Українська | Русский | English
Головна Новини Виконання бюджету, сплата податків та зборів Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення Служба за контрактом в ЗСУ

Новини

Радіобесіда

Настала пора збору врожаю, під час якої в стані максимального навантаження працюють не тільки сільськогосподарські господарства, але і в повній бойовій готовності знаходяться працівники ДСНС.

                Хліб є національним багатством України. Під час жнив усі свої зусилля, досвід та волю сільські трудівники направляють на те, щоб зібрати врожай своєчасно і без втрат. Але біда в тому, що люди, зайняті виключно виробничими турботами, під час жнив можуть забути про дотримання правил пожежної безпеки.

              За свідченням рятувальників і самих аграріїв, коли горить поле – це жахливе видовище, яке мало хто захоче побачити ще раз. Більшість працівників сільгосппідприємств розуміють, наскільки важливо дотримуватися правил пожежної безпеки особливо під час збирання врожаю. Адже навіть іскра, недопалок можуть заподіяти дуже велику біду.

              Вимог до хліборобів багато, але при їх виконанні є гарантія, що із зерном нічого не станеться. Коли зернові починають дозрівати, проводиться обкоска і обпашка країв полів, щоб чийсь незагашений недопалок або іскра не запалили все поле, виставляються таблички, які забороняють палити або розводити вогонь поблизу полів.

          Що ж необхідно зробити, щоб не допустити втрати врожаю від пожеж?

     В період дозрівання та збирання хлібів необхідно організувати охорону хлібних масивів, не допускати розведення поблизу них вогнищ. Особливої уваги потребує охорона зернових від пожежі під час сухої вітряної погоди, коли будь-яка іскра може викликати пожежу.

    Тимчасові польові стани необхідно розташовувати не ближче 100 метрів від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Майданчики польових станів обгортаються смугою завширшки не менше ніж 4 метри.

     Безпосередньо на хлібному масиві, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор та плуг на випадок пожежі.

     У період збирання забороняється спалювати стерні, післяжнивні залишки та розводити багаття на полях. Зернотоки слід розміщувати від будівель та споруд не ближче 50 метрів, а від хлібних масивів – не ближче 100 метрів. Майданчик для току повинен бути очищений від рослинного покрову та обораний смугою завширшки не менше 4 метрів.

     Стоянки туристів (автотуристів), пасіки допускається розміщувати не ближче 100 метрів від хлібних масивів. Полювання у хлібних масивах та поблизу них забороняється.

Рятувальники ще раз звертаються до керівників господарств щодо необхідності приведення полів, зернозбиральної техніки, об’єктів переробки та зберігання зерна в задовільний протипожежний стан. А також до всіх громадян: будьте особливо пильними у поводженні з вогнем біля хлібних масивів! Лише у цьому випадку можна сподіватись, що збирання врожаю пройде без надзвичайних подій.

          Чим спекотніше стає на подвір’ї, тим більше люди намагаються знайти порятунок від літньої спеки біля водоймів. Після роботи, у вихідні дні люди цілими родинами йдуть на відпочинок до річок, ставків, їдуть на море. І тут існує ризик виникнення надзвичайних подій та ситуацій. Особливо небезпечним цей період є для дітей. Все літо вони знаходяться на канікулах, і не рідко, за різними сімейними обставинами, залишаються одні вдома без нагляду. І доки батьки не бачать, підлітки збираються із друзями та йдуть бавитись на річку.

            Саме тому, в літню пору року, рятувальники приділяють особливу увагу саме профілактиці та недопущенню травмування та гибелі людей на водних об’єктах району.

