Українська | Русский | English
Головна Новини Виконання бюджету, сплата податків та зборів Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення Служба за контрактом в ЗСУ

Заходи та події

Вже багато місяців поспіль у Мережі обговорюють підліткову гру "Синій кіт", або ж "Тихий дім", "Море китів", "Розбуди мене о 4:20". У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий - смерть і зламані горем батьки, які не розуміють, що ж змусило дитину звести рахунки з життям.

У зв’язку із погіршенням ситуації щодо самогубств підлітків та враховуючи постійний тиск та пропаганду з боку Інтернет – сайтів, а також враховуючи особливості психіки підліків, лікарем кабінету «Клініка, дружня до молоді» Арбузинської центральної районної лікарні було прочитано серію профілактичних бесід серед учнів старших класів шкіл  району з приводу попередження самогубств та цінності життя.

     В Арбузинській центральній районній лікарні днями сталась надзвичайно радісна подія – приступила до роботи на посаді лікаря – педіатра та районного педіатра випускниця Запорізького державного медичного університету Костюк Тетяна Владиславівна.

Надзвичайність цієї події полягає в тому, що за розподілом лікар мала б залишитися на роботі в м.Миколаїв. Але місячне перебування в центральній районній лікарні взимку переконало її в тому, що «жива» самостійна робота в районі переважає над комфортом міського життя.

Колектив райлікарні, маленькі пацієнти району із захопленням прийняли цю радісну звістку.

Дякуємо за сприяння у вирішені кадрового забезпечення району керівництву управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА.

З натхненням та ентузіазмом, повна життєвої енергії лікар прийнялась до виконання посадових обов’язків.

Пологове відділення в перший робочий день молодого фахівця «нагородило» двома здоровими новонародженими.

Тож щасти тобі, лікарю, на благодатній ниві служіння людям!

Липень

Медична сестра, яка брала участь в антитерористичній операції повернулась до рідної домівки

Вже не перший рік тривають бойові дії на сході України, де захищають кордони і незалежність нашої країни разом з професійними військовими і мобілізовані медичні працівники.

Під час проведення п’ятої хвилі мобілізації із Арбузинської ЦРЛ було призвано медичну сестру Парталогу Катерину Володимирівну, 1993 року народження, яка безпосередньо брала участь в антитерористичній операції. З травня 2015 року – проходила службу в частині, розташованій в м.Часів Яр, що на Донеччині.

Минуло більше року з дня початку служби і Катерина повернулась до рідної домівки, готова у мирних умовах служити людям на ниві охорони здоров’я.

 

Травень

З 01.05.2016 року в пологовому відділенні народилося 17 дітей. З них: 7 дівчаток і 10 хлопчиків.

27.05.2016 року на базі Арбузинської ЦРЛ відбулось засідання з питань оптимізації стаціонарного ліжкового фонду Арбузинської ЦРЛ, на якому були присутні голова районної ради, депутати районної ради дирекція лікарні, завідувачі відділень, голова профспілкового комітету та преса.

 

Квітень

       З 01.04.2016 року в пологовому відділенні народилося 12 дітей. З них: 7 дівчаток і 5 хлопчиків.

08.04.2016 у пологовому відділенні Арбузинської центральної районної лікарні було проведено урочисту реєстрацію маленького громадянина України в присутності батьків, представників районної державної адміністрації, місцевого самоврядування та керівництва районної лікарні.

Реєстрація народження дитини є необхідною процедурою, а свідоцтво про народження – це перший офіційний документ, виданий на ім’я дитини.

У світлі останніх подій та реформ процедуру реєстрації новонароджених запроваджено проводити у пологових будинках. Долучилася до цього і Арбузинська центральна районна лікарня.

Тож нехай у маленького козака все буде добре та щастить у житті.

