Головна Новини Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Інформаційні матеріали


2017 рік
2018 рік
2019 рік

 

      Управління соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації інформує, що з 25 листопада 2017 року змінюється номер Національної «гарячої » лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116123.

        Вказаний номер є загальноєвропейським та безкоштовним з мобільних телефонів. 

Соціальний захист  громадян, які опинилися в скрутних життєвих обставинах у період складних погодних умовв осінньо-зимовий період 

період 2017/2018 року

В рамках реалізації доручення голови Арбузинської районної державної адміністрації та з метою соціального захисту бездомних громадян, осіб, звільнених з місць позбавлення волі та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах,  на території Арбузинського району діють: 
* 10 груп соціального патрулювання (на території кожної сільської/селищної ради) з метою виявлення одиноко проживаючих людей похилого віку, інвалідів, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, бездомних осіб та вжиття відповідних заходів щодо надання їм допомоги. До груп соціального патрулювання  залучено представників управління соціального захисту населення, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг),  громадських, релігійних та волонтерських організацій, тощо;
 
* 3 "гарячих телефонних лінії":  3 10 37 ( або 101)
                                                        3 01 05 (приймальна голови РДА)
                                                        3 01 10 (управління соціального захисту населення РДА)
 * 16 пунктів обігріву, в яких можна зігрітися і в разі потреби отримати одяг, взуття, білизну зимового ассортименту;

 

* для отримання медичної допомоги, в разі переохолодження   та обмороження, діє 4 ліжко-місця   при Арбузинській центральній районній лікарні.
 
Інформація,
щодо розташування пунктів обігріву в період складних погодних умов
 
з/п
Назва території
Адреси пунктів обігріву
Періодичність роботи пунктів обігріву
1
смт  Арбузинка
пров. Травневий, 18 
(відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги)
В робочі дні
з 08.00 до 17.00 год.
2
смт Арбузинка
 
вул. Центральна, 88 , Арбузинська ЦРЛ
цілодобово
3
смт Костянтинівна
 
площа Соборна, 25а, ФАП
В робочі дні
з 08.00 до 17.00 год.
4
с. Любоіванівка
 
вул. Центральна, 39,
 сільська рада
В робочі дні
з 08.00 до 17.00 год.
5
с. Новокрасне
 
вул. Соборна, 10,  ФАП
В робочі дні
з 08.00 до 17.00 год.
6
с. Іванівка
 
вул. Шкільна,2 , 
сільська рада
В робочі дні
з 08.00 до 17.00 год.
7
с. Новоселівка
 
вул. Центральна,351, 
 сільська рада
В робочі дні
з 08.00 до 17.00 год.
8
с. Агрономія
 
вул. Шкільна, 9,  ФАП
В робочі дні
з 08.00 до 17.00 год.
9
с Кавуни
вул.  Елеваторна,13,
сільська рада
В робочі дні
з 08.00 до 17.00 год.
10
 с Благодатне
вул. Дяченка, 1,  амбулаторія загальної практики сімейної медицини
В робочі дні з 08.00 до 17.00 год
11
Воєводська  амбулаторія  ЗПСМ
    с. Воєводське ,
 вул.    Приймака, 1    амбулаторія  ЗПСМ
В робочі дні з 08.00 до 17.00 год
12
Садівська амбулаторія  ЗПСМ 
с. Садове,
 вул.    Леніна, 46,  амбулаторія  ЗПСМ
В робочі дні з 08.00 до 17.00 год
13
Семенівська  амбулаторія    ЗПСМ
с. Семенівка ,
вул. Шевченко, 4, амбулаторія  ЗПСМ
В робочі дні з 08.00 до 17.00 год
14
Рябоконівський  ФАП
с. Рябоконеве ,
вул. Шевченко, 11, ФАП
В робочі дні з 08.00 до 17.00 год
15
Новогригорівський  ФАП
Новогригорівка ,
 вул. Центральна, 25, ФАП
В робочі дні з 08.00 до 17.00 год
 

 

 

  Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Формат: DOC | Добавлен: 22/12/2016 15:11:20
82Kb Скачать скачать

 Управління соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації повідомляє про наступне. Урядом врегульовано питання надання пільг і компенсацій громадянам, постраждалим внаслідок ядерних аварій, випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, також удосконалено систему проведення соціальних виплат постраждалим громадянам (постанова Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 №759 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. №936 і від 14 травня 2015 р. №285»).

