Арбузинський район » Культура » Архів новин 2013
Українська | Русский | English
Головна Новини Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Архів новин 2013

 « Вечори на хуторі… »

31 грудня о 19.00 відбулося свято Нового року. Розпочали зустріч традиційним співом новорічних колядок у виконанні гурту « Калинонька » та дитячого вокального ансамблю « Чорнобривчик ».

Новорічне дійство розвивалося за мотивами твору « Вечори на хуторі поблизу Диканьки » із запальними піснями, жартами та іграми.

Привітали зі святом поважні гості святкового вечора перший заступник голови Арбузинської районної державної адміністрації Володимир Анатолійович Неграй, заступник голови районної ради Вадим Іванович Калайда та Арбузинський селищний голова Наталія Анатоліївна Солдатова. Побажали нових злетів у Новому році та щастя і здоров’я усім жителям Арбузинщини та їх родинам.

По завершенню свята глядачі насолоджувались яскравими вогнями Новорічного салюту.

 Заходи на період зимових канікул

 Заходи Арбузинської ЦБС на  період  зимових канікул

Заходи клубних закладів району  на період Новорічних свят

 День Святого Миколая.

19 – 20 грудня відбулося святкування Дня Святого Миколая. Святкову програму для дітей Арбузинського району приготували учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури, міського клубу та учні дитячої музичної школи.

Зі святом дітей вітали голова Арбузинської районної державної адміністрації Травянко Євгеній Віталійович та голова Арбузинської районної ради Захарченко Віктор Анатолійович

В кінці свята усі діти отримали подарунки.

« Вже святитель Миколай з неба поспішає »

Діти завжди з особливим нетерпінням чекають 19 грудня, бо cвято Миколая пов’язане з подарунками та гарним настроєм. Тому напередодні цього чудового дня, в Арбузинській районній бібліотеці для дітей пройшла розважальна програма « Вже святитель Миколай з неба поспішає », на який були запрошені діти з обмеженими фізичними можливостями та обдаровані діти.

День Святого Миколая є особливо бажаним дитячим святом, яке приносить відчуття передноворічної атмосфери і всілякі приємні сюрпризи. Бібліотекарі   теж вирішили подарувати дітям радість, веселий настрій, допомогти повірити в чудо, в здійснення бажань і мрій.

Всім присутнім сподобалась сценка, в якій два Ангели сповіщають про добрі вчинки, а Мишенята  намагаються очорнити малечу, не допустити Святого Миколая до дітвори. Але добро завжди перемагає і Миколай – чудотворець прийшов до дітей із своїми побажаннями і подарунками. Дітлахи розповідали йому вірші, із задоволенням виконували пісні солісти РБК, МБК та дитячого ансамблю « Чорнобривчики », звеселив всіх дітей ансамбль ложкарів РБК. І звичайно ж діти водили хоровод навкруги красуні – ялинки, грали в інтелектуальні та рухливі ігри.

Протягом заходу малеча переглянула мультимедійну презентацію « Святий Миколай ».

Цього дня прозвучали вітання начальника відділу культури національностей та релігій Арбузинської районної державної адміністрації Валентини Іваненко.

На захід завітали протоієрей церкви Пресвятої Богородиці Михайло Гірняк та отець Андрій, які привітали всіх присутніх, побажали щастя, здоров’я та подарували кожному школярику листівку з образом Миколи Чудотворця і текстом молитви до нього та книжечку, і звичайно ж солодкі подарунки.

 

День самоврядування

6 грудня у великому залі засідань райдержадміністрації відбулися урочисті збори до Дня місцевого самоврядування.  Зі святом вітали голова районної ради В.А. Захарченко, голова райдержадміністрації Є.В. Травянко, депутати обласної ради О.О. Чебан, О.І. Симоненко.

Завершився захід виступами учасників художньої самодіяльності районного Будинку культури та народного ансамблю народної пісні « Веселий ярмарок» Благодатнівського Будинку культури.

Всеукраїнський Тиждень права в бібліотеках району


В рамках Всеукраїнського тижня права з метою виховання у громадян поваги до закону і прав людини та враховуючи важливе значення правової освіти в дальшій розбудові України як правової держави, в бібліотеках району з 6-го по 13 грудня пройшли правознавчі заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру:

 • Правовий ринг « Закон і ми » ( Благодатненська б/ф )
 • Урок права « Захист прав людини в Європі та світі », відео-перегляд « Чи знаєш ти свої права ? » ( Семенівська б/ф )
 • Правовий марафон « Знаємо та реалізуємо свої права » ( Іванівська б/ф )
 • Правознавча година « Право – мистецтво добра і справедливості » ( Садівська б/ф )
 • Година права « Знай свої права, дитино! » ( Кавунівська б/ф )
 • Круглий стіл « Захист прав людини в Європі та світі » ( Агрономійська б/ф )
 • Правова година « Закон. Мораль. Совість » ( Остапівська б/ф )
 • Диспут « Два погляди на один факт: найважче бути людиною » ( Новоселівська б/ф )
 • Зустріч з правознавцем « Покличемо на допомогу правознавця » ( Благодатненська б/ф )

Тиждень права в районній бібліотеці для дітей розпочато інтелектуальною правовою мозаїкою « Хто порушує права казкових героїв », яка включила 4 зупинки: « Інтелектуальна розминка » ( загальні знання з правознавства, значення слів « Конвенція », « Декларація » та ін. ), прислів`я і вирази, присвячені вихованню і любові до дитини, зупинка « Казкова » та зупинка « Допоможи героям ».

Багато повчального для себе діти дізналися під час перших зупинок, та найбільше захоплення викликала зупинка « Казкова ». Адже на прикладах добре знайомих казок іде засвоєння прав маленької людини, формування світогляду, поваги до особистості. Дітям розповіли про те, які злочини найчастіше скоюють підлітки, та про їх наслідки. Також використовуючи м ‘які іграшки обговорили проблему насильства в сім’ї.

Упродовж усього тижня в дитячій бібліотеці експонувалася книжкова виставка « Юнь осягає Закони ».

В Арбузинській ЦРБ 13.12.2013 р. для учнів 10 класу ЗОШ № 2 цікаво і невимушено пройшло засідання круглого столу « Є права у кожного із нас» за участю начальника служби у справах дітей РДА Деменко І.Л. та  головного спеціаліста районного управління юстиції  Деменко К.Л.

Основна мета круглого столу: розповісти дітям про їхні права й свободи, визначені Конвенцією про права дитини; навчити правильно реалізовувати свої права та пам’ятати про свої обов’язки.

Начальник служби у справах дітей РДА Деменко Ірина Леонідівна розповіла про відділ, який вона очолює, його завдання і функції, ознайомила з ситуацією в районі з питань соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків  сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів. Служба у справах дітей також організовує правове, соціально-психологічне консультування дітей та їх батьків.

Учні активно прийняли участь в розгляді правових ситуацій, запропонованих ведучими засідання. А головний спеціаліст районного управління юстиції Деменко Ксенія Леонідівна юридично характеризувала та доповнювала їх відповіді.

В кінці засідання всі присутні з цікавістю відповідали на питання правової вікторини «У королівстві Феміди».

Також для відвідувачів бібліотек на протязі Тижня були організовані книжкові виставки, тематичні викладки видань про права людини та іншої літератури правового змісту:

 • «Правова культура учнів», «Офіційні видання Міністерства юстиції України» (Арбузинська ЦРБ),
 • «Юнь осягає Закони» (РДБ),
 • «Держава. Право. Закон» ( Любоіванівська б/ф, Воєводська б/ф),
 • «Знай свої права, захисти себе» (Агрономійська б/ф, Благодатненська б/ф, Мар'янівська б/ф ),
 • «Орієнтир в правовому полі» (Іванівська б/ф, Новокрасненська б/ф, Остапівська б/ф),
 • «Інформаційно-правовий портал України» (Кавунівська б/ф, Семенівська б/ф),
 • «Наш закон – наша сила» (Садівська б/ф, Арбузинська б/ф, Полянська б/ф),
 • «Знаємо свої права, виконуємо обов'язки» (Новоселівська б/ф, Панкратівська б/ф, Рябоконівська б/ф).

Головний висновок, який зробили діти  і молодь під час Тижня права, - це те, що правові знання потрібні всім і завжди, в тому числі й у повсякденному житті. І завдання кожного – дотримуватися своїх прав і обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих людей.

 Концерт « Веселка успіху »

30 листопада в Аграномійському будинку культури відбувся заключний районний концерт Року дитячої творчості « Веселка успіху ».

Дипломами та подарунками були нагороджені учні, які брали активну участь в районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах. Нагороджували дітей заступник голови райдержадміністрації Л.В. Постовик та депутат обласної ради М.А. Кравченко.

В концерті брали участь солісти та танцювальні колективи з с. Агрономія, с. Семенівка та смт. Арбузинка.

На завершення заходу був представлений мюзикл « Кіт у чоботях » у виконанні Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.

Мітинг – реквієм.

23 листопада відбувся мітинг « Це потрібно живим » до Дня вшанування померлих від голоду 1932 – 1933 років.

О 16.15 розпочалася хода по центральній вулиці до пам’ятного знаку тих років. Учасники мітингу згадали трагедію поминальним запаленням свічок та читанням літії. Служив літію настоятель Святоведенської Церкви Пресвятої Богородиці ієрей Вадим Чумак.

Мітинг завершився вшануванням пам'яті хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку.

 

 « Діти – майбутнє України »

Відповідно до виконання соціальних ініціатив Президента України « Діти – майбутнє України », 20 листопада 2013 року в Арбузинській дитячій музичній школі відбувся показовий концерт учнів та викладачів закладу. На святі були присутні гості: заступник голови райдержадміністрації Постовик Л.В.; начальник відділу культури, національностей та релігій Іваненко В.П.; учні НВК « Пролісок », які з задоволенням прослухали музичні твори українських та зарубіжних композиторів 20 століття.

День села Іванівка

17 листопада у с. Іванівка відзначали День заснування села. Зі святом мешканців привітали голова райдержадміністрації Є.В.Травянко, голова районної ради В.А. Захарченко,начальник відділу освіти Ружанська Л.С. начальник відділу культури  національностей та релігій Іваненко В.П.

На святі було представлено виставки декоративно-ужиткового мистецтва, та кулінарії. Проведено святковий концерт. 

 День села Агрономія

16 листопада жителі с. Агрономія відзначали День села. Зі святом громадськість привітали голова райдержадміністрації Є.В. Травянко, голова районної ради В.А. Захарченко та депутат обласної ради, довірена особа кандидата в народні депутати М.П. Круглова – О.О. Казарін.

Були нагороджені грамотами представники трудових колективів, народних умільців та лауреатів районного огляду художньої самодіяльності, присвяченого Року дитячої творчості « Щаслива дитина – щаслива родина »
Директор ДПДГ І.М. Савченко вручив грошову допомогу багатодітним родинам, дітям сиротам та прийомним родинам. Подарунки від ДПДГ з нагоди свята отримали найстарші жителі села Майструк Ф.І. та Топузанова О.І., наймолодша жителька села Пясківська.

Святкова програма була представлена виступами хореографічного колективу « Сонячні промені », дитячих вокальних колективів « Чорнобривчик », « Мрія », вокального жіночого колективу « Водограй », дитячого фольклорного колективу « Криниченька » та солістів Агрономійського СБК.

З нагоди святкування голова райдержадміністрації Є.В.Травянко вручив колективу Будинку культури цінний подарунок.

 День працівників сільського господарства.

15 листопада на центральному стадіоні « Колос » смт. Арбузинка відбулися урочисті та святкові заходи з нагоди відзначення Дня працівників сільського. господарства.
Зі святом працівників сільського господарства та громадськість району привітали голова райдержадміністрації Є.В. Травянко, голова районної ради В.А. Захарченко, депутат обласної ради, довірена особа кандидата в народні депутати М.П. Круглова – О.О. Казарін, директор приватного акціонерного товариства « Оберіг », депутат обласної ради О.О. Чебан.

Кращих працівників сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств було відзначено грамотами та грошовими преміями.

Зі святом сільського господарства всіх присутніх привітали аматори сцени Арбузинського РБК, ансамбль циганської пісні « Бахтале » та народний ансамбль « Черемхи ». Вечірня програма була представлена виспупом Миколаївської команди КВН « Легко і просто ». Закінчилось свято традиційним фейєрверком.

 До Дня працівників сільського господарства

Шанобливе ставлення до аграріїв зароджувалося в Україні ще за часів Радянського Союзу, тоді саме її називали житницею всієї величезної країни. 14 листопада 2013 року Арбузинською  центральною районною бібліотекою та районною бібліотекою для дітей спільно з бібліотекарем ліцею в актовій залі Арбузинського аграрного ліцею для учнів закладу проведено вечір «Він вічний і святий, цей житній хліб», присвяченний  Дню працівників сільського господарства.

На заході молодь розширила свої знання про сільське господарство, сільськогосподарські професії, невтомний труд працівників цієї сфери. Дізналися про передовиків – хліборобівселища,  які знають ціну хліба,і знають скільки потрібно зусиль, щоб його виростити і зібрати–цеПахаленко І.В., Короткий В.А., Ткаченко М.В., Якименко В.А.

Також учні пригадували прислів’я та приказки про хліб. Було оформлено книжкову викладку «Дякуємо тобі, ниво, і Вам, хлібодари ».

До Дня української писемності та мови

                                                                                     Берегти її, плекати
                                                                                     Буду всюди й повсякчас,-
                                                                                     Бо ж єдина - так, як мати,-
                                                                                     Мова в кожного із нас!
                                                                                                               Лучук   В.

У світі налічується близько трьох тисяч мов, і серед них, ніби запашна квітка в чудовому букеті, - українська мова. Її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнані світом.

9 листопада, в день вшанування пам'яті преподобного Нестора-Літописця, ми відзначаємо День української писемності та мови. З нагоди цієї дати  та в рамках заходів з реалізаціїї в регіонах завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин, у центральній районній бібліотеці та районній бібліотеці для дітей 7 листопада 2013 року пройшло свято  української писемності та  мови « Українська мова – то великий дар ».

Серед запрошених на заході були присутні заступник голови райдержадміністрації   Постовик Л.В., начальник відділу культури, національностей та релігій райдержадміністрації Іваненко В.П.,  учні і вчителі ЗОШ № 2.

У своєму виступі запрошені відмітили значимість української мови і звернулися до молодого покоління - шанувати і берегти рідну мову, бо - це найбільше і найдорожче добро кожного народу, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, у яку він вкладає і своє давнє життя, і свої сподівання.

Запрошені поети - земляки – Поплавський В.Г., Дзудзело М.О., Ткаченко Н.М. читали свої нові вірші. Віталій Поплавський познайомив присутніх із своєю новою книгою « Город стихов », а Надія Ткаченко подарувала бібліотеці свою вже другу збірку віршів « З любов’ю до Вас », з якої зачитала « Оду  українській мові ». Микола Дзудзело читав дітям вірші про українську мову, любов до рідної Батьківщини.

Також на заході прозвучали вірші  та пісні про Україну та українську мову у виконанні Ненько Д., Медвінської Ю., Данілова С. та фольклорного ансамблю « Калинонька » районного Будинку культури.

Для відвідувачів бібліотеки в читальному залі організована книжкова виставка " Українська мова калинова ".

День інформації " Звучи, рідна мово ! "

В рамках заходів з реалізації в регіонах завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин та до Дня української писемності та мови 6 листопада 2013 року в Арбузинській центральній районній бібліотеці проведено День інформації « Звучи, рідна мово ! » До уваги користувачів була представлена книжкова викладка « Українська мова – то великий дар », де читачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з літературою по історії писемності, походження української мови, творами  класиків української літератури, довідковою літературою з української мови.

Протягом дня з читачами проводились індивідуальні бесіди про значення української мови для суспільства та в житті людини, пропонувалися кращі  зразки сучасної української літератури та твори українських класиків. Старшокласникам було запропоновано пізнавальну мовознавчу вікторину « Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золотії ».

 Конкурс малюнків « Земля моя – земля моїх батьків »

На вулицях сонячної Арбузинки оселилася осінь, яка своїм золотим пензликом розмальовує  листя дерев та квітів. Різнобарв’я кольорів надихнуло влаштувати в районній бібліотеці для дітей 5 листопада 2013 р. конкурс малюнків « Земля моя – земля моїх батьків ».

Конкурс малюнків проводився в рамках заходів з реалізації в регіонах завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин та з нагоди Міжнародного дня боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму.

Конкурсні роботи створили образ рідного краю, відобразили куточки природи, історико-культурні та інші привабливі місця проживання юних художників. Яскраві, веселкові барви малюнків демонструють мирне життя, злагоду, спокій на рідній землі.