 

 

      22.04.2016 року проводився Всеукраїнський день боротьби з меланомою у зв’язку з цим лікарем - дерматовенерологом була проведена лекція в Арбузинському районному центрі зайнятості населення та подана стаття в районну газету «Нове життя» під назвою «Родимка – прихована небезпека».

          

В межах щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» силами працівників Арбузинської центральної районної лікарні та КЗ «Арбузинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» проведено озеленення території. 37 саджанців «чорного горіху» та дубу прикрашатимуть довкілля.

 

 

Березень

З 01.03.2016 року в пологовому відділенні народилося 10 дітей. З них: 3 дівчинки і 7 хлопчиків.

17.03.2016 року був здійснений моніторинговий візит до Арбузинської ЦРЛ фахівців фтизіатричної служби Миколаївського обласного протитуберкульозного диспансеру з метою надання консультативної та організаційно-методичної допомоги.

24.03.2016 року в приміщенні міської ради м. Миколаєва відбулася конференція на тему: Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз. Шляхи удосконалення протитуберкульозної допомоги населенню області, в якій взяли участь головні лікарі ЦРЛ та ЦПМСД, лікар-фтизіатр ЦРЛ.

За підсумками моніторингового візиту фахівців фтизіатричної служби до ЦРЛ, медичній сестрі фтизіатричного кабінету Головань Н. В. було вручено почесну грамоту за вагомий особистий внесок в розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм.

Лютий

                   З 01.02.2016 року в пологовому відділенні народилося 25 дітей. З них: 14 дівчаток і 11 хлопчиків.

З 24.02.2016 року по 26.02.2016 року в Арбузинському районі відбулося багатоступеневе командно-штабне навчання по надзвичайним ситуаціям.

26.02.2016 року на практичній частині були задіяні медичні працівники та автотранспорт Арбузинської ЦРЛ та Арбузинського РЦ ПМСД. 

Січень

           З 01.01.2016 року в пологовому відділенні народилося 20 дітей. З них: 6 дівчаток і 14 хлопчиків.

26.01.2016 року в Арбузинській ЦРЛ відбулося засідання підсумкової медичної ради за 2015 рік. У засіданні взяли участь головний лікар та заступник з медичної частини ЦРЛ та ЦПМСД, завідувачі ФАПів та амбулаторій ЗПСМ та лікарі  Арбузинського району.

 

2015 рік

 Грудень

                 З 01.12.2015 року в пологовому відділенні народилося 15 дітей. З них: 4 дівчаток і 11 хлопчиків.

       01.12.2015 року в Україні відмічався всесвітній день боротьби зі СНІДом. У зв’язку з цим  був проведений семінар для старшокласників 1-ої та 2-ої шкіл та учнів Арбузинського професійного аграрного ліцею. З вступною лекцією виступили працівники бібліотеки Степанченко С.В та Триконенко С.П. Учням було запропоновано створити скриньку запитань на тему: «ВІЛ. СНІД.» Лікар дерматовенеролог «Клініки дружньої до молоді» Ковальова Є.О та представники товариства червоного хреста Козира М.Р та Будулуца Н.М надали відповіді на всі запитання, що цікавили підлітків.

Також в районній газеті «Нове життя» було надруковано статтю на вищезазначену тему.

 

Листопад

           З 01.11.2015 року в пологовому відділенні народилося 17 дітей. З них: 7 дівчаток і 10 хлопчиків.

З 20.10.2015 року по 20.11.2015 року в Арбузинському районі було проведено місячник боротьби з раком молочної залози, та дні відкритих дверей, присвячені проведенню Всеукраїнського дня боротьби з захворюваннями на рак молочної залози.

В районній газеті «Нове життя» було надруковано три статті на теми:

1. «Рак молочної залози» автор онковідповідальна Яцентюк О.В.

2. «Рак не вирок» автор онковідповідальна Яцентюк О.В.

3. «Рак. Міфи і правда» автор лікар акушер-гінеколог Закржевський А.В.