Порядком використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 №936 (далі - Порядок), врегульовано питання виплат компенсацій у разі зміни особою місця проживання (перебування), а саме абзац п’ятий пункту 3 Порядку викладено в новій редакції:
«У разі зміни зареєстрованого місця проживання (перебування) або місця роботи постраждала особа для отримання виплати за новим місцем проживання (перебування) або місцем роботи не пізніше ніж через три місяці подає заяву та довідку про отримані виплати (нарахування) за попередрім місцем проживання (перебування).»
Абзацом першим пункту 4 Порядку визначено, що виплата компенсацій та допомог, передбачених законодавством, проводиться за місцем фактичного проживання (перебування) працюючих та непрацюючих громадян, у тому числі пенсіонерів, зокрема пенсіонерам та особамофіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби та інших органів, громадянам, що провадять підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи, громадянам, які працюють у громадян, що провадять підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи.
Зазначені зміни спрямовані також на забезпечення прав громадян, які брали участь у ліквідації наслідків ядерних аварій, ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт і дружин (чоловіків) померлих ядерників на отримання компенсацій.
               З Порядку виключено норми щодо виплати компенсацій та пільг постраждалим громадянам, віднесеним до категорії 4 (підпункт 2 пункту 4), батькам потерпілих дітей (підпункти 16-19 пункту 4), громадянам, які проживають або працюють на територіях радіоактивного забруднення (підпункт 5 пункту 4), а також виключено положення щодо відшкодування витрат на надання пільг для оплати послуг зв»язку та транспортних послуг (абзаци перший та другий пункту 13).
 
Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 №760 «Про затвердження Порядку виплати одноразової компенсації за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та щорічної допомоги на оздоровлення деяким категоріям громадян» Уряд затвердив механізм виплати зазначених компенсацій.
Одноразова компенсація за шкоду тепер передбачена також учасникам ліквідації наслідків інших ядерних аварій, особам, які брали участь у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, які стали інвалідами.
Одноразова компенсація у зв’язку з втратою годувальника надається дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов'язана з катастрофою на ЧАЕС чи іншими ядерними аваріями, сім’ї померлого годувальника. Звертаємо увагу, що компенсація виплачується дружині (чоловікові) та сім’ї померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, іншої ядерної аварії, учасника ядерного випробування, військового навчання із застосуванням ядерної зброї, віднесеного до категорії 1. Одноразова компенсація батькам померлого учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС також виплачується батькам померлого учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віднесеного до категорії 1.
Ці одноразові компенсації виплачуються у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 №760 з дати її опублікування, а саме з 02.11.2016.
Також вказаною постановою визначено порядок виплати щорічної допомоги на оздоровлення.
_ Звертаємо увагу, що до переліку осіб, яким виплачується щорічна допомога на оздоровлення (стаття 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»), не включено дітей, які втратили внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованих із зони відчуження у 1986 році. Тому виплата щорічної допомоги на оздоровлення вказаним особам припинено.
За роз’ясненням Міністерства соціальної політики України, розміщеним на офіційному веб-сайті ( http://www.msp.gov.ua), з метою поновлення права на отримання цієї допомоги дітьми, які втратили внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованими із зони відчуження у 1986 році, Урядовим комітетом з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку схвалено проект Закону України «Про внесення зміни до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Такі зміни зумовлені технічною помилкою, що виникла у ході прийняття Закону №1339-УІІІ, у результаті зазначені категорії громадян були позбавлені права на щорічну допомогу на оздоровлення.
 
