Головна Новини Виконання бюджету, сплата податків та зборів Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення Служба за контрактом в ЗСУ

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району


Відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги Відділення соціальної допомоги вдома
Відділення стаціонарного догляду для постійного (тимчасового) проживання людей похилого віку та інвалідів Відділення денного перебування
події Графік проведення «Гарячої» телефонної лінії

1 жовтня - Міжнародний день людини похилого віку та день ветерана

На передодні цього свята в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району відбулося багото заходів: урочисті засідання університету третього віку, під час яких для пенсіонерів було організовано солодкі столи з чаюванням; надання допомоги працівниками терцентру, шкільними волонтерськими заганами, волонтери пенсіонер - пенсіонеру підопічним відділення соціальної допомоги вдома, ветеранам війни та праці та просто одиноким громадянам, які так потребують не тільки допомоги, а й уваги.

В відділені стаціонарного догляду для постійного (тимчасового) проживання осіб похилого віку та інвалідів відбувся День відкритих дверей. Підопічних відвідали заступник голови райдержадміністрації Василенко А.О., голова районної ради Кошетар В.М., начальник УСЗН Ніколаєнко О.В., голова районної ради ветеранів війни та праці Алефіренко Р.Я., голова Кавунівської сільської ради Москаленко А. А., секретар Арбузинсько селищної ради Федорова Ю.Г., секретар Благодатненської сільської ради Спасенко Л.Г.

Алла Василенко привітала та вручила подарунки від себе особисто та від голови районної державної адміністрації Палія О.В. Всі гості вручили подарунки, висловили слова вдячності працівникам територіального центру та побажали підопічним здоровя, злагоди, миру та добра. Директор територіального центру Резніченко Алла Михайлівна подякувала всім хто не забуває турбуватися та піклуватися про осіб похилого віку.

   

*

   

*

   

*

«Зігріймо серце добротою»

З таким гаслом розпочався захід присвячений Міжнародному дню людей похилого віку у відділенні денного перебування  ТЦСО Арбузинського району.Святково вбрана зала відділення та створені святкові куточки «Щедрі дари осені» та «Книжкова скарбничка порад» здивували око наших підопічних.Розпочався святковий захід з привітань гостей начальника УСЗН Арбузинської РДА Ніколаєнко О.В. Депутата обласної ради Воронок А.В.Голови районної ради організації ветеранів Алефіренко Р.Я., а також привітала наших підопічних директор ТЦСО Арбузинського району Резніченко А.М. Гарний та святковий настрій нашим підопічним подарували волонтери районного Будинку культури.

Далі було відкрито та розпочато роботу клубу за інтересами «Срібний вік» та творчю майстерню «Умілі ручки». Підопічні ознайомилися з метою, планом та графіком роботи клубів. Про методи та форми роботи творчої майстерні «Умілі ручки» розповіла волонтер з Будинку творчості О.В. Савченко, ознайомивши з навчальною програмою клубу за інтересами «Срібний вік».

Після святкового заходу підопічні відділення відвідали одиноких людей, які проживають у відділенні стаціонарного догляду територіального центру, пригостили їх солодощами, фруктами, поспілкувалися та заспівали пісень. Святкування закінчилися фіточаєм з солодощами та зроблено фото на згадку.

 

    

*

   

*

   

Незабутня подорож до Одеси

22 вересня 2016 року підопічні відділення денного перебування разом з О.В. Савченко здійснили екскурсію до міста Одеси. Мета нашої подорожі - організація денної зайнятості та дозвілля наших підопічних, а також отримання соціальних послуг культурно-пізнавального та оздоровчо-лікувального характеру. Подорож поділилася на дві часитини. Спочатку ми відвідали Одеську кіностудію художніх фільмів, де провели нам екскурсію по території, музеї Віри Холодної, на знімальних майданчиках. Ми почули історію від створення кіностудії до теперішнього часу, про її керівництво, персоналії та всі кінофільми, які були тут зняті, побачили унікальні декорації, справжні костюми та реквізити улюблених фільмів, прогулялися по вулиці Зарічній, де був знятий фільм «Весна на Зарічній вулиці». Підопічні були дуже враженні знімальними майданчиками з декораціями, де були зняті художні фільми. З великим задоволенням одягнувши костюми акторів зробили фото на згадку.

*

   

Далі наша подорож продовжилася до Свято-Успенського чоловічого монастиря святе місце дуже всім нам дороге, так як тут знаходяться мощі преподобного Кукші нашого земляка. Екскурсію по святим місцях провів монах Тимофій розповів про історію створення храму та монастиря. Ми відвідали дуже красиву територію, пасіку, господарство монастиря. Всі мали змогу отримати благодатну допомогу, приклонившись до раки з мощами преподобного Кукші та помолилися за мир в Україні і нашій громаді. Оглянули будинок семінарії. Собор в честь ікони Божої Матері «Живоносный источник».