Вересень

           З 14.09.2015 року в пологовому відділенні народилося 8 дітей. З них: 3 дівчаток і 5 хлопчиків.

Згідно графіка у вересні місяці підлягають проходженню медичного огляду:

-          Арбузинська селищна рада

-          Костянтинівська селищна рада

-          Агрономійська сільська рада

-          Благодатненська сільська рада

-          Воєводська сільська рада

-          Іванівська сільська рада

-          Кавунівська сільська рада

-          Любоіванівська сільська рада

-          Новогригорівська сільська рада

-          Новокрасненська сільська рада

-          Новоселівська сільська рада

-          Рябоконевська сільська рада

-          Садівська сільська рада

-          Семенівська сільська рада

З них пройшли медогляд: Новогригорівська с/р(підлягало – 3 чол., пройшли -  3 чол., що складає 100 %), Благодатненська с/р (підлягало – 11 чол., пройшло – 6 чол., що складає – 54,5%).

Серпень

           За серпень місяць 2015 року в пологовому відділенні народилося 25 дітей. З них: 10 дівчаток і 15 хлопчиків.

Станом на 28.08.2015 року для проходження профілактичного медичного огляду підлягало 166 чол., пройшли – 137 чол., що становить 82,5%.

 

Липень

           За липень місяць 2015 року в пологовому відділенні народилося 20 дітей. З них: 10 дівчаток і 10 хлопчиків.
           Станом на 30.07.2015 року для проходження профілактичного медичного огляду підлягало 352 чол., пройшли – 298 чол., що становить 84,6%.
           У липні місяці 2015 року Арбузинською ЦРЛ видано 2 направлення для вступу до медичних навчальних закладів.

Люди твої Арбузинщино!

Про людей хороших треба писати. Нащадки мають пам'ятати про тих, хто присвятив життя служінню людям - серед таких наш земляк Ісаєнко Микола Павлович.

Після школи він обирає професію фельдшера. Навчався в медичному училищі, далі-служба в лавах Радянської Армії. За покликанням серця Микола Павлович вирішив продовжити навчання, щоб стати лікарем. Роки навчання в Одеському медичному інституті пролетіли швидко. Молодий лікар отримав направлення в 1974 році в Новокрасненську дільничну лікарню.

І настали трудові будні, безсонні ночі молодого лікаря. Люди високо цінили доброту, турботу, професіоналізм молодого фахівця. Він був сімейним лікарем не формально, а за вимогою життя. Допомагав людям від народження до останнього подиху. Із 1979 року Микола Павлович став головним лікарем Благодатненської дільничної лікарні. Тут  у повній мірі розкрився талант керівника. Микола Павлович налагодив роботу колективу, не покидаючи обов'язки лікаря за покликом душі.

У дільничній лікарні він був тим вогником, до якого йшли люди не тільки з фізичними, а й з душевними болями! З 2012 року Микола Павлович на заслуженому відпочинку, але люди Благодатного з теплотою та вдячністю згадують свого сімейного лікаря, і продовжують звертатись до нього за допомогою і порадою.

І сьогодні, коли 70 років життя вже позаду, він слугує людям, так, як і змолоду. Двері їхньої з Марією Миколаївною оселі завжди відчинені і в день і в ночі. Це справжні лікарі від Бога.

 

 

Церемонія нагородження кращих медичних працівників області.

 8-го листопада  в Миколаївській обласній державній адміністрації четвертий рік поспіль відбулася церемонія нагородження кращих медичних працівників області. На сьогоднішній день Миколаївська область є єдиною  по всій Україні областю де проводиться даний конкурс.

У цьому році серед 50-ти номінантів свою нагороду отримали й 2 працівники закладів охорони здоров’я Арбузинського району: в номінації «Кращий лікар» - Омельченко Тетяна Вікторівна, лікар офтальмолог Арбузинської ЦРЛ та в номінації «Кращий молодший спеціаліст з медичною освітою» - Мішук Юлія Миколаївна, акушерка пологового відділення Арбузинської ЦРЛ.