            Рятувальники нагадують всіх любителям літнього відпочинку та закликають всіх дотримуватись їх: 

·         не купайтеся та не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці;

·         купатися краще вранці або ввечері, коли тепло, але не можна перегрітися;

·         ніколи не пірнайте у незнайомих місцях! Тут може виявитися неглибоко, а інколи на дні лежать гнилі колоди, гостре каміння, і можна поранитися, та густі водорості, у яких легко заплутатися;

·         не грайте у тих місцях, звідки легко впасти у воду;

·         не влаштовуйте у воді ігор, пов'язаних із захватами;

·         не вирушайте у плавання на самодільних плотах;

·         не ходіть купатися на водоймища без супроводу дорослих;

·         не запливайте далеко на надувних матрацах та кругах.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

- правильний вибір та обладнання місць купання;

- навчання дорослих і дітей плаванню;

- суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;

- постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Бережіть себе та своє життя! І пам’ятайте, якщо ви будете сумлінно та відповідально ставитися до організації Вашого відпочинку, літо принесе лише яскраві та позитивні враження та спогади!

 

 

 Психологічний і моральний аспекти корупції  

Корупція – не просто соціальне, але і психологічне та моральне явище. Адже вона не існує поза людьми – їх поведінкою, діяльністю. Корупція – це спосіб мислення, який обумовлює спосіб життя.

У країнах, де корупція поширена значною мірою, корумповані відносини все більше витісняють правові, етичні відносини між людьми, корупція із соціальної аномалії поступово перетворюється в правило і виступає звичним способом вирішення життєвих проблем, стає нормою функціонування влади і способом життя значної частини суспільства. Найбільш небезпечним наслідком такого стану речей у суспільстві є те, що в результаті витіснення корумпованими відносинами правових та етичних відносин відбувається значний злам у суспільній психології – люди у своїй поведінці з самого початку психологічно вже налаштовані на протиправні способи вирішення питань.

У корупції  знайшла відображення психологія конкретних індивідів. Буде чи не буде вчинено корупційне діяння, залежить від конкретної особистості. Підкреслюючи психологічне коріння корупційної поведінки, слід виходити з того, що особа, яка стає на шлях вчинення корупційних діянь, не є, так би мовити, скорумпованою від природи. Корумпованих рис поведінка особи набуває в процесі власної соціалізації. Отже, стане чи не стане особа корупціонером залежить не стільки від того, які традиції чи психологічні настанови вона увібрала в себе від народження, а від того, в якій суспільній атмосфері вона зросла, який психологічний клімат панував навколо неї, які вчинки визнавалися аморальними, а які з боку моралі заохочувались. Іншими словами, йдеться про суспільну свідомість, в якій фіксується надзвичайно багато аспектів суспільного життя, у тому числі відношення громадян до закону і їх реакція на корупцію.

Захист громадської свідомості від корупційного впливу є одним із стратегічних напрямів запобігання корупції, що включає збереження моральних цінностей та зростання суспільної свідомості. Для ефективної антикорупційної діяльності необхідна соціальна база, в якій уособлюється бажання значної частини суспільства протидіяти корупції. За відсутності такого психологічного настрою суспільства антикорупційна діяльність правоохоронних та інших державних структур приречена на поразку.

Існує декілька принципових положень, які потрібно приймати до уваги, аналізуючи проблему психології корупціонера. Під корупціонером слід розуміти не лише посадову особу, що отримує хабарі, а й особу що виконує управлінські функції у комерційній або іншій організації, що отримує незаконну винагороду, а також особу, що дає хабар (винагороду); виборець, що віддає свій голос за винагороду.

Елементи психології корупціонера (якщо мати на увазі активну корупцію, тобто підкуп) притаманні майже кожній дорослій людині. Саме ця обставина примушує завжди враховувати психологічний фактор при побудові будь-яких моделей боротьби з корупцією, що розглядаються у контексті тієї чи іншої стратегії економічного розвитку.

Ядром психології корупціонера зазвичай визнається мотивація поведінки, під якою розуміється сукупність мотивів, тобто свідомих потреб, що виступають як спонукальні причини активності. Відповідно поведінка корупціонера у основі може бути описаною моделлю боротьби мотивів, що іноді називається «моделлю вагів» або моделлю ризикованої поведінки.

