Українська | Русский | English
Головна Новини Виконання бюджету, сплата податків та зборів Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення Служба за контрактом в ЗСУ

Заходи та події

 Цими днями в Арбузинській центральній районній лікарні відбулась надзвичайно приємна, радісна та довгоочікувана подія. Завдяки голові районної державної адміністрації, голові районної ради та депутатам районної ради за кошти районного бюджету було поновлено матеріально – технічну базу закладу. Загальна сума видатків становить 1330124,30 грн.

За досить тривалий час вперше лікарня отримала таку значну кількість сучасного медичного обладнання та інвентарю.

Вже з липня місяця запрацювали на благо покращення надання медичної допомоги населенню району: апарат ШВЛ SV300, кардіограф Юкард100, комплекс рентгено – діагностичний пересувний, реанімаційний монітор G3L – 2 шт., стерилізатор ГК100, електрокардіограф, відсмоктувач хірургічний, кондиціонер, повітряні матраци ПВХ – 4 шт., халати.

Для покращення умов перебування пацієнтів на лікуванні 100% замінено м’який інвентар у стаціонарних відділеннях лікарні, а саме придбано матраци, подушки, одіяла, комплекти постільної білизни, полотенця. Також для потреб хворих придбано холодильники в кількості – 4 шт., водонагрівачі – 5 шт. та систему зворотнього осмоса – для очистки води.

Вже багато місяців поспіль у Мережі обговорюють підліткову гру "Синій кіт", або ж "Тихий дім", "Море китів", "Розбуди мене о 4:20". У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий - смерть і зламані горем батьки, які не розуміють, що ж змусило дитину звести рахунки з життям.

У зв’язку із погіршенням ситуації щодо самогубств підлітків та враховуючи постійний тиск та пропаганду з боку Інтернет – сайтів, а також враховуючи особливості психіки підліків, лікарем кабінету «Клініка, дружня до молоді» Арбузинської центральної районної лікарні було прочитано серію профілактичних бесід серед учнів старших класів шкіл  району з приводу попередження самогубств та цінності життя.

     В Арбузинській центральній районній лікарні днями сталась надзвичайно радісна подія – приступила до роботи на посаді лікаря – педіатра та районного педіатра випускниця Запорізького державного медичного університету Костюк Тетяна Владиславівна.

Надзвичайність цієї події полягає в тому, що за розподілом лікар мала б залишитися на роботі в м.Миколаїв. Але місячне перебування в центральній районній лікарні взимку переконало її в тому, що «жива» самостійна робота в районі переважає над комфортом міського життя.

Колектив райлікарні, маленькі пацієнти району із захопленням прийняли цю радісну звістку.

Дякуємо за сприяння у вирішені кадрового забезпечення району керівництву управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА.

З натхненням та ентузіазмом, повна життєвої енергії лікар прийнялась до виконання посадових обов’язків.

Пологове відділення в перший робочий день молодого фахівця «нагородило» двома здоровими новонародженими.

Тож щасти тобі, лікарю, на благодатній ниві служіння людям!

Липень

Медична сестра, яка брала участь в антитерористичній операції повернулась до рідної домівки

Вже не перший рік тривають бойові дії на сході України, де захищають кордони і незалежність нашої країни разом з професійними військовими і мобілізовані медичні працівники.

Під час проведення п’ятої хвилі мобілізації із Арбузинської ЦРЛ було призвано медичну сестру Парталогу Катерину Володимирівну, 1993 року народження, яка безпосередньо брала участь в антитерористичній операції. З травня 2015 року – проходила службу в частині, розташованій в м.Часів Яр, що на Донеччині.

Минуло більше року з дня початку служби і Катерина повернулась до рідної домівки, готова у мирних умовах служити людям на ниві охорони здоров’я.

 

Травень

З 01.05.2016 року в пологовому відділенні народилося 17 дітей. З них: 7 дівчаток і 10 хлопчиків.

27.05.2016 року на базі Арбузинської ЦРЛ відбулось засідання з питань оптимізації стаціонарного ліжкового фонду Арбузинської ЦРЛ, на якому були присутні голова районної ради, депутати районної ради дирекція лікарні, завідувачі відділень, голова профспілкового комітету та преса.

 

Квітень

       З 01.04.2016 року в пологовому відділенні народилося 12 дітей. З них: 7 дівчаток і 5 хлопчиків.

08.04.2016 у пологовому відділенні Арбузинської центральної районної лікарні було проведено урочисту реєстрацію маленького громадянина України в присутності батьків, представників районної державної адміністрації, місцевого самоврядування та керівництва районної лікарні.

Реєстрація народження дитини є необхідною процедурою, а свідоцтво про народження – це перший офіційний документ, виданий на ім’я дитини.

У світлі останніх подій та реформ процедуру реєстрації новонароджених запроваджено проводити у пологових будинках. Долучилася до цього і Арбузинська центральна районна лікарня.

Тож нехай у маленького козака все буде добре та щастить у житті.

 

 

      22.04.2016 року проводився Всеукраїнський день боротьби з меланомою у зв’язку з цим лікарем - дерматовенерологом була проведена лекція в Арбузинському районному центрі зайнятості населення та подана стаття в районну газету «Нове життя» під назвою «Родимка – прихована небезпека».