Нагороди переможцям вручали заступник голови облдержадміністрації Володимир Луста та перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко.

Миколаївська обласна спартакіада серед працівників охорони здоров’я.

              З 20 по 22 вересня 2013 року на базі Очаківського об’єднання санаторно-курортних закладів відбулась Миколаївська обласна спартакіада серед працівників охорони здоров’я.

Було проведено турніри з настільного тенісу, дартсу, шашкам, шахам, волейболу, перетягування канату серед представників команд обласних та районних закладів охорони здоров’я (більш 25 команд).

Команда від Арбузинської ЦРЛ та районного центру ПМСД прийняла участь у спартакіаді.

Відбулась медична рада з важливих питань.

05.09.2013 року  в Арбузинській центральній районній лікарні  відбулась медична рада «Аналіз причин малюкової смертності за 2012 рік та 8 місяців 2013 року та шляхи попередження  даного показника».

Присутні на раді представники  Центру первинної медико – санітарної допомоги, центральної районної лікарні, медичні сестри та сімейні лікарі амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та  фельдшерсько – акушерських пунктів вели принципову розмову щодо  недоліків роботи на всіх рівнях надання медичної допомоги вагітним та дітям раннього віку.

Структура втрат свідчить про неефективну  взаємодію всіх служб, що задіяні в даному напрямі. Було прийнято рішенням медичної ради низку заходів ефективного впливу на показник малюкової смертності в районі. 

Благодійна акція

27.04.2013р. зусиллями медичних працівників Арбузинської ЦРЛ та ЦПМСД на ринковій площі смт Арбузинка проведена благодійна акція присвячена пропаганді здорового способу життя. Захід проводився вдруге (перший 13.04.2013р.) і завоював шанобливе ставлення односельців.

Завдяки активній роботі медиків, люди ознайомлені із соціальними ініціативами Президента України, щодо забезпечення потреби українців, хворих на гіпертонію ліками за пільговою ціною. Для визначення потреби лікарських засобів медичні сестри виміряли артеріальний тиск - 204 особам. Присутні на заході районний терапевт Дудидра Н.І. та невролог МокрякО.В. надавали  консультації та відразу виписали 88 рецептів на гіпотензійні препарати. Було проведено 100 швидких тестів для визначення  рівня цукру в крові, 53 особи пройшли флюорографічне обстеження, переважно більшість з них не проходи ФГ більше 2 років.

Медичні працівники лікарні, Центру та районного товариства Червоного Хреста  проводили санітарно просвітницьку роботу, розповсюдили 400 екземплярів тематичної літератури з інформацією про заходи щодо профілактики туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, пам’ятки для батьків з порадами щодо  імунізації дітей. Лікарями та медичними сестрами проведено 407 бесід.

 

Про хід  реалізації пілотного  проекту щодо державного регулювання цін  на лікарські засоби для лікування хворих  з гіпертонічною хворобою (на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.12 №340)

В рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення регульованих цін на ліки хворим на гіпертонічну хворобу зусиллями Арбузинської  райдержадміністрації, центральної районної лікарні та  центру первинної медико-санітарної допомоги  13.04.2013 р. було проведено першу благодійну акцію на ринковій площі смт Арбузинка. Всі бажаючі мали змогу визначити вагу тіла, виміряти артеріальний тиск, визначити рівень цукру крові та пройти флюорографічне обстеження.

Більше 100 осіб скористались можливістю визначення тиску крові, присутній сімейний лікар Барбашов О.В. відразу виписував рецепти, за яким аптечні заклади відпускають ліки потребою  на місяць за державною регульованою ціною, що значно нижча за роздрібну.

      

23 рецепти отримали хворі, що не змогли дістатись лікаря протягом робочого тижня. З 11 осіб, що пройшли флюорографічне обстеження ,в однієї особи виявлено ознаки, що потребують детального дообстеження.