 
 

 Керівникам підприємств, установ та організацій , головам профспілкових організацій

Управління соціального захисту населення Арбузинськоъ РДА звертаєься до керівників та голів профспілкових комітетів підприємств, установ та організацій Арбузинського району всіх форм власності, які використовують найману працю, із рекомендацією підвести підсумки виконання зобов’язань по колективних договорах 2016 року та укласти нові або продовжити дію укладених колективних договорів на 2017 рік.

На рівні підприємства колективний договір є дієвим регулятором соціально-трудових відносин, який визначає умови праці працівників, конкретизує та сприяє реалізації норм трудового законодавства.

У сучасних соціально-економічних умовах це також вкрай важливий інструмент забезпечення соціальної захищеності працівників. Необхідною умовою для цього, а також і надійним індикатором соціальної відповідальності бізнесу, є утримання «планки» соціальних гарантій.

Регламентуючи взаємовідносини між роботодавцем і трудовим колективом та сприяючи їх прозорості, колективний договір здатний відігравати стабілізуючу роль та запобігати виникненню конфліктних настроїв в трудовому колективі.

З огляду на це, необхідність та доцільність укладення та своєчасного перегляду колективного договору на кожному підприємстві не викликає сумніву.

Як показує практика, процес колективних переговорів не може бути стандартним, але в усіх випадках при їх проведенні сторони повинні дотримуватись принципів соціального діалогу, взаємної довіри і поваги.

Рекомендуємо завчасно розпочати двосторонні переговори для того, щоб укласти колективні договори на наступний рік не пізніше березня 2017 року, як це передбачено пунктом 1.1.9 обласної угоди з соціально-економічних питань з подальшою їх реєстрацією у місячний термін.

Нагадуємо, що Арбузинською райдержадміністрацією реєстрація колективних договорів покладена на управління соціального захисту населення, що знаходиться за адресою: смт Арбузинка пер.Каштановий 5, каб. 9, тел. 3-01-10.

 ПІЛЬГИ РОБОТОДАВЦЯМ ПРИ СТВОРЕНІ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ

Стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць Законом України «Про зайнятість населення» передбачена щомісячна компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості зареєстрованих безробітних.

Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності. Постановою Кабінету Міністрів України затверджено ПЕРЕЛІК пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва.

Законодавством передбачається стимулювання роботодавців за працевлаштування   таких категорій громадян, які мали статус безробітного:

1) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
2) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
3) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
4) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно  залишилося 10 і менше років;
5) інваліди, які не досягли пенсійного віку;
6) один з батьків або особа, яка їх замінює, і
має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;  виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда; утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);

7) внутрішньо переміщені особи;

8) військові учасники АТО.

За сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб, роботодавцям належать:

1)   Компенсація витрат роботодавця на оплату праці (але не вище середнього рівня заробітної плати, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць) за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб на умовах трудових договорів тривалістю не більше шести календарних місяців, за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази.

Зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення».  будуть сприяти працевлаштуванню учасників антитерористичної операції, оскільки відповідно до прийнятих змін, роботодавцю, який працевлаштовує на нове робоче місце за направленням центру зайнятості зазначених осіб терміном не менше ніж на два роки, щомісяця компенсуються фактичні витрати в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного, тобто роботодавці, які планують збільшення штату працівників, працевлаштовують безробітного на нове робоче місце за направленням центру зайнятості, мають право на компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

З 01 січня 2017 року для роботодавців району є нагода за рахунок компенсаційних виплат Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття при створенні нових робочих місць без значних зусиль та при сприянні районного центру зайнятості  вирішувати фінансові питання виплат заробітної плати та податків.

За більш детальною інформацію та за консультаціями просимо звертатися до Арбузинського  районного центру зайнятості за адресою: пр.. Каштановий,8,  смт. Арбузинка за тел. (05132) 3-07-41, (05132) 3-11-35.