    

На закінчення відвідали побережжя Чорного моря. Дихаючи морським повітрям зробили розминку та помилувалися красою чорноморського узбережжя, флорою і фауною. Від подорожі підопічні отримали дуже багато корисного: пізнання історії та сучасності, духовне виховання, оздоровлення, спілкування з природою, дотримання рухового режиму. 

 

На території Іванівської сільської ради відбулося урочисте відкриття  Університету  третього віку – факультету «Краєзнавства та культурології» 2016-2017 н.р.

В урочистостях взяли участь: Іванівський  сільський голова  Семенов В.А., депутати сільської ради  Гончарова Т.М., Мусійовська І.О. Соціальний працівник  відділення денного перебування  А.В.Харена  відкрила урочистості, розповіла про мету і цілі  безкоштовної послуги, акцентувала увагу на необхідності підвищення якості життя людей похилого віку та активізації їх життєвої позиції. Було зазначено, що навчальний курс триватиме 72 години протягом академічного року, посеместрово. Наприкінці навчального процесу слухачі отримають сертифікат про закінчення Університету.

Детально ознайомила присутніх з планом та формами роботи Університету, серед яких були виділені: лекції, бесіди, екскурсії, святкові заходи до календарних дат. Вона представила слухачам викладачів Університету, які працюватимуть на волонтерських засадах.

Закінчилася урочиста частина святковими заходами, підготовленими викладачем-волонтером, бібліотекарем Іванівської бібліотеки Козинець І.З., під час яких учні  молодшої ланки Іванівської ЗОШ І-ІІІ ст. читали гуморески, вірші  співали пісні та танцювали.

Вся ця надзвичайно цікава і клопітка робота ведеться з єдиною метою – підтримки фізичних, психологічних та соціальних здібностей людей пенсійного віку та наповнення їх життя новим, цікавим та яскравим змістом.

 

Підведено підсумки, визначено нові завдання.

11 серпня 2016 року у відділенні денного перебування Територіального центру соціального обслуго (надання соціальних послуг) Арбузинського району було проведено святкове засідання групи «Здоровя» та підведено підсумки роботи за рік і визначено завдання, нові напрямки, форми і методи вдосконалення роботи відповідно до державних стандартів соціальних послуг.

 

На засіданні були присутні директор територіального центру Резніченко А.М., голова ради організації ветеранів Алефіренко Р.Я., головний редактор газети «Нове життя» Волошина Г.В., директор районного Будинку культури Зайцева Т.М., гості та волонтери.

Директором територіального центру членам групи «Здоров’я» вручені посвідчення та сувенірна продукція виготовлена працівниками відділення. Висловлена подяка гостям за плідну співпрацю, дієву допомогу у проведенні культурно-масових заходів для людей похилого віку та висвітлення роботи у районній газеті щодо надання соціальних послуг.

 

Голова ради організації ветеранів подякувала всім члена групи за активну життєву позицію, волонтерську роботу а працівникам відділення за забезпечення належної уваги до виявлених потреб ветеранів війни та праці та сприяння поліпшенню їх умов проживання.

Працівники будинку культури привітали всіх піснями та віршами. На оптимістичній ноті підопічні відділення, присутні та працівники завершили цей захід.

 Скандинавська ходьба та збір лікарських рослин

Підопічні відділення денного перебування, члени группи «Здоров’я» - керівник групи О.В. Савченко, з метою дотримання рухового режиму, збереження здоров’я та активного довголіття здійснили пішу прогулянку скандинавською ходьбою в один із куточків природи нашої Арбузинщини, а також провели вивчення, ознайомлення та збір лікарських рослин.

Арбузинський район - перлина степового краю Миколаївщини. Тут дуже багата та різноманітна флора на лікарські рослини, тому ми і вирішили провести заготівлю лікарських трав для проведення фітотерапії. Доречі, на засіданнях группи «Здоров’я» завжди проводяться сеанси фітотерапії (фіточаї). Ми зібрали 7 видів лікарських трав - деревій, валеріана, хвощ польовий, пижмо, подорожник, полин, материнка. На свіжому повітрі провели заняття та вивчили застосування, використання та дію на організм людини зібраних нами лікарських рослин. Задоволенні із спілкуванням з природою, оздоровленні та трішечки втомлені, адже ми пройшли не малу дистанцію скандинавською ходьбою ми повернулися додому.

   

 

 Екскурсія в музей «Партизанської Іскри»

Підопічні відділення денного перебування, члени групи «Здоров’я» - керівник групи Олена Савченко, з метою вивчення історії рідного краю, патріотичного виховання, дотримання рухового режиму, збереження здоров’я та активного довголіття здійснили екскурсію в село Кримка Первомайського району - батьківщину підпільної молодіжної організації «Партизанська іскра».