100 тест – полосок на  визначення рівня цукру крові, на жаль , не задовільнили потреби бажаючих, але змогли виявити тих, хто потребує візиту до лікаря.

Підтримка райдержадміністрації, селищної  ради смт Арбузинка дає  підстави для широкого запровадження подібних акцій не лише в районному центрі, а й на селах. Подібна ініціатива медичної спільноти району, сподіваємось, що найде відгук у керівників організацій та  установ, базових господарств району. 

 

Відкрито кабінет «Клініка дружня до молоді»

Арбузинська ЦРЛ бере участь у загальнодержавній програмі медико – соціальної допомоги молоді і підлітків. У нас відкрито кабінет «Клініка дружня до молоді». Всі підлітки і молодь у віці від 12 до 24 років можуть звертатися до фахівців, та на умовах цілковитої конфіденційності отримати грамотні відповіді на питання, що турбують кожного.

Атмосфера кабінету створює умови для відвертої розмови, порозуміння та допомоги в разі проблем не тільки медичних, а й соціально – психологічних.

Основні напрямки діяльності кабінету «КДМ»:

І. Консультативне спрямування:

- робота з формування відповідальної поведінки  в міжособистісних і сексуальних відносинах;

- збереження репродуктивного і психічного здоров’я, профілактика ВІЛ,попередження виникнення ризикової поведінки та зменшення впливу від їх наслідків;

ІІ. Профілактичний напрямок:

- розробка і поширення інформаційно – просвітницьких матеріалів з питань збереження здоров’я , проведення семінарів, заходи для батьків, педагогів, соціальних працівників і медичного персоналу;

- співпраця зі ЗМІ;

ІІІ. Соціальний супровід та соціальні послуги:

- співпраця представників ЦСССДМ і фахівців кабінету «КДМ» на отримання результату – формування здорового способу життя серед молоді та підлітків.

05.04.2013р. відбулась урочиста презентація кабінету «Клініка дружня до молоді» в рамках реалізації заходів «Календаря добрих справ».

        

 

         

Особлива увага приділяється здоров’ю жінки.

   Рак молочної залози (РМЗ) – найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок в усьому світі. В Україні, яка за статистикою належить до країн із середнім показником рівня захворювання на РМЗ, кожна третя жінка, у котрої діагностують цю хворобу, потрапляє у поле зору лікаря на пізніх, занедбаних стадіях, коли шансів на одруження значно менше. Саме тому, за офіційною статистикою, щогодини від РМЗ в Україні помирає одна жінка.

Щороку в тенета хвороби потрапляє понад 15 тис. наших співвітчизниць. Від кого залежать їхні шанси на порятунок?

На думку головного онкохірурга МОЗ України професора І. Смоланки, причин такого становища кілька. По – перше, традицією за менталітетом нашого населення, є неуважне ставлення до свого здоров’я – звертаються до лікаря, коли «грім ударить». Другим фактором  є недостатнє запровадження скринінгових програм, у тому числі інструментальних, для широкого загалу  жіночого населення.

Лідером за поширеністю та доступністю є ультразвукове обстеження молочної залози. Особлива цінність даного методу діагностики велика для молодих жінок, саме завдяки УЗД вдається виявити негаразди на ранніх стадіях, провести розмежування передпухлинних станів та націлити на до обстеження в разі такої потреби.

В Арбузинській ЦРЛ завдяки реалізації одного з етапів Національної програми «Онкологія» придбано за кошти місцевого бюджету спеціальний датчик для обстеження молочної та щитоподібної залози.

Кваліфікований фахівець районний акушер - гінеколог А.В.Закржевський після трьохмісячного навчання в Харківській медичний академії  післядипломної освіти приступив до роботи з даним пристроєм  вже із січня 2013 р.

