Арбузинський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Рекомендації батькам на літо

20/05/2019

Ось і настала пора жаркого сонця та надзвичайнорадісного настрою. Проте, літо – цещенайбільшесприятлива пора для відпочинку, загартування та оздоровленнядітей, тому, порада батькам – використати  цейперіодізмаксимальноюкористю:

·         необхіднодотримуватись  режиму дня дитини;

·         ретельноспостерігати за раціономхарчуваннядитини, особливо заякістю та безпечністюпродуктівхарчування, адже в літнійперіодбагато з них швидкопсуються;

·         включати до меню щодня більше свіжих  овочів, фруктів, ягід, які необхідно ретельномитипід проточною водою;

·         обов’язковослідкувати за питним режимом дитини, попереджатидітей про небезпекузахворюваньшлунково-кишкового тракту при вживанні води з випадковихджерел:

·         для попередженнявиникнення теплового абосонячного удару,  дитинуодягативідповідно до погодних умов, не забувати про головнийубір;

·         слідкувати за дотриманнямдитиноюелементарних правил особистоїгігієни – обов’язково мити руки перед вживаннямїжі, післявідвідування туалету, при поверненнідодомупісляпрогулянки, попередивши дитину, щотільки таким чином можна уникнутизахворювань на кишковіінфекції;

·         загартовуваннядітейвліткудаєширокіможливості для батьківзміцнитиїх організм. Систематичне, регулярнезагартовування  сприяєпідвищеннюфізичної і розумовоїпрацездатностідитини, а такожзміцнюєйогонервову систему.

В комплекс загартувальних процедур входять: водніпроцедури, повітряніванни, сонячніванни, прогулянки, заняттяактивними видами спорту, рухливіігри. Ціпроцедуриповиннізастосовуватисявідповідно до віку і стану здоров’ядитини, тому в кожному конкретному випадкуїхвибір повинен бути індивідуальним. Уразінаявності у дитини будь-якихсерйозних проблем зіздоров’ям, перш, ніжпочатийогозагартовувати, потрібнообов’язковопроконсультуватися з цьогопитання у педіатра.

Літніводніпроцедуризагартовування - цекупаннядітей в природнихводоймах (озері, річці, морі). Такіпроцедурипідходятьдітям, починаючи з трирічноговіку. Починатиїхпотрібнопоступово. Перший раз дитинаможеперебувати в воді не більше 3-5 хвилин, післячогодитинупотрібноретельновитерти рушником і одягти в сухийодяг. Зкожним разом тривалістьперебування у водіможназбільшувати на 3 хвилини. Не вартопроводитипроцедурикупання в надтовітряну, похмуру і холодну погоду.

Повітрянілітніванни корисніше за все приймати на природі, де навколобагатозеленоїрослинності, а отже – чистеповітря: в лісі, на березіводойми, в парках, садах.Ціпроцедурипідходятьдітям будь-якоговіку, але проводитиїхслід, особливо на самому початку загартовування, тільки в сонячну, теплу, безвітряну погоду. Тривалістьпершоїпроцедури для зовсім маленьких діток до 3 роківповинна бути не більше 5 хвилин, потімтривалість процедур можназбільшувати кожного разу на 3 хвилини. Для прийняттяповітряноїванни, дитинкупотрібнозовсімроздягнути і датиїйпоходитибосоніж по травіабопісочку, післячого, витершиїйніжки, взути і одягнути.

Сонячніванни вліткузазвичайпоєднують з повітряними. Сонячніпроменінеобхіднідитині. Вонидозволяютьпоповнитийогоорганізмвітаміном D. Перший раз на сонціможна бути не більше 10 хвилин, потім, з кожним разом, тривалістьперебування на сонціможназбільшувати на 2 хвилини. Але не довшегодини, щоб не отриматисонячнихопіків. Сонячніванниможнаприймати з 9 і до 10 години в ранковий час, і з 17 години в вечірній час.

Комплекс процедур загартовуваннядітейвлітку справа не складна, але уважноставитися до цьогопроцесунеобхідно, щобуникнутинегативнихнаслідків.

Памятайте про небезпеку під час відпочинку

 

Укуси кліщів, бджіл, ос, комарів можуть бути небезпечними з точки зору тих інфекцій, що розносять тварини, і алергічних реакцій з боку організму дитини. Для захисту від комах використовуйтерепеленти з натуральними компонентами.

Якщовжалила оса абобджола, то спочаткувидаліть жало, потімпротрітьшкіру спиртом і прикладіть на 50 секунд лід, обгорнутий марлею.

Бджолиніабокомарині укуси у дітейможутьсупроводжуватисянабряками, сильнимпочервонінням, роздратуванням і сверблячкою. Проконсультуйтеся з педіатром про застосування в такихвипадкахпротиалергічнихпрепаратів.

При наданніпершоїдопомогивидалитикліщапінцетом, як би «викручуючийогоізшкірипротигодинниковоїстрілки. Обробітьмісце укусу перекисомводню, потім йодом.

Вліткубагатоспокус у виглядідарівлісу, але не всіпривабливіягоди і грибиїстівні. Привчайтедітей не збиратиневідоміїмрослини.

Дитиніслідпояснити, як сховатисяпід час грози і блискавки. Грозовірозрядинебезпечні для людей, тому треба перечекатинегодувприміщенні, закритибалконнідвері, кватирки.

 

Бажаємо гарного та корисного відпочинку!

  

Всі новини →