У конкурсі прийняли участь діти віком від 7 до 13 років. Юні художники творчо підійшли до конкурсу, продемонстрували свій талант і створили оригінальні малюнки  краєзнавчого характеру.

За малюнок « Моє село найкраще місце на землі » перше місце у конкурсі  отримав  Юнін Олександр ,13 років. Друге місце посіла Полянська Анастасія за роботу « Веселкові ранки », 12 років. Третє місце за малюнок « Арбузинський рідний край» дісталося Довгань Дмитру, 11 років.

 День Соціального працівника

1 листопада 2013 року в залі Арбузинської районної ради відбувся святковий концерт до Дня соціального працівника. Зі святом привітали: депутат обласної ради Чебан О.О., заступник голови Арбузинської районної державної адміністрації Постовик Л.В., заступник голови Арбузинської районної ради Калайда В.І. та селищний голова Солдатова Н.А.

Святковий концерт підготували працівники Арбузинського районного будинку культури, учасники художньої самодіяльності, колектив університету третього віку та дует у складі подружжя Григорія та Ніни Кислиці.

69-та річниця визволення України від німецько-фашистських загарбників 

28 жовтня 2013 року Арбузинщина святкувала 69–ту річницю визволення України від німецько-фашистських загарбників. Свято розпочалося з урочистої ходи організацій, підприємств райцентру та представників селищних та сільських рад на чолі з сільськими та селищними головами. Колону очолили голова районної державної адміністрації та голова районної ради.

Мітинг розпочався з внесення прапора Перемоги і Державного прапора України та літературно – музичної композиції « Ніхто не забутий, ніщо не забуто », яку виконали учні дитячої музичної школи, учасники художньої самодіяльності Арбузинського РБК та Благодатненського СБК.

Зі святом визволення України всіх присутніх привітали голова районної державної адміністрації Травянко Євгеній Віталійович, голова районної ради Захарченко Віктор Анатолійович, голова ради ветеранів війни та праці Алефіренко Раїса Яківна та селищний голова Солдатова  Наталія Анатоліївна.

Голова районної державної адміністрації та голова районної ради вручили Подяки та цінні подарунки ветеранам Великої Вітчизняної війни.

Виноградов Максим, учень 9-го класу Арбузинської ЗОШ № 1 I-III ступенів виступив від молоді Арбузинщини.

Хвилиною мовчання та урочистим салютом було вшановано пам'ять загиблих воїнів.

Квіти та гірлянду до меморіалу загиблих воїнів поклали всі учасники урочистого мітингу. 

Після мітингу було всіх запрошено на традиційну польову кухню, де лунали пісні воєнних років у виконанні працівників районного Будинку культури та Благодатненського СБК.

« За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ »

Є славні, світлі і величні дати, і поміж ними, безумовно ця! Арбузинською центральною районною бібліотекою  та районною бібліотекою для дітей 24 жовтня 2013 року проведено вечір пам’яті « За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ», присвячений 69– річницівизволення України від німецько-фашистських загарбників. 

Більш як півстоліття відділяє нас від буремних воєнних років. Для історії це небагато, а для людини – це майже все життя. Та люди самі творять історію. А тих, хто  поліг у горнилі боїв, хто кров’ю своєю скропив землю, тим хто пройшов  лихо, голод і холод, хто вижив у цій смертельній війні – всім землякам ми присвятили цей захід. На нього були запрошені Алефіренко Раїса Яківна, голова районної ради ветеранів війни та праці та учні 9-х класів ЗОШ №2.

Раїса Яківна розповіла про дні окупації в Арбузинці, про березневий світлий день визволення селища і звичайно ж радісний день для всієї України. На території України війна не припинялася 1225 днів і ночей – з 22 червня 1941 року по 28 жовтня 1944 року. Більш ніж у 100 населених пунктах України точилися  особливо запеклі бої. У боях на нашій території взяло участь 54 армії Збройних Сил СРСР. Саме в Україні вирішувалась доля Другої Світової війни в Європі. Війна не припинялася ні на годину.

Історичне безпам’ятство – страшне зло. Відірвімося у ці дні від своїх буденних турбот і суєти, згадаймо  тих, кого з нами немає, хто навічно залишився молодим, визволяючи наш рідний край від ворога. Всі присутні вшанували пам’ять воїнів – земляків хвилиною мовчання та поклали квіти до Меморіалу загиблим воїнам.

 Другою частиною вечора було проведення вікторини на знання історії.  Діти, поділившись на дві команди «Катюша» та «Дивізія», відповідали на питання вікторини. Учасникам команд довелося подолати нелегкий і насичений різними перешкодами шлях до перемоги. На марафонській дистанції діти зустрілися з бар’єрами різного ступеня складності. Для подолання цих бар’єрів їм знадобилося не тільки знання історії, а і вміння злагоджено діяти в команді, швидкість, наполегливість і кмітливість.

По закінченню заходу було представлено книжкову виставку «Вшановуємо їх імена» та показано відео – ролик «Визволення України».

Нова унікальна послуга для підприємців Миколаївської області !

Регіональний фонд підтримки підприємництва в Миколаївській області спільно з Обласною універсальною науковою бібліотекою ім. О. Гмирьова відкривають Мережу Дистанційних Консультаційних Центрів.

З 23 жовтня 2013 року в Арбузинській центральній  районній бібліотеці відкрито Дистанційний Консультаційний Центр,

де Ви маєте можливість отримати консультаційні послуги

з питань ведення підприємницької діяльності

в режимі он-лайн абсолютно безкоштовно !

Мета діяльності: розвиток малого підприємництва на території Арбузинського району шляхом підвищення рівня інформаційної підтримки підприємців та осіб, які бажають розпочати власну справу.

1. Мережа дистанційних консультаційний центрів (далі МДКЦ) надає послуги консультування, які здійснюються в режимі он-лайн в програмному забезпечення Skype.

2. Одержувачами послуг дистанційного консультування можуть бути:

 • юридичні особи – суб'єкти малого підприємництва;
 • фізичні особи-підприємці;
 • громадяни, які бажають займатися підприємницькою діяльністю на території Миколаївської області.

3. Послуги дистанційного консультування надаються щопонеділка та щосереди з 14.00 до 16.00. 

4. Спеціалісти МДКЦ надають послуги консультування з таких питань:

 • відкриття підприємництва;
 • ведення підприємницької діяльності (менеджмент, маркетинг, фінанси, оподаткування,  тощо);
 • закриття власного бізнесу.

Питання, що не пов’язані з підприємницькою діяльністю, не розглядаються.

5. Запити на консультацію обробляються в порядку черги звернень.

6. Один користувач має право звернутися до МДКЦ не більше ніж з двома непов’язаними між собою питаннями протягом однієї консультації.

7. Рекомендований час проведення консультації 15 хвилин.

Додаткова інформація:

Арбузинська центральна районна бібліотека: смт. Арбузинка, пров. Торговий, 17Тел.: (05132) 3-10-30E-mail:library_arb@meta.ua

Регіональний фонд підтримки підприємництва в Миколаївській області:

гаряча лінія: (0512) 37-67-86  Тел.: (093) 348-58-38 www.consult-center.com.ua

 

Урок дитячої творчості « Солодкі фантазії »

Виявляється, малюнки можна їсти ! Принаймні ті, що малювали дітлахи 3-а класу в районній бібліотеці для дітей 16 жовтня 2013 року. Замість паперу вони використали кондитерські вафельки, а малюнки виконали кулінарними помадками, згущенкою, дитячим кетчупом.

« Солодкі картинки » були настількі смачні, що по закінченню уроку, діти їх відразу ж з’їли. Було цікаво, смачно і весело.. !

День села Семенівки

Традиційно проводиться 14 жовтня на Покрову. Зранку у церкві пройшла літургія. О 9.30 відслужена служба біля пам’ятного хреста в парку. З 10.00 почалися народні гуляння на площі. Тут вирував ярмарок – свої товари пропонували місцеві та приїжджі підприємці, підрозділи ПРАТ „Оберіг”, учні школи, окремі жителі села. Виставки демонстрували вишивки, ковальські, теслярські вироби, малюнки та декоративні вироби. Між гостями сновигали цигани. У парку були накриті столи, де пригощали юшкою, кашею та напоями. Працювали різноманітні атракціони: велика та мала гірка, великий та малий батут, продавалися сувеніри, повітряні кульки, солодка вата і т.д. Все це було озвучено грою естрадного ансамблю та музичними записами на порозі БК. У ДНЗ „Перлинка” відкрили спортивний майданчик.

Нарешті позивні скликали жителів та гостей села на подвір’я БК. Тут зустріли почесних гостей, визначили найменшого та найстарших жителів, кращого господаря та криницю, вручили нагороди жителям села, які внесли значний вклад у його розвиток. Відбувся великий концерт.

О 14.00 на стадіоні зустрілися футбольні команди ветеранів та молоді. перемогли ветерани 9:5.

О 19.30 в будинку культури відбулося „Родинне свято”, де вшанували сімейні пари, які цього року відзначили золоті та срібні весілля. Присутні почули розповіді про їхнє життя, подивилися світлини. Ювіляри випили шампанського та отримали подарунки від громади. Все це супроводжувалось концертними номерами місцевих аматорів.

По закінченні відбувся феєрверк, запуск повітряних куль та дискотека. 

До Дня українського козацтва

 14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас цей день відзначається Днем українського козацтва. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань.

З нагоди Дня українського козацтва 11.10.2013р. Арбузинською  Центральною районною бібліотекою та районною бібліотекою для дітей проведено історичну подорож  «Козаку найперше – воля, козаку найперше – честь»  для учнів ЗОШ № 2  та учнів  Арбузинського аграрного ліцею.

Спочатку ведучі ознайомили  присутніх з історією виникнення українського козацтва, Запорізькою Січчю, козацькими ватажками. Серед найвидатніших козацьких вождів — Самійло Кішка, Петро Конашевич-Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Сірко, Петро Дорошенко, Іван Мазепа, Пилип Орлик та ін. Всі вони були видатними державними й політичними діячами, носіями ідеї незалежної, самостійної Української держави.

 Народ ставився до запорожців з повагою і любов'ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської і національної гідності. Про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистить слабшого, старого, жінку, у нас кажуть: справжній козак. Козак в уявленні українця – це звитяжний воїн,  захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України.

Після мандрівки в історію козацтва  юні козаки мали нагоду показати своє вміння в ерудованості, прийнявши участь у вікторині «Де козак, там і слава !», приміряти українське козацьке вбрання, потримати булаву,  переглянути козацькі клейноди, а також змагатись у спритності, швидкості, демонстрували свою силу  у конкурсах  «Козацькі забави ».

Для бажаючих ознайомитися з літературою по козацтву в бібліотеці оформлено тематичну викладку «Козацька слава наших предків».


 ВІДКРИТА ПАМ’ЯТНА ДОШКА ЗЕМЛЯКУ

В Новогригорівці 13 жовтня, коли на державному рівні відзначається професійне свято художників України, відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на будинку де народився і жив 22 роки видатний радянський український художник Леонід Федорович Яворський (1925-1989). Твори художника відомі всьому світу, його виставки відкривали двері для шанувальників образотворчого мистецтва в Україні, Японії, Голландії, Росії, Кубі, Хорватії, Азербайджані, інших країнах світу. Разом з дружиною Лизаветою Мироновою, народною художницею Радянського Союзу, він оформляв відомі готелі столиць, видавав дитячі книжки, створив вагому образотворчу спадщину європейської імпресіоністичної школи.

На відкритті меморіальної таблички слова пам’яті про земляка сказали сільський голова Т.І.Воронцова, депутат райради В.М.Юдов, зачитано привітання від племінниці художника Лариси Вадимівни Яворської. Поважні жителі села згадали минулі роки дитинства, коли разом з ними ріс і навчався Леонід Яворський. Освятив меморіальну дошку отець Миколай, настоятель Свято Покровського Храму с.Воєводське.

День села відзначили жителі с.Новокрасне

12 жовтня День заснування села відзначили жителі с.Новокрасне. Привітати з цією подією мешканців села завітали заступник голови райдержадміністрації Л.В. Постовик та голова районної ради В.А.Захарченко.

На святі вшанували пам'ять земляків загиблих у роки Великої Вітчизняної війни.

В цей святковий день звання «Почесний житель» було присвоєно Анатолію та Галині Серебриніковій.

Приймали привітання в День села родини, які у злагоді, любові та взаєморозумінні прожили по 50 і 25 років подружнього життя це - подружжя Сергія та Людмили Могильди, Анатолія та Валентини Єльнікових.

Живуть на новокрасненській землі люди працьовиті й талановиті. Вони не тільки працюють, в їх душах горить творчий вогник. На святі привітали народних умільців та учасників художньої самодіяльності. Без їхньої участі у селі не було б концертів, ні вогників ні районних свят. 

 День села у Воєводському

11 жовтня в с.Воєводське відбулися урочисті та святкові заходи з нагоди відзначення Дня села. Зі святом жителів Воєводського привітали заступник голови райдержадміністрації Л.В. Постовик та голова районної ради В.А.Захарченко.

Весело й гамірно розпочали своє свято у Воєводському, заспівали пісню присвячену рідному селу. Не забули й про нагородження. Почесними грамотами нагородили вчителів, депутатів, лауреатів районного огляду художньої самодіяльності, підприємців.

Згадали на святі і про родини які святкували в цьому році свій ювілей - це Микола та Катерина Зайченки (50 років сімейного життя), Василь та Тетяна Курчуки (25 років). Сім'ї-ювіляри поділилися з присутніми секретами сімейного щастя, а наостанок станцювали.

Загалом концертна програма була досить вдало організована, адже радувала різноманітністю своїх номерів. Свято було насичене танцями, які виконували дитячі колективи, віршами, частівками, талановито була зіграна сценка «Як у нашому селі» учнями.

До Всеукраїнського Дня бібліотек

30 вересня 2013 року бібліотечна громада району святкує своє професійне свято – Всеукраїнський День бібліотек.

До цієї дати в центральній районній бібліотеці 30 вересня відбулося урочисте зібрання працівників Арбузинської централізованої бібліотечної системи. Привітати бібліотекарів  книгозбірень  району прийшли заступник голови райдержадміністрації   Постовик Л.В., начальник відділу культури, національностей та релігій райдержадміністрації Іваненко В.П., селищний голова Солдатова Н.А.

Зокрема, Людмила Василівна побажала всім бібліотекарям йти в ногу з теперішніми запитами користувачів, створювати та доносити до них все те, що залишається актуальним у прискореному темпі життя теперішньої молоді, створити такі умови доступу до інформації – яка задовольнить запит сучасного користувача.

 Крім щирих поздоровлень з нагоди професійної дати, побажань наснаги на дальшу творчу працю , запрошені підкреслили неоціненне значення роботи кожного бібліотечного працівника.

Грамотами райдержадміністрації за сумлінну працю, особистий внесок в розвиток бібліотечної справи були нагороджені: Бугай Аліна Іванівна, заступник директора по роботі з дітьми Арбузинської централізованої бібліотечної системи; Білик Лариса Володимирівна, методист Арбузинської централізованої бібліотечної системи.

Грамотами  відділу культури, національностей та релігій нагороджені: Ляпало Світлана Миколаївна, бібліотекар відділу обслуговування Арбузинської районної бібліотеки для дітей; Степанченко Світлана Василівна, завідуюча відділом обслуговування  центральної районної бібліотеки; Нікітенко Світлана Іванівна, бібліотекар відділу комплектування та обробки документів; Золотченко Людмила Анатоліївна, завідуюча Садівською бібліотекою – філією; Подковиріна Жанна Володимирівна, завідуюча Семенівською бібліотекою – філією; Козинець Ірина Зінов’ївна, бібліотекар Іванівської бібліотеки – філії

Слова подяки прозвучали  тим, хто присвятив бібліотечній справі все своє життя, для кого бібліотечна справа стала покликанням: Височанській Зої Миколаївні; Іваніщевій Марії Іванівні; Шудрі Зінаїді Василівні; Савченко Марії Дмитрівні; Дроздовій Раїсі Григорівні; Анісімовій Ніні Іванівні.

В центрі уваги бібліотекарів завжди був і буде користувач, його запити та інтереси. За участь в житті бібліотеки та  соціокультурних  заходах подяки отримали найкращі читачі центральної районної бібліотеки: Мангура Зінаїді Антонівна та Шарата Федір Степанович.

Теплу атмосферу та чудовий настрій всім присутнім подарували працівники районного Будинку культури: Подгородецька Тетяна, Петренко Олександр, Тищенко Лариса, Зайцев Олег, Гутнік Анастасія, Гордійчук Сергій, Лозовіцький Антон, Данілов Станіслав.

Рушник, як символ життя

За участю провідних методистів обласного центру народної творчості та культурно – освітньої роботи Скубченко Т.М., Кривцової В.В. та заслуженого майстра України Димової В.Б. в Арбузинській центральній районній бібліотеці проведено семінар працівників сільських закладів культури та майстрів декоративно – ужиткового мистецтва району з театрального жанру « Вся жизнь игра, а люди в ней актеры » та декоративно – ужиткового мистецтва « Рушник, як символ життя ».