Даний метод обстеження є нешкідливим й абсолютно безболісним дослідженням, може бути застосованим багаторазово.  При профілактичних оглядах лікарями та фельдшерами первинної ланки  в разі виникнення  підозри на патологію  молочної залози,  мають можливість  відразу залучити УЗД.

Методика дає можливість виявити доброякісні та злоякісні  новоутворення розміром менше п’яти міліметрів. Регулярне УЗД молочної залози дозволяє виявити новоутворення на ранніх стадіях і своєчасно розпочати лікування із подальшим великим шансом на одужання.

Десятирічний досвід вивчення впливу ультразвуку на організм людини Всесвітньою організацією охорони здоров’я визнав його абсолютно нешкідливим.

У разі появи деяких симптомів, а саме: біль в області молочних залоз, нагрубіння, ущільнення, обмеження рухливості шкіри, зміну форми сосків або що, є негайним приводом для звернення до лікаря. Жіноча консультація Арбузинської ЦРЛ забезпечить в разі необхідності УЗД у спеціалізованому кабінеті.

Арбузинський районний центр первинної медико – санітарної допомоги

Розпочато роботу Арбузинського районного центру первинної медико – санітарної допомоги. Складні  умови з матеріально – технічного,кадрового забезпечення не стали на заваді молодому колективу, який очолює досвідчений фахівець і організатор галузі охорони здоров’я району – Омельченко Тетяна Вікторівна.

 

Діти в Інтернеті: небезпечна залежність від комп’ютерів

 

 

18.01.2013р. у великій залі райдержадміністрації відбувся захід, на якому була присутня психіатр ЦРЛ – Варакса О.С. В рамках роботи «Клініка, дружня до молоді» фахівець інформувала присутніх молодих людей  про небезпечну залежність від комп’ютерів та засобів комунікації.

     
Про результати роботи закладів охорони здоров’я

заслухано на підсумковій медичній нараді

22.01.2013р. згідно плану проведення підсумкових медичних рад у районних закладах охорони здоров’я за 2012 рік відбулась нарада на базі Арбузинської ЦРЛ. В медичній раді взяли участь заступник голови РДА Л.В.Постовик, головний позаштатний спеціаліст з ЕТН, надання медичної допомоги постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС Д.Д. Колосов, головні лікарі: ЦРЛ - І.А.Доценко, ЦПМСД – Т.В.Омельченко, завідувачі  ЗПСМ, лікарі ЦРЛ та мережі, фельдшера ФАПів.

Доповідь про підсумки діяльності закладів охорони здоров’я району охоплювала всі сфери діяльності:

- фінансово – економічну;

- кадрову;

- показники надання лікувально - профілактичної допомоги за всіма розділами на всіх етапах.

Об’єктивні чинники складних умов функціонування галузі охорони здоров’я району, а саме: недостатнє фінансування, проведення водночас  реорганізації первинної та екстреної медичної допомоги, ліквідація СЕС та не належне кадрове забезпечення.

Наголос при обговоренні підсумків зроблено на показниках, що потребують значного покращення :рівень малюкової смертності, захворюваність на туберкульоз.

Заступник головного лікаря з медичної частини Смага Л.В. ознайомила присутніх із низкою дієвих заходів , що запроваджуються з метою позитивних зрушень.

Роботу медичної галузі району визнано в цілому такою , що потребує покращення.

Присутній на медичній раді Д.Д.Колосов відзначив зусилля колективу щодо забезпечення якісної медичної допомоги у складних соціально – економічних умовах.

Розмова відбулася по діловому конструктивна, неформальна і корисна для обох сторін.

Заступник голови РДА Л.В.Постовик подякувала присутнім за порозуміння, корисні поради щодо впровадження дієвих заходів в покращенні показників функціонування закладів охорони здоров’я району.