В музеї «Партизанська іскра», який був створений в 1965 році, підопічні ознайомилися з діяльністю підпільної організації, безсмертним подвигом іскрівців та віддану боротьбу за свободу Батьківщини. В книзі відвідувачів виразили слова подяки директору та екскурсоводу музею за цікаву та змістовну розповідь про героїв іскрівців.

Далі підопічні «скандинавською» ходьбою направилися на територію Первомайського лісництва в зелений масив лісу рукотворне диво — урочище «Катеринка», яке відоме не лише на Миколаївщині, але й далеко за її межами.

Цей великий лісовий масив займає понад тисячу гектарів і є мальовничим куточком України. Цінність його в тому, що фауна і флора вдало вписуються в горбистий ландшафт разом з лінивою течією річки Кодими. Це — чарівна пам'ятка природи і творіння рук людських.

Підопічні відділення денного перебування в сосновому лісі зробили зарядку, пограли з м’ячем, прийняли участь у іграх; отримали масу позитивних емоцій від вражаючої природи, ознайомилися з фауною і флорою, з історією «піщаної пустелі» і створення рукотворного урочища «Катеринка»; отримали сеанс аероіонотерапії та аромотерапії в лісі.

Оздоровлені, щасливі, задоволенні, повні енергії і сил підопічні повернулися до дому. А ми і на далі будемо виконувати державні стандарти соціальних послуг.

  

*

   

Організація дозвілля підопічних відділення денного перебування Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних) послуг Арбузинського району.

Основним із заходів, що складають зміст соціальної послуги денного догляду – це сприяння в організації денної зайнятості та дозвілля наших підопічних. Члени групи   «Здоров’я» - керівник групи О.В. Савченко з метою вивчення історії рідного краю, дотримання рухового режиму, зняття стресу та напруги, збереження здоров’я та активного довголіття здійснили екскурсію на територію Національного природного  парку «Гранітно-степового Побужжя» в с. Мигія Первомайського району. Підопічні відділення денного перебування ознайомилися з давньою історією цього чудового краю. Територія парку має надзвичайно високий рекреаційний потенціал – дивовижні краєвиди, історико-культурну цінність, велику кількість радонових джерел, зручну автотранспортну розв’язку та є однією з найкращих в Європі природних трас для водного слалому особливо  рафтингу. Пороги Південного Бугу мають місцеву назву — брояки. З ними, як і з багатьма островами та скелями, пов'язана значна кількість запорозько-гайдамацьких легенд, переказів, вони були свідками козацьких старожитностей та бувальщин. Про минуле нам розповіла наш екскурсовод Оксана. Ми переходили з одного місця на друге не відчуваючи втоми, вдихаючи повітря наповнене різноманітністю ароматів від цвітіння навколишньої природи та бурхливої річки. Екскурсія наша закінчилася в дивовижно красивому куточку Радонового озера. З великим задоволенням на свіжому повітрі отримали масу позитивних емоцій, поліпшився емоційний стан літніх  людей  даючи відчуття бадьорості і життєрадісності,підвищилася  адаптаційна можливість організму, всі були дуже вражені давньою  історією ,природою та ландшафтом цього краю. Ми дуже вдячні депутату районної ради Неграю Володимиру Анатолійовичу за спонсорську підтримку та організацію екскурсії по  цій території «Гранітно-степового Побужжя». Наші подорожі та організація денної зайнятості наших підопічних і надалі будуть продовжуватися.

 

 

ОПТИМІЗАЦІЯ ЗАВЕРШЕНА В ТЕРИТОРІАЛЬНОМУ ЦЕНТРІ РОЗПОЧИНАЄ РОБОТУ ВІДДІЛЕННЯ ДЕННОГО ПЕРЕБУВАННЯ

З 27 червня 2016 року в процесі оптимізації  в територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району  відділення соціально – медичних послуг та відділення соціально – побутової адаптації запрацюють в новому статусі «Відділення денного перебування» про це йшлося на нараді працівників терцентру.

Директором терцентру було поставлене завдання на запровадження механізмів, що забезпечуватимуть якість послуг, їх гнучкість, стимулюватимуть постійне оновлення системи і можливість швидко реагувати на нові потреби сьогодення, змогти  покращити надання соціальних послуг уразливим верствам населення.

А також було зазначено, що у відділенні денного перебування завдяки впровадженню державних стандартів буде більш розширений спектр надання послуг а саме : денного догляду; соціальної адаптації, консультування, соціальної профілактики та представництва інтересів.

У  відділенні денного перебування люди похилого віку,  інваліди та громадяни які опинилися в складних життєвих обставинах і надалі матимуть змогу приймати участь у клубах за інтересами, клубах активного довголіття, групі здоров'я, університетах третього віку  тобто в організації денної зайнятості та дозвілля, яким потрібна консультація, допомога в оформлені документів із соціально - правових питань з питань отримання комунальних, медичних, соціальних послуг.