День села Кавунів

28 вересня погода була не сприятлива. Та не дивлячись на поривчастий вітер  кавунчани поспішали до центрального магазину. Адже там цього дня святкували День села Кавуни.

Перш за все в сільській раді було представлено виставку декоративно-ужиткового мистецтва, присвячену 200- річниці від Дня народження Тараса Шевченка та року дитячої творчості, яку підготувала Кавунівська бібліотека-філія

У теплій атмосфері розпочались заходи, на які завітали перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Неграй, заступник голови районної ради Вадим Калайда, Кавунівський сільський голова Драгунова Катерина Валентинівна.

Щирими словами вони привітали кавунчан, зазначили, що їх село має багатовікову історію, яку творять його жителі. Тож побажали їм міцного здоров’я, родинного затишку та злагоди.

Катерина Валентинівна подякувала райдержадміністрації, районній раді за постійну підтримку та щирими словами згадали про підприємця Васіба Анварова, який є постійним спонсором та помічником у заходах та житті кавунчан.

Після цього грамотами райдержадміністріції, районної та селищної ради нагородили найкращих жителів та трудові колективи села.

Коли ж аматори місцевої сцени  порадували своїми виступами, всіх присутніх запросили на галявину, де для них приготували смачне; юшку, кашу, млинці та інше.

Повечерявши, як слід, кавунчани продовжували гуляння під звуки веселих пісень.

Ну і на завершення святковий феєрверк. 

Семінар - практикум

26 вересня 2013 року на базі Арбузинської центральної районної бібліотеки для бібліотечних працівників системи був проведений семінар–практикум«Навігація в Інтернет:шляхи професійного вдосконалення». Учасники семінару ознайомилися з повідомленням « Новітні інформаційні ресурси і соціальна значимість бібліотек майбутнього », отримали консультацію « Електронні краєзнавчі ресурси як засіб розширення можливостей в організації інформаційного простору для дітей », прослухали інформацію про роботу Центру вільного доступу до мережі Інтернет центральної районної бібліотеки, взяли участь в практичних заняттях « Інформаційний пошук в Інтернет:стратегія, методика ». Ознайомилися з бібліоноваціями книгозбірень України.

День села  Остапівки

21 вересня в сільському клубі було людно. Мож­на сказати, що тут зібралася поло­вина жителів села. Прибули також і гості з району – начальник відділу куль­тури національностей та релігій  Арбузинської РДА Іва­нен­ко В.П., працівники районного будинку культури та районної централізованої бібліотечної системи. З Семенівки приїхали: сільський голова Гераси­менко І.Д., заступник директора ПРАТ «Оберіг» Циноборенко М.О., голова ради ветеранів Фендик А.М., праців­ни­ки та аматори Семенівського БК.

В коридорі була розгорнута пре­красна виставка. Тут і роботи з бісеру, і вишивка бісером та хрестом, в’язані роботи, композиції з квітів та городини, апетитна випічка.

Начальник  відділу культури  вручила на­го­роди лауреатам районного огляду ху­дож­ньої самодіяльності, а сільський го­лова – остапчанам, які беруть активну участь у громадському житті. Це Бойко І.Л., Ягодзинська Т.О., Гузь С.А., Вдов С.В., Некрасов О.В.

Вшанували найстарших жителів села. Серед чоловіків це Житнюк І.Й., якому виповнилось 86 років, а серед жінок – Кульчицька М.І., яка вже відсвяткувала 92-й день народження.

60 років прожили разом Іван Йоси­по­вич і Євгенія Хомівна Житнюк, 50 років – Андрій Іванович і Надія Фе­до­рівна Подвашевські, 25 років – Валерій Миколайович і Люд­мила Володими­рів­на Вдов. Нагороди за кращі двори отримали Вдов О.І. та Нелюбова С.В. Для кра­щої криниці по вул. Леніна при­дбане в подарунок новеньке відро.

Глядачі вдячно приймали музичні вітання та гумор у вико­нанні самоді­яльних артистів Оста­пів­ського клубу, а на завер­шення ­Семенівський театр зіграв водевіль «Жартівниця». 

 До Дня партизанської слави

20.09.2013 року  Арбузинською центральною районною  бібліотекою та районною бібліотекою для дітей проведено вечір – спогад « Стежками партизанської слави ». На зустріч були  запрошені голова районної ради ветеранів війни та праці, кавалер ордену Княгині Ольги, почесний житель  селища Арбузинка – Алефіренко Р.Я.  та учні 8-х класів Арбузинської ЗОШ № 2.

Ведучі розповіли про героїчний подвиг уславлених партизан і підпільників Великої Вітчизняної війни. Учні дізналися про тяжкі воєнні роки, які випали на долю українського народу, про героїчність підпільно-партизанську руху в Миколаївській області проти нацистських загарбників.

Діти з цікавістю і повагою слухали розповідь Раїси Яковни   про бойовий шлях нашого славного земляка  Казакова Євгенія Григоровича, який ризикуючи своїм життям робив все можливе для наближення перемоги. Для присутніх було оформлено книжкову виставку « Вшановуємо їх імена ». У виконанні директора районного Будинку культури Тетяни Подгородецької звучали партизанські пісні воєнних років.

З нагоди вшанування жертв нацистських переслідувань

В бібліотеках Арбузинської централізованої бібліотечної системі з 10 по 16 вересня поточного року пройшли заходи з нагоди вшанування жертв нацистських переслідувань, присвяченні 25-річчю організаційного об’єднання громадського руху колишніх малолітніх в’язнів нацизму.

Цікаво та змістовно були проведені: година вшанування «Пам'ять стукає в наші серця» (ЦРБ, ЦДБ, Агрономійська б/ф); урок мужності «Діти воєнної пори»  (Іванівська б/ф, Благодатненська б/ф, Костянтинівська б/ф); година пам’яті «Вічно жива пам'ять» (Кавунівська б/ф, Воєводська б/ф).

В Садівській та Семенівській бібліотеках – філіях користувачі Інтернет – центрів переглянули відеофільм «Маленькі герої великої війни».

Під час проведення заходів користувачів бібліотек було ознайомлено з нелегкими та трагічними долями дітей, які проживали під час Великої Вітчизняної війни на території України; надана інформація про концтабори, що діяли на території України. Були зачитані спогади колишніх в’язнів, яким пощастило залишитися в живих про нелюдські умови життя за « нацистською дротівкою ». 

День селища Арбузинки

7 вересня Арбузинщина відзначала 233  3 дня заснування селища. З самого ранку всіх базарувальників на центральному ринку радувала підготовлена аматорами місцевої сцени програма «В щасті зростай,рідний мій край,рідна моя сторона».

Організаціями та підприємствами Арбузинки було представлено виставку декоративно – ужиткового мистецтва,виставку дитячої творчості та кулінарних виробів «Тобі мій рідний край!».І ось коли глядачі зайняли свої місця на трибунах розпочалась урочиста частина.На сцену вийшли поети Арбузинщини,члени літературного обєднання «Дар».Зі святом усіх привітав депутат обласної ради від партії регіонів Олександр Чебан,начальник відділу економічного розвитку торгівлі та туризму  РДА Ірина Зовтун,заступник голови районної ради Вадим Калайда,голова Арбузинської селищної ради Наталія Солдатова. Теплими словами найкращих побажань вони нагородили кожного жителя селища. Побажали усім міцного здоровя,побільше радостей,щастя.
Після цього грамотами були відзначенні ветерани праці,підприємці,умільці декоративно-ужиткового мистецтва,господарів двору зразкового порядку та сімейні пари,які відзначили «золоті» та «срібні» весілля.

По закінченню урочистостей присутні мали змогу подивитися святковий концерт за участю хореографічного колективу та вокалістів Миколаївської обласної філармонії та аматорів Арбузинки.

І традиційно – святковий феєрверк  та  танцювальна програма за участю  вокалісті Арбузинського районного Будинку культури.

 

День села Новогригорівки

24 серпня у с. Новогригорівка відзначали 22-у річницю незалежності України та 149-у річницю утворення села, під час якого відбулася  урочиста церемонія завершення будівництва каплиці св. Георгія і передача її у користування Українській православній церкві.

На церемонії були присутні: заступник голови райдержадміністрації Л.В.Постовик, начальник відділу культури, національностей і релігії В.П.Іваненко, сільський голова, представники місцевого самоврядування, працівники, гості та жителі села Новогригорівки. Особливою шаною та хлібом-сіллю, під час такого святого дійства, селяни зустріли Віталія Івановича Травянка, який подарував храму ікону св. Георгія-Переможця. Слова з вдячністю за благодійні справи всіх, хто приймав участь у будівництві, щиросердно сказав отець Микола. Він благословив іконами всіх будівників, які своєю безкоштовною працею на будівництві принесли у цей світ частинку світла і віри. Сільським головою та керівництвом району були відзначені грамотами, дипломами та подяками кращі люди села за активну участь у суспільному житті на честь свята Дня незалежності України та річниці заснування с. Новогригорівки.

В цей святковий день селяни, гості села переглянули веселий та змістовний концерт, що дарували професіонали та аматори естрадної сцени. Відбулися змагання з міні-футболу, в яких взяли участь чотири команди: по одній з Новогригорівки і Воєводського та дві з с. Лисої Гори. Переможці отримали задоволення спортивного азарту і нагороду від виконкому Новогригорівської сільської ради та Новогригорівської благодійної організації «Стежина в добробут». Далеко за північ завершилося свято у селі - грали музики і молодий люд розважався, танцював і веселився. 

 Незалежності-22

Цього року святкування  22-ої річниці Дня незалежності та Дня Державного Прапора України було насичено низкою урочистих, патріотичних та культурно-мистецьких заходів: парад трудових колективів району, відкриття пам’ятного знаку, урочистості на стадіоні «Колос»: святкові привітання керівництва району, нагородження кращих працівників.  

Установи та організації, сільські та селищні ради змагалися у конкурсі на кращу композицію  виставки живих квітів «Процвітання тобі, Україно – моя рідна, моя єдина» та експозицію  фотовиставки «Арбузинщина в незалежній Україні». Переможцями стали: 1-е місце: Кавунівська сільська рада, 2-е місце: райдержадміністрація, територіальний центр соціального обслуговування району, 3-є поділили- відділ культури, національностей та релігій РДА, УСЗН, відділ освіти, молоді та спорту РДА, Арбузинська селищна рада та Семенівська сільська рада.

Увазі  присутнім  була представлена святкова програма районного будинку культури, виступи кращих гуртів, солістів та аматорів сцени району.

 Відзначення 1025-річчя Хрещення Русі - України

Міжнародний день захисту дітей 

Хай сонцю і квітам всміхаються діти

01.06.2013 « Хай сонцю і квітам всміхаються діти » під такою назвою пройшла святкова  програма в Благодатненській б/ф. Всі бажаючі приймали участь в конкурсі малюнку на асфальті « Діти малюють світ ». Малюки грали в різноманітні ігри, танцювали, ласували  морозивом, дивились святковий концерт.

 

Міжнародний день захисту дітей 

розважальна програма « Дітям світу – сонце, квіти, мир »

01.06.2013 В Міжнародний день захисту дітей в Семенівській б/ф пройшла розважальна програма « Дітям світу – сонце, квіти, мир ». Казкові герої – Мальвіна та Червона Шапочка зустрічали гостей і дарували повітряні кульки із запрошенням прийняти участь у конкурсі малюнка « Ми хочемо миру, хай буде мир ! ».

Журі визначило переможців конкурсу малюнка. Ними стали:

І місце Васіль’єві Олег і Ольга;

ІІ місце Кошева Віра ;

ІІІ місце Герасименко Андрій.

Всі бажаючі мали змогу подивитися виставку дитячої творчості « Яскравих барв карнавал » та показати свої знання в літературній вікторині  « З якої казки ? »

По закінченню свята вихованці ДНЗ « Перлинка » показали хореографію та  невеличкий концерт.

 

         1.06.2013 Суботній ранок видався для малечі дуже веселим. У районній бібліотеці для дітей на діток чекало чудове свято « Дітям світу – сонце, квіти, мир ». Організатори підготували для них цікаву розважальну програму з конкурсами та подарунками.

На святі дітей розважали ведучі – Лисичка та Курочка, а ще малеча гарно провела час із Жовтеньким Яйцем та песиком Бровком.

Дітлахи з захопленнями виконували завдання Казкових героїв Усі присутні отримали задоволення від дійства та солодощів і подарунків, які люб’язно подарували  спонсори.

 

               В країні щасливого дитинства

  Минулого тижня, 31 травня 2013року,  на центральному стадіоні «Колос» селища Арбузинка відбулось загально районне свято з нагоди дня Захисту дітей. Сюди з`їхались дітлахи різних вікових категорій та населених пунктів району, щоб разом переглянути святковий концерт, поїсти морозива, попригати на батутах, пограти у волейбол, чи просто пограти на оновленому дитячому майданчику.

 Почалось святкове дійство концертною програмою, в якій взяли участь, як самі діти, так і дорослі учасники, серед них – солісти та дівочий вокальний колектив Арбузинської  ДМШ «Дівчата», дитячий хореографічний колектив Арбузинської  ДМШ, солісти та дитячий вокальний колектив Арбузинського РБК «Чорнобривчик», театральний колектив районного Будинку культури,  вихованці НВК «Пролісок» та багато інших. По завершенню концертної програми пройшов святковий , урочистий та самий мирний дитячий парад на Землі.

  Одразу після параду, свій показовий виступ продемонстрував спецпідрозділ міліції «Скорпіон» з міста Южноукраїнська. Було представлено елементи рукопашного бою, звільнення заручників від терористів. Потім всіх охочих, особливо хлопчаків, було запрошено на виставку макетів зброї та знаряддя, яке вони використовують у своїй роботі.

  Своє оснащення продемонстрували й працівники пожежної частини. Діти побачили з якою частотою та швидкістю гаситься пожежа водою та піною. Більш молодші дітлахи з задоволенням проводили свій час на щойно відремонтованому дитячому майданчику: хтось грався на поровозі чи машині, хтось  біля Царівни Жаби, смішариків, матрьошок, жар-птиць, деревяноъ мельницы чи просто милувався конваліями та маками, які теж було зроблено умілими руками майстрів.

Набігавшись та нагулявшись, діти мали змогу пообідати на «Смачній галявині», де кухарі пригощали всіх охочих смачною кашею та компотом, неподалік для солодкоїжок продавалася солодка вата, а малеча та її батьки купували повітряні кульки у вигляді різноманітних казкових персонажів.

  Свято сподобалось дітворі, тому що вони мали змогу добре провести свій час у колі друзів та рідних протягом дня. Навіть на серці робилося легше та тепліше від щирої дитячої посмішки.

 

30.05.2013 В Агрономійській б/ф відбулася розважально – ігрова програма « Дитинства радісна пора » Веселий Колобок провів казкову вікторину з малюками, а потім  діти змагалися в конкурсі декламаторів  « Веселкове літо », співали пісні. По закінченню свята для дітей відбулась дитяча дискотека. 

30.05.2013 У Воєводській б/ф пройшла розважальна програма « Сузір’я дитячих    мрій ». В цей день до бібліотеки завітали діти з літнього табору « Дзвіночок ». Вони прийняли участь у конкурсі малюнку « Хай буде мир », відгадували загадки, розгадували кросворди. По закінченню найрозумніші були нагородженні призами.

 

29.05.2013 Розважально – ігрова програма « Світ починається з дитинства », відбулася в Новокрасненській б/ф. Свято розпочалося урочистим внесенням прапора  літнього оздоровчого табору, а потім свято продовжив Бог Сонця, який привітав учнів з початком літніх канікул. Діти взяли участь у пісенному конкурсі « Вгадай мелодію » та  в конкурсі « Найуважніший читач ». Переможці були нагороджені солодощами. Присутніх 30 чоловік.

 

29.05.2013 В Кавунівській б/ф також було організована виставка декоративно –ужиткового мистецтва « Яскравих барв карнавал », в якій прийняли участь родини: Філіпенко Наталії ( представлені фотографії ) та  Савченко Анастасії ( кулінарні  вироби ). Відвідало виставку 47 чоловік.

 

29.05.2013 – 02.06.2013 Виставка дитячої творчості « Яскравих барв карнавал » ( ЦДБ, Іванівська б/ф, Кавунівська б/ф, Новоселівська б/ф )

 

28.05.2013 В районній бібліотеці для дітей відбулася розважальна програма « У колі друзів », приурочена відкриттю літнього оздоровчого табору в НВК « Пролісок ». Спочатку для дітей була проведена екскурсія по бібліотеці,  потім всі разом приймали участь в рухливих іграх, відповідали на запитання літературної вікторини « З якої  казки ». Дуже сподобалася дітям лялькова вистава « Хоробрий зайчик », яка вчить дітей розпізнавати добро та зло, поваги до старших і вірності друзям. Свято дуже сподобалося і дітям, і дорослим, всі отримали масу позитивних емоцій та заряд гарного настрою на весь день.