20.12.12 проведена реєстрація комунального закладу «Арбузинський Центр первинної медико – санітарної допомоги», який розпочне свою роботу 01.01.13

24.02.12 на ХХІІІ сесії районної ради УІ скликання :

- затверджені зміни до Статуту КЗ «Арбузинський Центр первинної медико – санітарної допомоги», затверджений Статут Арбузинської ЦРЛ в новій редакції,

- затверджені штати КЗ «Арбузинський Центр первинної медико – санітарної допомоги»,

- затверджений розподільчий баланс між Арбузинською ЦРЛ та КЗ «Арбузинський Центр первинної медико – санітарної допомоги»,

- про  безоплатну передачу у спільну власність територіальних громад сіл, селищ , міст Миколаївської області окремого індивідуально визначеного майна відділення швидкої медичної допомоги Арбузинської ЦРЛ з спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селищ Арбузинського району.

 

Ціни на дорогі ліки для гіпертоніків знизились.

Понад 13 млн. населення різних вікових груп вражено артеріальною гіпертензією в Україні. В Миколаївській області хворіє на гіпертензію понад 330 тис. осіб, з них працездатного віку 136 тис. осіб.

Згідно офіційної статистики в нашому районі  нараховується більш ніж 5 тис. людей, що страждають на  артеріальну гіпертензію.

З метою поліпшення медичного забезпечення цієї категорії хворих в квітні 2012р. МОЗ України розробив і з 1 вересня  втілюється в життя Урядова Програма регулювання цін на лікарські засоби (Постанова КМУ від 24.04.12р. №340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».

Відпуск лікарських засобів в аптеках здійснюється на підставі рецептів, виписаних  лікарем закладу охорони здоров’я, які  діють протягом одного місяця. Аптека здійснює відпуск лікарських засобів за рецептами з оплатою хворим різниці між фактичною роздрібною ціною, встановленою на момент придбання лікарського засобу, та ціною, затвердженою МОЗ України станом на 1 вересня 2012 р.

Закладами охорони здоров’я Арбузинського району станом на 23.11.12р. виписано та видано хворим 1234 рецептів.

Таким чином, реалізація зазначеного проекту мотивує населення до своєчасної та відповідальної уваги до стану свого здоров’я, що в свою чергу забезпечить можливість продовження життя та підвищення його якості всім громадянам району. 

Нагороджено кращих медичних працівників в галузі охорони здоров’я

18 жовтня з нагоди ювілею Миколаївщини – 75-ї річниці з дня заснування області – в обласній державній адміністрації відбулась науково – практична конференція управління охорони здоров’я.

Урочистості співпали з робочим візитом віце-прем’єр-міністра, міністра охорони здоров’я України Богатирьової Р.В. Міністр виступила з промовою перед медичною спільнотою області, де наголосила на актуальних завданнях реформування галузі, подякувала за порозуміння медичним працівникам, виразила впевненність в можливості реалізації завдань наступного етапу реформування, соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича.

Серед нагороджених 50-ти кращих медичних працівників  області є арбузяни: лікар загальної практики – сімейної медицини Крижня А.О. та старша медична сестра терапевтичного відділення Савченко Л.М.

 

 

Опалювальний сезон розпочненться вчасно.

Для забезпечення проходження без ускладнень опалювального сезону 2012-2013 років із районного бюджету були виділені кошти у сумі 67548грн грн. для придбання та заміни газових котлів АТОН СААБ 96Х в кількості 4 шт. для блочно-транспортних котелень БТК-192 які опалюють пологове та хірургічні відділення. Наприкінці вересня були поведені пуско-налагоджувальні роботи. Проведена робота дозволить вчасно 15.10.12. розпочати опалювальний сезон та забезпечити теплом приміщення лікарні.

 

Арбузинський район отримав другий автомобіль швидкої допомоги

1 жовтня 2012р. в Миколаївській облдержадміністрації відбулося вручення сертифікатів на отримання санітарного транспорту. Серед 13  районів області ключі від новенького УАЗу з рук голови обласної державної адміністрації М.П.Круглова отримали головний лікар району Доценко І.А. та механік ЦРЛ Кукуруза В.О.