Послуги надаватимуться  на базі територіального центру  та в облаштованих приміщеннях сільських (селищних) рад.

Працівники та підопічні терцентру  налаштовані на позитивні результати роботи відділення в новому статусі.

 

Підопічні відділення денного перебування Територіального центру соціального обслуговування надання соціальних послуг Арбузинського району займаються Скандинавською ходьбою.

Що п’ятниці у відділенні денного перебування працює група «Здоров’я» - керівник групи О.В. Савченко. Мета роботи групи профілактика захворювань, збереження здоров’я та активного довголіття наших підопічних. Тому ми і запровадили дуже популярний нині і корисний вид занять-Скандинавська оздоровча ходьба. Вона особливо корисна для підтримки здоров’я та процесів реабілітації, профілактики захворювань, зняття стресу та напруги, покращення фізичного стану організму. Скандинавська  ходьба з палицями – не панацея від усіх хвороб, чудове тренування для всіх суглобів, які задіюються при русі. Використання палиць додатково тренує руки і плечові суглоби, знижуючи навантаження в області колін. Це важливо для літніх людей.

 

 На стадіоні « Колос» і розпочалося наше  заняття. Підопічні з задоволенням зробили розминку, а потім почалася  скандинавська ходьба. З великим задоволенням на свіжому повітрі отримали масу позитивних емоцій, поліпшився емоційний стан літніх  людей  даючи відчуття бадьорості і життєрадісності,підвищилася  адаптаційна можливість організму. Взагалі усім нам потрібно більше рухатися. Адже «Рух – це життя» І це девиз наших занять.

 

Закінчення навчального року УТВ на факультеті «Кулінарія»

Протягом тижня в святково прикрашених приміщеннях сільських бібліотек відбувалися заключні засідання слухачів Університету третього віку кулінарного факультету. З особливим хвилюванням та піднесенням, святково одягненні випускники прийшли на останній  день навчання. Випускники отримали привітання від гостей свята керівництва територіального центру, сільських голів, викладачів волонтерів, працівників культури національностей та релігій.

На завершення навчального періоду всі отримали сертифікати про проходження курсу навчання в «Університеті ІІІ віку». Окрім сертифікатів слухачі та волонтери-викладачі отримали подяки та похвальні грамоти за сумлінність, активність та старанність.
      

На засіданнях слухачами були представлені власноруч виготовлені кулінарні шедеври з гарними сервіруваннями столів.

Чудовим закінченням став подарунок від дітей загальноосвітніх шкіл, які виступили з цікавими концертними номерами.

 

Протягом червня в ТЦСО Арбузинського району працює «гаряча» телефонна лінія. Ви маєте можливість звернутись за запитаннями, які Вас хвилюють для отримання більш детальної інфрмації щодо можливості отримання соціальних послуг відділеннь ТЦСО. Телефон гарячої лінії: 3-01-42. Звертайтесь із 8 по 17 годину у робочі дні

 

 

Закінчення навчального року в «Університеті третього віку» с.Семенівка

2 червня в територіальному центрі соціального обслуговування на факультеті «Сад і огород» університету третього віку в с.Семенівка відбулося чергове засідання приурочене завершенню навчального року.

У зустрічі із слухачами взяли участь заступник голови Арбузинської РДА Алла Василенко, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ольга Ніколаєнко, заступник директора територіального центру Наталія Опалюк, голова Семенівської сільської ради Ірина Герасименко, які зазначили, що турбота про людей похилого віку – справа всього суспільства, адже тепло людських сердець, моральна й матеріальна підтримка особливо потрібна людям поважного віку та побажали усім міцного здоров’я, довголіття і позитивних емоцій та зауважили, що в Університеті третього віку слухачі відкривають для себе нові знання, отримують радість у спілкуванні та незрівнянні враження від повноцінного життя.

Керівник факультету Олена Комишник, підвела підсумки навчального року, налаштувала слухачів на активний літній відпочинок і побажала кожному творити свою особисту історію успіху.

Та який випуск без нагороджень, так Алла Олександрівна вручила почесну грамоту Олександрі Ситій за творчий підхід та активну життєву позицію, щоденну натхнену працю.

Крім того, Ольга Володимирівна та Наталія Вікторівна вручили іменні сертифікати випускникам «Університету третього віку» на підтвердження того, що вони пройшли курс навчання в університеті.
 

Зі словами вдячності виступила волонтер - випускник Університету третього віку Алла Фендик, та зазначила, що це важливий соціальний проект для громадян поважного віку який позитивно впливає на розвиток морально-естетичних смаків, поліпшує психоемоційний та фізичний стан, надає можливість відчувати себе особистістю та бути потрібним суспільству. На завершення Алла Миколаївна прочитала свій вірш про слухачів університету.