 

28.05.2013 В Садівській бібліотеці – філії пройшла розважально – ігрова програма « Спортом займатися – здоров’я набиратися ». Учні 5 – 6 класів зібралися, щоб позмагатися в силі, спритності, витривалості і просто відпочити. А спочатку була мандрівка в часі, де діти дізналися  про історію виникнення спорту, започаткування перших Олімпійських ігор в Греції. Команди « Усмішка » та « Козачата » взяли участь у вікторині на спортивну тематику. Цікавими були спортивні ігри « Утримай рівновагу », « Лови, кидай », « Веселі перегони ».

2013 рік об’явлено Президентом України В.Ф. Януковичем роком дитячої творчості. Бібліотечні заклади району значну увагу приділяють розвиткові творчих здібностей юних користувачів, їхньому всебічному культурно – освітньому, духовному зростанню. Серед заходів, що сприяють розвитку саме цього напрямку роботи, є: виставки дитячої творчості, творчі конкурси, фестивалі дитячої творчості, акції. В бібліотеках району проведено:

В рамках розважальної програми « У колі друзів » районною бібліотекою для дітей до уваги маленьких гостей свята була представлена  виставка дитячої творчості « Яскравих барв карнавал » – це дитячі малюнки, в’язані серветки, кофтинки, роботи з паперу в техніці « Об’ємне орігамі », поробки з дерева, бісеру, пляшки, оздоблені в техніці деку паж, вишиті картини. Для дітей, які зацікавилися тим чи іншим видом мистецтва, на виставці можна було одразу ж взяти книгу та ознайомитися з даним видом техніки.

 

Звітний концерт  Костянтинівського МБК

18 травня Костянтинівка хлібом-сіллю зустріла почесне журі у складі: начальник відділу культури і туризму Арбузинської райдержадміністрації – Іваненко В.П., директор Арбузинського районного Будинку культури – Подгородецька Т.М., директор ЦБС – Долінська С.М. Вітаючи костянтинівців, вони бажали їм гарного настрою, невичерпної енергії та оптимізму, наснаги в роботі.

На початку звітного концерту з виступом до всіх присутніх звернулася  голова журі, начальник відділу культури та туризму Арбузинської райдержадміністрації Іваненко В.П., яка побажала учасникам та гостям гарного настрою, успіхів та наснаги, після чого нею були вручені почесні грамоти найактивнішим учасникам художньої самодіяльності та працівникам культури.  Подяку висловила сімї Мороховців за активну участь в концертах та конкурсів.

Розпочалася концертна програма з  яскравого виступу наймолодших учасників, вихованці дитячого садка «Ромашка», які створили всім присутнім гарний настрій. 

Вже стало традицією бачити виступи сімї Мороховець, які не пропускають жодного концерту та є лауреатами обласних конкурсів.  Також радували своїм виступом дуети Євген Кілігін та Діана Мороховець, Олександр Гаврилов та Євген Кілігін. Своїм виступом привітав всіх присутніх гостей Віталій Ляшок з сучасними піснями.  Кожного учасника глядачі зустрічали бурхливими оплесками.

Завершився концерт феєричним виступом Діани Мороховець з піснею «Хай живе надія», під час пісні, під бурхливі оплески глядачів, на сцену вийшли всі учасники художньої самодіяльної культури, які приймали участь у заході.

 

Літературно – музичне свято « Духовний храм людини: сім’я, родина, рід ».  

Величезну роль у вихованні дітей відіграє перша, найрідніша у світі людина — матір. В Україні жінка споконвіку асоціювалася з берегинею сім'ї.  Саме від неї залежить виховання дитини і саме мати прищеплює любов до рідної землі. Україна одвічно славилася шанобливим ставленням до родинних цінностей, де сім'я є основним носієм моральності, культури, історичної спадкоємності поколінь.

До міжнародного Дня сімї та Дня матері районна бібліотека для  дітей разом з бібліотекою для дорослих провели літературно – музичне свято « Духовний храм людини: сімя, родина, рід »,  на яке завітали родини: Степанченко, Нікітенко, Гридіної. Вони розповіли про свої сім’ї,  значення книги і читання в житті своєї родини. Нікітенко Світлана Іванівна розповіла, що їхня домашня бібліотека налічує майже 500 екземплярів книг, які читають не лише домочадці, а і сусіди. Про сімейні традиції своєї сім’ї розповіла Гридіна Олександра Трохимівна, а Степанченко Світлана Василівна показала присутнім свої сімейні реліквії, які належать її родині – рушники, які передаються з покоління в покоління.

На святі звучали пісні « Ой, зелене жито, зелене » та « Лебеді материнства » у виконанні гурту РБК, а Подгородецька Т.М. виконала пісню « А сорочка мамина біла – біла ».

Гості свята та глядачі згадували прислів’я про сім’ю; читали напам’ять вірші про маму і тата, про бабусю і дідуся; малювали генеалогічні дерева своєї родини.

В читальному залі бібліотеки оформлено книжкову виставку « Слово « Мама » – велике, найкращеє слово ».

 

До Дня Перемоги

9 травня в смт. Арбузинка відбулися святкові заходи, з нагоди відзначення 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Організувавшись в колони представники трудових колективів райцентру, ветерани та учасники Великої Вітчизняної війни, учнівська молодь рушили разом ходою від автовокзалу. За ініціативи та сприяння голови райдержадміністрації, голови районної організації Партії регіонів Євгенія Травянка, на свято до нас завітала військова техніка, яка й очолила колони з людьми.

Мітинг, присвячений 68-й річниці Великої Перемоги, розпочався за традицією біля Меморіалу загиблим воїнам-землякам. Перед його початком було урочисто внесено червоний Прапор перемоги.

З привітальним словом до присутніх звернувся голова райдержадміністрації Євгеній Травянко.

Зі словами привітань до присутніх звернулись голова районної ради Віктор Захарченко, Арбузинський селищний голова Наталія Солдатова, голова районної організації ветеранів війни і праці Раїса Алефіренко, які  висловили слова подяки за ратний подвиг на адресу ветеранів Великої Вітчизняної, солдатських вдів, всіх, хто вніс свій вклад у наближення Дня Перемоги.

Хвилиною мовчання було вшановано наших земляків які загинули в роки війни, хто пішов у вічність вже у мирний час.

У виконанні самодіяльних артистів, аматорів сцени, учнівської молоді прозвучали пісні та вірші в яких висловлювалась щира подяка ветеранам за мирне небо над головою.

Було озвучено усіх арбузинців, чиї імена навічно вписано в гранітні плити обелісків, монументів, пам'ятників. Прозвучав військовий салют, а керівники району разом з ветеранами та представниками підприємств, установ та організацій поклали живі квіти до Меморіалу.

Свято продовжилось на стадіоні, де у тіні дерев, всі охочі мали змогу скуштувати солдатської каші з польової кухні, ветерани пом’янули бойових побратимів та згадати пісні воєнних років разом з солістами районного Будинку культури.

У вечірній час святкування продовжилось.

Концертна програма розпочалася виступом ансамблю обласної філармонії «Вільні козаки». Продовжили їх виступ самодіяльні артисти районного Будинку культури,дитячої музичної школи,міського клубу та міського Будинку культури, які теж представили цікаві номери.

Гучними оплесками зустріли присутні святковий феєрверк, після чого відбулась танцювальна розважальна програма.

 

« Світлішає на світі, коли радіють діти ! »  

 Все ожило, пробудилося, набралося краси і молодості. Здається, що навесні ми по-особливому, ніжно й трепетно, любимо рідну землю. Бо саме з весною приходить до нас велике свято Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

В цей день ми вшановуємо ветеранів.Саме їм ми завдячуємо своєю свободою та мирним небом над головами наших дітей, тим, що сьогодні можемо мирно спати й вільно посміхатися:

Ми хочемо без воїн жити.

Хай буде мир на всій землі !

В рамках загально районних заходів до святкування дня Перемоги Арбузинською районною бібліотекою для дітей проведено розважальну програму « Світлішає на світі, коли радіють діти ! ». Діти мали змогу прийняти участь у літературних вікторинах, веселих іграх і конкурсах, зустрітися з найулюбленішими героями казок. Гостям було представлено книжкову виставку « Казка + пригода = Читаємо з насолодою » та тематичну викладку літератури « Хай вічно горить вогонь пам’яті ! ». З музикальними номерами виступили юні учасники художньої самодіяльності сільського клубу, міського будинку культури селища та вокального ансамблю « Промінчики » районного будинку культури.

« Спасибі Вам, ветерани, за наше щасливе і мирне дитинство ! »

«Перші ластівки» району

Ранок першого травня видався погожим і сонячним. На центральній площі Арбузинки  злетілися ластівки з усього району.  Конкурсну програму відкрили переможеця минулорічного районного конкурсу «Перші ластівки» Діана Мораховець з Костянтинівки та Сергій Гордійчук.  Зі святом всіх присутніх та учасників  конкурсу привітали голова районної ради Віктор Анатолійович Захарченко, від імені голови районної державної адміністрації Євгенія Травянка – заступник голови райдержадміністрації Людмила Василівна Постовик, які побажали усім гарного настрою та натхнення, а конкурсантам вдалого виступу. У конкурсі взяло участь понад тридцяти виконавців у різних вікових категоріях.

Переможцями було визнано Анну Ночевкіну, Анну Яковлєву, Анастасію Гутнік, Владистлаву Онищенко, Анну Латій, Олену Мороховець, Аліну Ягодзинську, Тетяну Дереновську, Олександра Ніколаєнка та Альону Сторожук.

По завершенні конкурсу відбулася церемонія нагородження грамотами та пам’ятними подарунками було нагороджено кожного учасника, яку провели заступник голови райдержадміністрації Людмила Василівна Постовик, начальник відділу культури і туризму Валентина Петрівна Іваненко,  начальник відділу освіти Лариса Сергіївна Ружанська.

У вечірній час  відбулася естрадно – розважальна програма «Мальовнича моя Україна», де перед чисельними глядачами виступили народний ансамбль «Черемхи», Микола Воробйов, олександр Петренко, Олег Зайцев, Анастасія Гутнік, Владислава Онищенко, Яна Стороженко, Катерина Терлига, дует Євгена Огородніка та Катерини Чорної.

 

 « Пасха красна день вітає.. »

 29 квітня в районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч учнів 3 - х класів з протоієреєм церкви Різдва Пресвятої Богородиці  Гірняком М.М., присвячена Великодню та святкуванню в цьому році 1025-річчниці хрещення Київської Русі.

Михайло Миколайович розповів дітям про сутність християнства,  що віра повинна бути основою духовного життя людини. Святкування хрещення Київської Русі сприятиме об'єднанню українського суспільства, налагодженню конструктивного державно-релігійного  діалогу.

А потім протоієрей Михайло провів з присутніми вікторину « Світле свято Великоднє». Діти, готуючись до свята Пасхи підготували і принесли до бібліотеки малюнки, поробки з пластиліну,  писанки.

По закінченню зустрічі Отець Михайло подарував присутнім книги, іконки, хрестики і побажав, щоб ця зустріч посіяла надію віри та духовності у їхні серця.

В читальному залі бібліотеки оформлено книжкову виставку « Від землі  аж до небес  Великий день:  « Христос  Воскрес!»

Акція « Ми пам’ятаємо » ( до Дня Перемоги )

Все далі і далі відходять в минуле роки Великої Вітчизняної війни. Однак пам'ять про війну залишається навічно в серцях живих.

В рамках проведення спільних заходів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, внесених до « Календаря добрих справ », в районній бібліотеці для дітей відбулася акція « Ми пам’ятаємо », присвячена 68 –й річниці Великої Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війни.

На зустріч були запрошені Голова районної ради ветеранів війни та праці Алефіренко Р.Я., ветеран Великої Вітчизняної війни Пластамак М.Г. та учні 3-х класів НВК « Пролісок ».

Микола Григорович повідав дітям про свою нелегку, але героїчну юність, згадав чорні та криваві дні війни та такий довгоочікуваний світлий День Перемоги.

Раіса Яківна розповіла присутнім про величний подвиг захисників і визволителів, який залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народові. І молоде покоління повинно пам᾽ятати героїв – переможців, ветеранів – земляків, яких нажаль стає все менше й менше.

Також на заході звучали пісні воєнної тематики у виконанні Подгородецької Т.М., директора Арбузинського РБК. Присутнім було запропоновано тематичну викладку літератури  « Вшановуємо їх імена ».

В знак безмежної вдячності діти подарували шанованим гостям квіти, а потім всі разом вшанували пам'ять про героїв – визволителів нашої Батьківщини покладанням квітів до Меморіалу загиблим воїнам.

 

 

24.04.2013 Вечір пам’яті « Чорним болем в серці України »

Чорнобиль – це вже історія України, тому дітей треба навчати вболівати за минуле своєї держави, формувати загально розвинену людину, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу.

Напередодні річниці аварії на Чорнобильській АЕС, 24 квітня в Арбузинській районній бібліотеці для дітей пройшов вечір пам’яті « Чорним болем в серці України », на який були запрошені діти – чорнобильці з селища Арбузинка та сіл району Агрономії і Садового.

Перед присутніми виступили начальник районного управління праці та соціального захисту населення Арбузинської РДА Ніколаєнко О.В. та голова районної спілки чорнобильців Гурченко В.Ф., які в своїх виступах зазначили, що Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Тож нехай атом працює тільки на мир. Побажали дітям чистого мирного неба, радісного дитинства та міцного здоров’я.

Чорнобильська біда надовго залишиться у нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто ризикуючи своїм життям, брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і відійшов у вічність. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.  « Дівчинка – ангел »  прочитала « Молитву за Україну ».

Музичне супроводження заходу підготували працівники районного будинку культури. В читальному залі бібліотеки оформлено тематичну викладку « Пропусти Чорнобиль крізь серце ». 

 

Тиждень дитячого та юнацького читання « Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає ! »

 З 01.04.2013 по 09.04.2013 р. в бібліотеках Арбузинської ЦБС пройшов Тиждень дитячого та юнацького читання « Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає ! ». У ці дні в бібліотеках  відбувалися різноманітні заходи, спрямовані на популяризацію серед  дітей та юнацтва читання, книги і бібліотеки як скарбниці знань.

Тиждень дитячого читання – свято тих,  хто любить читати, свято бібліотекарів і читачів, веселих пригод і літературних відкриттів, зустрічей з героями книг. От і в Арбузинській районній бібліотеці для дітей Тиждень дитячого читання розпочався театралізованим святом « Ми мріємо, щоб книга в пошані була, хай книги читає завжди дітвора ! », на яке завітали персонажі улюблених дитячих  казок – Незнайко та Буратіно, Баба Яга та Червона шапочка, Книга та Курочка Ряба. Героїня «Книга» привітала всіх зі святом, а бібліотекарі розказали присутнім про значення книги та читання в житті людини. Кожен із казкових героїв представляв себе, а діти відгадували, із якої він казки. У ролі казкових героїв та учасників дійства виступили учні НВК «Пролісок» та загальноосвітніх шкіл селища – це активні читачі дитячої бібліотеки та постійні учасники всіх заходів.

Гості свята, учні 3 – 4 класів разом з героями казок відгадували літературні загадки, кросворди, складали символічну книгу « Казкові рекорди », інсценували українські народні казки « Ріпка » , « Рукавичка » та « Курочка Ряба ». Для всіх присутніх звучали пісні у виконанні дитячого ансамблю « Чорнобривчики » районного будинку культури. В читальному залі оформлено книжкову виставку « Казка + пригода = читаю з насолодою ».

Центральна районна бібліотека розпочала Тиждень юнацького читання літературним калейдоскопом « Завітай у світ книжковий, чарівний і дивовижний », який пройшов у вигляді гри-конкурсу. Для учнів аграрного ліцею бібліотекарі розробили цікаву і пізнавальну програму, щоб юнаки та дівчата могли поспілкуватися із книгою і між собою, висловити своє ставлення до книги і читання, стали мудрішими, використовуючи прислів’я, загадки та вислови про книгу. В атмосфері спілкування, пізнання, радісних посмішок учні проявили свою спритність і ерудованість у знанні художніх творів та їх героїв. На закінчення заходу переглянули виставку-рекомендацію «Книжковий дивосвіт».

