Арбузинський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

«Газпром» має виконувати судові рішення і свої зобов’язання – Президент

07/03/2018

 Російський «Газпром» має виконувати всі судові рішення та свої зобов’язання за контрактом, наголошує Президент Петро Порошенко.

«Газпром», відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу, має транзитувати газ через Україну. Це не є його благодійність, це не є його жест підтримки України. Це прямі зобов’язання. Зобов’язання та рішення суду треба виконувати. Крапка», - сказав Глава держави в інтерв’ю українським телеканалам.

Президент нагадав перебіг всіх так званих «газових воєн», коли Російська федерація робила Україну винною у проблемах із постачанням газу до країн ЄС. «Подивіться як зараз все відбувається абсолютно інакше. Перш за все – позиція РФ про те, що вона не буде платити – це позиція слабка. Це, як у нас знаєте кажуть: після бою кулаками не махають. Є міжнародні конвенції, є бездоганна юридична позиція, є кваліфікована команда українських юристів НАК «Нафтогаз», українських дипломатів, які стовідсотково це забезпечать. Якщо цього не буде, за моїм дорученням команда юристів опрацьовує питання накладення арештів і забезпечення стягнення відповідних сум», - підкреслив він.Петро Порошенко висловив переконання, що Україна в повному обсязі «отримає все до копійки» відповідно до рішень суду. Разом з тим, він зазначив, що перемога у Стокгольмському арбітражі важлива не стільки через відсуджені кошти, скільки через її геополітичне значення.

Глави держави особливо акцентував, що Україна своєчасно поінформувала своїх партнерів про ризики у ситуації, що склалася, зокрема щодо можливого шантажу з боку східного сусіда нашої країни. «Чого вони добивалися? Щоб Україна припинила транзит. Щоб Україна, коли вони перестануть постачати транзитний газ, бо у нас була дуже холодна погода, почала відбирати транзит. І тому я одразу ж виніс це питання на засідання Ради національної безпеки і оборони, звернувся до всієї нації, українського народу із закликом: #прикрути. І подивіться як відреагувало суспільство: на 14% в цей день, в п'ятницю, Україна скоротила споживання газу. На 25 мільйонів кубічних метрів газу ми зменшили споживання. Але ні на один кубометр газу ми не припинили транзит, показавши себе відповідальним і надійним партнером», - підкреслив Петро Порошенко.

«Так от на сьогоднішній день ключовий підсумок нашої перемоги полягає не тільки і не стільки в грошах. Ключовий підсумок полягає в тому, наскільки була об’єднана нація», - також наголосив він, висловивши вдячність українському народу за миттєву реакцію на кампанію #прикрути, що допомогло подолати кризу. «Криза подолана і ми в ній перемогли. Я вам дякую за це», - сказав Президент.

Президент також наголосив: Україна й надалі докладатиме максимум зусиль для диверсифікації енергопостачання. Він також нагадав, що було не лише припинено відмивання грошей на непрозорих схемах постачання газу, надмірні його поставки, але й ліквідовано дефіцит НАК «Нафтогаз України», розпочато роботу з диверсифікації.Глава держави ще раз наголосив: у ситуації, яка склалася, Україна продемонструвала позицію країни, котра повністю виконує свої зобов’язання і відповідально ставиться до своїх обов’язків на противагу Росії. «Україна, яка заздалегідь попередила всіх європейських партнерів, що це може бути, але ми зробимо все для того, щоб виконати свої зобов’язання. І Росія, яка відмовилася виконувати рішення Стокгольмського арбітражу і навіть намагалася у звичній для себе манері сісти на газовий шантаж», - зазначив він, висловивши думку, що зважаючи на це Росії вже не довірятимуть як надійному постачальнику, адже вона використовує газ як інструмент політичного тиску.

«На сьогоднішній день ми це припинили. Ми забезпечили, щоб величезний дефіцит – 100 мільярдів гривень, який мав НАК «Нафтогаз», був ліквідований. Непрозорі схеми ліквідовані. Це надзвичайно ефективний механізм боротьби з корупцією», - сказав Петро Порошенко.

«Перше, що я зробив, як був обраний Президентом у 2014 році – ми переговорили з Прем’єр-міністром Яценюком і було абсолютно чітке доручення в двох напрямках. Перше – диверсифікація. І ми рішуче скорочували споживання російського газу: 16 мільярдів кубічних метрів, потім – 5, потім – 0. І друга позиція – ідемо в суд. Ми не боїмося. Ми переконані у власній перемозі. І ще раз наголошую – це перемога не лише в грошах. Ця перемога має геостратегічне значення. Це як безвіз. Це остаточне «до побачення» газовій голці або газовому зашморгу. І результат такий само блискучий», - також додав Глава держави.

Всі новини →