Загалом свято принесло багато вражень та емоцій, обмін якими продовжився за солодким столом.


Увага та адресність сім’ям переселенців

З нагоди Міжнародного свята Дня захисту дітей заступник голови Арбузинської РДА Алла Василенко, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ольга Ніколаєнко, заступник директора територіального центру Наталія Опалюк, голова Семенівської сільської ради Ірина Герасименко, відвідали багатодітну сім`ю переселенців Матвеєвої Світлани, с.Семенівка, яка опинилися в складних життєвих обставинах. Гості поспілкувалися з родиною провели інформаційно-роз`яснювальну бесіду та відповіли на хвилюючі запитання сім`ї.
 

А на останок вручили продовольчий набір та солодощі для дітей, побажали міцного здоров’я, наснаги до життя та благополуччя.

 

Увага  та  адресність

       З нагоди Міжнародного свята Дня захисту дітей начальник управління соціального захисту населення Ольга Ніколаєнко, директор територіального центру соціального обслуговування Алла Резніченко та працівники відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги відвідали сім`ю Богданович Л.А., яка опинилися в складних життєвих обставинах та має під опікою п’ятирічну онуку та доньку інв. І гр. Гості приємно  поспілкувалися з малечею, яка розказувала вірші та вразила своїми здібностями до англійської мови. При спілкуванні провели інформаційно-роз`яснювальну бесіду та відповіли на хвилюючі запитання сім`ї. А на останок вручили продовольчий набір та солодощі для дітей, побажали міцного здоров’я, наснаги до життя та благополуччя.

  

Закінчення навчального року в «Університеті третього віку»

1 червня у відділенні соціально – побутової адаптації (денного перебування) територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району відбулося урочисте засідання з нагоди завершення навчального року в Університеті третього віку.

Святкову зустріч розпочали начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ольга Ніколаєнко  та директор територіального центру Алла Резніченко, які привітали слухачів, побажали усім міцного здоров’я, довголіття, позитивних емоцій та зауважили, що в Університеті третього віку слухачі відкривають для себе нові знання, отримують радість у спілкуванні, незрівнянні враження від повноцінного життя.

Керівник факультету Олена Бурля підвела підсумки навчального року, налаштувала слухачів на активний літній відпочинок і побажала кожному творити свою особисту історію успіху.

Поринути у спогади, згадати про досягнення допомогло презентоване слайд – шоу за яким зворушливо спостерігали всі присутні.

Наприкінці засідання Ольга Володимирівна та Алла Михайлівна вручили  слухачам грамоти: волонтеру - Гридіній Любові, старості групи - Густіліній Марії та найактивнішому слухачу Дроботуну Олександру. Висловили та вручили  подяки всім слухачам  за творчий підхід та активну життєву позицію, щоденну натхнену працю, терпіння і відповідальність.

 

Крім того, випускникам «Університету третього віку» були вручені іменні сертифікати на підтвердження того, що вони пройшли курс навчання в університеті третього віку.

Завідувач відділення соціально – побутової адаптації  Арбуз Ірина подякувала слухачам за  плідну співпрацю вагомий внесок у розвиток соціально – педагогічної послуги «Університет третьго віку» та вручила солодкий подарунок.

Зі словами вдячності виступили випускники Університету третього віку, а саме: Гришкова Ольга, Густіліна Марія, Козин Марія, Ніколаєнко Віра, Гридіна Любов.

Загалом свято принесло багато вражень та емоцій, обмін якими продовжився за солодким столом.

 

 

Організація денної зайнятості та дозвілля підопічних в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району.

26 травня 2016 року підопічні клубу активного довголіття «Срібний вік» відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району разом з працівниками відділення О.В.Савченко та С.О. Чихрак здійснили екскурсію до Національного дендрологічного парку «Софіївка». Мета поїздки була: дотримання рухового режиму, профілактика захворювань та збереження здоров’я, проведення змістовного дозвілля на свіжому повітрі, отримання сеансу аероіонотерапії та анімалотерапії, емоційного та психологічного розвантаження, сприяння денної зайнятості,формування активної життєвої позиції,розширення кругозору та світогляду. Підопічні здійснюючи пішу прогулянку ознайомилися з давньою історією дендропарку,відвідали дивовижно-прекрасні місця, клумби та алеї, гроти, печери, водоспади, помилувалися пернатими, які тут проживають (лебеді, дикі качки, риби). На завершення у книзі відвідувачів були висловлені слова подяки директору дендропарку і всім працівникам за дуже цікаву та змістовну екскурсію та зроблено фото на згадку, а саме головне ця поїздка духовно збагатила, додала енергії, історичних  знань, ентузіазму, позитивно вплинула на емоційний та психологічний стан наших підопічних, додала натхнення до життя людей похилого віку.


 

Збір благодійної допомоги в зону АТО !