Також в рамках відкриття Тижня були проведені: театралізоване свято « Книга просить на гостини, в неї свято – іменини » ( Новоселівська б/ф ), літературне свято « У книги люди, наче бджоли в соти, знесли духовний, чудодійний мед» ( Костянтинівська б/ф ), день відкритих дверей « Сузіря вічного й святого – дитяча книга на землі » ( Садівська б/ф ), свято–розвага « Дім без книги, як день без сонця » ( Семенівська б/ф ), літературна подорож « Книга – твій найкращий друг » ( Агрономійська б/ф ).

 Протягом Тижня працівники бібліотек виходили в дошкільні установи та загальноосвітні школи району, де проводили зустрічі з героями книг, грали в ігри, читали  всім бажаючим найцікавіші книги: літературне свято « Книга вчить, як на світі жити » ( Новокрасненська б/ф ), літературно-музичне свято « Книга збирає друзів » ( Іванівська б/ф ).

В День ювіляра читачі шанували письменників-ювілярів 2013 року, а бібліотекарі розповідали про творчість письменників – ювілярів, знайомили з виданнями їх творів, презентували нові надходження до бібліотек художньої української та світової літератури. В районній бібліотеці для дітей « Святом читацьких задоволень» відзначили ювілей датського письменника – казкаря Ганса Християна Андерсена, який припав на святкування Міжнародного дня дитячої книги. Для учнів  2–А класу НВК « Пролісок» була проведена літературна вікторина за його казками. Не залишило байдужими всіх присутніх голосне читання уривків з найвідоміших казок Г.Х. Андерсена, які всі ми знаємо ще з дитинства « Дюймовочка » та «Снігова королева ».

 Презентації книг – ювілярів і письменників – ювілярів пройшли в Агрономійській б/ф, Костянтинівській б/ф, Садівській б/ф.

Тиждень дитячого читання – свято тих, хто творить книгу, свято письменників і видавців. В рамках Дня краєзнавства « І знов хвилює батьківська земля » в центральній районній бібліотеці та районній бібліотеці для дітей відбулися зустрічі з цікавими і талановитими людьми « Таланти твої, Арбузинщино! », на які були запрошені поети – земляки – Поплавський В.Г. та Ткаченко Н.М. Вони привітали дітей із святом книги, побажали їм цікавих і гарних книжок та прочитали свої нові вірші. А ще діти зустрілися з майстринями селища Хілівнюк Л.Т. та Софійчук Г.С., які передаючи молодому поколінню своє вміння вишивати, провели майстер – клас « Рушники, рушники–томатусі моєї роки », де діти мали можливість власноруч попрацювати голкою та ниткою на спеціальній тканині для вишивання. На закінчення заходу присутні переглянули виставку виробів майстринь.

Шануючи відомих людей краю, зберігаючи історію рідного краю, його традиції і звичаї, в бібліотеках – філіях були проведені: краєзнавчий екскурс « Мій край – частинка  України » ( Семенівська б/ф ), краєзнавча вікторина « Чи знаєш ти свій рідний край » ( Садівська б/ф ), бібліо-подорож « Наші письменники – земляки » ( Новоселівська б/ф ).

Формуванню екологічної культури користувачів, гармонійних відносин людини з природою, зміцненню екологічного світогляду юних захисників навколишнього середовища був присвячений День екології, в рамках якого відбулися: засідання природничого клубу « Юний Еколог » « Подорож в країну Екологія » ( Костянтинівська б/ф ), екологічний брейн – ринг « Збережемо нашу землю » ( Садівська б/ф ), година пізнань і відкриттів « Тваринний світ у цифрах від « 1 » до « 10 » ( Іванівська б/ф ).

В День права в районній бібліотеці відбулося ток-шоу « Калейдоскоп права », на якому молоді нагадали про права та обов’язки спеціаліст районного управління юстиції Невертій О.М. та старший дільничий РВ УМВС України в Миколаївській області майор міліції Кущовий В.С. Спеціалісти розповіли про основні правопорушення серед підлітків та молоді, нагадали про відповідальність за вчинені дії та відповіли на запитання присутніх. Старшокласників цікавили багато запитань – про стан правопорушень в районі, розглядалися різні ситуації, які можуть статися з молодими людьми. Підлітки із захопленням взяли участь у правознавчій вікторині. До уваги присутніх була підготовлена  книжкова виставка « Знай свої права та обов’язки ». В Благодатненській бібліотеці–філіїпройшов правознавчий турнір для учнів 7 класів «Закон і право для всіх єдині».

Любителі казок і цікавих добрих книг  в День казки  стали учасниками літературних вікторин, ігор, конкурсів та ерудит – лото « Сторінками улюблених казок»  ( Семенівська б/ф, Агрономійська б/ф ), « У казки на гостинах » ( Новоселівська б/ф ), паради казкових героїв « Книга збирає друзів » ( Костянтинівська б/ф ), « В гостях у казки » ( Кавунівська б/ф ).

На День здоров’я « Здоров’я сьогодні і на все життя » до районної бібліотеки для дітей були запрошені учні 6 класів Арбузинської ЗОШ №2 та фахівець Арбузинської районної лікарні, лікар – стоматолог  Григор’єва І.О., яка розповіла про поширення шкідливих звичок серед дітей і підлітків та як з ними боротися, а потім відбулося обговорення проблем: залежність від тютюнопаління, алкоголізму і наркоманії. Як лікар – стоматолог, Ірина Олександрівна зупинилася і на питанні гігієни порожнини рота, як берегти зуби і правильно доглядати за ними. А на закінчення заходу діти пригадували прислів’я та приказки про здоров’я, всі присутні взяли участь у вікторині « Про здоров’я треба дбати, про здоров’я треба знати ».

А також в останній день Тижня користувачам бібліотек були ще раз проголошені правила користування книгою і бібліотекою, строки повернення книг до бібліотеки та нагадування про те, що книги потрібно читати протягом усього життя.

01.04.2013 До Дня сміху

1 квітня в читальній залі районної бібліотеки для дітей до дня Сміху проведено гуморину « Жарти, сміх – це для всіх », на яку були запрошені учні 5 – 7 класів та працівники районного будинку культури, які є постійними партнерами бібліотеки в проведенні різних соціокультурних заходів.

Звучали жарти, гуморески, анекдоти у виконанні дітей та дорослих. А потім всі присутні згадували веселі випадки із життя, які трапилися з ними 1 квітня. Діти розповідали про гумористичні  шкільні історії, а  дорослі згадували своє веселе дитинство. Завідуюча відділом обслуговування Середенко А.В. ознайомила всіх з історією виникнення свята та як святкується день сміху в інших країнах: Англії, Німеччині, Італії.

У виконанні ансамблю « Калинонька » районного будинку культури звучали українські народні жартівливі пісні, а діти із задоволенням підтримували дорослих.

До уваги присутніх оформлено книжкову поличку « Веселі ідейки», де були представлені твори  українських гумористів.

16.03.13.р. о 10.00  на площі Арбузинки відбулося святкування Масляної неділі «Колодію, колодію, на тебе маю надію», де були задіяні колективи:  Колектив художньої самодіяльності Територіального центру соціального захисту, колектив «Барвінок» Арбузинського МБК та учні Аграрного ліцею, фольклорний ансамбль «Калинонька» Арбузинського РБК, учні дитячої музичної школи, солісти РБК та народний ансамбль народної пісні «Веселий ярмарок» Благодатненського  СБК.

Зі словом привітання до односельців та гостей свята звернувся голова районної державної адміністрації Травянко Євгеній Віталійович.

Свято проходило з веселощами, іграми, вікторинами. Масові гуляння розмежувались веселою торгівлею та пригощанням млинцями. Був проведений конкурс на кращі млинці. Для дітей працювали веселі атракціони.

Не дивлячись на холодні погодні умови настрій у глядачів був відмінний.

 

28 березня о 9.00 год. в центральній дитячій бібліотеці пройшов районний конкурс дитячої творчості « А я – україночка ». В конкурсі взяли участь 8 закладів культури: Арбузинський РБК, Арбузинський МК, Арбузинський МБК,  Новоселівський СБК, Новокрасненський СБК, Агрономійський СБК, Костянтинівський МБК, Воєводський СБК.

Учасниці українську красу показали в таких конкурсах: « Візитна картка », Домашнє завдання на тему української народної казки, конкурс народної символіки України та « Творчий конкурс ».

Конкурс оцінювало компетентне журі на чолі начальника відділу культури та туризму В.П. Іваненко та членів журі директорів РБК, ЦБС, ДБТ.

Перше місце виборола учасниця Агрономійського СБК Афанасьєва Анастасія, яка буде приймати участь в обласному конкурсі дитячої творчості « А я – україночка ».

 

21.03.13р. об 11.00 год. Під звучання мелодій воєнних років розпочався рух колон по центральній вулиці до меморіалу загиблих воїнів.  Тематичний мітинг, присвячений Дню Визволення Арбузинщини та Миколаївської області розпочався музичною композицією, підготовленою фольклорним ансамблем «Калинонька» Арбузинського РБК.

На мітингу виступили: голова Арбузинської державної адміністрації Травянко Євгеній Віталійович, голова районної ради Захарченко Віктор Анатолійович, кавалер ордена княгині Ольги та голова спілки ветеранів війни та праці Алефіренко Раїса Яківна, учениця ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Коваль Катерина.

Вшанування загиблих під час Великої Вітчизняної війни відбулося хвилиною мовчання. Учнями ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів та учнями Арбузинської ДМШ виконано літературно-музичну композицію «Сонячний круг». Мітинг закінчився салютом та покладанням квітів.

21 березня в Арбузинській районній бібліотеці для дітей пройшов ІІ ( районний ) тур щорічного Всеукраїнського конкурсу « Найкращий читач України 2013 року ».

Мета конкурсу – стимулювання у дітей інтересу до читання якісної сучасної літератури, виявлення читацьких уподобань та пріоритетів, вироблення в учнів навичок самостійної роботи з книгою, заохочення до читання дітей, які не читають.

В конкурсі прийняли участь учні 6-7 класів з селища Арбузинка та сіл району: Агрономії, Садового, Новоселівки, Іванівки, Костянтинівки. Місця розподілилися так: І місце – Стороженко Яна ( смт. Арбузинка ), ІІ місце – розподілили Петрик Дмитро ( с. Агрономія ) та Мойсеєнко Світлана ( с. Садове ), ІІІ місце – Афанасьєва Анастасія ( с. Агрономія ), творчі роботи ( читацькі щоденники ) яких направлено до обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна для участі в ІІІ ( обласному ) турі конкурсу.

Переможці обласного туру зможуть взяти участь  у заходах Фестивалю дитячого читання « Книгоманія », що відбудеться 16-19 травня 2013 року в межах Львівського міжнародного дитячого фестивалю.

13 березня 2013 року в Центрі вільного доступу до мережі Інтернет Арбузинської РДБ пройшов он-лайн фестиваль « Давайте поспілкуємося ».

Через  Skype діти спілкувалися зі своїми друзями,  обмінювалися розповідями про шкільне життя, свої захоплення. А також подорожували  різноманітними розважальними та дитячими сайтами.

 

             27 лютого 2013 року в літературній вітальні бібліотеки Арбузинського Аграрного ліцею відбулася зустріч з місцевим поетом, членом літературного обєднання «Дар» - Дубовським Сергієм Івановичем . Працівники Арбузинського міського Будинку культури та педагогічний колектив Аграрного ліцею  склали  змістовну цікаву програму.

На зустрічі були присутні:  член  літературного обєднання «Дар» - Дзудзело Микола Олексійович, педагогічний колектив ліцею  студенти та гості.   Творча зустріч пройшла в теплій , дружній атмосфері, мала схвальні відгуки від гостей заходу.

Поет вразив всіх присутніх своїм емоційним виконанням поетичних творів і розповіддю про те, як саме він став поетом, адже почав він писати з раннього дитинства. Шанувальники Сергія Івановича Дубовського побажали йому душевного спокою та творчої наснаги, миру, любові і Божого благословення на творчій ниві.

              27 лютого 2013 року в Арбузинській дитячій музичній школі відбувся внутрішньо шкільний конкурс « Музика П.І. Чайковського ».

В конкурсі приймало участь 18 учнів по класам: фортепіано, акордеон, гітара, сольний спів, духові інструменти.

Їх виступ оцінювало компетентне журі у складі: начальник відділу культури і туризму Іваненко В.П., директор дитячої музичної школи Плотнікова Я.В., директор районного Будинку культури Подгородецька Т.М., викладач по класу фортепіано Арбузинської ДМШ Медчук Т.В.

Переможцями конкурсу стали:

·   Колученко Дмитро – І місце

·   Габайдулін Олексій – ІІ місце

·   Шиян Леонід – ІІІ місце

Всі учасники конкурсу були нагороджені грамотами.

             22 лютого в  залі засідань  районної ради відбулися  святкові збори на честь Дня Захисника Вітчизни, яке традиційно відмічається 23 лютого. На свято були запрошені Ветерани Великої Вітчизняної війни, воїни-інтернаціоналісти та учасники бойових дій на території інших держав.

Пролунали поздоровлення для чоловіків від заступника голови районної державної адміністрації Постовик Людмили Василівни, завідуючої справами районної ради Скорик Наталії Миколаївни, голови профспілки Ветеранів Алефіренко Раїси Яківни. Традиційно вшанували пам'ять загиблих та поклали квіти до меморіалу.  Ветеранам було вручено подяки та цінні подарунки.

Працівниками районного Будинку культури  та учасниками художньої самодіяльності було проведено змістовний концерт, де  від перегляду глядачі отримали  велике задоволення.

 « Шевченкове слово в віках не загине »

28 лютого 2013 року в центральній районній бібліотеці був проведений районний конкурс  читців-декламаторів «Шевченкове слово в віках не загине».

Виступи учасників оцінювало спеціально створене конкурсне журі, до складу якого ввійшли: голова районного літературного об’єднання « Дар » Поплавський  В.Г.  та члени об’єднання  Ткаченко Н.М., Хілівнюк Л.Т., Дзудзело М.О.

У конкурсі взяло участь – 23 учасники з Семенівки, Кавунів, Новокрасного, Агрономії, Благодатного, Іванівки, Любоіванівки, Новоселівки,  Остапівки, Панкратово, Рябоконево, Воєводське,  Костянтинівки та Арбузинки. Всі учасники показали високу  виконавську майстерність, володіння основами  художнього читання, розкрили художній образ твору.

Одноголосно було нагороджено  грамотою  « Авторська поезія ». Коклєву Юлію ( Костянтинівка ), Івченко Анна ( Воєводське ), III місце розділили Давиденко Настя ( Семенівка ) та  Воробйов  Олександр ( Панкратово ), II місце Іващенко Марина та Мікульшина Тетяна   ( Семенівка ), I-м дісталось Дереновській Тетяні ( Агрономія ) та Ніколаєнко Олександру ( Арбузинка ).

15 лютого о 09.00 годині в залі засідань районної ради відбувся тематичний концерт, присвячений вшануванню памяті  воїнів-інтернаціоналістів та учасників бойових дій на території інших держав. Виступаючі голова районної державної адміністрації Травянко Євгеній Віталійович та голова районної ради Захарченко Віктор Анатолійович привітали всіх присутніх з датою вшанування памяті та вручили нагороди учасникам бойових дій, побажали багато приємних слів. Також мали нагоду всіх привітати голова профспілки ветеранів Алефіренко Раїса Яківна, начальник управління соціального захисту населення Ніколаєнко Ольга Володимирівна, директор ДОСААФ Шарата Володимир Іванович та учень загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступеня №2  Кутовий Тарас та побажати миру, здоров’я і щастя.

 

Розмежували виступи художніми номерами працівники районного Будинку культури, солісти Микола Воробйов, Олександр Фесенко, Олександр Петренко, Руслана Артюх, Тетяна Подгородецька,Лариса Тищенко та народний ансамбль «Черемхи».

 

Арбузинська районна бібліотека для дітей

Розважальна програма « Нумо, хлопці ! »

21лютого  до Дня захисника Вітчизни в районній бібліотеці для дітей для хлопців 2 – 7 класів проведено розважальну програму « Нумо, хлопці ! »  Майбутні воїни прийняли участь у конкурсах, де показали свій рівень фізичної підготовки, почуття гумору, силу і спритність, ерудованість та кмітливість. Для присутніх була представлена викладка літератури « Шляхами подвигу і слави ».  

Усний журнал « Бібліотека: вчора, сьогодні, завтра »

13 лютого 2013 року Арбузинська центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей провели звіт перед населенням у формі усного журналу: « Бібліотека: вчора, сьогодні, завтра ». На заході були присутні найактивніші користувачі бібліотеки, представники організацій та установ селища, органів місцевого самоврядування.

На імпровізованих сторінках журналу « Працюємо – для громади, звітуємо – перед громадою », « В центрі уваги – користувач ! », « Послуги потрібні, послуги різні, заходи різноманітні », « Щасливі разом », « … а май сто друзів »  бібліотечні фахівці ( зав. відділом обслуговування ЦРБ Степанченко С.В. та зав. відділом обслуговування РДБ Середенко А.В.)  розповіли присутнім про здобутки бібліотеки, підвели підсумки минулого року, визначили завдання на майбутнє, поділилися наболілими проблемами.

