Копія паспортів.
• Довідка про стан свого здоров’я та осіб, які проживають разом з кандидатами у батьки – вихователі, якщо останні вирішили створити ДБСТ на власній житловій площі, засвідчену нотаріально.
• Довідка про наявність чи відсутність судимості .
• Характеристика з місця роботи.
• Довідку від нарколога та психіатра для осіб, які проживають разом.
• Акт обстеження житлово-побутових умов.
Матеріальне забезпечення дитячого будинку сімейного типу:
1. Фінансування дитячого будинку сімейного типу здійснюється за рахунок видатків державного бюджету в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України
2. Розмір державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.
Служби у справах дітей:
1. Служба у справах дітей Арбузинської РДА 55300 смт Арбузинка, площа Центральна,18 тел. (0232) 3-06-59
Управління праці та соціального захисту населення:
1. Управління праці та соціального захисту населення Арбузинської РДА 55300 смт. Арбузинка, пр. Каштановий, 5 тел. (0232) 3-01-10

Обов’язковою умовою прийняття рішення про створення дитячого будинку сімейного типу є проходження потенційними кандидатами у батьки - вихователі курси підготовки. На базі Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться курси – навчання (4-5 днів), після їх проходження батькам – вихователям надається рекомендація про включення їх до банку даних батьків – вихователів.

Відповідні документи разом з рекомендацією передаються до міської служби у справах дітей. Служба у справах дітей готує висновок про можливість утворення ДБСТ. Виносять рішення про створення ДБСТ та угоду про влаштування дітей до ДБСТ.

Наша адреса: смт. Арбузинка, п-л Центральна,18 каб.205 тел. (0232) 3-16-86

Співпраця АРЦСССДМ з молоддю, яка звільнилась з місць позбавлення волі та умовно-засудженими неповнолітніми.

Після звільнення в першу чергу необхідно:
• отримати паспорт ( у разі його відсутності);
• стати на облік в органах внутрішніх справ;
• стати на облік у військовому комісаріаті за місцем проживання.
Оформлення паспорта. Для оформлення паспорта потрібно звернутися в паспортне відділення районного відділу внутрішніх справ. Необхідні бланки документів для оформлення паспорта видаються на місці безкоштовно.
Паспортний стіл смт. Арбузинки:

1. смт. Арбузинка, вул. Шевченка, 200
Згідно чинного законодавства України відмітка про відбування покарання в місцях позбавлення волі в паспорті не ставиться.

Прописка. Після отримання паспорта необхідно оформити прописку. Згідно статті 65 Житлового Кодексу України наймач житлового приміщення має право в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім´ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним житлове приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей зазначеної згоди не потрібно.

Працевлаштування. Якщо ти бажаєш працевлаштуватися, але самостійно не можеш знайти роботу, звернися до Центру зайнятості населення за місцем проживання. Стаття 5 Закону України "Про зайнятість населення" передбачає додаткові гарантії зайнятості для осіб, звільнених з місць позбавлення волі. З цією метою на підприємствах, в установах, організаціях бронюється певна кількість робочих місць, на які приймаються особи за направленням Центру зайнятості. Цією пільгою ти можеш скористатися протягом року з дня звільнення. Арбузинський районний центр зайнятості: 55300, смт. Арбузинка, пер. Каштановий, 8 телефон: (05132) 3-07-41 E-mail: arbuz@noczn.aip.mk.ua
Для реєстрації у Центрі зайнятості населення необхідно пред´явити такі документи:
• паспорт;
• трудову книжку;
• документ про освіту.
У разі відсутності у Вас будь-якого з перелічених документів або реєстрації за місцем постійного проживання, відповідно до чинного законодавства Вам будуть надаватись тільки консультаційні послуги.

Для отримання статусу безробітного необхідно додатково надати:
• довідку про відбуття покарання в місцях позбавлення волі;
• копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
Відповідно до Порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і установ виконання покарань у проведенні соціальної роботи з неповнолітніми та молоддю, які відбувають покарання в цих установах і звільняються з них, затвердженого наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Державного департаменту України з питань виконання покарань від 28.10.2005 № 2559/177 Арбузинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюються функції щодо роботи з неповнолітніми та молоддю, які звільняються з установ виконання покарань:
• соціальний патронаж шляхом надання соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, психологічних, юридичних та інформаційних послуг;
• надання допомоги в оформленні правових документів, відновленні прав на житло, у здобутті освіти та працевлаштуванні;
• сприяння налагодженню зв’язків у родині та з найближчим оточенням;
• допомога психолога у відновленні соціальних функцій та адаптації до умов життя після звільнення з установ виконання покарань;
• залучення до надання соціальної допомоги засудженим об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій, у тому числі благодійних громадських організацій.


Згідно наказу «Про затвердження Порядку взаємодії кримінально-виконавчої інспекції і центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо забезпечення соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково» від 28.10.2008 № 288/4322 Арбузинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться робота з умовно засудженими неповнолітніми:
• надаються індивідуальні соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-економічні, психологічні, юридичні та інформаційні послуги дітям та сім’ям, у яких вони виховуються;
• проводиться робота по зміцненню родинних та суспільно корисних зв’язків дітей і молоді, набуттю ними освіти, вирішення питань трудового і побутового влаштування;
• проводяться заходи, спрямовані на формування та закріплення здорового способу життя, профілактику наркоманії, алкоголізму, соціально небезпечних хвороб, у т. ч. ВІЛ-/СНІД;
• розповсюджується інформаційно-довідкова та соціально-рекламна продукція Центру про послуги, що ним надаються, з профілактики негативних явищ та соціально-небезпечних хвороб;
Тож якщо у вас виникають проблеми, труднощі при вирішенні життєвих питань або Ви просто бажаєте почути пораду спеціаліста, звертайтеся до Арбузинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Звертайтеся! Ми чекаємо на Вас!