26.05.2016 року працівники Територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району прийняли активну участь у зборі благодійної допомоги в зону АТО для матеріальної підтримки військових, які мужньо боронять державні кордони та передали її до голови спілки воїнів та ветеранів антитерористичної операції Дуйко Сергія за адресою: смт. Арбузинка, пл. Цетральна, 2, молодіжно-розважального закладу «Центр».

Акт прийому – передачі  благодійної допомоги через Дуйко Сергія

1. Макаронні вироби – 10 кг. на  126,00  грн.,

2. Чай – 2 уп. на 130,80  грн.,

3. Засоби для гігієни – 22.50 грн.  

Всього: на суму 279,30 грн.

 

На базі територіального центру пройшов семінар – навчання

25.05.2016 в відділенні соціально – побутової адаптації (денного перебування) територіального центру пройшов семінар – навчання з питань реформування програми житлових субсидій, удосконалення порядку надання деяких видів державної допомоги, оздоровлення учасників бойових дій в антитерористиній операції та проходження ними психологічної реабілітації, зміни в наданні соціальних послуг відділеннями територіального центру згідно змін в чинному законодавстві та Розпорядження голови Арбузинської районної адміністрації від 21.04.2016 року № 111.

В якому взяли участь начальник управління соціального захисту Арбузинської РДА Ніколаєнко Ольга, заступник начальника УСЗН Лимарь Наталя, начальник відділу соціальних виплат, пільг та компенсацій Іонова Інна, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району Резніченко Алла, завідувачі відділень територіального центру, соціальні працівники та соціальні робітники.

 

 

Нова соціальна послуга в територіальному центрі соціального обслуговування Арбузинського району

Запровадженні нові державні стандарти денного догляду. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району 16 травня 2016 року організував для групи «Здоров’я» екскурсію до Южноукраїнського міського історичного музею. Мета поїздки передбачала ознайомлення з історією нашого рідного краю, профілактики захворювань та збереження здоров’я, дотримання рухового режиму, проведення змістовного дозвілля на свіжому повітрі та патріотичне виховання.

В музеї підопічні відділення ознайомилися з експозиціями: просто неба представлена військова техніка та озброєння часів Другої світової війни 1939-45 рр. та техніка більш сучасного періоду, що застосовувалась в Афганській війні 1979-89 рр. та нині в ході антитерористичної операції на сході країни. Виставкова зала знаходиться поруч, де діють 4 постійні виставки. Всю залу умовно розділено на три частини. В першій - знаходяться 2 експозиції – «Історія Бузького Гарду», присвячена історії краю та «1418 днів подвигу та слави» - подіям Другої світової війни 1939-45 рр. Зроблено також експозицію «Небесна Сотня» та загиблим героям України в АТО серед яких і наші воїни-земляки.

Цього дня виповнилася річниця загибелі нашого воїна-земляка  Закерничного Олександра в виставковій залі представлені нагороди, медалі та особисті речі воїна. Підопічні зі слізьми на очах хвилиною мовчання вшанували пам'ять герою. На завершення у книзі відвідувачів були висловлені слова подяки директору музею за дуже цікаву та змістовну екскурсію та зроблено фото на згадку, а саме головне ця поїздка духовно збагатила, додала енергії, знань, ентузіазму, патріотизму віри та надії в завтрашній день, любові, натхнення до життя людей, Батьківщини.

Засідання президії Арбузинської районної організації ветеранів та Територіального центру соціального обслуговування

28.04.2015р. о 09.00 в ТЦСО відбулось розширене спільне засідання президії Арбузинської районної організації ветеранів та Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району. Головною метою засідання була - співпраця Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району з органами влади та громадськими організаціями по забезпеченню якісними соціальними послугами за місцем проживання громадян похилого віку, інвалідів ветеранів та інших вразливих верств населення.

Присутні керівники району; голови сільських та селищних рад; голови первинних ветеранських організацій; начальник відділу культури та релігії; спеціалісти управління соціального захисту населення Арбузинської РДА, пенсійний фонду України в Арбузинському районі, Арбузинської ЦРЛ мали можливість ознайомитись із головними аспектами роботи ТЦСО.

Під час зустрічі учасників розширеного спільного засідання відбувся огляд фото - виставки та слайд – шоу; екскурсії по стаціонарному відділенні для постійного (тимчасового) проживання людей похилого віку та інвалідів; відділеннях: соціально – медичних послуг; соціальної допомоги вдома; соціально-побутової адаптації; відділенні надання адресної грошової та натуральної допомоги.


У вітальні присутні заслухали інформацію директора територіального центру соціального обслуговування А.М.Резніченко; голови Семенівської сільської ради Герасименко Ірини Дем’янівни; голови комісії ветеранів праці та дітей війни Любченко Олени Олексіївни; голови Новокрасненської первинної ветеранської організації Кислиці Григорія Єфремовича; голови комісії по розвитку та підтримці волонтерського руху в Арбузинському районі Старченко Наталія Іванівна.