Не забули бібліотекарі і про своїх користувачів. Відмітили кращих – Шарату Ф.С., Набожинську Л.Ц., Пічугіна Б.К., Париляк З.І., Мангуру З.А., які беруть участь у житті бібліотеки, збагачують фонд бібліотеки книжковими дарунками. Гордістю дитячої бібліотеки є діти – артисти, які не тільки є кращими читачами бібліотеки, а ще й активно приймають участь у всіх бібліотечних заходах та творчих конкурсах ( Кужілов Назар – нагороджений грамотою за участь у Всеукраїнському конкурсі « Кращий читач року », Солощенко Євген – нагороджений грамотою та подарунком за участь в обласному конкурсі « Велике українське слово » ). З побажаннями бібліотеці гарних читачів, нових книжок,  творчих здобутків  виступив голова районного літературного об’єднання « Дар »  В.Г. Поплавський.

Проінформували громаду про впровадження нових інформаційних послуг в роботу бібліотек – відкриття Центрів вільного доступу до мережі Інтернет Арбузинської ЦРБ та РДБ. Це стало можливо завдяки програмі « Бібліоміст » та фінансовій підтримці Арбузинської РДА. А користувачі цих бібліотек отримали можливість безкоштовного доступу до Інтернету.

Також були визначені найбільш рейтингові заходи та події бібліотек за минулий рік. Відмітили заходи, присвячені 75-й річниці від дня утворення Миколаївської області, з популяризації книги та читання серед підростаючого покоління та юнацтва, до Всеукраїнського дня бібліотек було організовано  акцію « Бібліотека йде в люди ».

В рамках звіту перед громадою та з нагоди дня всіх закоханих була проведена  зустріч читаючих  родин трьох поколінь. Родини Шарати М.О. та Л.С., Рябухи В.І. та О.В, Коробко Е.М. та О.В. поділилися з присутніми своїми сімейними традиціями, звичаями, захопленнями. Це сім’ї, де ніколи не згасає родинне тепло, кохання, злагода, де завжди є час для прочитання улюблених книг.

Під час свята звучали пісні у виконанні  працівників районного будинку культури та дитячого ансамблю « Чорнобривчики ».

Також хочеться відмітити взаємодію бібліотеки з іншими установами і закладами для проведення спільних заходів. Нашими партнерами є районний будинок культури, музична школа, будинок творчості школярів, редакція районної газети « Нове життя », ЗОШ №1, 2, аграрний ліцей, Арбузинська селищна рада, районне управління праці та соціального захисту населення, районне управління юстиції, районний центр зайнятості населення.

Спонсором заходу стала Арбузинська селищна рада, яка подарувала родинам подарунки.  

07.02.2013 року в Центрі вільного доступу до мережі Інтернет Арбузинської ЦРБ для людей поважного віку відбувся тренінг « Світ безмежних можливостей », де користувачі пройшли навчання з рівня комп’ютерної грамотності, познайомилися з найпопулярнішими  Інтернет-ресурсами в різних сферах (пошукові системи, соціальні мережі, новини, розклад руху потягів, законодавча база, програма телебачення, медицина, погода, розміщення оголошень та ін.), мали змогу отримання  навиків самостійної роботи в мережі Інтернет.

 

Щорічна акція «Нагодуй пташенятко» в Костянтинівській бібліотеці

З 28 січня в Костянтинівській міській бібліотеці розпочалася щорічна акція «Нагодуй пташенятко», присвячена дбайливому ставленню до птахів у зимовий період. Напередодні заходу в бібліотеці було зроблено оголошення для  бажаючих долучитися до цієї доброї справи. Не байдужими та активними виявились учні 4 класу Костянтинівської ЗОШ. Любителями природи змайстровано 8 годівничок та розміщено по деревах на території школи. Діти приготували плакат «Кожній синиці-наші годівниці». Діти наповнили годівниці зерном, насінням  соняшника, горіхами, шматочками хліба та яблук. На проволочки були нанизані шматочки сала. Під час заходу діти згадували, які ще птахи залишаються зимувати та чим частувати пернатих друзів. У виконанні Пермякової  Альбіни пролунала пісня «Щаслива пташка», Якушевич Сашко прочитав вірш Олександра Яшина «Погодуйте  пташок». Впродовж акції, яка буде діяти до кінця лютого, діти будуть чистити годівниці від снігу, досипати зерно та насіння.  

З метою зміцнення єдності народу навколо ідеї Соборності української держави, виховання у підростаючого покоління почуття національної гідності, 22 січня в Арбузинській районній бібліотеці для дітей відбулося літературно-музичне свято « Ти моя Україно, ти у мене єдина! » Свято розпочалося літературно –музичною композицією, де звучали вірші про Україну у виконанні учнів 5-6 класів. Також діти згадали історичні події, що передували цій історичній даті, державні символи нашої держави. До уваги запрошених було представлено книжкову виставку «Соборна мати Україна -  одна на всіх, як оберіг».

 

22 січня відбувся святковий концерт, присвячений Дню Соборності та Свободи України.

На початку святкової програми  пролунали поздоровлення  першого  заступника голови районної державної адміністрації Неграя Володимира Анатолійовича та голови районної ради Захарченка Віктора Анатолійовича та вручено грамоти з нагоди святкування.

В концерті пролунали пісні у виконанні фольклорного колективу районного Будинку культури « Калинонька », солістів А. Яковлєвої, Д. Мороховець, О.Петренка, Т. Подгородецької, Л.Тищенко, Р. Артюх та народного вокального ансамблю « Черемхи ». Доповнили змістовність концерту читці та інструментальний ансамбль дитячої музичної школи.

 

Календар добрих справ: 10.01.2013р. Конкурс різдвяних колядок та щедрівок « Ой радуйся земле, син Божий народився ».

Колядками і щедрівками із щирими побажаннями щастя, здоров’я і добра сповненні  зимові святкові дні. В рамках проведення спільних заходів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, внесених до  « Календаря добрих справ », конкурс різдвяних колядок та щедрівок « Ой радуйся земле, син Божий народився » пройшов у стінах Арбузинської районної бібліотеки для дітей. Діти, підтримуючи давні народні звичаї, вивчили і виконали ці дзвінкоголосі і невмирущі обрядові пісні зимового циклу свят українського народу. Розпочався конкурс привітанням з Новорічними та Різдвяними святами завідуючої відділом обслуговування  дитячої бібліотеки  Середенко  Алли Вікторівни. А потім діти продемонстрували  свої творчі здібності  виконанням колядок і щедрівок.   Особливо всім  присутнім сподобався виступ сестричок  Медвінських  – Юлі, Насті та Катрусі, братів Станіслава і Юрка Торбів та Володимира Ненька. Переможці конкурсу отримали на пам'ять по збірці творів  наших земляків - творців літературного пера.  Наприкінці  заходу діти із задоволенням грали в ігри, розваги, відгадували загадки.  

В Арбузинській ЦБС з грудня 2012 року відкрито і працюють 5 Центрів вільного доступу до мережі Інтернет.

Відвідувачі Центру вільного доступу до мережі Інтернет Арбузинської ЦРБ:

 

Відвідувачі Центру вільного доступу до мережі Інтернет Арбузинської ЦДБ:

 

Відвідувачі Центру вільного доступу до мережі Інтернет Садівської бібліотеки – філії:

 

Відвідувачі Центру вільного доступу до мережі Інтернет Семенівської бібліотеки – філії:

 

Відвідувачі Центру вільного доступу до мережі Інтернет Кавунівської бібліотеки – філії:

 

Флеш – моб « Дитина читає, Україна процвітає! » 

 Читання відіграє важливу роль в житті дітей, набагато більшу ніж читання в житті дорослих. Книга, яку прочитали в дитинстві залишається в пам'яті, майже на все життя і впливає на подальший розвиток дитини.

Флеш – моб « Дитина читає, Україна процвітає! » був проведений   районною  бібліотекою для дітей 12 червня для вихованців 6 – 7 класів літнього оздоровчого табору ЗОШ № 2, щоб долучити дітей до книги, до читання. Гаслом  заходу стали такі крилаті вирази « Книгу читати – усе  знати ! ».

Учасники дійства вбралися в костюми найвідоміших казкових героїв світу: Буратіно, Герда, Лисичка–сестричка, Баба Яга  та Королева Книга запропонували дітям взяти участь в літературній вікторині « Із чарівної скриньки ». Діти із задоволенням відгадували літературні загадки, грали в цікаві ігри, ділились враженнями про прочитані книги, юні художники прийняли участь у конкурсі малюнку « Світ моїх  мрій ».

Нечитайликів, скигликів, неуміх та буркотунів тут не було. А от розумників, веселунів, огогояктямущих – доста! Юні артисти з дитячого ансамблю « Чорнобривчики » районного будинку культури показали невеличкий концерт. Всі отримали позитивну віддачу і гарний настрій, кожен читач бібліотеки мав змогу познайомитись з книжковою  виставкою «Дивосвіт нової книги».

Театралізована вистава « Прийшов Святий Миколай, подарунки діставай! »

20 грудня в Арбузинській районній бібліотеці для дітей до дня Святого Миколая юними  артистами з 2-а класу НВК « Пролісок » для учнів 3 класів була показана театралізована вистава « Прийшов Святий Миколай, подарунки діставай », яка захопила всіх  присутніх: Чортики вкрали Книгу, в якій були записані добрі справи малят, за які вони мають одержати подарунки.   На щастя  Янголята  знайшли Книгу і віддали її Святому Миколаю. Потім дітки читали вірші, співали пісні, грали в рухливі ігри, відгадували загадки. В читальному залі бібліотеки для дітей оформлено книжкову виставку « По Вкраїні з краю в край ходить святий Миколай ».

Також на свято  до дітвори завітали заступник голови Арбузинської райдержадміністрації Людмила Постовик та начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Валентина Іваненко. Почесні гості привітали малечу з Днем Святого Миколая, новорічними та різдвяними святами, побажали їм міцного здоров’я, доброго настрою та веселих канікул. А ще на святі відбулася приємна подія, як для відвідувачів, так і для працівників бібліотеки. Людмила Постовик від імені голови Арбузинської райдержадміністрації Євгенія Травянка подарувала районній бібліотеці для дітей  ігрові приставки до комп’ютера – гейпад та руль, центральній районній бібліотеці-пилосос. Отримали подарунки і маленьки артисти заходу. Тож у такі великі новорічні свята бажання дійсно здійснюються!

Дитяча бібліотека запрошує дітвору під час новорічних канікул взяти участь у святкових заходах, пограти в комп’ютерні ігри, відвідати Інтернет-Центр, із задоволенням провести вільний час. З наступаючими новорічними та різдвяними святами!  

День Святого Миколая

19-20  грудня в залі засідань районної ради відбулося загальнорайонне свято до Дня Святого Миколая для дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, малозабезпечених, багатодітних та обдарованих  дітей з усього району.

 У малій залі районною бібліотекою для дітей було представлено разом з юними артистами театралізоване дійство під назвою «Прийшов Святий Миколай- подарунки діставай» та книжкову виставку  «По Вкраїні з краю в край ходить Святий Миколай», де діти мали змогу познайомитися з літературою про зимові свята, українські святкові новорічні та різдвяні обряди, казки, оповідання про зиму.  

19 грудня в Арбузинській районній бібліотеці для дітей  пройшла благодійна акція « Святий Миколай іде до сиріт », на яку були запрошені діти з обмеженими фізичними можливостями та діти, які перебувають під опікою. Для всіх присутніх юні артисти з 2-а класу НВК « Пролісок » показали театралізовану виставу « Прийшов Святий Миколай, подарунки діставай », яка захопила всіх  присутніх: Чортики вкрали Книгу, в якій були записані добрі справи малят, за які вони мають одержати подарунки.   На щастя  Янголята  знайшли Книгу і віддали її святому Миколаю.

Також на святі дітки читали вірші, співали пісні, грали в рухливі ігри, відгадували загадки.

На свято були запрошені ієрей Андрій Коваль та дякон Андрій Мазуренко, які по завершенню дійства звернулись до дітей із добрими словами, закликали жити в дружбі та злагоді, любити  Бога, поважати дорослих. І звичайно ж вони прийшли не з пустими руками – подарували дітям дарунки із солодощами.

В читальному залі бібліотеки для дітей оформлено книжкову виставку « По Вкраїні з краю в край ходить святий Миколай ».  

 

 

 

 

 

 

 14 грудня відбулося підбиття підсумків конкурсу малюнку « Розкажу Миколаю про що я читаю ».

Визначились переможці. Це:

1 місце – Михайленко Ангеліна, 4-б клас;

2 місце – Медвінська Настя, 5-б клас;

3 місце – Петрова Настя, 5-б клас.

Переможці конкурсу нагороджені Грамотами та подарунками.

Для всіх присутніх був організований концерт – виступив дитячого ансамблю « Чорнобривчики » під керівництвом працівника РБК Черешні Ірини.

БЕЗКОШТОВНИЙ ІНТЕРНЕТ – ВІДТЕПЕР В АРБУЗИНСЬКІЙ ЦЕНТРАЛЬНІЙ РАЙОННІЙ БІБЛІОТЕЦІ ТА БІБЛІОТЕКАХ-ФІЛІЯХ АРБУЗИНСЬКОГО РАЙОНУ

12 грудня 2012 р. в Арбузинській центральній районній бібліотеці, Арбузинській районній бібліотеці для дітей, Семенівській сільській бібліотеці – філії відбулися урочисті церемонії з нагоди відкриття Центрів публічного доступу до мережі Інтернет.

Завдяки перемозі у третьому раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» Арбузинська центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей безкоштовно отримали 8  комп’ютерів з ліцензійним програмним забезпеченням та підключенням до Інтернет, 8 веб-камер, принтери, сканери, набори обладнання для створення локальної мережі та підключення до мережі Інтернет.

На захід буди запрошені: голова Арбузинської райдержадміністрації Є.В. Травянко, заступник голови Арбузинської райдержадміністрації Л.В. Постовик, голова Арбузинської районної ради В.А. Захарченко, заступник директора з наукової роботи обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова Т.С. Астапенко, голова селищної ради Н.А. Солдатова, начальник районного відділу освіти Л.С. Ружанська, начальник відділу культури і туризму Арбузинської райдержадміністрації В.П. Іваненко, а також друзі бібліотеки, користувачі, директори шкіл, завідуючі відділами Арбузинської райдержадміністрації, представники громадських організацій, бібліотекарі сільських бібліотек – філій, працівники редакції районної газети «Нове життя».

 

 

 
Урочистості розпочалися в центральній районній бібліотеці. Зал був святково прикрашений кульками, серпантиновими стрічками.
За давнім українським звичаєм гостей зустрічали запашним короваєм та піснями.
 

Виступаючі:

 

голова Арбузинської райдержадміністрації Є.В. Травянко,

голова Арбузинської районної ради В.А. Захарченко,

заступник директора з наукової роботи обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова Т.С. Астапенко,

начальник відділу культури і туризму Арбузинської райдержадміністрації В.П. Іваненко,

начальник районного відділу освіти Л.С. Ружанська,

голова селищної ради Н.А. Солдатова

привітали бібліотекарів з відкриттям Центру та подякували за плідну працю задля отримання гранту і побажали натхнення та подальших перемог у конкурсах.

Символічну стрічку перерізали голова Арбузинської райдержадміністрації Є.В. Травянко, заступник директора з наукової роботи обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова Т.С. Астапенко.

Скористатися послугами Центру вільного доступу до мережі Інтернет запросила завідуюча відділу обслуговування С.В. Степанченко.

 

Було здійснено Skype спілкування з нашою землячкою, поетесою, членом національної Спілки письменників і журналістів України В.І. Марущак, яка привітала своїх земляків з визначною подією.

 

Після цього гостей було запрошено на відкриття Центру вільного доступу до мережі Інтернет в районну бібліотеку для дітей.

 

Право перерізати стрічку було надано голові Арбузинської райдержадміністрації Є.В. Травянко та найменшій читачці бібліотеки Станіславі Гальчак.

 

Допомогли перетворити захід у справжнє свято працівники районного будинку культури та дитячий ансамбль «Чорнобривчики». Діти привітали гостей віршами про Інтернет.

 


Маленькі читачі отримали можливість скористатися правом перших відвідувачів Центру. І в цьому їм допомагали волонтери: показували як знаходити цікаві мультики, інформацію для рефератів, відсилати листи друзям через електрону пошту.

Місцева поетеса Н.І. Ткаченко подарувала маленьким читачам та всім присутнім свої вірші.

