Арбузинський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Застереження щодо спалювання сухостою під лініями високої напруги

22/05/2019

  В зв’язку з початком обробки полів, проведення посівної кампанії 2019 року  та частими відключеннями   повітряних ліній  по причині пожеж в охоронній зоні ПЛ, викликаними підпалюванням  скирд, сухостою на необроблюваних землях , а також підпалювання стерні, валків і т.і.,  Департамент ЛЕП  «Південної ЕС»  просить  повідомити всіх  керівників господарств  про недопущення  підпалів  під проводами ПЛ – 750 кВ ЮУ АЕС-Вінницька, ПЛ-330 кВ ЮУ АЕС – Дніпровська,  ПЛ-330 кВ ЮУ АЕС – Кварцит-1, ПЛ-330 кВ ЮУ АЕС - Кварцит-2,  ПЛ-330 кВ ЮУ АЕС – Побузька, ПЛ-330 кВ ЮУ АЕС – Українка, ПЛ-330 кВ ЮУ АЕС – Аджалик , ПЛ-330 кВ ЮУ АЕС – Трихати , які проходять по полях  району. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил охорони електричних мереж», Закону України  «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів» забороняється  в охоронних зонах повітряних ліній  виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження  або нещасні випадки.

Підпалювання сухої трави, стерні, валків, очерету, лісосмуг має потенційну небезпеку відключення ліній електропередач державного та міждержавного значення, що призводить до порушень режимів роботи об’єднаної енергетичної системи України та знеструмлення значних територій  України.

Статтею 194-1 КК України  «Умисне пошкодження  об’єктів електроенергетики». Передбачено покарання  залежно від тяжкості  наслідків, починаючи від грошового штрафу до позбавлення волі на термін до 15 років.

Просимо Вашої   допомоги та порозуміння  в охороні державних повітряних ліній електропередач  220-750 кВ. Сподіваємося на взаємодію в забезпеченні надійного електрозабезпечення наших домівок та підприємств.

Всі новини →