 

ТЕЛЕФОН ДОВІРИ

Головного управління ДСНС України у Миколаївській області

(0512) 49-06-93 (з 1730 до 0730 автовідповідач)

Електронна адреса: vvb@firedept.mk.ua

Адреса офіційного веб-сайта Головного управління: http://mk.mns.gov/ua/

 

ТЕЛЕФОН ДОВІРИ

Державної служби України з надзвичайних ситуацій

+ 38 (044) 289-12-41

Електронна адреса: terminova_upk@mns.gov.ua

 

6 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Миколаївській області

 

 Рятувальники закликають громадян не спалювати суху траву та не провокувати пожежі в екосистемах

               З самих перших днів потепління, коли тільки-но сонечко почало гріти своїми променями, співробітники Служби порятунку стикнулися із збільшенням кількості пожеж на відкритих територіях. Щодня реєструються випадки горіння сухостою, сміття, очерету тощо. В переважній частині, причиною пожеж на відкритих територіях є не дотримання правил пожежної безпеки з боку населення. Залишене без нагляду багаття, кинутий недопалок, дитячі пустощі з вогнем – і як наслідок рятувальникам доводиться боротися із загоряннями сухостою. І не рідко, під дією певних природних факторів, такі пожежі набирають немалих обертів та розповсюджуються на значну площу, знищуючи все на своєму шляху: і господарські забудови на території приватних домоволодінь, і житлові будинки мешканців тощо.

      Рятувальники в черговий раз звертаються до всіх мешканців та гостей нашого краю та закликають не провокувати пожежі в екосистемах. Пам’ятайте, що спалювання сухої трави несе небезпеку: від нанесення непоправної шкоди здоров’ю людей через наявність їдких речовин, які люди вдихають разом із димом, до виникнення масштабних пожеж, знищення матеріальних цінностей громадян та травмування населення. Крім того, не забувайте, що спалювання сухої трави заборонено. Бережіть себе, своє життя та здоров’я! Не завдавайте шкоди собі та оточуючим, сумлінно дотримуйтесь правил пожежної безпеки. В екстрених ситуаціях телефонуйте до Служби порятунку «101»!

 

Інженер з пожежно-рятувальних робіт

6Державної пожежно-рятувальної частини

Артюх Ірина

 

 

        З настанням весни кожен починає дбати про чистоту свого подвір’я та земельних ділянок, активно спалюється листя, суха трава і сміття. Разом з цим збільшується загроза виникнення пожеж, тому рятувальниками приділяється велика увага профілактичній роботі серед населення щодо попередження виникнення пожеж в екосистемах.

               Рятувальники Арбузинського району наголошують та попереджають населення, що самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, стерні, пасовищ, ділянок із водного-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягне за собою адміністративну відповідальність.

Шановні громадяни! Не спалюйте сухої трави та сміття, не завдавайте непоправної шкоди ані собі, ані оточуючим!

  

 

 Рятувальники закликають громадян дотримуватись правил безпеки під час святкування Водохреща

19 січня в Україні відзначається Водохрещення Господнє – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Вважається, що в ніч з 18 на 19 число вода здобуває цілющі властивості. Аби відчути чудодійну силу, люди її не тільки п'ють, а й купаються у крижаних водоймах. І, згідно з народними повір’ями, таке купання забезпечує силу та здоров'я на весь наступний рік.
Однак, не зважаючи на те, що в тих же біблійних та народних оповіданнях кажуть, що в цей день біди не станеться, рятувальники застерігають та наголошують на тому, що не слід забувати про правила безпечної поведінки. Аби уникнути трагічних наслідків після занурення у крижану воду співробітники Головного управління ДСНС України у Миколаївській області закликають:
- не проводити купання на не облаштованих для цього місцях;
- не занурюватись надовго у холодну воду, якщо немає попереднього досвіду, а пам’ятати, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму та погіршення самопочуття;
- не рекомендується занурюватися людям у яких існують протипоказання, зокрема при запальних захворюваннях носоглотки, серцево-судинної системи, центральної нервової системи, ендокринної сечостатевої
системи, органів зору, органів дихання, тощо;
- не заходьте у воду в нетверезому стані;
- не залишайте дітей без нагляду дорослих;
- до води необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втраті чутливості ніг.
 