смт. Арбузинка, п-л Центральна,18 каб.205 тел. (0232) 3-16-86

Що потрібно знати випускникам інтернатного закладу про необхідні документи?

Одним із основним напрямків роботи Арбузинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді це робота з випускниками інтернатних закладів. Вона спрямована на виконання Законів України «Про забезпечення організаційно – правових умов соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про освіту», « Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю» щодо забезпечення соціальними послугами дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа учнів старших та випускників інтернат них закладів з метою їх соціальної та психологічної адаптації, підготовки до самостійного життя.

Діти підростають і йдуть в самостійне життя. Перед ними відкриваються безліч доріг. Доросле життя цікаве, але в той же час і відповідальне. Прийдеться самостійно вирішувати свої проблеми, а для цього необхідно знати деякі важливі речі.

Паспорт.
1. Коли тобі виконується 16 років – ти зобов’язаний протягом місяця одержати паспорт ( в іншому разі доведеться платити штраф). Це найважливіший документ – кожної людини – він засвідчує особу ( підтверджує, що Ти – це саме Ти).
2. Паспорт потрібен завжди, зокрема під час вступу до учбового закладу та при працевлаштуванні. Можливо, Ти одержиш його ще в інтернаті, А якщо ні – то щоб одержати паспорт, потрібно звернутися до паспортного столу в тому місті або районі в якому ти житимеш.
Довідка про присвоєння ідентифікаційного номера ( люди в розмові називають частіше кодом) Ідентифікаційний номер – десять цифр ( у кожної людини вони різні), які присвоюють всім людям. Він необхідний для будь, яких ситуацій, пов’язаний з грошима – отримання заробітної плати, стипендії, пенсій і допомоги, кредиту для сплати грошей за помешкання тощо. Швидше за все , тобі видадуть його в інтернаті. А якщо ні – потрібно звернутися до податкової інспекції в тому місті або районі, в якому ти житимеш.

Медична картка – Якщо людина захворіла – вона йде в поліклініку, в якій надають необхідну медичну допомогу людям, які проживають в цьому районі або місті. У поліклініці на всіх хворих заводиться медична картка, в якій лікарі роблять записи про Твої хвороби та про курс лікування. Коли ти вперше йтимеш до поліклініки, візьми з собою видану тобі і в інтернаті медичну довідку, звернися в поліклініці до реєстратури та назви свою адресу проживання. В залежності від адреси тобі назвуть прізвище дільничного лікаря та номер його кабінету, до якого тобі і належить звернутися. Всі подальші питання ти вирішуватимеш з цим лікарем. Сам він може направити тебе на консультацію до інших лікарів, призначити ліки чи дати направлення до лікарні.

Трудова книжка – Коли ти влаштовуєшся на роботу, тобі не пізніше 5 днів після підписання наказу про призначення на поcаду керівник має оформити трудову книжку, яка підтверджує те, що ти працюєш, твій стаж роботи ( час, який ти працюєш на цьому підприємстві). У ній записуються відомості про роботу, заохочення і нагороди за успіхи в роботі. Вона зберігається в організації чи підприємстві, на якому ти працюєш, і твій роботодавець несе відповідальність за неї. Трудова книжка і записи про роботу в ній – у майбутньому найголовніша підстава для того, щоб тобі платити пенсію. У день звільнення вимагай, щоб тобі повернули трудову книжку. Перевір, чи записано в ній інформацію про час твого призначення на роботу, посаду, час і причину звільнення. При влаштуванні на нову роботу ти маєш відати цю трудову книжку новому керівникові. Тут продовжать вносити записи вже про нову роботу. Такі записи є важливими, адже часто для влаштування на хорошу роботу, роботодавці вимагають від претендентів на цю роботу певного досвіду за подібною професією. І саме записи в трудовій книжці можуть засвідчити, що ти вже маєш такий досвід і можеш успішно справитися з новою роботою на більш вигідних умовах.

Приписне свідоцтво - обов’язок кожного чоловіка – служити в армії. Коли хлопцеві виповнюється 17 років, він проходить обстеження медичною комісією і стає на облік у військкоматі ( військовий комісаріат) того міста, або району, в якому він проживає. Кожному хлопцеві видається прописне свідоцтво, сенс якого полягає у тому, що він поставлений на облік як військо зобов’язаний ( зобов’язаний відслужити). Якщо хлопець медичною комісією військкомату буде визнаний придатним для проходження військової служби, то його призвуть до армії. Після проходження служби цей документ замінять на інший – військовий квиток, у якому вказується, що людина відслужила в армії.

Звертайтеся! Ми чекаємо на Вас!

смт. Арбузинка, п-л Центральна,18 каб.205 тел. (0232) 3-16-86

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 4 липня 2017 р. № 465
Київ
Деякі питання здійснення
наставництва над дитиною
Відповідно до частини чотирнадцятої статті 171 Закону України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити такі, що додаються: Положення про наставництво; типовий договір про наставництво.

Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН
Інд. 73