При врученні губернатор висловив абсолютну впевненість у тому, що забезпечення новим санітарним транспортом медичної галузі району дасть змогу наблизити стандарти надання невідкладної допомоги всім мешканцям Арбузинщини. Друге авто, отримане протягом останніх двох місяців робить реальними кроки з реформування охорони здоров’я на селі, робить допомогу доступною для кожної людини в найвіддаленішому куточку. Медичні працівники в свою чергу обіцяють свої знання та досвід спрямувати на реалізацію завдань, що є вимогою часу.

                                                                                          

 

Почесною грамотою обласної ради

відмічено роботу лікаря діагностичного відділення райлікарні, ветерана праці Щербак Є.І.

08.09.12р. Арбузинка святкувала свій День народження - 232 рік. Свято відбувалося на стадіоні «Колос» в смт Арбузинка, де були присутні мешканці села, а також Арбузинський селищний голова Солдатова Н.А., голова Арбузинської районної ради Захарченко В.А., заступник голови райдержадміністрації Постовик Л.В., голова  районної ради ветеранів війни та праці Алефіренко Р.Я.,  депутат обласної ради ЧебанО.О., кандидат в народні депутати  від Партії регіонів Травянко В.І. Почесними грамотами обласної ради були відмічені кращі люди селища Арбузинка, серед яких лікар діагностичного відділення Арбузинської ЦРЛ, ветеран праці  Щербак Є.І.

За вагомий  особистий внесок у соціальне економічний розвиток селища, багаторічну самовіддану працю на благо територіальної громади, високий професіоналізм, активну життєву позицію з нагоди святкування Дня селища Щербак Євгенія Іванівна нагороджена почесною грамотою обласної ради.

 

В рамках програми  реформування медичної галузі для Арбузинського району придбано новий автомобіль швидкої допомоги

Напередодні свята Державного прапора та Дня Незалежності України колектив Арбузинської центральної районної лікарні привітав депутат обласної ради, заступник голови облдержадміністрації Травянко Віталій Іванович.

Медичні працівники розповідали про перші кроки на шляху реалізації регіонального плану реформування медичної галузі. Поділились радісною подією – отриманням нового автомобіля «Швидка медична допомога» за програмою «Соціальні ініціативи Президента України – медицині Миколаївщини».


В свою чергу Травянко В.І. вручив м’який інвентар, білизну для пологового відділення та операційного блоку хірургічного відділення райлікарні.

Лікарі жіночої консультації отримали портативний Допплер – апарат для  моніторингу серцебиття  плоду при вагітності та пологах.

Увага депутата обласної ради Травянка В.І. для потреб медицини району є доброю традицією.

Медичні працівники вдячні за всі надбання і обов’язково найближчим часом користь від них відчують і пацієнти.

Придбаний сучасний апарат для проведення завчасного діагностування.

В рамках реалізації районної Програми «Онкологія» рішенням ХVІІІ сесії районної ради виділені кошти на придбання колоноскопу.

Новий сучасний апарат Olimpus японського виробництва запущений в роботу в Арбузинській райлікарні в серпні 2012 р.

Апарат призначений для проведення колоноскопії та ендоскопічних оперативних втручань. Це дає змогу завчасно діагностувати передпухлинну патологію шлунково – кишкового тракту в разі наявності у хворого скарг щодо роботи кишківника. Процедура  потребує простої підготовки, триває зазвичай у межах 20 хвилин. А саме головне зробить можливість такого обстеження доступним для пацієнтів , що не можуть самостійно дістатися обласного центру. З приводу показань до маніпуляції радимо звертатися до сімейних лікарів та хірурга поліклініки.

Процедуру проводить лікар хірург вищої кваліфікаційної категорії, завідувач хірургічним відділенням Шмаленко О.Г.