 

З словами вдячності до присутніх звернулася директор ЦБС С.М. Долінська яка наголосила, що відтепер жителі району можуть безкоштовно пройти курси комп’ютерної грамотності та безкоштовно користуватися всіма послугами мережі Інтернет і висловила надію, що з відкриттям Центрів вільного доступу до мережі Інтернет в бібліотеках інформаційні ресурси Інтернет стануть для більшості звичним джерелом інформації.

 

 

12 грудня відкрився Центр вільного доступу до мережі Інтернет і в Семенівській сільській бібліотеці – філії. Урочиста церемонія відкриття розпочалася виступом дітей вокально-хореографічної студії «Перлини України», які запашним короваєм та вітальними словами зустрічали гостей. Із словами привітання виступила голова Семенівської сільської ради Герасименко Ірина Дем‘янівна. А також на свято були запрошені: заступник директора ПРАТ «Оберіг» В.В. Лисенко, голова Семенівської благодійної організації «Семенівський добробут» М.В. Давиденко, представники громади, учні школи, кращі читачі бібліотеки.  Всі присутні через створений дітьми живий коридор пройшли до приміщення бібліотеки. Право перерізання святкової стрічки було надано заступнику директора ПРАТ «Оберіг» В.В. Лисенко. Літературно – музичною композицією продовжили захід учасники художньої самодіяльності Семенівського сільського будинку культури.

Завідуюча Семенівською бібліотекою Подковиріна Жанна Володимирівна подякувала всім, хто допоміг у реалізації проекту. Потім діти на прикладах показали можливості роботи в мережі Інтернет.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

13 грудня урочисті церемонії відкриття Центрів вільного доступу до мережі Інтернет відбулися в Кавунівській сільській бібліотеці – філії та Садівській бібліотеці – філії. Кожна з сільських бібліотек – переможниць проекту отримали по 2 комп'ютери,  2 веб – камери, 2 пари навушників з мікрофоном, по 1 принтеру – сканеру та ліцензійне програмне забезпечення.

На урочисту церемонію відкриття Центру вільного доступу до мережі Інтернет Кавунівської сільської бібліотеки – філії були запрошені: начальник відділу культури і туризму Арбузинської райдержадміністрації В.П. Іваненко, директор Арбузинської ЦБС С.М. Долінська, заступник директора по роботі з дітьми Арбузинської ЦБС А.І. Бугай, голова Кавунівської сільської ради К.В. Драгунова, директор Кавунівської школи О.І. Ненько, представники місцевих організацій, учні школи, всі бажаючі.  Почесні гості у своїх виступах привітали громаду із визначною подією. Волонтер бібліотеки Неговора Олександр  у своєму виступі наголосив про значення відкриття Інтернет – Центру та надання нових інформаційних послуг користувачам сільської бібліотеки. У виконанні учнів Кавунівської ЗОШ звучали вірші про Інтернет. Завідуюча Кавунівською бібліотекою – філією Савчук О.М. запросила всіх присутніх скористатися послугами Інтернет – Центру.

 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Цього ж дня урочистості  з нагоди відкриття Центру вільного доступу до мережі Інтернет відбулися і в Садівській бібліотеці – філії. На свято були запрошені депутат сільської ради О.М. Бовщик, начальник відділу культури і туризму Арбузинської райдержадміністрації В.П. Іваненко, директор Арбузинської ЦБС С.М. Долінська, заступник директора по роботі з дітьми Арбузинської ЦБС А.І. Бугай, кращий читач бібліотеки В.П. Сухінін, які у своїх виступах привітали громаду із визначною подією в житті села. Символічну стрічку перерізали начальник відділу культури і туризму В.П. Іваненко та учениця 6-го класу Грицай Дар’я. Волонтери бібліотеки підприємець О.В. Баранова та активний читач Мажоров Сергій продемонстрували всім присутнім можливості Інтернету. Завідуюча Садівською бібліотекою – філією Л.А. Золотченко висловила слова подяки голові Садівської  сільської ради Морозу А.А., голові Арбузинської райдержадміністрації Травянку Є.В. за дієву підтримку в реалізації проекту в наданні громаді нових інформаційних послуг  для користувачів бібліотеки.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

З любовю до дітей

Літо тепле, лагідне, казкове… Дитинство – дійсно радісна пора, особливо, коли збирає у дружнє коло всіх дітлахів.

В рамках проведення спільних заходів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, внесених до « Календаря добрих справ », 13 серпня 2012 року в центральній районній бібліотеці для дітей було проведено бібліо – шоу « З любов’ю до дітей », яке зібрало багато відвідувачів. Перед глядачами виступили дівчатка з ансамблю « Чорнобривчики » під керівництвом Черешні І.В. із своїм новим репертуаром.

Цей захід – спільний проект центральної районної бібліотеки для дітей та районного Будинку культури.  Мета шоу – соціальна підтримка талановитих дітей. Всі  учасники отримали задоволення від спілкування: юні артисти демонстрували свої таланти, глядачі зустрілися з новими друзями, відкрили нові власні можливості. А далі діти гралися в рухливі ігри, закружляли у веселому хороводі. Був час, щоб познайомитись з новими книгами з книжкової виставки « Відпочиваємо і  читаємо ! » та пограти в комп’ ютерні ігри в ігро – клепінговій кімнаті  « Дивограй ігор ».

Час пролетів миттєво, і так не хотілося розходитись по домівках.

 

Новокрасново

З хлібом сіллю зустрічали новокрасненські аматори сцени гостей концерту і депутата обласної ради Віталія Травянка, начальника відділу культури і туризму Валентина Іваненко, сільського голову О.М. Прокофєва, який відбувся 30 квітня в Новокрасненському СБК.

В концерті прийняли участь понад 70 учасників художньої самодіяльності, а саме: театральний колектив, вихованці дитячого садка, фольклорний колектив « Марусина », танцювальний колектив, солісти, читці. Перед початком концерту у Будинку культури була представлена виставка місцевих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.  

Звітні концерти художньої самодіяльності в Арбузинському районі присвячені 75-річчю утворення Миколаївської області у всіх закладах культури в Арбузинському районі пройшли за підтримки Віталія Івановича Травянка, який до речі, взяв під особистий патронат цьогорічний районний огляд сільських закладів культури.

 

Розпочали районний огляд учасники художньої самодіяльності Семенівського СБК. В концертній програмі прийняли участь понад 150 учасників художньої самодіяльності. З них; народний театр, естрадні вокальні колективи, хореографічні колективи, вокалісти, читці. Народні умільці села прикрасили фойє закладу чудовою виставкою народно – ужиткового мистецтва.  

Остапівка

29 квітня відбувся звітний концерт в Остапівському сільському клубі. В концерті приймали участь понад 35 учасників художньої самодіяльності, а саме вокальні колективи, окремі виконавці, читці, гумористи.

Народні умільці села прикрасили фойє закладу чудовою виставкою вишитих рушників, серветок, в’язаних робіт.

 

Народні обряди та звичаї

Ой На Івана, ТА й на Купала...

Свят­ку­ють Іва­на Ку­па­ла 7 лип­ня, в хрис­ти­янсь­ке свя­то різ­два Іо­ан­на-пе­ред­віс­ни­ка. Іс­то­рія свя­та тяг­неть­ся із ста­ро­ви­ни, він був нас­тіль­ки по­пу­ляр­ний се­ред на­ро­ду, що на­віть най­фа­на­тич­ні­шим вірянам до­ве­ло­ся зми­ри­ти­ся з ним і по­лю­би­ти.

Цьо­го дня усі свої най­га­ря­чі­ші по­чут­тя мож­на ви­ра­зи­ти за до­по­мо­гою сти­хій - во­ди і вог­ню, і за до­по­мо­гою му­зи­ки, тан­цю і жар­ту.

У ніч на Іва­на Ку­па­ла хлоп­ці і дів­ча­та зби­ра­ють­ся в шум­ні ком­па­нії і ве­се­лять­ся на бе­ре­гах озер і рі­чок : па­лять ве­ли­чез­ні вог­ни­ща, стри­ба­ють че­рез них, во­дять хо­ро­во­ди.

Але це уве­че­рі, а уран­ці на Іва­на Ку­па­ла хлоп­ці і дів­ча­та ви­бі­га­ли на ву­ли­цю, сі­да­ли на міт­ли і дра­ту­ва­ли один од­но­го, ви­яв­ля­ю­чи так свою сим­па­тію впо­до­ба­ній лю­ди­ні.

На­ші пред­ки бу­ли твер­до упев­не­ні, що са­ме на Іва­на Ку­па­ла мож­на знай­ти справ­жню лю­бов. Са­ме то­му дів­чата пле­туть він­ки і з їх до­по­мо­гою га­да­ють на суд­же­но­го. А ще ці він­ки свя­тять в цер­кві, а потім по­ять хво­рих нас­то­єм на тра­вах з ку­паль­ско­го він­ка.

На Іва­на Ку­па­ла мо­лодь на­ряд­жає Ма­ре­ну і Ку­пай­ла.

З гі­лок, со­ло­ми або гли­ни роб­лять дів­чи­ну і па­руб­ка, на­ряд­жа­ють їх і з ни­ми хо­дять по се­лу з пісня­ми. По­тім Ма­ре­ну і Ку­пай­ла топ­лять в річ­ці або спа­лю­ють на кос­три­ці.

Мож­ли­во, на­ші пред­ки ві­ри­ли, що та­кий об­ряд за­доб­рить бо­га сон­ця і зро­бить рік уро­жай­ні­шим.

А мож­ли­во, цей об­ряд сим­во­лі­зує ве­сіл­ля язич­ниць­ких бо­гів ро­дю­чос­ті, в ре­зуль­та­ті якої при­ро­да при­но­сить хо­ро­ший уро­жай.

Мож­на смі­ли­во ска­за­ти, що се­ред на­род­них свят, які від­зна­ча­ють­ся вліт­ку, чи не найулюбленішими се­ред мо­ло­ді і най­ро­ман­тич­ні­ши­ми вва­жа­ють­ся ку­паль­ські свя­та. Пе­ре­ко­на­ти­ся у цьо­му що­ро­ку у ча­рів­ні ку­точ­ки при­ро­ди від­прав­ля­ють­ся ро­ман­ти­ки і … праг­ма­ти­ки.

Вже ста­ло тра­ди­ці­єю в на­шо­му ра­йон­но­му се­ли­щі від­зна­ча­ти це на­род­не свя­то  бі­ля Молотовського став­ка. Цей рік не став ви­нят­ком.  І хоч з пев­них при­чин про­во­ди­лось во­но на­пе­ре­дод­ні сьо­мо­го лип­ня, все ж  уве­че­рі бі­ля вод­но­го пле­са зіб­ра­ло­ся чи­ма­ло  не ли­ше мо­ло­ді, а й лю­дей різ­но­го ві­ку. Ма­ло хто знає, скіль­ки зу­силь док­ла­да­єть­ся, щоб при­сут­ні від­чу­ли справ­жню свят­ко­ву ат­мос­фе­ру. Ор­га­ні­за­то­ри свя­та - пра­ців­ни­ки від­ді­лу куль­ту­ри - поп­ра­цю­ва­ли твор­чо і їх­ні зу­сил­ля не прой­шли марно.

Сце­на­рій дійс­тва но­сив  ук­ра­їнсь­кий на­род­ний ха­рак­тер та опи­рав­ся на п`єсу Іва­на Не­чуй - Левиць­ко­го "Кай­да­ше­ва сім`я та дра­му-фе­є­рію Ле­сі Ук­ра­їн­ки "Лі­со­ва піс­ня". Са­мо­ді­яль­ні ар­тис­ти викона­ли де­я­кі дії з цих кла­сич­них тво­рів. Не­ве­лич­кий са­мо­ді­яль­ний ко­лек­тив ра­ду­вав гос­тей  ве­се­ли­ми ві­тан­ня­ми у гар­но­му ук­ра­їнсь­ко­му вбран­ні. І вза­га­лі, все свя­то бу­ло по­бу­до­ва­не на еле­мен­тах фольклору.

А ко­ли нас­тав час за­па­ли­ти ку­паль­ський во­гонь, до­по­міг в цьо­му го­ло­ва рай­дер­жад­мі­ніс­тра­ції Євге­ній  Тра­вян­ко. Це вог­ни­ще - на­дія на май­бут­нє...

 Не змі­ни­ли і влас­них тра­ди­цій. Як зав­жди, про­во­ди­лись вік­то­ри­ни, кон­кур­си, іг­ри: від­га­ду­ва­ли загад­ки, про­да­ва­ли ко­та в міш­ку, зма­га­ли­ся в спор­тив­них вмін­нях. Зви­чай­но ж, пе­ре­мож­ці от­ри­му­ва­ли при­зи.

По за­кін­чен­ню кон­цер­тної прог­ра­ми гос­ті, яких цьо­го ве­чо­ра зіб­ра­ло­ся ба­га­то, ще дов­го розважались під ве­се­лу му­зи­ку...

 

Агрономія

5 травня відбувся звітний концерт  в Агрономійському СБК. У звітному концерті прийняли участь понад 100 учасників художньої самодіяльності. До початку концерту у вітальні закладу зібралося чимало глядачів, і поки артисти готувалися до виходу на сцену, гості свята милувалися персональною виставкою виробів вишивки Антоніни Федорівни Сторожук.

Цікавими були виступи солістів та вокальних колективів « Чорнобривчик », « Мрія », « Водограй », хореографічного колективу « Сонячні промені », а також фольклорного колективу « Криниченька ».  

Іванівка – Панкратово

7 травня відбувся звітний концерт  в селі Іванівка Іванівського та Панкратівського СК. В концерті прийняли участь понад 50 учасників художньої самодіяльності с. Іванівки та с. Панкратово, а саме духовний ансамбль, вихованці дитячого садка « Сонечко », вокальний ансамбль « Іванчанка », солісти, читці, гумористи. Цікаву змістову виставку декоративно – ужиткового мистецтва за участю місцевих народних умільців підготували культпрацівники.

Арбузинський РБК

9 травня на стадіоні « Колос »  смт. Арбузинка звітували аматори сцени Арбузинського РБК. На стадіоні зібралось чимало людей. Зі святом вітала помічник депутата обласної ради Віталія Травянка Алла Резніченко та вручила від його імені подарунки директорам РБК та ДМШ.В концерті прийняли участь понад 100 учасників художньої самодіяльності: народний ансамбль « Черемхи », хореографічний колектив ДМШ, інструментальні ансамблі ДМШ та РБК, вокально – інструментальний ансамбль « Сюрприз, дитячий вокальний ансамбль « Чорнобривчик », солісти, читці. На честь свята було організовано святковий феєрверк.  

Новоселіва

16 травня пройшов звітний концерт в селі Новоселівка. В звітному концерті Новоселівського сільського Будинку культури прийняло понад 30 учасників художньої самодіяльності, а саме: вокальний ансамбль « Дзвіночок », вихованці дитячого садка « Казка », вокальне тріо, дорослий театральний колектив Будинку культури та окремі виконавці.

Перед початком звіту у фойє закладу було представлено виставку робіт місцевих народних умільців.  

Новогригорівка

17 травня відбувся звітний концерт у Новогригорівському СК. У клубному закладі до уваги присутніх було представлено виставку декоративно – ужиткового мистецтва місцевих самодіяльних народних умільців.

В концертній програмі взяли участь понад 25 учасників художньої самодіяльності, а саме вокальний дует, окремо солісти, читці, гумористи.
 

Костянтинівка

18 травня в селі Костянтинівка відбувся звітний концерт. В звітному концерті Костянтинівського міського Будинку культури прийняли участь понад 45 учасників художньої самодіяльності з них, фольклорний колектив « Надвечір’я », молодіжний театральний колектив, танцювальний колектив « Батерфляй », вихованці дитячого садка « Ромашка », окремі солісти, читці та гумористи.

На виставці декоративно – ужиткового мистецтва народними майстрами було представлено багато нових, мало відомих витворів мистецтва.

 

Арбузинський МК та  МБК

У звітному концерт Арбузинского Міського Будинку культури та Міського клубу прийняли участь понад 60 учасників, який відбувся 19 травня на базі Арбузинського МБК.

Гучними оплесками глядачі вітали виступи: дитячий ансамбль міського клубу « Веселочка », вокальний ансамбль « Берізка », вокальна група « Веселка », танцювальний колектив « Віночок », солісти та гумористи.

Роботи багатьох талановитих людей було виставлено в одній з кімнат закладу виставка мала загальний характер: вишивка, в’язанні речі, ікони, картини з рибних кісток, вироби з дерева, вироби з бісеру, випічка хлібобулочних виробів любительського обєднання міського Будинку культури « Господарочка », книжкова виставка.  

Кавуни

22 травня в селі Кавуни відбувся звітний концерт. Представлена на розсуд глядачів концертна програма була цікавою. Оплесками присутні зустрічали виступ кожного самодіяльного артиста. В звітному концерті Кавунівського СК прийняло участь понад 30 учасників художньої самодіяльності, з них вокальний колектив, театральний колектив та окремі виконавці. У фойє закладу свої роботи представили майстри декоративно – ужиткового мистецтва.  