     В кінці присутніми було прийнято Постанову розширено спільного засідання президії Арбузинської районної ради організації ветеранів та Теритоірального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району.

***

***

 

Проведено семінар-нараду з завідувачами відділень ТЦСО      

Проведено семінар-нараду з завідувачами відділень ТЦСО, соціальними працівниками відділення соціально-побутової адаптації, соціальними робітниками з питань забезпечення проведення інформаційно–роз’яснювальної роботи із запровадженням нової системи надання житлової субсидії. Начальник управління соціального захисту Ніколаєнко О.В. ознайомила присутніх, з постановою КМУ від 28.02.2015р №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» якою спрощено порядок призначення субсидій, та наголосила на тому, що новий механізм призначення субсидії почне діяти з 01 травня 2015року, та надала вичерпані відповіді на поставлені запитання. Заступником директора ТЦСО Опалюк Н.В. було надано інформацію про порядок заповнення документів для оформлення субсидії та наголошено про психологічні особливості спілкування із клієнтами.


 13 березня 2015 року на базі Територіального центру було проведено тактико – соціальне навчання з особовим складом 6 державної пожежно – рятувальної частини ГУДСНС України в Миколаївській області по гасінню умовної пожежі на об’єкті стаціонарного відділення для постійного, тимчасового проживання людей похилого віку та інвалідів Арбузинського територіального центру. В якому взяли участь підопічні та працівники стаціонарного відділення.

***

***

***

***

***

***

 Слова вдячності!

Ми сім'я Шелякіних із с. Благодатне дуже хочемо виразити подяку нашій помічниці, соціальному робітнику Рудковській Тетяні Василівні, яка працює у Територіальному центрі соціального обслуговування Арбузинського району у відділенні соціальної допомоги вдома. Хочеться подякувати за турботу, тепло, щирість, увагу й допомогу, яку вона нам надає. 

Тетяна Василівна влаштувалась на нелегку і відповідальну роботу у 1995 році і ось у цьому році у неї буде ювілей – 20 років на посаді. Майже кожен день вона про нас дбає. До її обов’язків входить закупівля та доставка продуктів харчування, ліків, допомога у прибиранні житла, оплачування комунальних послуг, ось зараз і вугілля із дровами принесе у хатину, і поспілкується із нами, надасть інформації із соціального захисту, про пільги на електроенергію на вугілля. 

Коли боліємо, допомагає сходити нам у лікарню, міряє тиск. А весною дуже велику допомогу надає на городі при посадці картоплі, овочів. Допомагає консервацію влітку робити, а восени допомагає при зборі урожаю.

При цьому всьому Тетяна завжди з нами щира та відверта, завжди підтримає добрим словом і добрим ділом, ділиться із нами добрими новинами. Співчутливо ставиться коли ми хворіємо, не шкодує свого вільного часу.

Ми завжди їй раді, із нетерпінням чекаємо її приходу.

З повагою Шелякіни Клавдія Ігонівна та Петро Кирилович 

Щедрувальники з університету ІІІ віку

Минув Новий рік, минуло і Різдво Христове. І так ми звикли вже до свят, що й прощатися з ними не хочемо. Літні люди можуть зробити багато корисного,  тим самим принести позитивного настрою не тільки у своє життя, а й суспільства в цілому. Вони не зраджують українським традиціям, не забувають старовинні звичаї, з радістю колядують та щедрують.  Підтримуючи народні традиції, слухачі університету третього віку прийшли привітати колективи Арбузинської селищної ради, управління соціального захисту населення, територіального центру, пенсійного фонду, Арбузинського РЦЗ, відділу освіти, продуктового магазину «Смакота» та підопічних стаціонарного відділення для постійного (тимчасового) проживання людей похилого віку та інвалідів з новорічно-різдвяними святами. Недарма в народі кажуть, необхідно задобрити щедрувальників - і тоді рік буде багатим. Слухачі  продемонстрували присутнім майстерність виконання різдвяних колядок та щедрівок. Господарі  з радістю приймали щедрувальників, адже, вважалося, що разом із ними в оселю приходить мир, щастя, добробут, благодать і благополуччя  та щиро дякували щедрувальникам за  гарні побажання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги
Відділення соціальної допомоги вдома
Відділення стаціонарного догляду для постійного (тимчасового) проживання людей похилого віку та інвалідів
Відділення денного перебування
події
Графік проведення «Гарячої» телефонної лінії

ТЦСО Арбузинського району

 

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району було створено 06 травня 2010. Територіальний центр соціального обслуговування – це  бюджетна установа, яка здійснює соціальне обслуговування та надає соціальні послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, а також центром для психологічної підтримки та життєдіяльності пенсіонерів.