 

Шановні жителі Арбузинського району! Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпеки під час святкування Водохрещення, а також загальних правил поведінки на воді, в зимовий період. Цінуйте своє здоров`я та життя! В екстрених ситуаціях телефонуйте до Служби порятунку за номером  «101»!

Начальник Арбузинського районного сектору
Петренко Д.С.
 

 

Зростання кількості пожеж

З початку року на території Арбузинського району зафіксовано 52 облікові пожежі, що на 21 пожежу більше, ніж за аналогічний період минулого року (2015 рік - 31). Серед основних причин пожеж: необережне поводження з вогнем, пожежі на відкритих територіях, необережність під час куріння .

Арбузинський районний сектор та 6 Державна пожежно-рятуваньна частина з метою попередження виникнення пожеж в екосистемах району ще раз нагадує основні заходи безпеки під час відпочинку в екосистемах:

- не слід розводити вогнища, але, якщо виникла необхідність, то треба на відстані 50 м від хвойних дерев розчистити для нього місто від трави і сухих залишків;

- щоб загасити вогнище, його засипають землею або піском, заливають водою;

- забороняється підпалювати суху траву по канавам, ярам, на полянах та залізнично-дорожніх насипах, сухий очерет в руслах рік та водоймищах;

- не засмічуйте місце відпочинку;

- не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та господарчими будівлями;

- не розкидайте недопалки та сірники на суху лісову підстилку;

- стежте, щоб діти не бавилися з вогнем;

- приберіть місце погашеного вогнища, переконайтесь, що горіння відсутнє.

В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101 !

Пам’ятайте, що безпека Вашого відпочинку – у Ваших руках.

 

Арбузинський районний сектор 

6 Державна пожежно-рятувальна частина

***

З підвищенням температури навколишнього природного середовища на території Арбузинського району значно ускладнилася обстановка з пожежами у природних екосистемах та місцях збирання врожаю.

Так з початку року на території району виникла 21 пожежа, 9 з яких виникло на відкритій території.

З 14.07 по 17.07.2016 року на території району виникло 5 пожеж, 3 з яких - загорання сухої трави на територіях Костянтинівської селищної ради, Іванівської та Новоселівської сільських рад.

В період зернозбиральної кампанії виявлено 2 випадки  несанкціонованого спалювання стерні на території Благодатненської та Новоселівської сільських рад. Такі дії можуть призвести до виникнення безпосередньої загрози хлібним масивам, об’єктам сільгоспвиробництва, завдати шкоди лісовим насадженням, радіо та електромережам. 

Найрезонанснішим випадком може слугувати пожежа, яка сталася 16.07.2016 року на відкритій території Новоселівської сільської ради. На полі ДП ДГ «Агрономія» проводилось несанкціоноване спалювання стерні пшениці, нехтуючи при цьому усіма вимогами правил пожежної безпеки було допущено розповсюдження вогню на сусіднє поле фермерського господарства «Коваль С.О.» В результаті таких дій пожежею знищено 5 Га пшениці на корню та завдано збитків на суму орієнтовно 112 тис. грн.

 

З метою зменшення вірогідності виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із природними пожежами, та вжиття превентивних заходів щодо попередження виникненню пожеж у природних екосистемах, місцях збирання врожаю просимо організувати постійний моніторинг стану пожежної безпеки в природних екосистемах та територіях, що прилягають до проїжджої частини, та полів.

Спортсмени з Миколаївщини вибороли перше загальнокомандне місце на Чемпіонаті України з пожежно-прикладного спорту серед юнаків та юніорів

4 липня рятувальники Миколаївщини зустріли команду юнаків з пожежно-прикладного спорту, яка повернулась зі Львівщини. Впродовж з 29 червня - 2 липня на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності проходив Чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту серед юнаків та юніорів.