          

В межах щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» силами працівників Арбузинської центральної районної лікарні та КЗ «Арбузинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» проведено озеленення території. 37 саджанців «чорного горіху» та дубу прикрашатимуть довкілля.

 

 

Березень

З 01.03.2016 року в пологовому відділенні народилося 10 дітей. З них: 3 дівчинки і 7 хлопчиків.

17.03.2016 року був здійснений моніторинговий візит до Арбузинської ЦРЛ фахівців фтизіатричної служби Миколаївського обласного протитуберкульозного диспансеру з метою надання консультативної та організаційно-методичної допомоги.

24.03.2016 року в приміщенні міської ради м. Миколаєва відбулася конференція на тему: Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз. Шляхи удосконалення протитуберкульозної допомоги населенню області, в якій взяли участь головні лікарі ЦРЛ та ЦПМСД, лікар-фтизіатр ЦРЛ.

За підсумками моніторингового візиту фахівців фтизіатричної служби до ЦРЛ, медичній сестрі фтизіатричного кабінету Головань Н. В. було вручено почесну грамоту за вагомий особистий внесок в розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм.

Лютий

                   З 01.02.2016 року в пологовому відділенні народилося 25 дітей. З них: 14 дівчаток і 11 хлопчиків.

З 24.02.2016 року по 26.02.2016 року в Арбузинському районі відбулося багатоступеневе командно-штабне навчання по надзвичайним ситуаціям.

26.02.2016 року на практичній частині були задіяні медичні працівники та автотранспорт Арбузинської ЦРЛ та Арбузинського РЦ ПМСД. 

Січень

           З 01.01.2016 року в пологовому відділенні народилося 20 дітей. З них: 6 дівчаток і 14 хлопчиків.

26.01.2016 року в Арбузинській ЦРЛ відбулося засідання підсумкової медичної ради за 2015 рік. У засіданні взяли участь головний лікар та заступник з медичної частини ЦРЛ та ЦПМСД, завідувачі ФАПів та амбулаторій ЗПСМ та лікарі  Арбузинського району.

 

2015 рік

 Грудень

                 З 01.12.2015 року в пологовому відділенні народилося 15 дітей. З них: 4 дівчаток і 11 хлопчиків.

       01.12.2015 року в Україні відмічався всесвітній день боротьби зі СНІДом. У зв’язку з цим  був проведений семінар для старшокласників 1-ої та 2-ої шкіл та учнів Арбузинського професійного аграрного ліцею. З вступною лекцією виступили працівники бібліотеки Степанченко С.В та Триконенко С.П. Учням було запропоновано створити скриньку запитань на тему: «ВІЛ. СНІД.» Лікар дерматовенеролог «Клініки дружньої до молоді» Ковальова Є.О та представники товариства червоного хреста Козира М.Р та Будулуца Н.М надали відповіді на всі запитання, що цікавили підлітків.

Також в районній газеті «Нове життя» було надруковано статтю на вищезазначену тему.

 

Листопад

           З 01.11.2015 року в пологовому відділенні народилося 17 дітей. З них: 7 дівчаток і 10 хлопчиків.

З 20.10.2015 року по 20.11.2015 року в Арбузинському районі було проведено місячник боротьби з раком молочної залози, та дні відкритих дверей, присвячені проведенню Всеукраїнського дня боротьби з захворюваннями на рак молочної залози.

В районній газеті «Нове життя» було надруковано три статті на теми:

1. «Рак молочної залози» автор онковідповідальна Яцентюк О.В.

2. «Рак не вирок» автор онковідповідальна Яцентюк О.В.

3. «Рак. Міфи і правда» автор лікар акушер-гінеколог Закржевський А.В.

Вересень

           З 14.09.2015 року в пологовому відділенні народилося 8 дітей. З них: 3 дівчаток і 5 хлопчиків.

Згідно графіка у вересні місяці підлягають проходженню медичного огляду:

-          Арбузинська селищна рада

-          Костянтинівська селищна рада

-          Агрономійська сільська рада

-          Благодатненська сільська рада

-          Воєводська сільська рада

-          Іванівська сільська рада

-          Кавунівська сільська рада

-          Любоіванівська сільська рада

-          Новогригорівська сільська рада

-          Новокрасненська сільська рада

-          Новоселівська сільська рада

-          Рябоконевська сільська рада

-          Садівська сільська рада

-          Семенівська сільська рада

З них пройшли медогляд: Новогригорівська с/р(підлягало – 3 чол., пройшли -  3 чол., що складає 100 %), Благодатненська с/р (підлягало – 11 чол., пройшло – 6 чол., що складає – 54,5%).

Серпень

           За серпень місяць 2015 року в пологовому відділенні народилося 25 дітей. З них: 10 дівчаток і 15 хлопчиків.

Станом на 28.08.2015 року для проходження профілактичного медичного огляду підлягало 166 чол., пройшли – 137 чол., що становить 82,5%.

 

Липень

           За липень місяць 2015 року в пологовому відділенні народилося 20 дітей. З них: 10 дівчаток і 10 хлопчиків.
           Станом на 30.07.2015 року для проходження профілактичного медичного огляду підлягало 352 чол., пройшли – 298 чол., що становить 84,6%.
           У липні місяці 2015 року Арбузинською ЦРЛ видано 2 направлення для вступу до медичних навчальних закладів.