Територіальний  центр надає:

· соціально-педагогічні послуги   -   виявлення   та   сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб громадян,  яких обслуговує територіальний центр, організація їх дозвілля;

· соціально-медичні послуги  -  консультації  щодо  запобігання виникненню та розвитку можливих органічних  розладів,  збереження, підтримка        здоров'я,        здійснення       профілактичних, лікувально-оздоровчих заходів;

· соціально-економічні послуги   -   надання   натуральної   чи грошової допомоги;

· інформаційні послуги  -  надання  інформації,  необхідної для вирішення  складної   життєвої   ситуації   (довідкові   послуги), розповсюдження    просвітницьких    і   культурно-освітніх   знань (просвітницькі  послуги),  поширення  об'єктивної  інформації  про споживчі властивості та види соціальних послуг;

· інші соціальні  послуги,  перелік,  умови  та порядок надання яких визначають у разі потреби рішенням сесії Арбузинської районної ради.

Територіальний  центр   провадить   свою   діяльність   на принципах  адресності  та індивідуального підходу,  доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних   послуг,   гуманності,   комплексності,   максимальної ефективності  використання  бюджетних  та  позабюджетних   коштів, законності, соціальної      справедливості, забезпечення конфіденційності,  дотримання стандартів якості,  відповідальності за дотримання етичних і правових норм.

На  соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) в територіальному центрі мають право:

громадяни похилого віку,  інваліди  хворі  (з  числа  осіб  працездатного  віку  на  період до встановлення  їм  групи  інвалідності,  але  не  більш  як  чотири місяці),   які   не  здатні  до  самообслуговування  і  потребують постійної сторонньої   допомоги,   визнані   такими   в   порядку, затвердженому МОЗ;

-  громадяни, які  перебувають  у  складній  життєвій ситуації у зв'язку  з  безробіттям  і  зареєстровані   в   державній   службі зайнятості   як   такі,   що   шукають  роботу,  стихійним  лихом, катастрофою (і мають  на  своєму  утриманні  неповнолітніх  дітей, дітей-інвалідів,    осіб    похилого    віку,   інвалідів),   якщо середньомісячний  сукупний  дохід  їх  сімей  нижчий ніж прожитковий.

Основними завданнями територіального центру є:

· виявлення громадян,  зазначених  у  пункті  4  цього Положення,  формування  електронної  бази  даних  таких  громадян, визначення  (оцінювання)  їх  індивідуальних  потреб у соціальному обслуговуванні (наданні соціальних послуг);

·   забезпечення якісного  соціального  обслуговування   (надання соціальних послуг);

·  установлення зв'язків   з   підприємствами,   установами   та організаціями всіх форм  власності,  фізичними  особами,  родичами громадян, яких обслуговують територіальні центри, з метою сприяння в  здійсненні  соціального  обслуговування   (наданні   соціальних послуг)   громадянам,   зазначеним   у  пункті  4  цього  Положення.

 До складу територіального   центру   входять   такі структурні підрозділи:

·  відділення соціальної допомоги вдома (утворюється для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) не менш як 80 таких одиноких громадян, які не здатні до самообслуговування у зв'язку з частковою втратою рухової активності (мають III,  IV і V  групу  рухової  активності)  і  потребують сторонньої допомоги, соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в  домашніх умовах згідно з медичним висновком);

· відділення    соціально  -  медичних  послуг   (утворюється   для обслуговування  не менш як  50 громадян  на день з  метою  проведення медико-соціальних  послуг шляхом  використання  медичних,  психологічних, соціальних видів реабілітації);

· відділення організації   надання   адресної  натуральної  та  грошової допомоги (утворюється для обслуговування не менш як 500 таких малозабезпечених громадян, які відповідно до акта обстеження матеріально-побутових  умов  потребують  натуральної  чи  грошової допомоги. Відділення адресної  допомоги  має  право  організовувати надання  на  платній  та безоплатній основі швацьких,  кравецьких, перукарських послуг,  послуг  з  ремонту  вікон,  дверей,  квартир (будинків),   санвузлів,   дахів,   парканів,  побутової  техніки, радіоапаратури, холодильників,  взуття,  послуг із  заготівлі  та завезення палива, розпилювання дров, прокат технічних та інших засобів реабілітації, автотранспортне обслуговування тощо);

· відділення соціально-побутової адаптації територіального центру (утворюється для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) не менш як 30 громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-річного віку), що частково втратили здатність до самообслуговування, на день);

·  стаціонарне відділенння;

 Територіальний центр має право  в  установленому  порядку отримувати гуманітарну та благодійну допомогу,  в тому числі із-за кордону,  яка використовується для  надання  допомоги  громадянам та поліпшення матеріально-технічної бази територіального центру.

Юридична адреса: Арбузинський  район, смт. Арбузинка, пр.Каштановий 12в.