За підсумками змагань трьох днів чемпіоном України з пожежно-прикладного спорту серед юніорів та юнаків 2016 року стала збірна Миколаївської області, до якої увійшли 3 спортсмени з Арбузинщини, Друге місце посіли спортсмени Івано-Франківської області. Бронзу виборола команда Волинської області.

Найкращі  особисті результати  у  молодшій віковій групі (13-14) років у виді  підйом по штурмовій драбині показав Олексій Кутовий, в старшій (17-18 років) - Віктор Сергієнко. Також у колективних видах команда Миколаївської області була третьою по пожежній естафеті та першою у бойовому розгортанні. Всі переможці були нагороджені кубками, медалями, грамотами та цінними подарунками  від організаторів змагань. За результатами Чемпіонату відібрані спортсмени, які увійдуть до збірної команди України. В її складі і юні арбузинці, що будуть представляти Україну на міжнародній арені в м. Острава  Чеської республіки.

Арбузинський районний сектор головного управління ДСНС та 6 Державна пожежно - рятувальна частина бажає переможцям не зупинятись на досягнутому, підтримувати відмінну фізичну форму та прославляти батьківщину своїми досягненнями в Україні та за її межами.

АРБУЗИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР ДСНС УКРАЇНИ

У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

 

З метою запобігання пожеж в екосистемах, рятувальники Арбузинського району проводять інформаційно-роз`яснювальні заходи серед населення

В період свят, з 1 по 3 травня, рятувальники Арбузинського району приклали чималих зусиль аби попередити виникнення пожеж в екосистемах. В місцях активного відпочинку громадян проводились інформаційно-роз`яснювальні заходи.

Озброївшись профілактичними листівками співробітники ДСНС відвідували лісопаркові зони та нагадали відпочиваючим про необхідність дотримання правил пожежної безпеки. Слід зазначити, що більшість відпочиваючих знають та виконують правила безпечної поведінки і беруть із собою на відпочинок запас води, щоб загасити багаття і розкладають вогонь в спеціально відведених та підготовлених майданчиках. 

Але мають місце порушення і як наслідок, виникнення пожеж  хвойної підстилки та сухої трави . Прикро, що не зважаючи на попереджувальні заходи, громадяни нехтують елементарними правилами та завдають шкоди  природі!

Рейдові перевірки місць масового відпочинку будуть тривати як на території Арбузинського району так і по всі Миколаївській області.

 

Шановні громадяни! Фахівці ДСНС наголошують! Причиною більшості загорянь у лісах, урочищах, парках є людський фактор. Саме приступна необережність людей - головна причина всіх тих нещасть, що приносять пожежі. Там недопалок кинули, там багаття не погасили - от з таких нібито дрібниць і починається лісова пожежа, яка може призвести до значних матеріальних збитків. Тож ще раз нагадуємо правила які слід дотримуватися щоб уникнути лісових пожеж:

– не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;

– намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

– ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду, та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;

– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;

– по закінченню відпочинку приберіть після себе побутові відходи.

 

Арбузинський районний сектор

та 6 Державна пожежно-рятувальна частина

 

 

Шановні жителі та гості Арбузинського району !

Регіональні управління Служби безпеки України, Національної поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертають Вашу увагу, що останнім часом в Україні зростає загроза диверсійних проявів, вчинених із використанням безпілотних літальних апаратів (БПЛА) та малих літальних апаратів (МЛА).

Безпілотні літальні апарати (БПЛА)

 

 

Малі літальні апарати (МЛА)

 

 

З метою захисту об’єктів можливих диверсійних посягань, своєчасного виявлення,  запобігання та припинення можливих терористичних проявів із використанням вказаних апаратів, правоохоронці та рятувальники звертаються до жителів регіону з проханням бути пильними, уважними та повідомляти про факти виявлення вибухових пристроїв, підозрілих предметів та осіб, а також дані про підготовку вибухів, підпалів та інших дій терористичного характеру, в тому числі з використанням БПЛА та МЛА.

