Арбузинський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Головне - не втратити темп. Реформа децентралізації дійсно працює!

05/12/2018

 Голова Благодатненської ОТГ Володимир Неграй презентував історію успіху та перспективні плани на майбутнє Благодатненської громади на раді Регіонального розвитку в Арбузинському районі. 

«Реформа децентралізації наразі є реформою номер один в Україні. Даний процес стрімко крокує громадами України. Але постає питання, - чи добре громадяни розуміють цю реформу, які перспективи бачать або ж загрози для своєї громади?

Головна мета реформи децентралізації полягає у передачі значної частини повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Розмежування повноважень має відбутися не лише між центральними і місцевими органами виконавчої влади. Головна ідея реформи - розмежувати повноваження між органами місцевого самоврядування та виконавчою владою і між органами місцевого самоврядування різних рівнів з метою передачі найбільш важливих повноважень на найближчий до людей рівень. Саме збільшення доходів та можливість раціонально використовувати отримані кошти - це головні чинники, з якими пов’язують успіх територіальних громад.

Благодатненська громада була створена шляхом виборів 2016 року, якщо говорити про виконання доходної частини у 2016 році сільських рад до реформи децентралізації складало на загальну суму 10044,8 млн. грн. То вже в 2017 році, після об'єднання сільських рад в Благодатненську ОТГ, надходження доходів до місцевого бюджету становило 48323 млн.грн. Також була залучена субвенція з державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ в сумі 5403,3 млн. грн. У 2018 році очікується отримання доходів на загальну суму 57822,2 млн. грн. Залучена субвенція з державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ в сумі 3675,8 млн. грн.. Тобто, під реформу децентралізації підведений державою фінансовий фундамент. Завдяки змінам до Бюджетного та Податкового кодексів обсяги власних ресурсів органів місцевого самоврядування з 2016 по 2017 зросли на 20 222,4 млн. грн. Якщо рівняти 2017 з 2018 роком, то доходи зросли на 4 249,8 млн. грн. І це я говорю тільки за власні надходження. Різниця чуттєва.

Коли ми не мали децентралізації, тоді, фактично, ми не могли включати у суспільний розвиток різні соціальні групи з їхніми інтересами, з їхньою соціальною енергією. Без діалогу влади і суспільства ми не можемо вирішити ті проблеми, які накопичились впродовж багатьох десятків років.

Загалом зараз головне - не втратити темп. Одним з важливих елементів є своєчасне й всебічне інформування населення країни про хід і результати реформ. Чим наша громада активно і займається. Ми всі сучасні люди і всі користуємося інтернет ресурсами. Як на офіційному сайті так і сторінці у фейсбуці ми поширюємо інформацію про всі досягнення нашої громади.

На власному досвіді ми переконалися , що реформа децентралізації дійсно працює . Громада має можливість ефективно використовувати кошти та реалізовувати проекти, які покращують якість життя мешканців. А це і є головною метою реформи. Наші села відроджуються, а з ними наш район, область і вся Україна.» - розповів Володимир Неграй.

Також звернувся до сільських голів, які ще не об’єднались, наголошуючи, що реформа децентралізації наразі є реформою номер один в Україні, адже дає можливість ефективно використовувати кошти на місцях та реалізовувати проекти, які значно покращують якість життя мешканців сіл.

 

Всі новини →