Рябоконєво

На звітний концерт Рябоконєвського сільського клубу прийшли подивитись майже всі односельчани, який відбувся 23 травня в селі Рябоконєво.

В концертній програмі прийняли участь понад 30 учасників художньої самодіяльності, а саме: вокальний ансамбль « Вербиченька », вокальні дуети, солісти, читці, гумористи. Народні умільці села представили свої роботи на виставку декоративно – ужиткового мистецтва.  

Благодатне

В звітному концерті, який відбувся 24 травня на базі Благодатненського сільського Будинку культури прийняли участь понад 50 учасників. День проведення звітного концерту Благодатненського СБК співпав з двома ювілеями – 40 річчям з дня створення місцевого народного ансамблю « Веселий Ярмарок » та 20 річчям з дня, коли вони носять це високе звання – « Народний ». Цікавою була виставка декоративно – ужиткового мистецтва, яку організували працівники культури.  

Воєводське

25 травня відбувся звітний концерт в селі Воєводське. В концертній програмі Воєводського сільського клубу прийняли участь понад 30 учасників художньої самодіяльності,  а саме жіночий вокальний ансамбль « Відродження », дитячий танцювальний ансамбль « Веселий каблучок », солісти, читці та гумористи. Цікавою була виставка майстрів декоративно – ужиткового мистецтва.  

Полянка

29 травня пройшов звітний концерт в селі Полянка. В концертній програмі Полянського сільського клубу прийняли участь понад 30 учасників художньої самодіяльності, це – вокальний колектив « Річечка », дитячий танцювальний колектив « Полянські зірочки », вокальні дуети та окремі виконавці, як солісти так і гумористи. Майстри декоративно – ужиткового мистецтва надали свої роботи на виставку народних умільців – це вишиті рушники, серветки, килими, в’язані речі, макраме.  

Садове

Завершився районний огляд художньої самодіяльності 29 травня в Садівському Будинку культури. Справжньою подією для жителів с. Садове став звітний концерт самодіяльних артистів. У фойє будівлі, організатори заходу розгорнули виставку, яка носила назву « Яскраві барви рідної землі ». У концертній програмі Садівського БК прийняли участь понад 25 учасників художньої самодіяльності, з них вокальний ансамбль, вокальні дуети, окремі солісти, вихованці дитячого навчального закладу, читці та гумористи села.  

 В районній бібліотеці 06.08.2012 пройшов марафон « Книги відкривають серця ». Цей захід пройшов під відкритим небом. Всіх бажаючих ми запросили переглянути книжкову виставку нової літератури « Книжковий дивосвіт ».

Марафон пройшов за таким сценарієм.

Ми познайомили всіх присутніх із літературою, яка знаходиться на виставці:

« Миколаївщина – окраса України », « Золоті ключі краю » тут  представлені книги наших поетів – земляків.

Ми запросили Поплавського В., Хілівнюк Л., Ткаченко Н. та Пічугіну Л.,  які прочитають свої нові вірші, які не увійшли до збірок, які представленні на виставці. І присвячені  вони рідному краю.

І звичайно ми не забули за малюків. Для наших маленьких читачів ми виділили дві полички. Це « Книги, що знають усе » та « Веселі пригоди ».

. . . Дійсно, книги відкривають серця. До нас приєдналась Олена Чамата, яка прочитала свої власні вірші та вірші сучасних поетів. Люди підходили, брали книги з виставки, спілкувались, знайомились з новими книгами.

Мета марафону « Книги відкривають серця » – популяризація світової літератури, шляхом ознайомлення дорослих і дітей з творчістю сучасних українських і зарубіжних письменників; ознайомлення наших користувачів з доробками місцевих поетів та формування щоденної потреби у читанні, що сприяє активному читацькому кругозору читачів.

Свято гумору в Новогригорівці

Спе­кот­но­го ран­ку, 8 лип­ня, до при­мі­щен­ня Но­вог­ри­го­рівсь­ко­го сіль­сько­го клу­бу зій­шли­ся жите­лі се­ла та чис­лен­ні гос­ті з різ­них ку­точ­ків ра­йо­ну. Цьо­го дня в се­лі бу­ло справ­жня свя­то - конкурс ук­ра­їнсь­ких гу­мо­рис­тич­них мі­ні­а­тюр "Ва­си­ля Ку­па­ла", на яке за­ві­та­ли майс­три гу­мо­ру з Уж­го­ро­да, Жи­то­мир­щи­ни, Іва­но-Фран­ків­щи­ни, Оде­щи­ни, міст Ки­є­ва, Ми­ко­ла­є­ва - ла­у­ре­а­ти,  перемож­ці, дип­ло­ман­ти та при­зе­ри Все­ук­ра­їнсь­ких і між­на­род­них кон­кур­сів та фес­ти­ва­лів "Ан­дрія Со­ви", "Ус­міш­ки Пав­ла Гла­зо­во­го", "Сте­па­на Олій­ни­ка", "Гри­це­ва шкіль­на на­у­ка", "Виш­не­ві посміш­ки", "Пон­тійсь­ка аре­на", "Обе­ріг", "До­ро­га на­дії", "Ял­тинсь­ке лі­то", "За­кар­патсь­кий едельвейс". Най­більш чи­сель­ним бу­ло пред­став­ниц­тво Ар­бу­зин­щи­ни. За­га­лом, участь у кон­кур­сі взяло 19 чоловік. Го­лов­ним іні­ці­а­то­ром та ор­га­ні­за­то­ром да­но­го за­хо­ду вис­ту­пив де­пу­тат ра­йон­ної ра­ди, ди­рек­тор міс­це­во­го клуб­но­го зак­ла­ду Ва­силь Юдов - не­од­но­ра­зо­вий пе­ре­мо­жець та при­зер Все­ук­ра­їнсь­ких гу­мо­рис­тич­них кон­кур­сів. Слід ска­за­ти, що наш ра­йон зав­жди сла­вив­ся майс­тра­ми са­ти­ри та гу­мо­ру. Це і Ми­хай­ло Пи­ги­да, Іван Бра­ше­ван, Ми­ко­ла Дзуд­зе­ло, і ни­ні по­кій­ний Юрій Кіпер та  ба­га­то ін­ших. Тож да­ний кон­курс в пер­шу чер­гу спря­мо­ва­ний на збе­ре­жен­ня іс­то­рич­ної спад­щи­ни, роз­ви­ток та по­пу­ля­ри­за­цію ук­ра­їнсь­кої куль­ту­ри, тра­ди­цій, об­ря­дів, по­єд­нан­ня в творчості тра­ди­цій­но­го та су­час­но­го гу­мо­ру, по­шук і під­трим­ку здіб­них, об­да­ро­ва­них осо­бис­тос­тей та вста­нов­лен­ня тіс­них твор­чих зв`яз­ків між ав­то­ра­ми і про­фе­сій­ни­ми мит­ця­ми.    

Зі свя­том но­вог­ри­го­рів­ців та гос­тей при­ві­та­ли зас­туп­ник гу­бер­на­то­ра, де­пу­тат об­лас­ної ра­ди від Пар­тії ре­гі­о­нів Ві­та­лій Тра­вян­ко, який по­ба­жав усім гар­но­го нас­трою і вро­жаю, ряс­но­го до­щу, а учас­ни­кам кон­кур­су - вда­ло­го вис­ту­пу та до­теп­них жар­тів. Так спів­па­ло, що 8 лип­ня свій день народжен­ня свят­ку­вав ор­га­ні­за­тор дійс­тва Ва­силь Юдов, яко­го Ві­та­лій Іва­но­вич теп­ло при­ві­тав та від се­бе осо­бис­то вру­чив по­да­ру­нок.

Сло­ва при­ві­тань на ад­ре­су при­сут­ніх проз­ву­ча­ли від го­ло­ви ра­йон­ної ра­ди Вік­то­ра За­хар­чен­ка, зас­туп­ни­ка го­ло­ви рай­дер­жад­мі­ніс­тра­ції Люд­ми­ли Пос­то­вик, Но­вог­ри­го­рівсь­ко­го сіль­сько­го го­ло­ви Те­тя­ни Во­рон­цо­вої, на­чаль­ни­ка від­ді­лу куль­ту­ри і ту­риз­му РДА Ва­лен­ти­ни Іва­нен­ко, ав­то­ра конкурсу Ва­си­ля Юдо­ва.

У ви­ко­нан­ні Ро­бер­та Го­ло­ва­нен­ко з Уж­го­ро­ду проз­ву­чав гімн кон­кур­су, який сим­во­лі­зу­вав про йо­го по­ча­ток.

Вис­ту­пи кон­кур­сан­тів оці­ню­ва­ло жу­рі у скла­ді го­ло­ви жур­на­ліс­та-ви­дав­ця Ми­хай­ла Самойлова, на­чаль­ни­ка від­ді­лу куль­ту­ри і ту­риз­му Ва­лен­ти­ни Іва­нен­ко, ди­рек­то­ра Се­ме­нівсь­ко­го сіль­сько­го Бу­дин­ку куль­ту­ри Ми­хай­ла Да­ви­ден­ка, го­ло­ви ра­йон­но­го лі­те­ра­тур­но­го об`єд­нан­ня "Дар" Ві­та­лія Поп­лавсь­ко­го, жур­на­ліс­та-ви­дав­ця Те­тя­ни Олек­сі­є­вої.

Учас­ни­ки та чле­ни жу­рі у суп­ро­во­ді гі­да, яким вис­ту­пив вчи­тель Но­вог­ри­го­рівсь­кої ЗОШ Сергій Яж­ло, прой­шли "зо­ря­ним шля­хом" до "Пам`ят­ни­ка до­лі" на же­реб­ку­ван­ня. Сер­гій Михайлович де­таль­но роз­по­вів про іс­то­рію се­ла та лю­дей.

Вис­ту­пи гу­мо­рис­тів про­хо­ди­ли в за­лі клуб­но­го зак­ла­ду, який був пе­ре­пов­не­ний.

Оці­ню­ван­ня жу­рі про­во­ди­ло в та­ких но­мі­на­ці­ях: ав­то­рів-ви­ко­нав­ців лі­те­ра­тур­ної, му­зич­ної, естрад­но-цир­ко­вої мі­ні­а­тюр та ав­то­рів-ви­ко­нав­ців па­ро­дій. А во­ло­да­ря гран-прі виз­на­ча­ли за критері­єм: май­стер­ність ви­ко­нан­ня, ори­гі­наль­ність і ав­торсь­ка об­роб­ка, су­час­ність та ак­ту­аль­ність те­ми.

Згід­но же­ре­бкування, пер­шим вис­ту­пав гу­мо­рист з Оде­щи­ни, се­ли­ща Лю­ба­шів­ка Сер­гій Пронь, який по­ба­жав, щоб кон­курс мав ба­га­то­річ­не про­дов­жен­ня і до Но­вог­ри­го­рів­ки з`їж­джа­ло­ся яко­мо­га біль­ше учас­ни­ків з усіх ку­точ­ків Ук­ра­ї­ни.

Бур­хли­ви­ми оп­лес­ка­ми при­сут­ні у за­лі зус­трі­ча­ли чи­тан­ня гу­мо­ре­сок ві­до­мих майс­трів та авторсь­ке ви­ко­нан­ня - ми­ко­ла­їв­ця Ми­ко­ли Мат­ві­є­ва, пред­став­ни­ка Жи­то­мир­щи­ни Ми­хай­ла Данілова, ки­я­ни­на Ми­хай­ла Ге­ра­сим­чу­ка, уж­го­род­ців Сер­гія Со­бо­ля та Ро­бер­та Го­ло­ва­нен­ка, южноук­ра­їн­ця Ва­ле­рія Га­літ­ка, на­ших зем­ля­ків лю­бо­і­ва­нів­ця Сер­гія Ма­ло­го, но­вок­рас­нен­ця Олексан­дра Ан­дро­со­ва, пред­став­ни­ці з Бла­го­дат­но­го Ва­лен­ти­ни То­фан, са­дів­ча­ни­на Ми­ко­ли Рогульчи­ка, ар­бу­зин­ців Лю­бові Пі­чу­гі­ної, Лі­дії Хі­лів­нюк, На­дії Тка­чен­ко, ду­ет ка­ву­нів­ців Ган­ни Дерюж­кі­ної та Ми­ко­ли Рож­ко­ва з те­ат­раль­ною мі­ні­а­тю­рою. Од­ним з най­ці­ка­ві­ших був вис­туп кияни­на, ілю­зі­о­ніс­та Во­ло­ди­ми­ра Лі­ще­ню­ка.

По за­вер­шен­ню кон­кур­су від­був­ся га­ла-кон­церт, в яко­му взя­ли участь фоль­клор­ні ко­лек­ти­ви - ди­тя­чий, ра­йон­но­го та місь­ко­го Бу­ди­нків куль­ту­ри, гурт "Ма­ес­тро" у скла­ді Ва­си­ля Хи­льо­во­го та Ната­лії Опа­люк, со­ліс­ти Олек­сандр Пет­рен­ко, Ла­ри­са Ти­щен­ко, На­дія Ва­ку­ла, Ана­то­лій Па­гер. Представ­ле­но сцен­ки у ви­ко­нан­ні Світ­ла­ни Па­гер та Ал­ли Они­щен­ко. Ве­ли свят­ко­ву прог­ра­му Олег Зай­цев і Іри­на Шут­ко.

Пе­ре­мож­цем пер­шо­го кон­кур­су "Ва­си­ля Ку­па­ла" за од­нос­тай­ним рі­шен­ням жу­рі бу­ло виз­на­но уж­го­род­ця Ро­бер­та Го­ло­ва­нен­ка, який от­ри­мав Гран-прі "Зо­ло­тий гуд­зик", ще ві­сім учас­ни­ків  - "Сріб­но­го гуд­зи­ка", а реш­та - по­дя­ки. До ре­чі, при­зо­вий фонд що­річ­но­го кон­кур­су ук­ра­їнсь­ких гуморис­тич­них мі­ні­а­тюр зас­но­ва­ний на честь вчи­тель­ки Ка­те­ри­ни Ан­дрі­їв­ни Во­лянсь­кої, яка біль­ше со­ро­ка п`яти ро­ків ви­хо­ву­ва­ла уч­нів сіл Но­вог­ри­го­рів­ка, Лю­бо­і­ва­нів­ка та Ря­бо­ко­не­во і да­ру­ва­ла людям енер­гію оп­ти­міз­му, си­лу ук­ра­їнсь­кої куль­ту­ри, ча­ру­ва­ла сво­єю ду­хов­ніс­тю. При­зо­вий фонд ут­во­рю­єть­ся за ра­ху­нок бла­го­дій­них внес­ків та ви­ко­рис­то­ву­єть­ся вик­люч­но для ви­го­тов­лен­ня атрибу­тів на­го­род­жен­ня та цін­них при­зів пе­ре­мож­цям кон­кур­су ук­ра­їнсь­кої гу­мо­рис­тич­ної мініатюри. Обов`яз­ко­вою на­го­ро­дою у цьо­му кон­кур­сі є гран-прі "Зо­ло­тий ґуд­зик", що виготовляється із на­ту­раль­но­го зо­ло­та і вру­ча­єть­ся пе­ре­мож­цю.

P. S. Пот­ріб­но від­да­ти на­леж­не Ва­си­лю Юдо­ву, сіль­ській  ра­ді, рай­від­ді­лу куль­ту­ри, за гостинність, доб­ру ор­га­ні­за­цію кон­кур­су, на­леж­не офор­млен­ня сцен як бі­ля клу­бу, так і в са­мо­му зак­ла­ді, тор­гів­лю, яку на рів­ні на­дав під­при­є­мець О. Дро­бо­тун.  До­по­міг в про­ве­ден­ні да­но­го за­хо­ду і де­пу­тат об­лас­ної ра­ди Ві­та­лій Тра­вян­ко.

Є на­дія на те, що гу­мо­рис­тич­ний кон­курс на те­ре­нах Ар­бу­зин­щи­ни ма­ти­ме гід­не про­дов­жен­ня та спон­сорсь­ку під­трим­ку.

 

24 січня в районній центральній бібліотеці відбувся районний семінар культпрацівників на тему «Розвиток фольклорного жанру в Арбузинському районі.

Семінар  відкрито начальником відділу культури і туризму Іваненко В.П.  та виступом  фольклорного колективу «Калинонька» (керівник Воробйов М.О.), яким було представлено українські пісні: народні та професійні. Продовжили семінар виступи керівників фольклорних колективів Новокрасненського СБК, Арбузинського РБК та Арбузинського  МБК, , Панкратівського СК, Костянтинівського МБК та Семенівського СБК.