Якщо помітили БПЛА/МЛА, Вам необхідно:

-       зафіксувати точний час виявлення апарату;

-       зафіксувати період часу скільки Ви його спостерігали, поки він не зник;

-       запам’ятати напрямок його руху (вибрати орієнтири по маршруту руху);

-       якщо предмет зробив декілька кругів над якимось місцем – визначити, по можливості, район його зацікавленості з прив’язкою до місцевості;

-       важливо також зафіксувати приблизну висоту польоту, приблизну дистанцію до нього, по можливості зафіксувати на фото чи відео;

-       відразу повідомити до правоохоронних органів про факт використання БПЛА/МЛА за номером «102»;

-       обов’язково дочекатись приїзду оперативно-слідчої групи;

-       якщо Ви побачили, що БПЛА/МЛА скинув будь-який предмет – негайно повідомте про це в правоохоронні органи та органи ДСНС, залиште район скидання, не торкайтесь будь-яких підозрілих предметів.    

ПАМ’ЯТАЙТЕ,  ЩО ЗГАЯНИЙ ПРИ ЗАГРОЗІ ВИБУХУ ЧАС МОЖЕ КОШТУВАТИ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ!

 

10.02.2016 р.

До уваги абітурієнтів!

Для всіх, хто серцем і душею вибрав для себе професію мужності і відваги, твердо вирішив присвятити своє життя нелегкій але почесній службі в ім'я життя і спокою людей, вищі навчальні заклади Державної служби України з надзвичайних ситуацій це ті навчальні заклади, які перетворюють Ваші мрії на реальність.

На навчання приймаються особи віком від 17 до 25 років, що мають повну загальну середню освіту.

Запрошуємо Вас для вступу на навчання у такі вищі навчальні заклади Державної служби України з надзвичайних ситуацій:

- Національний університет цивільного захисту України, м. Харків;

- Академія пожежної безпеки імені Герої Чорнобиля Державної служби України з надзвичайних ситуацій, м. Черкаси;

- Львівський державний університет безпеки життєдіяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій, м. Львів;

- Вінницьке вище професійне училище цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій, м. Вінниця;

Для оформлення документів звертатися до 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини за адресою: смт. Арбузинка вул. Садова, 47.

Телефон для довідок: 3-10-37, 3-00-77.

 

 

24 квітня 2014 року в Арбузинському професійному аграрному ліцеї відбувся День цивільного захисту.

В заходах взяли участь: начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, працівники районного сектору ГУ ДСНС України в Миколаївській області, працівник 6 ДПРЧ  ТУМНС України в Миколаївській області, начальник відділення фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, представники районного товариства Червоного Хреста, керівництво та викладачі ліцею.

 Під час проведення Дня цивільного захисту працівниками 6 ДПРЧ  ТУМНС України в Миколаївській області продемонстровано гасіння пожежі з вогнегасників та автотранспортної установки.

 

Залучено спеціалістів районного товариства Червоного Хреста, які спільно з волонтерським загоном ліцею провели практичні відпрацювання з надання екстреної медичної допомоги і транспортування потерпілих.

 

Нагороджено переможців та активних учасників заходу.

 Відбулося засідання комісії ТЕБ та НС при райдержадміністрації

 

26.09.2013 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Неграя В.А. відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому було розглянуто питання щодо недопущення виникнення надзвичайних та аварійних ситуацій в період погіршення погодних умов, викликаних проходженням через територію України циклону..

Рішенням комісії запропоновано керівникам підприємств, установ та організацій, сільським і селищним головам вжити негайних заходів щодо недопущення  порушень умов життєзабезпечення населення ( в першу чергу – припинення електропостачання, дотримання необхідного температурного режиму в навчальних , дошкільних, лікувальних та інших закладах з масовим перебуванням людей)